Stranica 3 od 28 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1354

Tema: Njega djeteta nakon 1 godine - II dio

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    A sad :

    kako i gdje da napravimo najbrži neuropedijatrijski, otorino i okulistički pregled u Zg? ( može i privatno)
    Stalno sam mislila da ćemo krenuti na bolje s motorikom i nisam krenula ranije, a sada nam malo gori pod nogama.....
    U Vinogradskoj primaju svaki dan od 8-11 za okulistu a za orl nazoveš pa te naruče za utorak.
    Neuropedijatra mi obavljamo na Goljaku tak da za to ne znam.Tamo se užasno dugo čeka.

  2. #102
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Cure, u zahtjevu za ostvarivanje prava na DD, pod d) piše PRIHODI...
    Dali je obavezno priložiti i te potvrde, znači potvrde o prihodima podnositelja zahtjeva?
    Netrebaš priložiti potvrde o prihodima jer uvećani DD ostvaruješ neovisno o visini prihoda.
    mg1975, HVALA

  3. #103
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mimoza prvotno napisa
    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    A sad :

    kako i gdje da napravimo najbrži neuropedijatrijski, otorino i okulistički pregled u Zg? ( može i privatno)
    Stalno sam mislila da ćemo krenuti na bolje s motorikom i nisam krenula ranije, a sada nam malo gori pod nogama.....
    U Vinogradskoj primaju svaki dan od 8-11 za okulistu a za orl nazoveš pa te naruče za utorak.
    Neuropedijatra mi obavljamo na Goljaku tak da za to ne znam.Tamo se užasno dugo čeka.
    ORL možeš obaviti u Klaićevoj bez naručivanja, čak rade i popodne samo sam zaboravila u koje dane tako da ih trebaš nazvati.

  4. #104
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ORL i okulistu uspjela dogovoriti u Vinogradskoj (u roku dva tjedna).
    ORL se naručuje, očna iza ponedjeljka 12.5. između 8 i 12, bez naručivanja.

    Neuropedijatra ću obaviti privatno sa EEG-om.

    Fizijatra smo već obavili. Još samo brrrrdo dokumentacije.....

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    I mi smo sa današnjim danom obavili sve preglede.Sutra sve nosim soc. radniku pa čekamo poziv za komisiju.

  6. #106
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    jučer mi je istekao rok žalbe na rješenje.
    Recite je li sama idem po konačno rješenje ili mi se šalje doma?

  7. #107
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    samo da vam svima zahvalim na svemu jer da nije bilo vas ne bih ni znala da imam pravo na produljenje, a kamoli sve ostale informacije koje su mi pomogle da brže, riješim svoje stanje
    SRETNO SVIMA

  8. #108
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    jučer mi je istekao rok žalbe na rješenje.
    Recite je li sama idem po konačno rješenje ili mi se šalje doma?
    ja sam isla po njega. odnosno, poneses rjesenje koje si vec dobila i oni ti ga pecetiraju

  9. #109
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    hvala. ne znam zašto mi to socijalni nije rekao. Ma ti radnici.

  10. #110
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Imam pitanje za cure koje su između porodiljnog i produljenja porodiljnog bile na bolovanju:

    dali nakon bolovanja moramo ponovno nositi neke papire (i ako da, koje?) u HZZO da bi nas vratili na porodiljni dopust ili to socijalno riješi?

  11. #111
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    U iščekivanju rješenja imam još jedno pitanje... s obzirom da idem raditi 4 sata, ja bi Bubicu stavila u jaslice... kako to funkcionira, imam li nekakvu prednost, što kad jednom počnem raditi i to više ne bude samo 4 sata :?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.

  13. #113
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.
    Jesi li im priložila rješenje Centra, ma mislim stvarno ova država je ludara, svak radi kako hoće

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nije htio ni pogledati a ja sam izgledala upravo kao tvoj " smajlić" iz prethodnog posta!
    Ići ću ponovno u ponedjeljak bez tih papira !

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Molim malenu bebu da mi kaže koliko je čekala rješenje centra u Splitu?
    Šta radim kad dobijem rješenje centra? Trebam li čekat da postane pravomoćno?
    Trebam li se javit u centar?
    Koji dokumenti trebaju za dd? Znam da ima ovdi telefon od socijalnog ali neću ih ni pokušat dobit. Ima li pravo na dd i moje prvo dijete jer je ono materijalno oštećeno time šta ja ostajem kući?
    Hvala!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Molim malenu bebu da mi kaže koliko je čekala rješenje centra u Splitu?
    Šta radim kad dobijem rješenje centra? Trebam li čekat da postane pravomoćno?
    Trebam li se javit u centar?
    Koji dokumenti trebaju za dd? Znam da ima ovdi telefon od socijalnog ali neću ih ni pokušat dobit. Ima li pravo na dd i moje prvo dijete jer je ono materijalno oštećeno time šta ja ostajem kući?
    Hvala!

  17. #117
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ja nisan iz splita. moj CZSS je u Makarskoj i cekala sam skoro 2 mjeseca!!
    Kad dobijes rjesenje nakon 15 dana ga nosis u CZSS da ti stave zig pravomocnosti.
    Za dd ti je najbolje kupiti onaj obrazac u NN tamo ti sve pise.
    Prvo dijete nema pravo na 800 kn jer nije dijete sa posebnim potrebama, za njega ces morati priloziti vase prihode od prosle godine, o tome ovisi oces li dobiti dd za njega.

  18. #118
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.
    I ja sam morala priložiti potvrde o plaći iako mi nije jasno zašto .

  19. #119
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Citiraj lali prvotno napisa
    Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.
    I ja sam morala priložiti potvrde o plaći iako mi nije jasno zašto .
    lali i -tajana- jeste označile na zahtjevu za DD da imate "dijete sa težim oštećenjima zdravlja" (mislim da je tako rubrika na zahtjevu). Ako jeste lijepo neka si djelatnik/djelatnica HZMO pročita šta piše na poleđini zahtjeva za takve slučajeve.

    A evo i tekst sa njihovog web-a pa neka čitaju ........

    Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.

  20. #120
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Citiraj lali prvotno napisa
    Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.
    I ja sam morala priložiti potvrde o plaći iako mi nije jasno zašto .
    lali i -tajana- jeste označile na zahtjevu za DD da imate "dijete sa težim oštećenjima zdravlja" (mislim da je tako rubrika na zahtjevu). Ako jeste lijepo neka si djelatnik/djelatnica HZMO pročita šta piše na poleđini zahtjeva za takve slučajeve.

    A evo i tekst sa njihovog web-a pa neka čitaju ........

    Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.
    Označila sam, ali oni tamo rade kako tko hoće. Kad sam ove godine trebala predati zahtjev za poduženje, prvo sam nazvala u HZMO i pitala šta mi treba. Gospođa koja se javila rekla je da ne treba ništa osim ispunjenog zahtjeva za DD. Na kraju sam morala naknadno priložiti potvrde o plaći, nalaz i mišljenje i rješenje CZSS-a (iako to već imaju).

  21. #121
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Imam pitanje za cure koje su između porodiljnog i produljenja porodiljnog bile na bolovanju:

    dali nakon bolovanja moramo ponovno nositi neke papire (i ako da, koje?) u HZZO da bi nas vratili na porodiljni dopust ili to socijalno riješi?
    Cure, zna li tko?

  22. #122
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Imam pitanje za cure koje su između porodiljnog i produljenja porodiljnog bile na bolovanju:

    dali nakon bolovanja moramo ponovno nositi neke papire (i ako da, koje?) u HZZO da bi nas vratili na porodiljni dopust ili to socijalno riješi?
    Cure, zna li tko?
    nista ne nosis u HZZO, oni nemaju veze sa ovim produljenjem i nije to produljenje porodiljnog nego njega djeteta... jedino sto nosis one doznake za bolovanje, mozda si na to mislila?

  23. #123
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Doznake za bolovanje koje sam dobila od svog doktora, sam predala knjigovođi. I to je valjda to što se bolovanja tiče.
    E sad sam mislila, pošto sam od 24.04. opet na porodiljnom, treba li sada nositi kakve papire? Koje i gdje?

  24. #124
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    .
    E sad sam mislila, pošto sam od 24.04. opet na porodiljnom, treba li sada nositi kakve papire? Koje i gdje?
    ovo ne razumijem. ponovo si na bolovanju ili si dobila od CZSS dopust za njegu djeteta?

  25. #125
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    mislim porodiljnom ne bolovanju

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Cure imam jedno pitanje, a nemam vremena pregledavat svih 15-ak stranica prvog topika. Dal imam pravo na produljenje na osnovu orotopedske dijagnoze.

    Naime, Katjina zadnja dijagnoza je aduktorna kontraktura desnog kuka uz kosu zdjelicu, preporučene vježbe kuka i zdjelice, te fizikalna terapija još 6 mjeseci. Također je zbog kasnog dijagnosticiranja kose zdjelice vrlo izražena asimetrija lijeve i desne strane, te nam je preporučeno čim više štopat sjedenje, puzanje, dizanje na noge, a više forsirat okretanje na desnu stranu, zbog čega nam i motorika kasni ali ne smijemo radit vježbe za poticanje motorike upravo zbog te asimetrije. Na fizikalnoj su nam rekli da stigne sjedit do prve godine, a prohodat do druge.

    Ako ja počnem radit s njom neće imat tko vježbat do 5 popodne pa me zanima dal mogu na osnovu ovog dobit produljenje ili bar četverosatno radno vrijeme.

    I kolko prije bi trebalo počet ganjat papire.

    Pusa

  27. #127
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Roko_mama, ja sam dobila produljenje jer je Nika nosila remenčiće za kukove do godinu dana. Papire počni skupljati već sutra jer to sve skupa jako dugo traje.

  28. #128
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Papire počni skupljati već sutra jer to sve skupa jako dugo traje.
    Potpis.
    U istom Centru smo. Nakon što sam predala papire, rješenje sam dobila za 4 i pol mjeseca. Još dva i pol mjeseca je trajalo skupljanje papira.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Evo jutros opet otišla na HZZO i predala papire, ovaj put nisu tražili "dokaze o primanjima" :/ .

  30. #130
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    dobili smo produljenje do sljedećeg vještačenja za godinu dana :D

  31. #131
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj Eowyn prvotno napisa
    dobili smo produljenje do sljedećeg vještačenja za godinu dana :D
    jupi, cestitam :D

  32. #132
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Još uvijek ne kužim - što ako ne stigne rješenje do 13.7.?
    Kakve su mi mogućnosti?
    Ovaj tjedan obavljamo još preglede, pa u ponedjeljak nosim tek papire u CZSS.

  33. #133
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Još uvijek ne kužim - što ako ne stigne rješenje do 13.7.?
    Kakve su mi mogućnosti?
    Ovaj tjedan obavljamo još preglede, pa u ponedjeljak nosim tek papire u CZSS.
    meni je rješenje došlo 3 tjedna nakon isteka godine dana, a konačno rješenje još nije tako da sam i dalje na bolovanju. pokušaj dobiti godišnji ili otvori bolovanje. bez obzira što imaš još 2 mjeseca, moguće da ti neće doći na vrijeme. 3 tjedna im treba od komisije do nalaza.

  34. #134
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ja sam danas zvala u Žajinu i rekli su da mogu i poštom poslati preporučeno.
    Priložila sam zahtjev, presliku rješenja od komisije, preslike izvatka iz matice rođenih, domovnice i rodnog lista za dijete, presliku moje osobne i mog tekućeg računa.

    Tako mi je i rekla žena preko telefona. A sad ćemo vidjeti.


    E ja radim s polovicom radnog vremena i kad su iz moje firme zvali u CZS za potvrdu plaće za ovaj mjesec, žena je rekla da uzmem rješenje i poreznu i odem u poreznu jer ću na osnovi toga dobiti još neki koeficijent. To trebam obaviti do sljedeće plaće.

  35. #135
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    E ja radim s polovicom radnog vremena i kad su iz moje firme zvali u CZS za potvrdu plaće za ovaj mjesec, žena je rekla da uzmem rješenje i poreznu i odem u poreznu jer ću na osnovi toga dobiti još neki koeficijent. To trebam obaviti do sljedeće plaće.
    Adi imaš pravo na veći koeficijent kojim se množi osobni odbitak tj. veću olakšicu kod obrčuna plaće (manje ćeš plaćati porez i prirez, tako da će ti neto isplata biti veća). Uz rješenje ponesi i trajnu poreznu karticu (koja ti je pohranjena kod poslodavca) kako bi ti u nju upisali promjenu koeficijenta.

  36. #136
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Adi imaš pravo na veći koeficijent kojim se množi osobni odbitak tj. veću olakšicu kod obrčuna plaće (manje ćeš plaćati porez i prirez, tako da će ti neto isplata biti veća). Uz rješenje ponesi i trajnu poreznu karticu (koja ti je pohranjena kod poslodavca) kako bi ti u nju upisali promjenu koeficijenta. [/quote]
    E ovo mi je interesantno, ovo nisam znala... kakav je moj poslodavac on će ovo napraviti, a neće meni dati taj novac. Morat ću baciti bubu u uho knjigovođi

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno koeficijent

    Zanima me da li taj uvećani koeficijent može dobiti otac, pošto su na njega djeca????

  38. #138
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Adi imaš pravo na veći koeficijent kojim se množi osobni odbitak tj. veću olakšicu kod obrčuna plaće (manje ćeš plaćati porez i prirez, tako da će ti neto isplata biti veća). Uz rješenje ponesi i trajnu poreznu karticu (koja ti je pohranjena kod poslodavca) kako bi ti u nju upisali promjenu koeficijenta.
    E ovo mi je interesantno, ovo nisam znala... kakav je moj poslodavac on će ovo napraviti, a neće meni dati taj novac. Morat ću baciti bubu u uho knjigovođi

    Ovo je i naša situacija. Zato smo odlučili odjaviti djecu s MM-a, a početkom sljedeće godine tražiti povrat.
    Potrebno je popuniti obrazac za povrat, priložiti njihove rodne listove (+ dokumente s MBG-om) i nalaze komisije.

    Malo je bad što to produžava povrat za više od godine dana, ali ga barem dobijemo.

    Jelena.O, da, i naši klinci su na MM-a, a ja koristim četverostano radno vrijeme. Rekli su nam da nije bitno koji roditelj koristi poreznu olakšicu.

  39. #139
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    cure, prije nego se odlučim zvati centar da pitam vas:

    Lari je dijagnosticiran VUR 2/3 prije 2 godine, pošto sam bila na početku drugog porodiljnog nisam tražila da ostanem doma zbog njenih nalaza
    imamo nove nalaze koji pokazuju da se reflux nakon smanjenja opet pojačao i doslovno me strah dati je u vtrić
    htjela bih tražiti pola radnog vremena pa je eventualno poslati na skraćeno u vrtić, imam li šanse?
    i da, radim u drž.upravi pa mi poslodavac sigurno neće raditi probleme

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ništa te ne dođe ako predaš papire, pitaj samo socijalnu radnicu koje sve papiure treba ( od pregleda) jel ti je djete ... godina

  41. #141
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    Ništa te ne dođe ako predaš papire, pitaj samo socijalnu radnicu koje sve papiure treba ( od pregleda) jel ti je djete ... godina
    kako ništa?
    pa moram pribaviti dokumentaciju i s djetetom ići na niz pregleda, zato i pitam za savjet...

  42. #142
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ako može pomoć...
    slijedeći tjedan idem s Evom na vještačenje a predala sam i molbu CZSS-u za skraćeno radno vrijeme. Zanima me procedura rješavanja tog mog zahtjeva. Kad stignu rezultati njenog vještačenja neka komisija donosi odluku o mom zahtjevu ili? Moram li ja izlaziti pred tu komisiju ili samo dobijem rješenje? Ili to ide na neki treći način.

  43. #143
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Mbee ides sa djetetom na komisiju i to je to. Oni ti odobravaju dopust i na koliko dugo. Mislim ako dobijes dopust ti sama odlucujes jeli ostajes kuci s njom ili radis na pola radnog vremena nema tu nikakve posebne procedure, samo zahtjev podnosis za rad na pola radnog vremena. malo sam spetljala, nadam se da si svatila sta sam tila rec
    sigurno ce se jos javit neka od cura sta radi na pola radnog vremena.

    maxi sansu svakako imas ali ti je najbolje ici u tvoj Centar i tamo pitati. drzim ti fige!!

  44. #144
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Mbee ides sa djetetom na komisiju i to je to. Oni ti odobravaju dopust i na koliko dugo. Mislim ako dobijes dopust ti sama odlucujes jeli ostajes kuci s njom ili radis na pola radnog vremena nema tu nikakve posebne procedure, samo zahtjev podnosis za rad na pola radnog vremena. malo sam spetljala, nadam se da si svatila sta sam tila rec
    Meni je soc. radnica naglasila da je bitno prije komisije odlučiti želim li dopust ili pola radnog vremena. Sukladno tome se naslovljava zahtjev, a inače nema nikakve razlike u samoj proceduri - pregledi, papiri, komisija, pravomoćnost rješenja i dječji doplatak - sve je identično.

  45. #145
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj otocanka prvotno napisa
    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Mbee ides sa djetetom na komisiju i to je to. Oni ti odobravaju dopust i na koliko dugo. Mislim ako dobijes dopust ti sama odlucujes jeli ostajes kuci s njom ili radis na pola radnog vremena nema tu nikakve posebne procedure, samo zahtjev podnosis za rad na pola radnog vremena. malo sam spetljala, nadam se da si svatila sta sam tila rec
    Meni je soc. radnica naglasila da je bitno prije komisije odlučiti želim li dopust ili pola radnog vremena. Sukladno tome se naslovljava zahtjev, a inače nema nikakve razlike u samoj proceduri - pregledi, papiri, komisija, pravomoćnost rješenja i dječji doplatak - sve je identično.
    Meni je soc. rekla da se može promjeniti status iz dopusta na 1/2 radnog vremena i obratno tokom vremena na koje ti komisija odredi pravo na dopust. Tako da ako u startu tražiš dopust možeš nakon što ti komisija odobri tražiti CZSS da ti napravi rješenje na 1/2 radnog vremena jer ti to u trenutku pisanja rješenja više odgovara........vrijedi i obratno.

  46. #146
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Dakle, samo da potvrdim...ova komisija koja vještači dijete odmah odlučuje i o mom radnom vremenu?!

  47. #147
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Dakle, samo da potvrdim...ova komisija koja vještači dijete odmah odlučuje i o mom radnom vremenu?!
    ,

    Ne, ti odlučuješ.

  48. #148
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nismo se razumjeli, da li komisija koja vještači dijete ujedno odmah odlučuje o mom pravu na skraćeno radno vrijeme ili sa odlukom o "stanju" djeteta idem pred neku drugu komisiju koja odlučuje samo o tome?

  49. #149
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    U dopisu CZSS-a piše da se Eva upućuje na vještačenje te da ću ja naknadno biti pozvana na drugo vještačenje.

  50. #150
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Nismo se razumjeli, da li komisija koja vještači dijete ujedno odmah odlučuje o mom pravu na skraćeno radno vrijeme ili sa odlukom o "stanju" djeteta idem pred neku drugu komisiju koja odlučuje samo o tome?
    dobro su ti napisale, o tome ti odlucujes. komisija odlucuje samo imas li pravo na dopust s obzirom na ''stanje'' djeteta. mora da ti je nesto krivo soc. radnica rekla. jos nitko nije bio na dvije komisije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •