Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 131

Tema: bolovi u ranoj trudnoći

  1. #1
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno bolovi u ranoj trudnoći

    Sigurna sam da se o ovome već pisalo, ali naravno da mi je lakše ponoviti pitanje...

    Jeste li i do kada imali bolove u ranoj trudnoći - tipa onog osjećaja da ćete procuriti, neke težine u donjem dijelu stomaka, pa nekih titraja, pa bola na stidnoj kosti... poznato?

    Ja sam u 10. tjednu i skoro svaki dan me uhvati nešto od navedenog, potraje možda sat vremena i prođe samo od sebe...nisu to neki jaki bolovi, više kao smetnje.

  2. #2
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    non-stop! malo probadanja, malo grčenja maternice pa jajnika, pa stidna kost, ali iznutra, pa malo u križima, pa temperatura podivlja... svašta...
    u zadnje vrijeme pokušavam ignorirati i prevladati strah. trudna sam i to je normalno, beba raste, sve se širi i zato boli - tako sam si to ja objasnila.

  3. #3
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    isto !
    nema gdje me nije pikalo i žigalo, a pred kraj su me toliko boljele prepone da sam mislila izludit.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja vam baš i ne spadam u ovaj pdf (s potpomognute sam, zna Odrica), ali me muči jedna stvar. Kad sam bila prirodno trudna (spont. u 7 tj.) jako su me boljele prepone, ništa drugo. Isto se ponavilo i nakon neuspješnog ivf-a. Ne kužim, nikakve druge smetnje, samo užasno jaki i tupi bolovi u preponama pa ne spavam po tjedan dana, a ništa ne pijem protiv bolova da nešto ne zeznem (Kod mene inače sve ok, MM athenozoosp.)
    Kako se pripremamo za novi pokušaj opet se brinem. O ovome nitko ništa ne zna, doc ne reagira. Može li to biti kakav znak? Ima li tko iskustva? Please!

    p.s. Ponekad pobjegnem na vaš forum ''kružoci'' pa malo maštam. Pazite i mazite svoje bebice. Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    I mene je stalno nešto "žigalo", probadalo, s tim da sam imala i pojačani iscjedak... umirala sam od straha pri svakom odlasku u WC.
    Prošlo samo od sebe, zajedno sa mučninom, negdje oko 12. tjedna.
    Još malo će ti i to proći pa će početi nešto novo .

  6. #6
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Citiraj Vlatka prvotno napisa
    I mene je stalno nešto "žigalo", probadalo, s tim da sam imala i pojačani iscjedak... umirala sam od straha pri svakom odlasku u WC.
    .
    Ja imam samo slijevanje od utrića, ne primjetim drugi iscjedak. ustvari, tako je bilo sve do jučer kad sam primjetila sluz kao kod ovulacije. nije mi baš jasno. :/

    Zvrkice, nemam ti pojma o tim bolovima, ali ustraj na tome da ideš na neke daljnje pretrage. Ne mogu ni pretpostaviti što bi to moglo biti. liječnici su skloni na neke stvari koje ne kuže zatvoriti oči. znam iz iskustva. ja sam sama neke stvari kod sebe povezivala, ali kad bih to rekla dr, samo bi odmahnuo rukom ili klimnuo glavom i ništa...Inzistiraj! Jedva čekam da te vidim na ovom podforumu!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Imala sam takva pikanja i to u prvom tromjesečju.A kada sam autom naletila na rupu na cesti... a takve su nam većina cesta,pa sam se vozila držeći se za trbuh!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam sad trudna 7 tjedana i imam vrlo slične bolove. Žiganja oko jajnika, pritisak, i nekakva bol oko ušća maternice. I ja tako umirem od straha, pa mi je lakše kad čujem da ima još netko sa sličnim simtomima. Inače ja sam ostala trudna nakon šta sam imala hiperstimulaciju pa sigurno i to ima veze.

  9. #9
    Mezimica

    Početno

    cao drustvo!
    Ja sam se porodila prije 10 mjeseci, ali tacno znam kako se osjecate i kakve strahove imate. Inace , po zanimanju sam doktor ali kada sam bila trudna bila sam kao najgori moguci pacjent (kao oni od kojih se meni dize kosa na glavi), stalno sam se nesto preispitivala.
    Inace i ja sam imala bolove koje opisujes i prosli su nakon prvog trimestra(prvo su bili bas takvi kao sto opisujes a kasnije slabiji i rijedji dok u potpunosti nisu nestali.
    Uzivaj u svojoj trudnoci :

  10. #10
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Puno hvala na odgovorima, jer, iako sam već čula da većina žena ima takve nekakve osjete, ipak je lakše kad to konkretno pročitam!

  11. #11
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    evo da se i ja prikljucim ovim tegobama ...sve vec gore navedeno, s tim da naglasavam da je sijevanje jajnika prisutno jedino na desnoj strani.
    A pored vas meni je cak i dr.rekla da ce me boliti kao pred menstruaciju, samo manje, i probadanje kod prepona...no ovo moje probadanje se malo prosirilo gore, dole, lijevo ,desno...

    ali ja se tjesim, svo zlo u tome i mojim mucninama...

    zelim nam svima, i onima koje ce tek doci na ovaj podforum, sve naj :D

  12. #12
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Kad sve "hvalite" svojim problemima, hoću i ja. Naravno da su me bolile sve iznutrice, probadalo me svugdje, ponekad sam imala osjećaj da će se razletiti.
    Taman kada se riješiš ovih bolova, počet će štekati leđa i sl.
    U svakom slučaju se isplati proći kroz sve ovo.

    :D :D :D

  13. #13
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    evo da se i ja prikljucim ovim tegobama ...sve vec gore navedeno, s tim da naglasavam da je sijevanje jajnika prisutno jedino na desnoj strani.
    Jadro, mene isto boli samo na lijevoj strani, gdje je i bila punkcija. Kod tebe bila punkcija na desnom?

  14. #14
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    kod mene je punkcije bilo na oba jajnika (9 JS 8) ) ali je desni bolio za umrijeti, a lijevi nista (ono samo malo pikanje)..na desnom uvijek imam tu endometrioznu cistu (a nakon punkcije sam imala ciste na oba jajnika )

    jooj sto volim kukati

    Odric, a meni je termin 27.10. :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    [quote="Zvrk"]Ja vam baš i ne spadam u ovaj pdf (s potpomognute sam, zna Odrica), ali me muči jedna stvar. Kad sam bila prirodno trudna (spont. u 7 tj.) jako su me boljele prepone, ništa drugo. Isto se ponavilo i nakon neuspješnog ivf-a. Ne kužim, nikakve druge smetnje, samo užasno jaki i tupi bolovi u preponama pa ne spavam po tjedan dana, a ništa ne pijem protiv bolova da nešto ne zeznem (Kod mene inače sve ok, MM athenozoosp.)


    Sad sam vidjela da sam napisala prepone, a mislila sam na bedra (i kukove - jaako).

    Odrice, ja to svima naglašavam, ali ne reagiraju. Evo, poučena tvojim iskustvom idem mjeriti prolaktin (nisam nikad do sada) jer idemo slijedeći mjesec na prirodnjak (jedino još to nismo probali). Hvala ti na željama. Tko zna, možda ja i ostanem na ovom pdf-u. Pusa.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    odra, sve isto kao kod tebe, uz naglaseni osjecaj da cu procuriti. to bi posebno osjecala navecer, kad bi se umirila, lezala, uzas. imala sam i iscjedak pa sam svaki cas virila u gacice jer sam mislila da je krv. cak sam znala, kad niko ne gleda, a vani sam, zavuci ruku u gacice i pipkati strasno me probadalo u desnom jajniku, i sad ponekad.
    a osjecaj nadutosti imam i danas.
    cuvaj se.

  17. #17
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Da, ja isto često imam osjećaj nadutosti, ali ne baš stalno. A podrigivanja...

    Tanjaa, začudo, mene isto počne boljeti kad se smirim, ili tek onda osjetim, ne znam. Kad hodam ili nešto radim, ništa... :?

    Jadro, skupa ćemo sitno brojati... :D

    Zvrk, ako si radila ostale hormone, valjda si i prolaktin???

  18. #18

    Početno

    Ja sam u 13. sedmici i svi su mi ti simptomi poznati. Bolovi i neugoda u dnu stomaka kao da cu dobiti, probadanja s lijeve ili desne strane u jajnicima pa cak i par puta me je intezivno zabolilo na mjestu gdje bude bebica, kao da me neko necim ubo. To je sve postepeno prestajalo iza 10. sedmice i sad gotovo da vise ni ne osjecam. Najjace nneugode te vrste sam imala izmedju 6. i 9/10 sedmice.
    Beba se normalo razvija, ja se super osjecam sada pa pretpostavljam da sve to ima veze sa sirenjem materice, pogotovo ako si prvorotka. Tako si ja to objasnjavam. Sada me ponekad samo zabole crijeva ako su napeta i bitno se je ne prestrasiti jer se cesto bol od uznemirenih crijeva zamijeni za bol u materici.
    Eto to je sve, nista se ne brinite i uzivajte. Sve ce biti u savrsenom redu, vidjecete.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    Tackhica, u pravu si, ja imam laganih problema s probavom, i cesto zna zaboljeti tako da se ne mogu uspraviti, ali to je od crijeva.
    isto sam kao i ti u 13. tjednu i osjecam se super.
    mislim da ce odri nakon 12 tjedna prestati ta raznorazna boluckanja, cak mozda i prije. ja sam u 11 tjednu pocela raditi i od tada sam super. skuzila sam da sto sam manje sama, to mi je bolje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ne, prolaktin mi nikad nisu mjerili. Ja sam baš mislila inzistirat da mi biologica nije sama predložila. Sad ćemo vidjet za 10-tak dana, a o ovim mojim ''preponama i kukovima samo u trudnoći ili kad postoji kakva-takva beta '' nitko ni ovdje ništa ne piše... 'Ajde, neću više ovdje davit s tim.

  21. #21
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Zagazila sam u 11. tjedan, i već 2 dana nema ovih bolova... 8)

    Jedino što me u ta dva dana hvata neka vrtoglavica, ali ne ono kad se naglo ustanem, već više kad legnem na leđa. :? A kad hodam, na trenutke malo zalelujam, kao da me zanese... Ne brinem se jako, sve mislim, ma proći će, a opet - rado bih čula ako je nekome bilo slično!

    Zvrk, prolaktin svakako, svakako!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Mene je jako zanosilo, ali ne jako često, tek toliko da se podsjetim da sam trudna i da usporim.
    Doduše, imam i prilično nizak tlak pa može biti i od toga, uz to da je i to jedna od normalnih stvari u trudnoći.

  23. #23
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Tek sam se pohvalila da nema bolova 2 dana, kad evo ih opet - laganini, ali boli... :/ ustvari, kao neugoda, više nego bol.

    Problem je kod mene što čim imam malo više energije, pretjeram, moje tijelo je stvarno pametno kad odgovara umorom. Meni treba umor da me natjera da predahnem i usporim, a možda imaš, Vlatka, pravo, i ove vrtoglavice mogu ukazivati na to.

  24. #24
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    opet malo podizem ovaj topic i moju kuknjavu

    naime, citam da su gotovo svakoj nakon 11-12 tj bolovi prestali, a meni evo danas 11+4 i sinoc i jutros me boli na desnoj strani sa povremenim osjecajem kao pred menstruaciju.
    Inace se vjerojatno ne bih uopce obazirala na te bolove, ali u ovoj situaciji sam malo panicar Nije to jaaaka i konstanta bol, mozda vise neugoda, ali me brine. Na Uzv idem za tjedan dana, a na pregledu prije tjedan dana je bilo sve ok.

    zanima me naravno vase iskustvo, a narocito onih koje su imale endometriozu, i kako je to kod njih proslo. Imalaju li te boli veze i s tim (pojacane veze). Ufurala sam se da mi je to jer mi je desni jajnik malo priljubljen uz maternicu (tako mi je rekao gin) jer je na njemu uvijek bila endometriozna cista, pa se on sad buni ako to sve raste...

    POZDRAV :D

  25. #25
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Jadro, mislim da ti je to skroz nekako individualno. Ja ih nisam imala nekih par dana, taman otprilike kad sam ušla u 12. tjedan.

    Inače, pratimo se dobro... :D Ja sam samo 1 dan ispred tebe!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    cure, nema brige, ja sam 14+4 pa mi jucer cijeli dan bila neka, ne mogu reci da je bol, ali nelagoda u donjem dijelu, kao kad cu dobiti menzes. citav dan sam bila kao na iglama. danas vec nista. nadam se da je to nesto s probavom.
    pozdrav

  27. #27
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    danas 11+1 i već par dana iritirajuće grčenje maternice. valjda je to normalno!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    cure, puno vam pusa šaljemo bembo i ja i ništa se ne brinite. sve su trudnice nešto slično ako ne i isto doživjele. ako ste baš preplašene otiđite kod ginića jer će vas samo to smiriti. ja znam da bi me uzv smirio kao nitko. trajalo bi mi oduševljenje nekoliko dana. ja sma tako rješavala svoje krize-između ostalog

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Ja kad sam saznala da sam trudna odmah sam rekla doktorici za te simptome probadanja u jajnicima i laganog grčenja maternice kao da ću dobiti svaki čas....
    rekla mi je, naravno, da je to sve normalno....

    no mene sad druga stvar muči, ako jedan dan ništa ne osjetim-nikakav grč ni probadanje, mene je strah da nešto nije u redu, da mi se beba više ne razvija :/
    uglavnom trudna sam 6,0 tjedana....
    jel se vama znalo dogoditi da cijeli dan ništa od aktivnosti "tamo dolje"?

  30. #30
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    zna mi se dogoditi da jedan dan grči ko ludo, a onda 3 dana ništa.
    normalno je, ne brini

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    11

    Početno

    HAJ ODRA, MENI SE TO NA POČETKU NIJE DOGAĐALO , UOPĆE NIKAKVE
    BOLOVE NISAM IMALA ,GRČEVE NI PROBADANJE.
    MISLIM DA JE SVE TO INDIVIDUALNO OD ŽENE DO ŽENE.
    SAMO UŽIVAJ I VESELI SE SVOJOJ MRVICI PUSA

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Cure, evo, ja sam u 36-om tj. i danas opet imam takve grčeve da cijeli dan hodam pogrbljena. . Imala sam takve grčeve i u prvom tromjesečju, pa razno-razna probadanja, rastezanja i grčenja u 4. i 5.-om mj. pa u 6. i 7.om ništa, pa u 8-om opet bolilo pa prestajalo.....i tako to cijelo vrijeme. . Svašta se događa u našim trbuščićima.............bebice nam rastu pa nas pritišću na sve strane, maternice nam se šire, ligamenti se rastežu, desni (dominantni) emisijski centar maternice je obično aktivan tjekom trudnoće pa povremeno ispušta podražaje (zato nas često boli na desnoj strani)...ali sve su to "slatki bolovi"

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Tanjaa, ti i ja smo dva dana razlike, ja sam danas 14+3. Imam pitanje za vas: da li nekoga nocu bole kukovi, mene su poceli od prije dva tjedna. Danju nista ali nocu me bole ko da sam ih slomila pa se oporavljam, uzas. Rekla sam mojoj doktorici opce prakse i ona mi je rekla da je to hormonski. Ja ne kuzim kako to moze bit hormonski.

    Sta se tice drugih bolova, mogla bih napisat knjigu (ali necu ).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Da, mene noću užasno bole kukovi i nisam pojma imala da to može biti hormonski. Ja sam mislila da je to zato što stalno spavam na boku i zbog težine, jer obično me bole naizmjenično, ovisno na kojem spavam. Kad promjenim položaj bol prestaje, pa se nakon nekog vremena javlja u drugom kuku...... :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Eowyn prvotno napisa
    zna mi se dogoditi da jedan dan grči ko ludo, a onda 3 dana ništa.
    normalno je, ne brini
    8) super! odmah mi je lakše!
    tako sam sva ustrtarena....
    svaki čas se pitam-zašto sad osjećam to i to, a u drugom trenutku, a zašto sad pak to ne osjećam....ma uglavnom- 100 slatkih muka!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Drago mi je da sam naišla na ovaj topic, tek sam jutros radila test (34.dc), presretni smo što je pozitivan, ali me već 5 dana muče ti bolovi i probadanja! Dosad je to bila neugodna menstrualna bol, a sad stvarno dosta boli (ne neprekidno, na mahove), pogotovo desna strana! Najgore je kad moram kihnuti, onda me baš presiječe bol! Malo ste me utješile, ali svejedno brinem i stalno trčkaram na wc da vidim jel sve čisto!

  37. #37
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Astra, tak je bilo i meni. Bolilo me kao da moram dobiti nesretnicu, a svaki odlazak na WC mi je bio kao da idem na vjesanje. Jedino na poslu o tome nisam razmisljala jer nisam imala vremena. Nemoj brinuti i nervirati se. U tvom tijelu se sada desavaju velike promjene i ti to osjecas. Kako bi bila mirnija nazovi dok. i dogovori pregled. Obavezno nam javi kak je bilo

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Ja bih RODIN forum prepisala kao obaveznu terapiju svim trudnicama!! Kad samo pomislim koliko sam sama sebe izjedala jer sam sam imala razno razne bolove: tupe, oštre, menstrualne, probadanja, stezanja, bolove u kukovima, u ledjima a nisam znala što je sve to...i umirala od straha...ovako, kad pročitaš tuđa iskustva, odmah ti je nekako lakše i odmah vidiš da nisi jedina i da druge muče isti ili slični problemi..

    ..i što je najvažnije, osjećaš podršku i toplinu svih sudionica...iako ih osobno ne poznaješ...

    volim vas cure!!!!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mamasita, zao mi je da te bole kukovi ali mi je drago da se netko javio s istim iskustvom. Tocno sto kazes, kad promjenis polozaj prestane bolit. Meni se stalno mjenaju. Jutros kad sam malo promjenila polozaj i ispruzila nogu proslo je. Ja sam cak mislila da je bol od nedovoljno topline i stavila jos jedan pokrivac preko kukova. Ne vrijedi, nije toplina. Proci ce valjda, nije strasno.

  40. #40
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Mene noćas probudili neki čudni osjeti u nogama, ne bih rekla da me boljelo, ali neki nemir, ne mogu se namjestiti, grozno sam spavala! Vjerojatno cirkulacija. Onda me malo počeo boljeti i stomak. :/

    Kukovi me ne bole, ali me jedan dan uhvatio išijas, no prijateljica fizioterapeut mi je rekla da je i to normalno, maternica pritišće živac.

    Svega... ali neka, samo nek je moja mrvica tu!!!

    Astraaaaaa!!!! Trčim na odbrojavanje!!!!!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Mene nakon 10 tjedna sve bolilo, i bas sam se bila zabrinula..Kazu da je to skroz normalno, ali i da ovisi o zeni. Ja sam npr. otisla na urinokulturu pa su mi usput i nasli neke bakterije - tocnije ureaplasmu, i kad sam njih istjerala - sve su moje muke nestale..No ne zadugo
    Ha, sad sam u 32. tjednu i imam uzasne bolove ispod desnog rebra..kazu da je jetra ili zuc.. a opet kazu da je i to normalno!!!
    Zato cure, odmarajte i ne brinite, na kraju se sve muke isplate kad dodje mala bebica!!!!!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Mene počeli mučiti grčevi u nogama. Svaku noć druga noga mi se grči. Pomaže mi Donat Mg.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    Timmy, ja danas 15 sutra mi je pregled.
    citam ove postove i smijem se, mogli bi knjigu napisati od raznoraznih probadanja, grceva i bockanja
    mene, danas, sva sreca nista ne probada (osim u glavi).
    a sto se tice tog donata, ja ga pijem i meni je super!!!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    divne moje trudnice, preslatke ste mi :D :D

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Evo potajno Vas citam, jer mi jos uvijek nismo vidjeli srceko, (sada smo u 6 tjednu - dogovor UZV za tjedan dana) i da Vas nema s ovim javljanjima i opisima "bolova i smetnji" trebalo bi Vas izmisliti :D .
    Ja sam u onoj fazi "boli me" (to sigurno nije dobro), "ne boli" (isuse nekaj ne valja), pa zapravo mi zivot izgleda 2 dana patim u bolovima, mucninama, povracanjima, a dva dana se "pipkam i molim za mucnine kao potvrdu trudnoce"
    Sada vjerujem da ce moje "ludilo" prestati kada obavimo UZV, no vidim da ne, pa cu Vam se ubrzo pridruziti s pitanjima(zakaj grudi tak bole, zakaj jedan dan jedva prezivim, zakaj mi je tak jako zlo, a drugi sam previse super - kao i da nisam trudna, sve mi je to suspektno), cure kaj mi se to dogadja, jel to sve normalno???? Gdje se izdaju potvrde da cemo imati mirnu i urednu trudnocu te u terminu roditi zdravu i veselu djecu?
    Pozdrav svim trudnicama svijeta, ja Vas razumijem

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Ušla sam u 26. tj. i ustrtarim se ako mi se moja bebica ne javi dva sata. Onda sanjam barem jednom tjedno da sam izgubila bebu, da uopće nisam trudna...

    Ali nismo sve takve. Malo off topic, ali ne mogu odoljeti, naime, jedna je poznanica ostala trudna (ima 19. godina) i ja ju neki dan pitam u kojem je tjednu, a ona NEMA POJMA. Još kaže: "Pa trudna sam mjesec dana. Mislim da sam vidjela da mi je dr. napisala na nalaz neki datum u 11. mjesecu. Možda mi je to termin."
    Ja ostala :shock: .
    Možda ova panika dolazi s godinama ili sa željom da sve saznamo o sebi i svojoj bebi. :? [/quote]

  47. #47
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Vlatka prvotno napisa
    Možda ova panika dolazi s godinama ili sa željom da sve saznamo o sebi i svojoj bebi. :?
    8)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Drage trudnice u drugom i trecem tromjesecju, imam pitanje za vas: kad ste prvi put osjetili bebu? Ja sam neki dan (14+3) osjetila kuckanje po zidu maternice, prvo straga pa onda desno sprijeda. Nije mi bilo jasno o cemu se radi jer tako nesto nisam nikad osjetila i par sati me mucilo o cemu se radi dok se nisam dosjetila da bi to mogla bit beba. Cinilo mi se prerano ali sam tad citala na internetu da se moze osjetiti i rano kao sto je 12 tjedan. Sada taj osjecam imam rjedje, ne svaki dan ali stalno osluskujem.

    Kakva su vasa iskustva?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Vrlo je moguće da je to beba. I ti si jako usmjerena na tvoje tijelo i trudnoću pa je moguće da osjećaš tako rano.
    I ja sam osjetila dosta rano. Očekivala sam "leptiriće" ali sam osjetila kucanje. Isto tako nisam osjetila svaki dan, ali vremenom sve češće i sve jače. Noćas me mala toliko mlatila da sam sanjala da se porađam .

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    blago vama ja cekam da se javi, ali je valjda jos prerano. 15+2. nadam se da cu skuziti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •