Stranica 5 od 28 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1354

Tema: Njega djeteta nakon 1 godine - II dio

  1. #201

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Čitam da je većina vas kod distoni sindroma trebala za komisiju i nalaz psihologa. Nama je soc. radnica nabrojala što trebamo od papira i nije psihologa uopće spominjala. Ostalo smo prikupili (neuropedijatar, fizijatar, orl i okulist) i predali u petak papire, ali nje nije bilo pa je preuzela njena kolegica. E sad, danas sam zvala da vidim treba li još nešto, no kolegica joj nije stigla proslijediti naše papire :shock: (soba preko puta njene) i rekla je da će me nazvati ako bude trebalo još nešto. Zanima me to s psihologom, jeste li svi morali donijeti taj nalaz ili je netko prošao i bez toga?

  2. #202
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Čitam da je većina vas kod distoni sindroma trebala za komisiju i nalaz psihologa. Nama je soc. radnica nabrojala što trebamo od papira i nije psihologa uopće spominjala. Ostalo smo prikupili (neuropedijatar, fizijatar, orl i okulist) i predali u petak papire, ali nje nije bilo pa je preuzela njena kolegica. E sad, danas sam zvala da vidim treba li još nešto, no kolegica joj nije stigla proslijediti naše papire :shock: (soba preko puta njene) i rekla je da će me nazvati ako bude trebalo još nešto. Zanima me to s psihologom, jeste li svi morali donijeti taj nalaz ili je netko prošao i bez toga?
    Nalaz psihologa treba za dijete starije od 3 godine.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Onda valjda imamo sve, sad držite palčeve da komisija zasjedne prije ljeta i da nam odobre zahtjev

  4. #204

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    borovje
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Čitam da je većina vas kod distoni sindroma trebala za komisiju i nalaz psihologa. Nama je soc. radnica nabrojala što trebamo od papira i nije psihologa uopće spominjala. Ostalo smo prikupili (neuropedijatar, fizijatar, orl i okulist) i predali u petak papire, ali nje nije bilo pa je preuzela njena kolegica. E sad, danas sam zvala da vidim treba li još nešto, no kolegica joj nije stigla proslijediti naše papire :shock: (soba preko puta njene) i rekla je da će me nazvati ako bude trebalo još nešto. Zanima me to s psihologom, jeste li svi morali donijeti taj nalaz ili je netko prošao i bez toga?
    moja malena ima 15 mj.i bili smo već dva puta na komisij i svaki put trebao je i nalaz psihologa ,oni ga imaju u Gajnicama ,ali mi smo bili u Klaićevoj bolnici

  5. #205
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    a ja sam skuzila da je i psiholog na komisiji? :?
    ocito je u svakom CZSS drugacije. ko je tu lud??

  6. #206
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mamNIKA prvotno napisa
    moja malena ima 15 mj.i bili smo već dva puta na komisij i svaki put trebao je i nalaz psihologa ,oni ga imaju u Gajnicama ,ali mi smo bili u Klaićevoj bolnici
    mamNIKA nije mi jasan taj "tvoj" ured CZSS-a (mislim u tvom kvartu)........u izmjenama Pravilnika o vještačenju u članku 4. točno se navodi koja dokumentacija uz osonvnu med. je potrebna za pojedinu kategoriju........

    evo linka na izmjenu pravilnika http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3078.htm

  7. #207
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo mlađi od tri godine i morali smo priložiti nalaz psihologa i još ga je danas na vještačenju psihologica izričito tražila.

  8. #208
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ni nama nije spominjan nalaz psihologa. Predali smo sve papire prošli tjedan i danas dobili poštom ZAKLJUČAk o upućivanju na vještačenje.
    Nadam se da ćemo to uspijeti obaviti prije odlaska na more....

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    borovje
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj mamNIKA prvotno napisa
    moja malena ima 15 mj.i bili smo već dva puta na komisij i svaki put trebao je i nalaz psihologa ,oni ga imaju u Gajnicama ,ali mi smo bili u Klaićevoj bolnici
    mamNIKA nije mi jasan taj "tvoj" ured CZSS-a (mislim u tvom kvartu)........u izmjenama Pravilnika o vještačenju u članku 4. točno se navodi koja dokumentacija uz osonvnu med. je potrebna za pojedinu kategoriju........

    evo linka na izmjenu pravilnika http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3078.htm
    ne krivo si me shvatila ,na komisiju smo išli u gajnice, a ja sam iz novog zgb.i uredno sam na rješenju dobila da moramo donjeti nalaze od fizijatra ,neuropedijatra ,psihologa i defektologa ,a očito i da moj SRbaš ne želi puno pričati o mojim pravima ,jer ja ga nešto pitam a on meni odgovara sa DA ili NE

  10. #210
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ne cure, osim ako to nešto nije po novome!!!!!
    Meni na komisiji nisu čitali ni jedan od nalaza, soc. je zaokruživala svoje, pedica pregledavala grlo :shock: kao da sam došla zbog gripe, i psihologica je zaokruživala svoje.
    Imali smo nalaze, fizijatra, neuropedijatra, stare nalaze za nos i oči kada smo završili na hitnoj, i EEgG i UVZ, ali one to nisu ni pogledale!!!

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    borovje
    Postovi
    17

    Početno

    onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    borovje
    Postovi
    17

    Početno

    onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa

  13. #213
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mamNIKA prvotno napisa
    onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa
    Sorry......to je nešto novo......a možda i nije nego su se tako "oni" sad smislili (oni=komisija)
    Baš mi je žao što spadaš kod muškog soc. radnika jer sam ja isto u NZgb i imam žensku soc. koja je super. Ako trebaš neku pomoć oko CZSS-a u NZgb javi mi se na pp.

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    borovje
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj mamNIKA prvotno napisa
    onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa
    Sorry......to je nešto novo......a možda i nije nego su se tako "oni" sad smislili (oni=komisija)
    Baš mi je žao što spadaš kod muškog soc. radnika jer sam ja isto u NZgb i imam žensku soc. koja je super. Ako trebaš neku pomoć oko CZSS-a u NZgb javi mi se na pp.
    super hvala ti ,sad čekamo rješenje da se mogu žaliti jer stvarno po svim dokumentima se traži da ostanem još kod kuće (malena jedino ne želi pričati )ostalo je ok.bar da budem do jeseni dak krene u jaslice

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    borovje
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj mamNIKA prvotno napisa
    onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa
    Sorry......to je nešto novo......a možda i nije nego su se tako "oni" sad smislili (oni=komisija)
    Baš mi je žao što spadaš kod muškog soc. radnika jer sam ja isto u NZgb i imam žensku soc. koja je super. Ako trebaš neku pomoć oko CZSS-a u NZgb javi mi se na pp.
    super hvala ti ,sad čekamo rješenje da se mogu žaliti jer stvarno po svim dokumentima se traži da ostanem još kod kuće (malena jedino ne želi pričati )ostalo je ok.bar da budem do jeseni dak krene u jaslice

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Evo mi smo pozvani od CZSS da preuzmemo "Nalaz i mišljenje" u kojem stoji da mi se odobrava još godina dana. Rješenje trebamo preuzeti u Centru dan prije isteka porodiljnog. Kako je MM išao po taj nalaz nisam ništa doznala šta dalje jer je on mislija da ja sve znam. Pretpostavljam da DD sređujem na "socijalnom"sa brdom papira. Šta je sa ove 2000,00 koje isplaćuje CZSS? Trebam li njima donjet koje papire? Ili to ide automatski Nikom nisam dala broj računa na koji da mi se isplati.
    Kako ću pismeno obavijestit firmu ako nemam rješenje? Ne želim im dostavljat "Nalaz i mišljenje" jer to smatram zaziranjem u privatnost.

  17. #217
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    CZSS bi trebao obavjesti tvog poslodavca,al to bolje sama uradi! CZSS isplaćuje 2000kn,tražit će te broj računa,za doplatak ideš u mirovinsko i predaješ kopiju nalaza i mišljenja,na osnovu njrga dobijaš doplatak! to je valjda to!

  18. #218
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    CZSS znači isplaćuje 2000kn a ne drugu polovicu plaće?

  19. #219
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa
    CZSS bi trebao obavjesti tvog poslodavca,al to bolje sama uradi! CZSS isplaćuje 2000kn,tražit će te broj računa,za doplatak ideš u mirovinsko i predaješ kopiju nalaza i mišljenja,na osnovu njrga dobijaš doplatak! to je valjda to!
    split evo vako kako ti je pink-os objasnila. obavezno ponesi br racuna kad budes isla po rjesenje. neznan kako ti to prije nisu trazili, kod mene pise u rjesenju na koji ce mi ziro racun to isplacivat :?
    poslodavca izvjesti da si dobila dopust i da ce rjesenje dobiti za 15-ak dana kad bude pravomocno. za doplatak mozes odma predati taj nalaz i misljenje pa poslije dodati i rjesenje jer ti se racuna od dana kad si predala.
    drago mi je da si dobila produzetak :D

  20. #220
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    CZSS znači isplaćuje 2000kn a ne drugu polovicu plaće?
    zavisi. isplacuje 2000 kn mamama koje su dobile dopust za njegu i ostaju kuci. one koje se odluce raditi pola radnog vremena (4 sata) njima isplacuje polovicu place a drugu polovicu poslodavac (sad, jeli taj iznos limitiran, to neznam)

  21. #221
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Citiraj MBee prvotno napisa
    CZSS znači isplaćuje 2000kn a ne drugu polovicu plaće?
    zavisi. isplacuje 2000 kn mamama koje su dobile dopust za njegu i ostaju kuci. one koje se odluce raditi pola radnog vremena (4 sata) njima isplacuje polovicu place a drugu polovicu poslodavac (sad, jeli taj iznos limitiran, to neznam)
    Ne, nije limitiran, ali nije ni puna polovica plaće.
    Detaljnije sam opisala sve na starom topiku
    ( http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...=asc&start=700 ) , na strani br.15.

  22. #222
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    za sve one koji su na 4 sata!
    kao prvo firma obračunava sve što treba za polovično radno vrijeme, naravno tu je zdrastveno 20%, pa porez i prirez za pola plače
    kao drugo CZZO ogračunava isti taj bruto (drugi dio) i obračunava na njega zdrastveno 20%, porez i prirez

    ALI caka je u tome što je samo jedna porezna olakšica našpr. 1600 kn, koja je VEĆINOM ispucana na plači iz firme.
    Kao zaključak firma sve dobro radi i prikazuje porez, a CZZo obračunava porez ali ga ne prikazuje ( nemaš pravo povrata na njega) jer ga zapravo ne uplačuje u državni fond, jer je državna firma!!!!

  23. #223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno KOEFICIJENT DODAN ZA NJEGU DJETETA

    Bila ja jučer u poreznoj da napokon sredim porezne kartice od seljenja itd.
    Pošto sam prije saznala da za djecu čiju imamo njegu imamo pravo na dodatni koeficijent, meni njega (tj. na muževu karticu) dali 100% , iili mislim u prevodu olakšicu za +1600,00kn, k tome me žena poslala u obračun poreznih prijava , pošto sam njegu imala i prošle godine da predam rješenje od prošle godine. Žena stala kod baš našeg obračuna i rekla je da će pokušati rješiti poreznu prijavu s novim momentom.

    Pa svi vi koji imate takvu djecu bez obzira da li je to puno ili 4 vrijeme , otiđite sredite porezne kartice, svota baš i nije malo min 250 kn, sve ovisi o primanjima!!!!


    Pa sretno

  24. #224
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ali dobiješ DD od 800kn pa si financijski otprilike na istom, ili se samo tješim?!
    Ja sam danas zvala računovodstvo i rekli su dobijem i puni topli obrok, prijevoz i dalje plaćene subote, nedjelje, regres i ostalo tako da se nadam da će DD pokriti manjak u obračunu CZSS-a.

  25. #225
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Znači MM na kojeg je dijete ima pravo na veću poreznu olakšicu? Kome to i čime dokazuje?

  26. #226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Mbee, ja odnjela zadnje rješenje od CZZO, koji sam dobila početko 5 mjeseca , i nebudui lijena onoga iz 01/07, to predala ženi na poreznoj kartici, i ona unjela invalidost za to djete, zadžala kopiju i poslala me na kat da rješim stvari za prošlu godinu.

  27. #227
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    naravno treba imati poreznu karticu kod sebe, onu originalnu rozu. ona to lijepo izmjeni ti odneseš to u firmu ....

  28. #228
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Kad kažeš "invalidnsoti", da li komisija kod koje smo bili na vještačenju uvijek odredi stupanj invalidnosti ili se može dobiti 4-satno radno vrijeme i DD a da se dijete i dalje vodi "sa posebnim potrebama". Dakle da li je "obvezan" stupanj invalidnosti?

  29. #229
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Mbee ne moje djtee ima invalidnost al nigdje nije upisana,zato se ja sad i žalim! jer bože me oprosti ja sam zbog toga jako ljuta,kao kažu pa dali smo vam dopust,naknadu,doplatak a to se sve isto može ostvariti i sa puno lakšim dijagnozama,pa i distoni sindrom koji zri isto tako iam upisan,tako da su praktički zanemarili njezin stvarni problem! nemojte zamjeriti jednoj mami!

  30. #230
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    postoje stupci gdje se upisuje ako djete ima zdravstevene teškoće,tamo se upisujete i tad ostvarujete uvećani doplatak!objasnit će vam na šalteru,a ja sam to sama popunila kod kuće i samo odnijela sa nalazom i mišljenjem

  31. #231
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Koliko sam shvatila možeš poreznu olakšicu i ti koristiti... u 6. mj ćuići to sređivati pa ću ti javiti. Meni je knjigovođa ( ne moja ) rekla da bez obzira što je dijete prijavljeno na oca, ja imam pravo na poreznu olakšicu jer koristim dopust za njegu djeteta. Treba uzeti poreznu karticu iz firme i rješenje Centra i na poreznoj tražiti da nam promjene koeficijent osobnog odbitka. Je li netko već to napravio, osim Jelene

  32. #232
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    To sam i mislila, znam da neki primaju invalidninu ali Eva nema takve probleme. Dakle ako nema stupnja invalidnosti nema ni porezne olakšice?

  33. #233
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    ne MBEE, svi imaju pravo na poreznu olakšicu, mi napr. imamo pravo na njegu zbog alergije i atopisjkog dermatitisa, a NEMAMO INVALIDNINU.
    U poreznoj kartici postoji samo rubrika invalidnist (I) a u objašnjenju je članak taj i taj za njegu ili invalidnost, predaj ili me nazovi emaš email

  34. #234
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ja to napravila jer sam čula to na ovom forumu, moji iz firme pitali, i rekli da se treba samo pojaviti u pOREZNU S POREZNIM KARTICAMA I RJEŠENJEM OD cZZO. I TO JE TO

  35. #235
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Dakle, da li se ta porezna povlastica dobiva uvijek kad se koristi dopust za njegu djeteta ili ne :?
    Pink-Os imaš PP

  36. #236
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Dakle, da li se ta porezna povlastica dobiva uvijek kad se koristi dopust za njegu djeteta ili ne :?
    Očito DA!

  37. #237
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    da ako imaš dijete sa posebnim potrebama,nije važno kakvim,ne ovisi o invalidnini

  38. #238
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Već sam mislila da sam nešto krivo shvatila

  39. #239
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    da ako imaš dijete sa posebnim potrebama,nije važno kakvim,ne ovisi o invalidnini

  40. #240
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    kod mene je suprug uzeo poreznu olakšicu jer on ima bolja primanja!

  41. #241
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    OD mBEE,Ali dobiješ DD od 800kn pa si financijski otprilike na istom, ili se samo tješim?!
    Ja sam danas zvala računovodstvo i rekli su dobijem i puni topli obrok, prijevoz i dalje plaćene subote, nedjelje, regres i ostalo tako da se nadam da će DD pokriti manjak u obračunu CZSS-a.

    BAŠ NE KUŽIM OVO LJEPLJENJE, ALI U STVARI, ŠTOS JE U POREZU VI BI TAK I TAK DOBILI MAXIMALNO TU PLAČU KOJU SAD DOBIVATE 1/2 OD FIRME+1/2 OD CZZO. ALI POREZ JE VEČINOM OBRAČUNAT U FIRMI , PA ZA CZZO GA ILI NEMA ILI JE JAKO MALI


    jel to sad jasno.


    naravno ako se ide na bolovanje za djete, što neide u porez dobije se i tam i tu!!!!!!

  42. #242
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja imam još jedno pitanje
    Meni bi poslodavac htio povečati plaću :D , znači bila bi veća od onog što sam rekla soc. radnici. Znam da ja njima nosim svaki mjesec nekakav obrazac od knjigovođe pa me zanima je li smije ona biti veća nego sam ja rekla

  43. #243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Pale, to s plačom je samo pro forme , tek toliko da se ne vidi da si socijalni slučaj, jer u tom slučaju bi te morali pomagati s nekom lovom ili smanjenim plačanjaima za vrtić ili prehranu u školi

  44. #244
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Pale, a kaj se toga tiče ako si recimo na 4 sata oni tak i tak dobijaju svaki mjesec tvoju 1/2 plače , pa sve i znaju

  45. #245
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Znači mogu mi povečati plaću... oni će mi svejedno plaćati pola koju poslodavac napiše :?

  46. #246
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Znači mogu mi povečati plaću... oni će mi svejedno plaćati pola koju poslodavac napiše :?
    Ne, svaki mjesec tvoje računovodstvo njima dostavlja bruto iznosa koji su ti oni izračunali.
    Znači, ako dobiješ povišicu u firmi i CZSS će ti isplatiti više.

  47. #247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    naravno obračunazt će se mirovinsko i porez i prirez

  48. #248
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj otocanka prvotno napisa
    Citiraj pale prvotno napisa
    Znači mogu mi povečati plaću... oni će mi svejedno plaćati pola koju poslodavac napiše :?
    Ne, svaki mjesec tvoje računovodstvo njima dostavlja bruto iznosa koji su ti oni izračunali.
    Znači, ako dobiješ povišicu u firmi i CZSS će ti isplatiti više.

  49. #249
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    naravno obračunazt će se mirovinsko i porez i prirez
    Samo na iznos od firme - CZSS ne uplaćuje doprinose.

  50. #250
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Krivo , CZZO uplačuje doprinose, ali ne plača porez i prirez, ali ga obračuna

Stranica 5 od 28 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •