Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 180

Tema: Macina trava - marulja i vrkuta 3

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    ja mogu samo reći da se meni stolica popravila od kad pijem ove travice.. ko urica sam po tom pitalju.. a i skroz se zdravo hranim pa možda i zbog toga..puno ribica i zelenog

    vanesaxs s obzirom da stvarnom nemam kog pitat..šta misliš šta bi ja od sveg ovog trebala prestat konzumirat.

  2. #52
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    optimistik sorry što se ubacujem, ali draga zar ne bi bilo najbolje da obaviš osnovne pretrage barem hormonalne pa onda vidiš što bi bilo najbolje za tebe, a ne da se tako napamet igraš sa svim tim preparatima! Koliko god sve to bezazleno zvučalo, kombinirajući sve i svašta si možeš napraviti više štete nego koristi! I ja sama sam prestala sa svime i sad čekam na pregled!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    a radila ja to već 2 puta..što se hormona tiče fali mi ekstremno estradiol. .a i ginić mi kaže da zadnja 2mj imam neki blagi hormonalni poremečaj (divljaju).jer su mi stvari kasnile podosta.. prije sam radi hormona pila kontracepciju al kako želim ostat trudna to ne želim opet.

  4. #54
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    ....., a sa previse svega odjednom mozes samo "zbuniti" hormone i dovesti telo u nesklad. :/
    potpisujem!

    optimistik pa ako imaš hormonalni poremećaj za mene je to razlog više da se ostaviš svih tih preparata i ozbiljnije se posavjetuješ s liječnicima! Imaš idealne godine i dovoljno godina pokušavanja iza sebe da bi više gubila vrijeme! U redu je nadati se, ali ne i eksperimentirati na slijepo!
    Vrkuta djeluje na hormone; u ulju noćurka se nalazi gama-linolenska kiselina (GLA) koju tijelo konvertira u prostaglandine, koji se ponašaju kao hormoni i reguliraju određene tjelesne funkcije. Vitex je biljka konopljika koja regulira hormonalnu neravnotežu progesteron/estrogen,
    omega-3 masne kiseline djeluju na proizvodnju eikosanoida. Eikosanoidi su supstance slične hormonima i nadziru sve biokemijske procese u tijelu....,
    ...meni je iskreno sve to skupa to much i ne bi se sama igrala s hormonima!

  5. #55

    Početno

    bok cure! ja sam bucka koja od 16te godine ima problema sa ciklusom, i uglavnom sam pila raznorazne hormone, no u zadnje 3 godine nisam htjela piti nista. Menzisa nemam po 3 mjeseca pa onda dobijem, i tako, uglavnom imam policisticne jajnike, nemam ovulacije i nemam menzis. Slucajno sam saznala za vrkutu i marulju prije mjesec dana i pocela sam ih piti zajedno. Rekli su mi da pomijesam i pijem, i iz ciste nemocnosti pocela sam ih piti. Dvije salice dnevno ujutro i navecer toga caja, i nakon 2 tjedna dobila sam mengu. Nemate pojima kako sam sretna bila!!! Uglavnom menga nije bila jakog krvarenja, niti me ista boljelo, ali traje nekih 10 dana. To nije ni cudo jer je nisam imala vec 4 mjeseca. Obavila sam hormonalne pretrage i sve je u nekakvoj normali...ali ocito nije.
    Da li mozda netko od vas zna tocno kako se pije taj caj? Citam da se mrkulja ne pije za vrijeme menzisa, ali voljela bi znati kako se tocno konzumira. Sorry na dugom postu, i hvala na odgovorima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    febolina koliko sam ja shvatila, misljenja su oprecna. Neko kaze da ih treba piti odvojeno, a neki kazu da se obe biljke pomesaju. U svakom slucaju, ako vec pijes, nemoj marulju za vreme M, jer ona pojacava krvarenje.
    Inace, meni su iz instituta za proucavanje lekovitog bilja rekli da pomesam u jednakoj razmeri vrkutu i marulju, a da tome mogu da dodam i hajducku travu (kunicu, stolisnik) i po zelji (ili potrebi) maticnjak, kad pijem uvece, pred spavanje ili kad sam napeta.
    Po njihovim recima, treba to da pijem 3-4 puta na dan po 1 šolju (cca 2 dl)

    Sretno! I obavezno procitaj zadnja tri-cetiri posta


  7. #57
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    curke pozdrav!
    Evo da ja ispričam svoju pričicu.Ja imam 27 i MM i ja se trudimo već 4-5 god zatrudnit.Ja sam problem,sekundarna amenoreja.Moj gin mi davao dabroston i bila na njemu 3 god.uzastopce i onda ja rekla dosta toga jer tako može u nedogled a pomaka nema,samo kemikalija.Pa prešla ja na alternativu,bila sam i kod bioenergičara i kod jadna žane,inače prva doktorica ali se bavi isto alternativom i pila sam čajeve kao i sada.Trenutačno sam na vitexu oko 2 mjeseca i mogu vam reći da pomaže.Evo boli me lijevi jajnik već par dana kao za vrijeme O,i to je za mene veeeliki pomak :D ,jer konačno se nešto dešava unutra A od čajeva pijem onaj od mb travar čaj za žene,vrlo ugodnog okusa,i koristim ga već 7 mj.prije sam koristila i vrkutu i stolisnik u omjeru 1:1,na preporuku bioenergičara,ali sam stala ali sam neki dan opet počela,gorak je dosta taj čaj ali preživim nekako kada ga pijem.Čitala sam većinom sve vaše postove i odlučila sam kupiti marulju (marrubi vulg.) i danas sam je kupila od subana i košta 11,50 kn za kutiju.I isto tako sam kupila i ulje noćurka.Pa sada čekam da potrošim ovaj čaj od mb travara pa da prijeđem malo na marulju.Inače sam vidjela i na netu da piše za vrkutu i stolisnik 1:1 omjer je za žene koje imaju problema sa amenorejom. Evo ja se raspričala i zauzimam prostor bez veze

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Evo i ja da se prijavim da od sutra ponovo krećem s vrkutom i to će mi biti drugi ciklus od 3 meseca kako ću je piti. Između ta dva ciklusa imala sam jedan neuspeo FET, inače ja sam s potpomognute, a kao pripremu ceo mesec sam morala da pijem lekove, čitaj hormone. S obzirom na kojim sam ja žestinama, vrkuta mi dođe kao čista rekreacija

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Jill podržavam tvoju rekreaciju 8)

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Iako sam dosta pročitala o vrkuti i marulji, ostalo mi je nejasno nešto. Negde piše za vrkutu da je treba piti od III ili IV meseca T, a negde se taj podatak i ne spominje, tj. kao da je ok piti je i u prvom trimestru.
    Zna li iko:?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    ma ja mislim da je to rečeno onako usput, računajući da žena ranije pila pa kad se već počne računati ozbiljna trudnoća da se počne piti. Za nas koji znamo od ranije za ove čajeve, mislim da je svejedno, jer nigde nema izričitog upozorenja da se ne pije do tada.

    btw, ja moju vrkutu ne pijem, iako sam novi ciklus bila najavila. ne stizem, potpuno sam sludjena od posla, ne mogu uhavtiti red još i za to, ali uskoro krećem... bar sam tako sebi obećala

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Jill

    Ja moju vrkutu uredno nosim na posao i pijuckam iz čega stignem: polalitarske flašice od vode, šoljice za kafu... Imam svoju cediljku i svoje kuvalo, ali ga nekad pre posla spremim kod kuće pa nosim u teglici, a koleginice kad me vide sa tim arsenalom padaju od smeha i još uvek im nije jasno zašto ja to radim. Tj. misle da je to neki čaj za mršavljenje 8) (a neću da im kažem da je u stvari za "debljanje")

  13. #63
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Curke ja pijem vrkutu 1 mj. i javila mi se jakoooo obilna i gusta sluz
    slična onoj kad je O, inaće ta sluz se pojavila 10 DC i još traje,
    danas 23 DC :?
    Da li netko od vas ima takvog iskustva sa vrkutom

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja sam stekla utisak (ovo mi je 3. mesec pijenja vrkute) da ona isušuje. Pošto sam u isto vreme pila marulju, imala sam sluz, koju nikad pre nisam imala, ali sam to pripisala marulji, a ne vrkuti. Ovaj mesec sam pila samo vrkutu i sluzi je bilo jaako malo.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moguće je da ti je vrkuta regulisala hormone, pa da ti se zbog toga, prirodno vratila :/

  16. #66
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    I ja sam pila marulju ali sam prestala jer mi je bila bljaaaaaak
    Dok sam ju pila nisam imala takav obilni i sluzavi iscjedak.

    Stvarno ne kužim kaj se događa, sad vrkutu nisam pila od četvrtka ali sluzi ima i to punooooooo

    Vanesax da li si čula za "sunčani iscjedak"?

  17. #67
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Ej da hormone sam vadila ovaj ciklus i svi su OK, sad samo još čekam progesteron. Nadam se da će biti dobar

  18. #68
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Ja pijem vrkutu i marulju nekih 3 mjeseca, ali za sada nista od bebaca...

  19. #69
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Aneta

    Ja nakon jedne prirodne T pokušavam 2 god i ništa :?
    Znaš kako jednoj forumašici piše u potpisu " beba nas čeka samo dostava malo kasni"

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Čitala sam nešto o sunčanom, ali ga nikad nisam imala. Kažu cure da bude baš, baš žute boje "kao žutom bojicom obojen" i on hoće da se javi u najranijem stadijumu trudnoće

  21. #71
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Ja to imam ali je onako sluzavo i žute boje, sorry na opisu.
    Ja pretpostavljam da je to od vrkute

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    A jel moguće da si T?

  23. #73
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Čisto sumnjam, da ostanem T to bi bilo kao da dobijem sedmicu na lotu
    Ja definitivno iscjedak pripisujem vrkuti
    A ništa ostaje mi da strpljivo čekam, pa ćemo vidjeti

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    nikka draga, ja sigurno neću dobiti sedmicu na lotou, zato jer ga ne igram. A sve mi ovde igramo za bebolinu, što znači da su nam šanse daleeeeko veće. Samo ti uredno i na vreme ispunjavaj svoj "tiket", i da vidiš, ima 100% da dobiješ
    Čini mi se da je Betty pisala o tom sunčananom, koji je imala odmah posle O ili čak za vreme O. Pogledaj u pretražniku

  25. #75
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nikka, ako kreneš sa stimulacijom ne smiješ više piti ni vrkutu ni marulju

    dakle cure, nikako miješati ove čajeve sa bilo kakvom hormonalnom terapijom koju uzimate

  26. #76
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Da, nisam to znala :? Ja sam za sada samo pila klomifene, estrofeme.
    Ginger hvala na informacijama

    Vanesax našla sam u pretražniku o sunčanom iscjetku, ja ga definitivno imam sad je samo pitanje od čega???

  27. #77
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ti čajevi utječu na hormone i ne smiju se piti uz hormonalnu terapiju, uključujući i to što si uzimala
    dakle, ne ih piti uz bilo kakve hormone
    nikka tu smo da pomognemo jedna drugoj

  28. #78
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    primila na znanje

  29. #79
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    Aneta

    Ja nakon jedne prirodne T pokušavam 2 god i ništa :?
    Znaš kako jednoj forumašici piše u potpisu " beba nas čeka samo dostava malo kasni"
    Lijepo receno, ali kad uhvatim ovog "dostavljaca"

  30. #80
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja se spremam sada na Ivf, mislila sam nešto uzeti malo da pripremim organizam. Ginger ja sam baš mislila neki od ovih čajeva malo :/
    Ako ne, što bi mogla drugo? Naravno folnu pijem već mjesecima.

  31. #81
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    nemoj nista ako je kod tebe sve ok

    i cajevi i vitex i slicno preporucuju se kod manjih poremecaja, ali ako ides na ivf radije nemoj nista

  32. #82

    Početno konačno uspijeli

    Drage moje, evo da vam svima javim nakon 3 god pokušavanja, marulje, ulja noćurka i Mace...konačno smo uspijeli!!!
    03.06.2008. saznali da smo 3-4 tj.trudni. :D
    Pusa svima

  33. #83
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    nemoj nista ako je kod tebe sve ok

    i cajevi i vitex i slicno preporucuju se kod manjih poremecaja, ali ako ides na ivf radije nemoj nista
    uh a ja pijem vrkutu jer očekujem da će mi se endo smanjiti od klomifena. :/ a idem u postupak....da nastavim ili ne.Prosvijetelite me

  34. #84
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    laky bolje nemoj!
    nije dobro miješati sa bilo kakvom stimulacijom

  35. #85
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    onda neću mada je riječ o klomifenima.Nisam znala da neidu skupa

  36. #86
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    nemoj

  37. #87
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    klomifeni su isto stimulacija, ma koliko god neki doktori postupke u kojima se oni koriste nazivaju prirodnjacima
    prirodni su isključivo oni bez bilo kakve stimulacije

    dakle vrijedi pravilo:
    u slučaju bilo kakve stimulacije, manje ili veće, bilo kojim preparatima ili u slučaju uzimanja bilo koje druge hormonske terapije - NE uzimati marulju i vrkutu

  38. #88
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ok

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    20

    Početno

    pozdrav cure
    imam jedno pitanje da li neko zna da li macina trava pomaže kod policističnih jajnika

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj MEDOLINO1980 prvotno napisa
    pozdrav cure
    imam jedno pitanje da li neko zna da li macina trava pomaže kod policističnih jajnika
    Mislim da nemoze nastetiti, dapace...

  41. #91
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    marulja pomaze kod sluzi, ali ne utjece na hormone kao npr. vrkuta i vitex tako da mislim da nema nikakvog utjecaja na pcos

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Mozda pomaze ona druga macina trava nepeta cataria o kojoj je kobila_suzy govorila da ima hormon-like delovanje

  43. #93
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    nikka, ako kreneš sa stimulacijom ne smiješ više piti ni vrkutu ni marulju

    dakle cure, nikako miješati ove čajeve sa bilo kakvom hormonalnom terapijom koju uzimate
    Znam dosadna a smijem li je piti nakon klomifena ili ni tada.Kako mi je promaklo ovo da se nesmije mijesati s stimulacijom

  44. #94
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a gle, ja ne bih...
    znam da se bojiš za debljinu endometrija, ali ne mora biti da će ti ga klomifen stanjiti
    moja frendica je išla na 3 AIH-a s klomifenom i svaki put joj je endo bio super, nije se smanjivao
    nemoj se plašiti unaprijed, a i debeli endo nije garancija... meni se 3 mrvice nisu primile kad je endo bio preko 12mm, a ova mi se primila kad je bio 7,3mm

  45. #95
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    a poslusat ću te uostalom ima estrofem
    Ma ja se svega bojim od bjezanja JS pa nadalje ali valjda je to normalno tebi i mrvici

  46. #96
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    probaj radije druge prirodne stvari za debljanje endometrija tipa ananas i cikla

  47. #97
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    probaj radije druge prirodne stvari za debljanje endometrija tipa ananas i cikla
    naoružala sam se svim...full oprema ,ako bude tanak ma estrofem ...spremam se za postupak kao da razrađujem ratnu tehniku i sebi sam dosadila

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    podižem malo topic: zanima me da li se čaj od marulje smije piti tijekom cijelog ciklusa ili samo u prvoj polovici? zapravo, prema info. iz različitih izvora nisam shvatila što, kada i kako

  49. #99
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    samo do ovulacije piti marulju.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •