Stranica 1 od 28 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1354

Tema: Njega djeteta nakon 1 godine - II dio

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Njega djeteta nakon 1 godine - II dio

    Evo otvaram topic.

    Link na prethodni topic je OVDJE.

  2. #2
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Hvala mamma san!

  3. #3
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Sretna mama drago mi je da si se javila i sa nama podjelila svoje iskustvo ,eto draga mi još čekamo komisiju!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Procitala sam tvoje postove, i stvarno me razljutilo koliko dugo cekate

    Ako ti treba bilo koji savjet javi se...

  5. #5
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Hvala stretna mama! mislim da će mi pomoć trebati tek nakon ove komisije!!
    stupila sam u kontakt sa još jednom mamom iz Rijeke čiji sin ima isti problem kao moja Zri,oni ostvaruju invalidninu,i još troje takve djece(oni su svi u kontaktu),tako da sad imam malo više vjere,u svakom slučaju to mi daje samo hrabrosti da se borim za njena prava i neposustajem,jer moje mom kao ni tvom djetetu neće narasti ruka ako mi neuzmemo invalidninu a ovako bi ipak imala više novaca da utrošimo na vježbanje! ja se raspisala!
    Kako trudnoća?

  6. #6
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    zri se zahvaljuje na komplimentima ,smiješna je jel da?!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Moja curica ima refluks i krenuli smo s prikupljanjem papira za komisiju.
    Zapeli smo kod okulista. Jel ima neko za preporučiti privatnog dječjeg okulistu za pregled. Htjela bih izbječi kapanje jer je taj pregled i tako zbog papira.

  8. #8
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Mi smo svejedno morali kapati iako,ona nema neke probleme s očima! nebih znala

  9. #9
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    split mi smo isli cak 6 ili 7 puta na ultrazvuk mozga tj. svaki mjesec dok se fontanela nije zatvorila i uvijek je nalaz bio uredan. valjda kako glavica raste mogu nesto novo uocit ili kasnije moze doci do nekih krvarenja, sta ja znam?
    i na eeg-u smo bili dva puta, to ti stave onu kapicu sa onim pipcima , dite mora spavat ili bar bit mirno, pa ga onda jos blicaju s nekim svjetlom... isli smo dva puta iako je i prvi put bio uredan eeg...
    jeste bili na komisiji, kako je proslo?

  10. #10
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Mi smo evo danas bili na komisiji. Hipotoni smo. čekamo sad 15ak dana da nam jave dali smo dobili produljenje.
    Htjela sam spomenuti nalaz okulista- uz taj nalaz, trebali smo donijeti i onaj od neuropedijatra i otorinolaringologa (i naravno-fizijatra, to se podrazumijeva).
    Kad sam sa pedijatricom pričala o tome koje sve nalaze trebamo donijeti, rekla je da stvarno puno traže te da će mi ona napisati umijesto okuliste i otorinolaringologa. Pregledala je Paulu oči, uho, grlo i nos, zaključila da je zdrav i sve to napisala na povijest bolesti.
    I prošlo je ! Nitko nam nije pravio nikakve probleme ni postavljao dodatna pitanja.

  11. #11
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo i mi smo obavili dio komisije... tj. samo psihologa, kod pedijatra i kod soc radnice se još nismo uspjeli niti naručiti
    Uglavnom sve je prošlo ok, ja sam na bolovanju i čekam slobodan termin za dalje
    Nego, nije mi jasno kako na bolovanju za njegu djeteta dobivam samo 1900 kn... ne bi li to trebalo biti plaćeno 100%... tj ne bi li ja nakon porodiljnog od 2 500 kn trebala iisto toliko imati na bolovanju :?

  12. #12
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Pale nije ni meni jasno otkud 1900,mislim da sve cure znaju da su primanja za njegu djteta nakon godine dana 2000kn,mislim da nije 2500 definitivno

  13. #13
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Nisam dobro objasnila... znači ja sam na čekanju za vještačenje, porodiljni mi je istekao 25. 03. i da ne idem raditi pedijatrica mi je dala preporuku za bolovanje za moju dr dok mi ne riješe to sa Centrom na 4 sata. Znači ja sam sada na bolovanu za njegu djeteta koje je dok mi komisija to ne riješi i koliko ja znam to bolovanje se plaća 100% od plaće kad je majka zaposlena, a moja knjigovođa tvrdi da iz razloga što sam bila na porodiljnom sada imam samo 1900kn :?

  14. #14
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Nebih znala! javit će se neko ko se kuži

  15. #15
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Pale, meni je ista situacija kao i tebi. Porodiljni mi je istekao 24.03. i sad sam na bolovanju dok ne dobijem rješenje komisije.
    Naš fizioterapeut mi je rekla da je naknada na produljenom porodiljnom 2000kn + cca 800kn dječjeg doplatka na koji imamo pravo pošto se radi o djetetu kojem je potrebna produljena njega.
    Nisam provjeravala kod knjigovođe, nekako sam to uzela zdravo za gotovo ali ću provjeriti ovih dana.
    Nadam se, zbog obje, da je moja informacija točna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Bili smo na komisiji i nisu nas puno pitali. Otprilike pitanja kao i druge na ovom forumu. Nisu nam ništa rekli u smislu odobreno Vam je ili ne ni koliko vremenski. Sad ćekamo rješenje. Mislim da će bit sve ok.
    Bolje da sam kući dok obavim sve te pretrage, odvježbamo svoje i stignemo motoriku i budemo sigurni da je sa malom sve ok, nego da počnem radit i svako malo na bolovanje.

  17. #17
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Pale, meni je ista situacija kao i tebi. Porodiljni mi je istekao 24.03. i sad sam na bolovanju dok ne dobijem rješenje komisije.
    Naš fizioterapeut mi je rekla da je naknada na produljenom porodiljnom 2000kn + cca 800kn dječjeg doplatka na koji imamo pravo pošto se radi o djetetu kojem je potrebna produljena njega.
    Nisam provjeravala kod knjigovođe, nekako sam to uzela zdravo za gotovo ali ću provjeriti ovih dana.
    Nadam se, zbog obje, da je moja informacija točna.
    Znam da je naknada 2000 kn + dječji, ja idem na 4 sata raditi, ali sam dok mi to ne odobre na bolovanju za dijete ( tj bolovanje za njegu djeteta ). E mene zanima koliko bi mi sada trebala biti plaća dok mi komisija ne odobri ta 4 sata. Znači kolika ti je plaća na bolovanju, moja knjigovođa kaže da je to nekakakv državni minimum od 1900 kn ( ovo mi je plaća dok mi komisija ne odobri dopust, nadam se )

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nama je komisija odobrila produženi porodiljni do 4. godine.
    Od 1 rođendana pa do danas radim na određeno vrijeme.
    Zanima me što ako mi ne produže ugovor ?što je onda sa naknadom?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Nama je komisija odobrila produženi porodiljni do 4. godine.
    Od 1 rođendana pa do danas radim na određeno vrijeme.
    Zanima me što ako mi ne produže ugovor ?što je onda sa naknadom?
    super, ja sam sretna radi tebe lali :D :D :D :D
    ali koja je to fora da mi jedini nismo dobili sa refluksom a svi ostali jesu???????????????????????????
    ja cu se

    dobili smo rješenje....

    ... ZAPRIMILI SMO PRIGOVOR ... U PREDMETU PRIZNAVANJA PRAVA NA DOPUST DO 7 GODINE DJETETOVOG ŽIVOTA....

    S OBZIROM DA DJEVOJČICA NE UZIMA UROPROFILAKSU, PROVODE SE DIJETETSKE MJERE I POJAČANA HIGJENA, NE POSTOJI POTREBA DA RODITELJ KORISTI PRAVO NA DOPUST.

    Kao prvo, to je čista izmišljotina da smo tražili dopust do 7 godine, a osim toga to oni odlučuju do kad... ne znam šta im ta blamiranja znače.

    A drugo, tko će provoditi te mjere gore napisane, tete u vrtiću... malo sutra... dijete se s 2 godine ne zna samo tuširati i kupati i guzu prati i hraniti.....

    JEL sam ja luda?
    , jel ovo sanjam ili šta? jel ovo realnost? di to živim? šta se to događa?
    šta mi jedini s refluksom nemamo pravo uz ovako glupe primjedbe?

  20. #20
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    adrijana666 bas mi je zao... imate li jos prava na zalbu ili nesto? grozno...
    a to sta spominjes do 7 god tako se taj dopust zove zato ti tako stoji. i meni pise da smo dobili do 7 god s tim da je novo vjestacenje najkasnije u prosincu ove god. nadam se da ce dotad motoricki stic svoje vrsnjake i da nam to onda vise nece tribat.
    lali zar ne tribas bit u stalnom radnom odnocu? znam da ti ne smiju prekintiti radni odnos dok si na dopustu za njegu jer onda gubis pravo

  21. #21
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Pale, meni je ista situacija kao i tebi. Porodiljni mi je istekao 24.03. i sad sam na bolovanju dok ne dobijem rješenje komisije.
    Naš fizioterapeut mi je rekla da je naknada na produljenom porodiljnom 2000kn + cca 800kn dječjeg doplatka na koji imamo pravo pošto se radi o djetetu kojem je potrebna produljena njega.
    Nisam provjeravala kod knjigovođe, nekako sam to uzela zdravo za gotovo ali ću provjeriti ovih dana.
    Nadam se, zbog obje, da je moja informacija točna.
    Znam da je naknada 2000 kn + dječji, ja idem na 4 sata raditi, ali sam dok mi to ne odobre na bolovanju za dijete ( tj bolovanje za njegu djeteta ). E mene zanima koliko bi mi sada trebala biti plaća dok mi komisija ne odobri ta 4 sata. Znači kolika ti je plaća na bolovanju, moja knjigovođa kaže da je to nekakakv državni minimum od 1900 kn ( ovo mi je plaća dok mi komisija ne odobri dopust, nadam se )
    Moram priznat da se od silne strke i papirologije nisam uopće sjetila pitati kolika je plaća u ovom međuperiodu .
    Na žalost, vjerovatno je tvoja knjigovođa u pravu. 1900kn ...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nisam u stalnom radnom odnosu, to mi nitko nije rekao. Jel to znači da ako mi ne produže ugovor ostajem bez naknade, ičega?

  23. #23
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    oprostite ako se ponavljam, ja još nisam dobila ono konačno rešenje da smo dobili produljenje do kolovoza a nije ni poslodavac, porodiljni mi ističe sada 10.04.08. u četvrtak na Emanuelin rođendan???
    Je li mogu dobiti otkaz?????
    Ja sam poslodavca obavjestila usmeno, fax im ne radi, ali oni to mogu negirati, a i rekli su da ih samo zanima službeni papir, ako ga ne dobiju, to je kao da nisam došla na posao i mogu dobiti izvanredni otkaz???!!!!
    Kako da krenem u Žajinu bez tog papira????
    Za Žajinu mi samo treba to rešenje sa pečatom konačnosti ili....????
    Hvala curke.

  24. #24
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    oprostite ako se ponavljam, ja još nisam dobila ono konačno rešenje da smo dobili produljenje do kolovoza a nije ni poslodavac, porodiljni mi ističe sada 10.04.08. u četvrtak na Emanuelin rođendan???
    Je li mogu dobiti otkaz?????
    Ja sam poslodavca obavjestila usmeno, fax im ne radi, ali oni to mogu negirati, a i rekli su da ih samo zanima službeni papir, ako ga ne dobiju, to je kao da nisam došla na posao i mogu dobiti izvanredni otkaz???!!!!
    Kako da krenem u Žajinu bez tog papira????
    Za Žajinu mi samo treba to rešenje sa pečatom konačnosti ili....????
    Hvala curke.
    kako nisi dobila rjesenje? zovi socijalnu radnicu. rijesenje ti je konacno 15 dana od primitka. koliko se sjecam ti si vec pisala, jos davno da si dobila do kolovoza, pa kako onda jos nisi dobila rijesenje?

  25. #25
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Nisam u stalnom radnom odnosu, to mi nitko nije rekao. Jel to znači da ako mi ne produže ugovor ostajem bez naknade, ičega?
    neznan, ja sam razumila da moras biti u radnom odnosu da bi dobila produljenje jer ako nisi ne treba ti produljenje, zar ne? zato i traze potvrdu da su oba roditelja zaposlena, ako ti itekne ugovor, gubis pravo.
    da ne lupam bezveze, raspitaj se, najbolje da nazoves svoj CZSC.
    ali valjda ce na poslu imati razumijevanja za tvoju situaciju?

  26. #26
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Eto cure moje došli i mi na red,komisija je u četvratk,držite nam fige!!!1
    andrijana66 žao mi je,al mislim da se može tražiti ponovno vještačenje pa ako imaš živaca još,nedaj se

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    itekako imam zivaca za dalje... nakon svih pregleda i muki... nema sanse da odustanem, pa makar mi na kraju dali 1 mjesec....
    nisam ni sumnjala u ovo rjesenje jer je bila ista doktorica, samo mi nije jasno kako sva djeca i sa laksim nalazom refluksa dobe a mi ne?

    idemo dalje....

  28. #28
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    oprostite ako se ponavljam, ja još nisam dobila ono konačno rešenje da smo dobili produljenje do kolovoza a nije ni poslodavac, porodiljni mi ističe sada 10.04.08. u četvrtak na Emanuelin rođendan???
    Je li mogu dobiti otkaz?????
    Ja sam poslodavca obavjestila usmeno, fax im ne radi, ali oni to mogu negirati, a i rekli su da ih samo zanima službeni papir, ako ga ne dobiju, to je kao da nisam došla na posao i mogu dobiti izvanredni otkaz???!!!!
    Kako da krenem u Žajinu bez tog papira????
    Za Žajinu mi samo treba to rešenje sa pečatom konačnosti ili....????
    Hvala curke.
    kako nisi dobila rjesenje? zovi socijalnu radnicu. rijesenje ti je konacno 15 dana od primitka. koliko se sjecam ti si vec pisala, jos davno da si dobila do kolovoza, pa kako onda jos nisi dobila rijesenje?
    dobila sam neki papir na kojem piše "NALAZ I MIŠLJENJE O težini tjelesnog i mentalnog oštećenja ili psihičke bolesti djeteta", to mi je dala soc. da vidim šta je komisija pisala, tamo samo piše da moramo ponovno na vještačenje u kolovozu 2008g i to je to, nema ništa o produljenju porodiljnog, danas ću to odnjeti šefici, a kaj drugo da radim soc. se ne javlja, jedino da sutra odem do nje??????

  29. #29
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    pink-OS drzim ti fige za cetvrtak!!
    ivana zg i ja sam prvo dobila taj papir sa nalazom i misljenjem i nakon dan-dva su me zvali da dodjem po rijesenje. odnesi to poslodavcu ali on bi isto po konacnosti rijesenja trebao dobiti to isto rijesenje tako da neznan oce li ti to priznati :?
    obavezno otidji u CZSS i trazi svoje rijesenje!!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Ja sam u fazi kad čekam rješenje centra. Zanima me tko obavještava poslodavca i koja je tada procedura dalje. Da li mi "ide" staž za vrijeme porodiljnog i da li se dobiva k15, božićnica i sl.

  31. #31
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    split poslodavac rijesenje dobiva po konacnosti istoga. salje mu ga CZSS. A vjerojatno ces ga i ti usmeno obavijesiti prije nego dobije rijesenje?
    a za bozicnicu i k15 ti neznan, mislim da to vjerojatno ovisi od firme do firme, neznan jeli regulirano zakonom, mozda se javi neko ko zna.
    staz ti ide, isto kao za vrijeme porodiljnog (bar su meni tako rekli, nadam se da me nisu zeznili?)

  32. #32
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ja ću primati božićnicu,uskrsnicu,k15 al islim da to ovisi o firmi,nazoveš svoje i pstaž ti ide redovno,osim što postoji neka muljaža sa uplaćivanjem u drugi stup,to ne zaborav i,tu će ns zakinuti,ako se u međuvremenu netko za to ne pobrine ili se mi kao roditelji ne izborimo sa ispravak te nepravde!itaš,tako sam ja!

  33. #33
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    nadam se da si uspila pročitati,sve sam zbrljala

  34. #34
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Imam pitanje: dali nam dječji doplatak od cca 800kn sjeda automatski sa naknadom od 2000kn ili moramo negdje posebno odnijeti papire da bi dobili pravo na njega?
    Valjda ste skužile što hoću reći...

  35. #35
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Imam pitanje: dali nam dječji doplatak od cca 800kn sjeda automatski sa naknadom od 2000kn ili moramo negdje posebno odnijeti papire da bi dobili pravo na njega?
    Valjda ste skužile što hoću reći...
    Za doplatak treba podnijeti zahtjev u mirovinsko (Žajina) zajedno sa rješenjem (konačnim) i kopijom nalaza komisije.

  36. #36
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj split prvotno napisa
    Ja sam u fazi kad čekam rješenje centra. Zanima me tko obavještava poslodavca i koja je tada procedura dalje. Da li mi "ide" staž za vrijeme porodiljnog i da li se dobiva k15, božićnica i sl.
    Prema Zakonu o radu dužna si obavijestiti poslodavca mjesec dana unaprijed o namjeri korištenja nekog od prava kao što je porodiljni, dopust za njegu djeteta, rad sa skraćenim radnim vremenom i dr. Najbolje je to učiniti pismeno putem pošte sa povratnicom ili osobno odnijeti i tražiti na svoj primjerak potpis osobe koja je preuzela pismo, neka stavi datum preuzimanja i pečat poslodavca. Tako si 100% zaštićena.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    cure samo mali ulet s pravnim tumačenjem prava na nagrade za vrijeme korištenja porodiljnog i neplaćenog do 3. g.

    za vrijeme porodiljnog do 1.g. imate prava na sve nagrade koje bi dobili i da radite pod kojima se u ovom slučaju podrazumijevaju božićnice, regresi ako koristite godišnji, dar za djecu povodom Sv. Nikole i sl.

    međutim za vrijeme neplaćenog porodiljnog do 3.g. odnosno mirovanja radnog odnosa nemate prava na ove nagrade jer vam za to vrijeme miruju sva prava iz radnog odnosa.

  38. #38
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Da BOŽANA ali ovo su uglavnomsve majke koje će koristit ili koriste dopust za njegu djeteta.tako da mislim da tu razlika postoji!ako griješim nek me netko ispravi!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    je je, uglavnom da, bilo je par uleta s pitanjem pa sam onda općenito napisala za sve.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Hvala mg1975 na upozorenju, priznajem da nisam o tome razmišljala. Mislila sam da im je dovoljno rješenje centra.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Hvala mg1975 na upozorenju, priznajem da nisam o tome razmišljala. Mislila sam da im je dovoljno rješenje centra.

  42. #42
    slisli

    Početno

    Evo i mene k vama!!
    Ja sutra imam komisiju i vidim svašta mogu očekivati!!
    Svaki grad ima drukčiji sistem!!!
    ja sam morala obaviti fizijatra, orl i očno... asada me oni šalju kod neuro pedijatra (koji je u komisiji) i kod psihologa!!
    Malo me trta, kak će to sve izgledati!!
    Nama je fizijatraca dijagnosticirala Dystoni (hipotonija) i uputila nas na vježbice.
    Imamo uskoro godinu dana!!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Curke imam jedno pitanje,nigdje nisam pronašla slično,a nemam vremena za svih 15-16 stranica(stigla sam do 9.)
    U 10/07 sam rodila blizanke 2 mjeseca prije termina,u principu su ok,ali moramo se kontrolirati zbog otpusne dijagnoze RNS-distoni sindrom,anemije i Hi promjena na mozgu,nalazi su sve bolji i bolji,one super napeduju i moramo se jednom mjesečno javljati na vježbice da se vidi da li sve radimo kako treba,UZV mozga je sve 5,neuropedijatrica spominje još jednu kontrolu za 3 mjeseca,još moramo provjeriti sluh.
    Ja sam produžila porodiljni do 3 godine plus ona 2 mj.koliko su ranije rođene,nisam mislila koristiti njegu nakon godine dana kad ionako imam pravo na 3,a razlika u novcima i nije baš značajna ,ali kako imamo dosta izdataka za put od Bola do Splita,a prizna nam se mizernih 44 kune,a trošak nas i auta je barem 4 puta veći,zanima me da li se može tražiti samo taj pojačani dječji doplatak od 850 kn po djetetu!
    Jeli imala koja forumašica takvo iskustvo?

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Možeš tražiti uvecan djeci doplatak za oboje djece.
    Trebas prikupit svu dokumentaciju s papirom sto ti pedijatar naznaci i traziti uvecan djecji doplatak. To sve predas na centar za socijlanu.

    Mislim da bi ga trebala dobit

  45. #45
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo i nas, obavili smo psihologa i soc. radnicu, sad još 21. 04. imamo pedijatra i to bi bilo to. Nadamo se da će nam on dati svoj blagoslov

  46. #46
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Evo i nas. jučer obavili komisiju, sad čekamo rješenje. Ne znam hoćemo li dobiti dopust, socijalna radnica je bila optimistična, rekla da uzmem godišnji ili bolovanje, jer do 17.4. još neću ništa saznati. Rješenje će tek za 3 tjedna, u najboljem slučaju.

  47. #47
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Komisija prošla,bilo je koa,šetali nas iz sobe u sobu,nebulozna pitanja,da li se diže na noge,pa ona se još ni ne posjeda sama,uglavnom su mi lupili na psihu,neda mi se o tom! čekamo 2 tjedna za odgovor!

  48. #48
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    pih, takvih gluposti sam se i ja naslušala tipa: kako dobro sjedi, a ja maknem ruke s njega i on padne na nos (naravski da sam ga uhvatila na vrijeme). Ili, vidite kako on dobro drži glavicu (a dijete ima 2 godine i to je onda bilo jedino što je kako-tako dobro kontrolirao)

  49. #49
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Bokić djevojke,
    ja imam iskustva sa tim produljenjem, radila sam 2. godinu pola radnog i pola mi je nadoknađivalo socijalno, pa smo na svu sreću izašli iz toga (zbog dvije teške infekcije, ne ponovilo se)

    Pitam sada - da li se ima šanse za produljenje zbog pojačane brige i njege ako je dijete operiralo oko i ima na jednom oku dioptriju +18 a na drugom +5??

    Hvala!

  50. #50
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mama Jelena prvotno napisa
    Bokić djevojke,
    ja imam iskustva sa tim produljenjem, radila sam 2. godinu pola radnog i pola mi je nadoknađivalo socijalno, pa smo na svu sreću izašli iz toga (zbog dvije teške infekcije, ne ponovilo se)

    Pitam sada - da li se ima šanse za produljenje zbog pojačane brige i njege ako je dijete operiralo oko i ima na jednom oku dioptriju +18 a na drugom +5??

    Hvala!
    Nazovi svoju socijalnu radnicu, ona će ti najbolje znati odgovoriti koje dijagnoze dolaze u obzir za dobivanje dopusta za njegu djeteta.

Stranica 1 od 28 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •