Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 180

Tema: Macina trava - marulja i vrkuta 3

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja sam iz različitih izvora saznala da je marulja izrazito abortivna, tako da bi, po tome, trebalo da se pije samo do ovulacije, dok vrkuta moze ceo ciklus. Ali ni nju nije preporucljivo piti u prvom trimestru trudnoće.
    Naime, ona štiti od spontanog pobačaja time što učvršćuje materične mišiće i ligamente, ali nije dokazano dejstvo na plod u ranom stadijumu razvitka, pa se iz tog razloga preporučuje tek od 3- 4 meseca, isto kao i list maline.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Koliko dana se smije piti marulja?

  3. #103
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    od prvog dana M do ovulacije, a neki kazu i cijeli ciklus

  4. #104

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Nadam se da ce nam uspjeti i da cemo ostati trudne.

  5. #105
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    halooo
    evo ja sam nova na ovom forumu....
    ovakva je situacija ja i mm oko 1,5 god radimo na bebi...spermiogram ok meni brisevi i papa ok...sad sam kupila ovaj glupi čaj...i jel mi može netko točno reći dali da ga pijem 40 dana bez prestanka kako negdje piše ili samo do ovulacije kako isto negdje piše

  6. #106
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    vrkutu mozes piti stalno, cijeli ciklus bez prekida i tako 3 mjeseca, pa onda mjesec pauze

    marulju samo do ovulacije

    i zasto "glupi caj" - nije glup, pomogao je mnogima

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Evo meni, na primer

  8. #108
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    ma nisam mislila doslovno glupi....nego na to da je pita ko naučna fantastika...ok hvala vam na odgovoru znači do ovulacije.....imam još jedno pitanje (sorry ako sam dosadna al moram)
    ja sma kupila macinu travu onu nepeta ca...nešto....i onda sam tu na forumu našla da to nije taj nego treba onaj marubi herba...sad sam našla i taj(a šta je gorak majko moja al dobo za bebicu sve)...i jel sd to taj koji trebamo pit??????

    vanasax koliko si ga pila prije nego si uspjela zatrudnit...
    još jednom cure sorry ako sam dosadna al evo stvarno se nadam da će ovaj čaj nešto napravit

  9. #109
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    po meni ti je najbolje pit kombinaciju vrkute i marulje (marubii herba)

    a koliko dugo to ti nitko ne moze rec, sve je to individualno prema organizmu, u svakom slucaju hormoni ce ti se brzo regulirat, ali koliko ces cekat na trudnocu ne ovisi samo o cajevima nego milijun razloga

  10. #110
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    po meni ti je najbolje pit kombinaciju vrkute i marulje (marubii herba)

    a koliko dugo to ti nitko ne moze rec, sve je to individualno prema organizmu, u svakom slucaju hormoni ce ti se brzo regulirat, ali koliko ces cekat na trudnocu ne ovisi samo o cajevima nego milijun razloga
    ma znam naravno al evo razmišljam da mi čaj ne može naštetit...a ništa ovaj mj do ovulacijepijem ovu gorku marulju....pa ako ne bude ništa slje mjesec kupim i vrkutu...
    a evo čitam vanessine postove...jel ona zatrudnila ili????

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Tamo negde...
    Postovi
    2

    Početno

    Eto i ja sam uzela marubi herba i pocela sam da pijem pa videcemo rezultate,ali mnogo je gorka,bljak

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj deniii prvotno napisa
    Citiraj pujica prvotno napisa
    po meni ti je najbolje pit kombinaciju vrkute i marulje (marubii herba)

    a koliko dugo to ti nitko ne moze rec, sve je to individualno prema organizmu, u svakom slucaju hormoni ce ti se brzo regulirat, ali koliko ces cekat na trudnocu ne ovisi samo o cajevima nego milijun razloga
    Potpis
    Citiraj deniii prvotno napisa
    ma znam naravno al evo razmišljam da mi čaj ne može naštetit...a ništa ovaj mj do ovulacijepijem ovu gorku marulju....pa ako ne bude ništa slje mjesec kupim i vrkutu...
    a evo čitam vanessine postove...jel ona zatrudnila ili????
    Aha

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Pila sam od marta do juna, taman završila turu od tri meseca i počela pauzu i u toj pauzi zatrudnila

  14. #114
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    jooooj kako je lijepo draga pročitata ovakvo nešto...daješ mi nadu....ja sam u drugomm mjesecu ispijanja čaja...al ovaj mjesec mi je mama rekla nabavit "domaći"čaj pa s emilim prebacit na taj da pijem.....aj nadam se najljepšem :D :D :D

  15. #115
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    pročitala sam malo ovu vašu stranicu pa da se pridružim .....
    ja sam sebi i svom dragom nabavila Maca Andina lat.Peruanska maca koja je u obliku pastila i cucla se i normalnog je okusa.......ja osobno nisam mogla piti taj gorki caj...tjerao me na povracanje pa sam tražila nešto drugo i našla ovo:D što mogu bez ikakvih problema koristiti.......
    DJELOVANJE: smiri me ( ne mogu sama sebe prepoznati od kada ovo koristim) išla sam vaditi prolaktin koji mi je bio blago povišen i počeo se spuštati pa me moj dr.pitao šta sam radila, a ja se samo nasmijala i rekla mu da kad dodje hormon na normalu da ću mu reći
    A ŽELJA........za :D :D izbija iz mene (a sada sam u fazi pred M) što je mm jaaaaako drago posebno nakon apstinencije dok smo bili na dozi antibiotika
    Dobra je i za simptome PMS a u kombinaciji sa nočurkom......
    ja sam drage moje osobno jaaaako oduševljena i MACU ANDINU

  16. #116
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    gaggy, sad sam malo proguglala i vidjela za tu biljku jeko pohvalne stvari vezane uz plodnost. E sad mi reci je li koristite oboje i gdje si je nabavila i po kojoj cijeni, i da li pod ovim imenom?

  17. #117
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    a 72ja sam ti takodjer tražila sve i svašta kada sam krenula kod Ginekologa pod dijagnozom- Neplodnost
    Sve potrebne vitamine, od A-Z(tu je i cink i selen i e vit itd), Q 10, Cvjetni pelud, Selen + vit c, a i e, Aloe vera, Nočurak, Maca i još masu drugih stvari sam našla na stranicama www. rsi uključila se preko jedne gospođe i sada si naručujem kako mi šta ponestaje.......ja i moj dragi sve skupa koristimo, samo što ja ne pijem cv.pelud, a on nočurak, a ostalo sve dijelimo. Ja sam skroz zadovoljna sa proizvodima.Pogledaj pa mi javi što ti se čini..... pa ako želiš možeš se preko mene uključiti jer nemože drugaćije. [/u][/b]

  18. #118
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    gaggy, hvala ti na informaciji, znam sad o cemu je rijec,i super su proizvodi ,i sama ponesto koristim. Necu se moci uclaniti preko tebe jer ne zivim u Hrvatskoj,pa bi to mogao biti problem, ali hvala ti u svakom slucaju Vec sam pitala poznanicu koja radi sa RSI i kaze mi da je maka oko 30 eura ,mada bude na akciji jeftinije...jesi i ti tako placala? koliko mi moze biti ta doza?

  19. #119
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    a72jeste toliko dodje a kada se učlaniš i kada je na akciji onda tebi kao članu bude još 40 % jeftinije, a kada nije na akciji svaki proizvod kao član dobivaš 20 % jeftinije......tableta ti ima 90 kom. piše da se uzima 3x1 između obroka......znaći za punih mjesec dana imaš tebleta, a s time da kada imaš M nema potrebe da se uzimaju ........upoznala sam neke ženske koje su se takodjer učlanile u rsi radi ovakvih stvari i koristile Macu i nočurak i aloe veru da im ojača imunitet, s time da su riješile sve probleme sa ginekološke strane (upale, bakterije itd) i ostale su trudne nakon nekog vremena......Maca opušta drage moje......nevjerojetno.......

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    da li vi počinjete piti marulju tek kad definitivno stane krvarenje?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Cure, ja sam ovdje skroz nova (od danas). Jel mi netko može reći gdje se u Zgb može kupit čaj od marulje i vrkute. :?

  22. #122
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    u bilo kojoj biljnoj apoteci

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala!!! Odmah sutra idem u pohod! MM i ja se već neko vrijeme trudimo, pa ništa. Čitala sam o marulji i vrkuti i čini mi se da ne može bit štetno, pa možda uspije.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    10

    Početno

    Drage moje...imam jednu dilemicu....zanima me da li je iko primetio da mu marulja ili vrkuta (pijem ih u kombinaciji) smanjuju cikluse.Meni su i previse kratki pa se plasim da bih i ostala bez njih ako bi se iole jos skratili.Hvala punisimo....

  25. #125
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    halo curke evo da se samo javim.....
    eto o dmog zadnjeg javljanja prošlo je dosta ugl. pila sam čaj 3 mj ako ne i dulje...onda sam oslučila napravit pauzu da vidim hoće bit šta...e naravno NIŠTA ni kašnjenja ni plusa ništa....počeo novi ciklius idmeo opet na trakice, čajeve i mjerenje temperature...polako gubim nadu al evo nadam se da će druge cure imat više sreće od mene

  26. #126
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    denii, nemoj gubiti nadu
    malo pauze sada, odmori se od svega pa opet u akciju

  27. #127
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    a draga hvala ma nema odustajanja imala sam mjesec dana pauze od svega sad opet nastavljam s čajom grafom trakicama i ostaloim......mada sam nadu iszgubila l eto da ne sjedim prekriženih ruku pokušavat ću i dalje pa šta bude

  28. #128
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    pitala sam na topicu MB čaj za žene, ali nitko nije odgovorioć, pa ću pitati ovdje.
    da li se ovi čajevi smiju piti za vrijeme dojenja?
    i da, još nisam dobila mengu.
    a prije trudnoće sam imala PCOS od 17g.g i pila Diane, Provera, dabroston.

  29. #129
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    nije ti nitko odgovorio jer ih nije pio za vrijeme dojenja pa nemamo iskustva

    no s obzirom da oni utjecu na hormone, ako zelis nastaviti dojiti ja ne bih pila, ako zelis prestati onda je to mislim paralelno ok

  30. #130
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    hvala pujica,
    ne mislim još prestati dojiti.
    a ništa onda, mogu samo čekati mengu i u međuvremenu raditi na bebi, pa šta bude

  31. #131
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    samo da dam mali doprinos ovoj temi ,
    moji ciklusi su bili svakakvi, samo ne kratki,i to od 30/60 dana, a prosjek 35.
    Vec neko vrijeme, 5/6 mjeseci, pijem marulju,pa vam mogu reci da mi je prosjek 29 dana. Nisam jos uspjela ostvariti trudnocu ali ciklusi su skolski, sa skolskim ovulacijama. Godinama su me zene nagovarale da je pijem i mislila sam bapske price dok nisam ovdje procitala koliko je hvalite, pa sam napokon poslusala, i eto, i to je uspjeh sto sam stabilizovala ciklus, a za ostalo javljam ako pomogne

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno Macina trava-marulja i vrkuta 3

    Bok svima, nova sam ovdje, ali sam pročitala puno vaših postova. Često se komentiralo o tome kako se lijekovi i čajevi ne smiju konzumirati zajedno. Ima li o tome nekih znanstvenih dokaza, ili je tako sugerirao neki liječnik ili netko tko se bavi alternativnom medicinom, ili je to samo rečeno iz vlastitog iskustva? :? Naime, za macinu travu čula sam od susjede koja je u isto vrijeme primala terapiju i pila macinu travu zajedno s mužem. Već drugi mjesec ostala je trudna bez ikakvih posljedica.
    Već nekoliko ciklusa pijem namanju dozu klomifena, dobro sam regirala, ali do trudnoće nije došlo (napominjem da sam s prvim djetetom zatrudnjela od prve prije 10 god). Prije no što sam došla na ovaj forum kupila sam macinu travu i počela ju piti iako sam prethodno pet dana uzimala klomifene. Na folikulometriji mi je dr rekao kako je reakcija super: nekoliko lijepih i velikih folikula, endometrij također super, baš kakav treba biti ( nisam mu spominjala marulju); općenito- reakcija bolje nego prije. Bila je i ovulacija. Sad mogu samo čekati...
    Lijep pozdrav......

  33. #133
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ovisi na sto prirodne tvari utjecu - macina tvar utjece na sluz, a ne hormone, za razliku od vrkute pa u principu ne bi trebala imati kontraefekata s kolomifenom

    ipak, mislim da je neozbiljno doktorima presucivati uzimanje bilo kakvih dodatnih preparata osim onoga sto oni prepisu jer ako oni vode postupak onda je i njihova odgovornost, zar ne, a uzimanjem neceg na svoju ruku uvijek mozemo nesto i zeznuti

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Dobro razmišljanje
    Prvom prilikom ću se posavjetovati s liječnikom, prije no što nastavim s maruljom... (prestala sam ju piti nakon što mi je on potvrdio da je ovulacija prošla)
    Pozdrav

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    7

    Početno

    ...bok svima...i ja sam jedna koja nema sreće..zasada...ali se nadam....počela sam piti marulju i vrkutu...i stolisnik..i majčinu dušicu..i sve odvojeno..sve u gutljajima,,jer vjerujem da je tako najbolje,,,a MM pije tkđ neke čajeve..i vitamine..pa se nadamo....

  36. #136
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Bok svima! Ja sam nova i zbunjena...svim ovim postovima koje sam pročitala. Imam policistične jajnike, na terapiji sam klomifenom i pijem marulju. Prema onome što ste napisale to je možda ok, a možda nije, u redu kombinirati. Jel mi može neko reći iz vlastitog iskustva? :?

  37. #137
    lizianthus

    Početno

    evo mog prvog posta na rodi.
    zbunjuju me ove sve moguće macine trave- koliko ih ima. uglavnom, ja pijem kao macinu travu međutim upravo sam otkrila da pijem krivu jer je moja fina, limunkasta pa će biti već mjesecima pijem krivu, da pijem melissu
    moje je pitanje sad kad nabavim marrubium vulgare tj marulju što mislite, dali smijem mješat te dvije i tako piti jer je ta marulja navodno pregorka?

    hvala puno na odgovoru i na ovoj temi

  38. #138
    tara01 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Nakon podužeg slušanja, odlučila sam se i ja isprobati taj čaj od vrkute.
    Tek sam danas počela, pa ćemo vidjeti.
    Čula sam već par priča o tome kako su žene dosta brzo nakon toga ostale trudne.... još uvijek imam dojam da su to ipak bapske priče, ali bumo vidli :D
    Što mislite o tome, ima tko sa takvim iskustvima?

    I, da, doktorica mi je dala folnu kiselinu u tabletama.... jel pametno miješati uopće? :S

  39. #139
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    jel se smije piti vrkuta kad se uzima klomifen?????
    trenutno sam na klomfenu pa me zanima

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    crvenkapica mislim da ne. jer vrkuta regulira hormone a i klomifen utjece na hormone pa da nebi medjusobno kolidirali ja ipak ne bih.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Pratim temu vec neko vreme,al nisam ranije pisala..

    Pocela bih da pijem ove cajeve,ali me zbunjuje jedno..negde sam procitala da se marulja NE PIJE tokom menstruacije,a pak negde-da se PIJE od 1.dana ciklusa..
    I sad nemam pojma sta da radim..Treba da dobijem M za par dana,pa bih pocela tada ili da sacekam da prodje..?

    Iskusne zene,pliz..!

  42. #142
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ovako mislim da ti 90% cura koje piju kombinaciju macine trave i vrkute piju ovako:
    Macinu travu od kraja m pa do ovulacije a vrkutu cijeli mjesec.
    Evo i ja sam upravo završila turu od tri mjeseca pa sada pauza mjesec dana pa ponovo na pijenje čaja. Ja bi ti isto preporučila da marulju piješ od kraja m do ovulacije, a tako će ti reći i večćna travara a i mislim da si mogla po forumima dosta pročitati kako ga cure piju.
    Mada ima onih koje piju samo marulju cijeli mjesec bez vrkute ali mislim da je najbolja kombinacija marulja i vrkuta.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Da.i ja planiram da koristim kombinaciju-i marulju i vrkutu..
    Ma,zato i nisam bila sigurna-jer ipak ne koriste svi na isti nacin(neke zene piju i za vreme M,a neke ovako kako si mi opisala)..

    Ja cu,ipak ovako-marulju od kraja M do O,a vrkutu stalno..pa cemo videti..

    Prvo cemu se nadam -je da ce mi prestati spotting koji me izludjuje vec neko vreme..svakog 19 DC pa do M..nekad smedje,nekad bledo-crveno,nekad tamno-crveno..po par mrlja na vesu ili na wc papiru..danima..uf..

    A posle-videcemo..mozda dodje jos jedan misrisni zamotuljak








    corinaII

  44. #144
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Sigurna sam da je ovo neka trudnica več pitala, al evo iskreno ne mogu sad sve čitat.

    Sad sam 33 tjedna i zanima me kad se savjetuje krenut s vrkutom? Imam je doma al me lagano strah da mi ne izazove trudove pa nisam pila do sad.

  45. #145
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ajte žene savjetujte me!

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Samo sam htela da se prijavim kao redovna korisnica obe trave...
    Spoting nisam imala od kad pijem ove cajeve(dva meseca),a ranije je bilo curkanje oko sedmicu pre menge,mesecima unazad..


  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    počela sam i ja piti čajeve u cilju da mi izreguliraju cikluse.
    mene zanim da li je koja od vas imala nuspojavu gljivice?
    Otkako sam počela piti Evin čaj dobila sam gljivice. Možda se samo poklopilo, ali eto...
    ima li koja od vas takvo iskustvo?

  48. #148
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    POZDRAV! pitanjce-da li je nekome marulja produljila ciklus? počela sam ju piti i M mi je taj ciklus kasnila 17 dana...možda je slučajnost!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    matahari ja sam pila vrkutu i nije mi produljila ciklus (kad sam ju pila). Ali sam zato prošli ciklus pila Vitex i produljio mi je 5 dana... tko će ga znat da li je to bilo zbog Vitexa ili samo moja velika želja...

  50. #150
    neva nevčica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    44

    Početno

    jel netko možda zna na kom području najbolje uspjevaju ove biljke?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •