Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 583

Tema: Urlanje na porodu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam urlala na porodu i stvarno mi je bilo bolje tako. S tim da sam urlala kontrolirano i prisebno. Jednostavno sam osjećala da mi to nekako koristi. Otvarala sam se jako brzo (drip).

  2. #52
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    he**mti Ivo/Ante ............. mat..... šta mi ovo napravi pa
    heb............ ti oca,majku,dida,čukundida .............
    pa onda joj,joj,joj,joj meni joj pa opet nabraja šat je meni ovotrebalo a šta ako nebude muške o he***
    pa neš me više taknit Mate/ivo
    nekako me ovo podsjeća na murphy brown kad je radjala... ako se tko sjeća

  3. #53
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    u boksevima pored mene nije bila ni jedna zena koja se histericno derala, ili je ja barem nisam cula, uglavnom bi od zena koje su prije mene rodile cula pred kraj malo jaukanja i nakon toga plac bebe, meni je to nekako bilo posebno cut, sva bi se rastapala .

    ja nisan urlala i histerizirala al sam nakon 11 sati poroda, 7ipo sati na dripu, 4 sata samog tiskanja sto sam sve prodisavala a beba nece van bila iznemogla i pred kraj malo jaukala, bilo mi je tako lakse, vise je bilo hmmmmmmmmaaaaaaaaaahhhhh, o boze jel kraj vise? kad je dosla babica ispricala san se ako san se derala a ona je rekla da radim sta god hocu ako mi je tako lakse.

    ta njezina recenica mi je puno znacila jer smatram da se na porodu treba ponasat spontano pa ako se nekom vice nek vice, al eto i ja sam imala osjecaj ko da je to moje jaukanje nesto nedopustivo i grozno :/ .

    iako ni meni psovanje i naricanje nije bas jasno, al nismo svi isti, ne znaci da rade nesto lose, svaka bi zena trebala imat mogucnost da se ponasa onako kako zeli bez da joj se namece da je nesto lose ili neprihvatljivo.

  4. #54
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    I ja sam urlala - oba puta (samo u periodu izlaska djeteta). Umjesto da u tiskanju uzmem zrak kad mi je ponestalo za dalje ja sam zaviknula. 8) Pokušala sam se suzdržavati, ali mi je tada bilo puno teže. Lakše mi je bilo urlati.

  5. #55
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Tri puta sam rodilo ko dama, nisam glas pustila.Razlog je najvjerojatnije visok prag boli i prisustvo MM.
    Meni je lakše roditi nego plivati 10 min. 8)

  6. #56
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    u taekwondou postoji nešto što se zove "kiap".

    uzvik koji se koristi kod svakog udarca. osim što služi da protivnika dekoncentrira (i po mogućnosti prestraši ), služi i nekim drugim stvarima:

    What's a "kiap"?

    A kiap is a yell. You can choose a yell that you feel comfortable with. Instructors want you to perform a kiap whenever you punch, kick or block. A kiap is an important part of Tae Kwon Do. It serves several purposes: it can be used to momentarily startle an opponent, giving you the opportunity to land a blow or to escape; it empties your lungs, of air, so you're less likely to be "winded" if an opponent hits you in the stomach or the chest; and it energizes you, allowing you to release that energy and perform a technique better and with more power.

    možda bi uz tehnike disanja trebalo uvesti i kiap ...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Meni je babica savjetovala da tokom samog izgona bebe ne ispuštam zvukove jer se time gubi energija koja je potrebna za tiskanje već da duboko udahnem zatvorim usta i izdahnem na nos i tiskam i doista mi je to pomoglo .

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    he**mti Ivo/Ante ............. mat..... šta mi ovo napravi pa
    heb............ ti oca,majku,dida,čukundida .............
    pa onda joj,joj,joj,joj meni joj pa opet nabraja šat je meni ovotrebalo a šta ako nebude muške o he***
    pa neš me više taknit Mate/ivo
    nekako me ovo podsjeća na murphy brown kad je radjala... ako se tko sjeća
    ja
    i kad je stisla Miles-a za ja-jca

  9. #59
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj rinče prvotno napisa
    Meni je babica savjetovala da tokom samog izgona bebe ne ispuštam zvukove jer se time gubi energija koja je potrebna za tiskanje već da duboko udahnem zatvorim usta i izdahnem na nos i tiskam i doista mi je to pomoglo .
    Ja bih vjerojatno puno vise energije trosila na obuzdavanje tog poriva da ispustam glazne zvukove.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj rinče prvotno napisa
    Meni je babica savjetovala da tokom samog izgona bebe ne ispuštam zvukove jer se time gubi energija koja je potrebna za tiskanje već da duboko udahnem zatvorim usta i izdahnem na nos i tiskam i doista mi je to pomoglo .
    Netocno je da gubis energiju. Kontrolirano izdisanje kod izgona je upravo ono koje moze 'spasiti' međicu. Ovo klasicno tiskanje sa zadrzavanjem daha je, ako sam dobro shvatila, jedino potrebno kad treba iz nekog razloga brzo istisnuti bebu van, jer je naprosto sila potiska kojom se beba gura van u tom slucaju veca, al je zato i sansa za pucanje međice veća.

    A bundevice glede tvoje izjave moram prokomentirati da to da li je netko vikao na porodu ili ne nema veze s tim da li je zena dama ili ne. Bas kao sto vikanje nema veze s tim da netko ima visko prag boli i izdrzljiviji je od drugih.
    Prepustanje porodu, te iskljucivanje osjecaj srama kao i jos nekih drugih opterecujucih-nepotrebnih osjecaja moze sano olaksati porod, a ne otezati.

  11. #61
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma bundevica se šalila što grizete na svaku

  12. #62
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja sam u rađaonici (8 sati) bila vrlo tiha, između trudova pjevušila glupi stih iz Shortyijeve pjesmice...govore mi da sam car, jer rođen sam na carski rez...valjda da odagnam ono čega sam se najviše bojala, a to je da će nešto poći po zlu i da će porod završiti carskim rezom.
    Tijekom trudova sam se molila (u sebi) i čvrsto upirala rukom o rub kreveta.
    Kad je došla finalna faza koja je trajala 2 sata, a to je bilo ručno otvaranje, pa povratak na bok, i onda trpljenje strašnih bolova dok se beba gura kroz porođajni kanal, susprezanje od tiskanja iako je nagon bio jak...e tada su mi se otela nekoliko a'la Jurassic park jauka, koje nikada u životu nisam uspjela ponovno ispustiti. To je valjda bilo ono iskonsko što je moralo izaći van, te jauke nisam mogla suspregnuti.
    I mene su iznenadili, a neću ni spominjati koliko su uplašili MMa, mamu i sveki koji su stajali pred rađaonom i to slušali.

  13. #63
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    znam da nije bas najprikladnije mjesto ali... zasto ti netko mora "dat dozvolu" da tiskas? ne znam kak to ide, citam svasta o porodima, podrzavam (jako!) cijelu tu "vratimo porod rodilji" pricu pa mi nije jasno... ako zena koja rađa ima NAGON za tiskanjem ali ne smije tiskati, sto s tim nagonom nije u redu?

  14. #64
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    možeš imati nagon, a ne biti skroz otvorena i onda može doći do oštećenja porođajnog kanala

  15. #65
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    ili je bebici glava krivo zarotirana pa ne smiješ tiskati jer bi se moglo svašta desiti, a ti otvorena 10 cm, nagon za tiskanje za popi....I tako 3 sata. . Da ne spominjem onih 11h prije toga, na dripu.

  16. #66
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    možeš imati nagon, a ne biti skroz otvorena i onda može doći do oštećenja porođajnog kanala
    e u ovo ja bas nisam sigurna, ali ne znam ni previse pa da ne blebnem glupost. ne cini mi se logicno. ako imas nagon za tiskanjem, to bi trebalo znaciti da se beba vec spustila dovoljno da stisce na debelo crijevo--a to pak znaci da si se otvorila ako je ona vec dole, jel?

    znam da mi je to bilo daaaleko najgore na cijelom porodu, i da si ne bum priustila reprizu. iduci put kad me krene da tiskam, ja tiskam, ne slusam nikog.

  17. #67
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    možeš imati nagon, a ne biti skroz otvorena i onda može doći do oštećenja porođajnog kanala
    kod mene je upravo ovo bilo u pitanju. Toliko sam se sporo otvarala da se doktorica skroz čudila koliko sam rigidna i išla pitati moje vani kakvim sam se to sportom bavila da su mi mišići toliko kruti.
    Uglavnom zaključili smo da sam trebala svirati nešto lakše od berde!
    I da pri izgonu sam i rezana i popucala (grlić maternice).

  18. #68
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    iduci put kad me krene da tiskam, ja tiskam, ne slusam nikog.
    ovo je napravila jedna moja poznanica pa joj je dijete izaslo sa hematomom na glavi, koji se kasnije povukao ali nije bilo bas zgodno, mislim da ipak treba pricekat da se do kraja otvoris jer je time bebi lakse a i sebi ne nanosis veliku stetu. mozda ti a70v ili netko tko se vise razumi bolje objasni.

  19. #69
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    javlja se kraljica svemira u urlanju!!
    culo me valjda pol zagreba!!
    MM kaze da me u zivotu nije vidio/cuo u takvom stanju!!
    meni je to bilo koma-nikada nisam htjela urlati, a tada si nisam mogla pomoci!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja nisam vikala iako sam dobila drip
    stiskala sam zube i stenjala
    jedino sam mm dodijavala zadnjih sat vremena nek zove babice da ću ja isti čas roditi
    svi se strčali, a kad ono ćorak.. . i tako bar 20 puta

    žena koje su vikale tijekom mog poroda nije bilo (ili ih je bilo pa ih ja nisam percipirala)
    ALI me jedna noć prije prepala poštenski:
    u Vin. je WC odmah pored rađaone, bilo je toplo i svi prozori otvoreni, a meni dali ricinus i cijelu noć sam visila na zahodu
    i valjda pola sata ( u stvari ne znam koliko dugo, meni se činilo ko vječnost)jedna je rodilja vikala i zapomagala u stilu "neću tiskati, puknut ću, ne mogu ja to, vadite ga iz mene, ja to ne želim, hoću carski, bože pomozi, neću, ne mogu... "
    primalje smireno "gospođo, još samo jednom i gotovi ste, dajte još malo, to je to, samo stisnite, pomognite bebi, ne može sam..."
    a ova udri u viku i zapomaganje usred svakog truda umjesto da je to riješila u par tiskanja
    dakle, nije to bilo nikakvo neartikulirano kanaliziranje energije, ona je stvarno bezveze trošila snagu na kukanje

    ta mi je totalno smrdala koncepciju da je žensko tijelo sposobno to odraditi

  21. #71
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zhabica, ma kuzim ja to, ne znam jesi procitala sve kaj sam napisala. po meni bi nagon za tiskanje trebao doci kad bebina glava vec pritisce debelo crijevo, a to znaci da si se vec otvorila, jer je glava spustena skroz dole. ne kuzim otkud nagon za tiskanje ako glava jos nije spustena?

  22. #72
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    možeš imati nagon, a ne biti skroz otvorena i onda može doći do oštećenja porođajnog kanala
    e u ovo ja bas nisam sigurna, ali ne znam ni previse pa da ne blebnem glupost. ne cini mi se logicno. ako imas nagon za tiskanjem, to bi trebalo znaciti da se beba vec spustila dovoljno da stisce na debelo crijevo--a to pak znaci da si se otvorila ako je ona vec dole, jel?

    znam da mi je to bilo daaaleko najgore na cijelom porodu, i da si ne bum priustila reprizu. iduci put kad me krene da tiskam, ja tiskam, ne slusam nikog.
    Na drugom porodu, ja otvorena 9cm, nagon za tiskanjem takav da je to prestrašno, pokakala sam im se 2 puta jer me nisu klistirali, a beba na -2, nije uopće mogla proći glavicom kroz zdjelicu.
    I kak sad to? Od kuda onda taj slini nagon za tiskanjem?

  23. #73
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    hvala svima na odgovorima! samo nastavite

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    a beba na -2
    sta to znaci?

  24. #74
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    po meni bi nagon za tiskanje trebao doci kad bebina glava vec pritisce debelo crijevo, a to znaci da si se vec otvorila, jer je glava spustena skroz dole. ne kuzim otkud nagon za tiskanje ako glava jos nije spustena?
    sad mi je jasnije al eto izgleda da nagon zna doci i kad beba jos nije skroz namjestena ili usce nije do kraja otvoreno. ne znam zasto se to dogodi al eto zna se dogodit. jel moze netko strucniji? i mene zanima zasto dodje nagon prije nego je zena otvorena do kraja?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Rodila sam svoje prvo dijete davne 1997 pamtim taj porod dan danas,čak me i glavna sestra ošinula po nozi da šta si umišljam da ću jaukanjem i urlanjem ugušiti bebu.1999 na svijet je došla Ana a porod super bez i jednog glasa....
    Sad očekujemo novog bracu nadam se još boljem...

  26. #76
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Kad sam dobila nagon za tiskanjem puštala sam glasove koji su dolazili iz neke moje točke za koju nisam znala da postoji. MM kaže da to nije bilo glasno. Prepuštala sam se tome i opet bih i to je bila jedna od malo prirodnih stvari na mom porodu. Kroz to 'glasanje' sam dobivala snagu.

    Nisam zapomagala i vikala u tom smislu, zato što porod nisam doživjela situaciju iz koje bi me netko trebao vaditi. Ali jasno mi je zašto veliki broj žena porod doživljava upravo tako.

    Pričamo o tome kako bi se uvjeti trebali poboljšati do te mjere da imamo i zvučnu izolaciju (što apsolutno podržavam), ali bojim se da smo jako daleko od toga, ako smo još u toj fazi da mi žene jedne druge osuđujemo zbog načina na koji rađamo.

  27. #77
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Još nešto moram prokomentirati. Svaka od nas vjerojatno najbolje zna što ju je smetalo na porodu. Ipak ja vjerujem da porod prije može omesti odluka da ću ponašati ovako ili onako, da neću vikati kako bih ostala dama i kako mi ne bi bilo neugodno, nego ono što se čuje iz susjedne sobe.

  28. #78
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Ivana30 prvotno napisa
    Rodila sam svoje prvo dijete davne 1997 pamtim taj porod dan danas,čak me i glavna sestra ošinula po nozi da šta si umišljam da ću jaukanjem i urlanjem ugušiti bebu.
    :shock: Grozno, prestrašno...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Još nešto moram prokomentirati. Svaka od nas vjerojatno najbolje zna što ju je smetalo na porodu. Ipak ja vjerujem da porod prije može omesti odluka da ću ponašati ovako ili onako, da neću vikati kako bih ostala dama i kako mi ne bi bilo neugodno, nego ono što se čuje iz susjedne sobe.
    Ne osuđujem tu ženu koja je zapomagala, samo me u tom trenutku (prvorotka, nema blage veze kako će se to sve na kraju odvijati) to zapomaganje potpuno prestrašilo i pokolebalo.
    Unatoč svemu, kad se približilo mojih pet minuta nisam se ni sjetila da bi mogla ili trebala vikati. Bila sam preokupirana drugim stvarima da bih se brinula što će si netko misliti. Jednostavno sam tip osobe koju kad nešto boli, povlači se u sebe i to 'iznutra' rješava. Ono, "pusti me na miru i niš' ne pitaj".

    nekome je lakše kad viče, nekom ne

  30. #80
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno Re: Urlanje na porodu

    Imga, mislila sam zapravo na ovo
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Bilo je teško i boljelo me ali mi nije palo na pamet da se derem jer sam se koncentrirala na disanje, a to ne ide jedno s drugim. Osim toga sram bi me bilo.
    Očito je da je Sirius Black (kao i mnoge druge rodilje) bila ometena tim deranjem, ali ovdje se kao još češća pojava spominje taj sram na koji sam htjela skrenuti pažnju.

    Vjerujem da je za neometani porod potrebno isto tako da mi na pamet ništa niti pada niti ne pada, da po mogućnosti nema pameti, a naročito srama.

  31. #81
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Meni je pasalo da šutim i da svi oko mene drže jezik za zubima. To mi nije bilo teško postići jer sam rađala u prostoriji s kadom, a tamo osim mene, MM-a i babice nije bilo nikog, a često smo bili MM i ja sami. U tišini sam disala, slušala muziku, šetala, hopsala...
    Dok sam bila u predrađaoni, čula sam jednu ženu koja je par puta jauknula. Nije to bilo ni urlanje ni vrištanje, a glas joj je bio neobičan, kao kad sanjaš da vičeš, a zvuk koji zapravo proizvodiš je nekako prigušen, ko iz bunara. Žena je očito bila u transu, a trenutak kasnije zavrištala je njena bebica! Ja sam se raznježila i zapravo ohrabrila. Pomislila sam, ako to ide sa tri jauka, sigurno nije tako strašno. Eto, moj je porod prošao i bez ta tri jauka! Daj Bože i drugi put ovako

  32. #82
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Prvi porod čekala sam tri dana u predrađaoni, naslušala sam se svakakvih glasanja, ali nije me smetalo nit me prestrašilo. Uglavnom su žene jaukale pred sam kraj. Neka tiše, neka glasnije, i ubrzo nakon toga čuo se plač bebe
    Sve to vikanje mi je bilo nekako prirodno, znala sam da je njima teško i da boli i možda im je tako lakše. Čekajući tamo u dosadnoj predrađaoni mislila sam si: "Da barem ja uskoro tako kao one pa da dođe ta moja beba"

  33. #83
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    čitam neke od postova ovdje i mislim se kako sam ja i neke cure imale totalno drugačije iskustvo - to valjda ovisi od osobe do osobe. Samo ću vam reći da se moje tijelo prilikom poroda uopće nije ponašalo na uobičajeni način i da je njima u bolnici moj porod bio toliko iznenađenje da ga nisu očekivali - čitaj otvorila se 4 cm u 45 min i počeo porod. Oni su, naravno, mislili evo još jedne mimoze (kao što i neke druge curke na ovom postu očito misle) i nisu me previše obadavale. Tiskati sam počela sama jer sam osjetila stravičnu potrebu za time. Da nije bilo jedne babice koja mi je došla i još vikala na mene da prestanem tiskati, a ja na nju da ne mogu (a ja sam opaka kad sam ljuta, pa ju je valjda to prenerazilo). Onda je pozvala nekoga, mislim ipak da je bila babica (kratko pošišane crne kose - curke koje su rodile na SD da li možda znate tko je ta žena) i kad je žena vidjela što se događa nastao je totalni kaos. Tog kaosa se sjećam iako se ne sjećam ničeg drugog (valjda bila u nekakvoj čudnoj zoni, bilo je negdje već na forumu, pisala cura kako joj je za vrijeme poroda pao žohar na nju a da ona to uopće nije primijetila). Samo ću vam reći da je box bio premali za sve osoblje koje se skupilo. I da, da nisam urlala i očito ih time nervirala tko zna što bi se dogodilo. Grozim se i pomisli, jer taj je krevet u box-u na popriličnoj visini, i što bi se dogodilo sa mojim djetetom da je isplao i palo na pod

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    Prvi porod mi je totalna trauma.
    Nisam vrištala jedino kad sam bila u nesvjesti.
    Bol je bila neizdrživa.
    Inače odlično podnosim bol.
    Mislim da je stvar bila u dripu.
    Drugi porod - prekrasan, prirodan i bez glasa

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Urlala sam na dvije babice i jednog specijalizanta da mi se gube iz boxa jer nisu bili od koristi, sto vise silno su me nervirali Par puta mi je pobjegao urlik (od boli) dok mi nije dosla sjajna babica koja me odlucno i strucno vodila, disala sa mnom i radila vjezbe da potaknemo trudove.

  36. #86
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj rinče prvotno napisa
    Meni je babica savjetovala da tokom samog izgona bebe ne ispuštam zvukove jer se time gubi energija koja je potrebna za tiskanje već da duboko udahnem zatvorim usta i izdahnem na nos i tiskam i doista mi je to pomoglo .
    ja sam se trudila ne ispustati glas ali na izgonu to je jednostavno izaslo van i tako mi je bilo lakse

  37. #87
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    nisam vikala za vrijeme trudova sam sam mantrala u sebi daj prestani vise samo na minutu da se odmorim ali kad je poceo izgon onda se vise nisam mogla kontrolirat

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni je za vrijeme poroda jako trebao mir i tišina. Ne samo da mi je smetalo vikanje nego mi je smetao i MM-ov glas. Između trudova smo razgovarali a onda sam ja za svaki trud rekla "šuti, počinje", prebacila se na bok i koncentrirala se na disanje, zamislila da se idem kroz šumu i penjem se na brdo. Sve oko mene lijepo zeleno, svira Enya (to mi je pasalo jer mi se uklapalo u tu šumsku atmosferu) , naporno je hodati prema gore ali vidim da ima još malo i onda se polako spuštam. Tak su mi prolazili trudovi kad sam se otvarala i to mi onda uopće nije bilo teško, ali je zahtijevalo punu koncentraciju tak da se ne bih baš složila da treba isključiti mozak.
    Ja to inače radim kad me nešto boli i rijetko uzimam sredstva protiv bolova, ali se moram totalno uživiti u to.

    Ms. Mar ja u tom trenutku nisam razmišljala o sramu jer nisam uopće imala potrebu za vikanjem, imala sam potrebu za mirom i tišinom. Sram bi me bilo da se ne mogu kontrolirati, ne samo na porodu nego i općenito i vjerojatno bih se pokušavala suzdržavati. Valjda bi i to onda negativno utjecalo na porod, ali ovaj put nije u tome bio problem.

  39. #89
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Meni je za vrijeme poroda jako trebao mir i tišina. Ne samo da mi je smetalo vikanje nego mi je smetao i MM-ov glas. Između trudova smo razgovarali a onda sam ja za svaki trud rekla "šuti, počinje", prebacila se na bok i koncentrirala se na disanje, zamislila da se idem kroz šumu i penjem se na brdo. Sve oko mene lijepo zeleno, svira Enya (to mi je pasalo jer mi se uklapalo u tu šumsku atmosferu) , naporno je hodati prema gore ali vidim da ima još malo i onda se polako spuštam. Tak su mi prolazili trudovi kad sam se otvarala i to mi onda uopće nije bilo teško, ali je zahtijevalo punu koncentraciju tak da se ne bih baš složila da treba isključiti mozak.
    Ja to inače radim kad me nešto boli i rijetko uzimam sredstva protiv bolova, ali se moram totalno uživiti u to.

    Ms. Mar ja u tom trenutku nisam razmišljala o sramu jer nisam uopće imala potrebu za vikanjem, imala sam potrebu za mirom i tišinom. Sram bi me bilo da se ne mogu kontrolirati, ne samo na porodu nego i općenito i vjerojatno bih se pokušavala suzdržavati. Valjda bi i to onda negativno utjecalo na porod, ali ovaj put nije u tome bio problem.
    Da, kao što sam i rekla, očito je da kod tebe to nije bio slučaj, ali mislim općenito da nije dobro da se netko zbog srama suzdržava od puštanja glasa ili bilo čega (a čini mi se da ima i takvih slučajeva).

    A što se tiče isključivanja mozga, mislim da sam rekla da je poželjno da nema 'pameti' što bi zapravo bio dio mozga, ako mogu tako reći. Inače i ja sam slušala Enyu i imala slične vizualizacije, koje su počele svijesno, a poslije se vrtile same, a na dripu su to već mislim bile halucinacije, ali dobro to je druga tema.

  40. #90
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    javlja se kraljica svemira u urlanju!!
    culo me valjda pol zagreba!!
    MM kaze da me u zivotu nije vidio/cuo u takvom stanju!!
    meni je to bilo koma-nikada nisam htjela urlati, a tada si nisam mogla pomoci!
    još jedna- kod drugog poroda. Toliko me je boljeo svaki trud da sam se već pri kraju počela gubit. Ne ponovilo se
    Kod prvog nisam glasa pustila nije me niš boljelo.

  41. #91
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj bundevica prvotno napisa
    Tri puta sam rodilo ko dama, nisam glas pustila.Razlog je najvjerojatnije visok prag boli i prisustvo MM.
    Tom Cruise bi bio ponosan
    Ja sam samo zastenjala, zabijala glavu u jastuk i guzvala plahte kad je bilo tesko. Nisam se susprezala, ali nisam imala potrebu za vikanjem, iako je bolilo uzasno. Srecom sam radjala u posebnom boxu pa me nije toliko ometalo vikanje ostalih rodilja.

  42. #92
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    prvi porod(induciran) je trajao 10 sati,nisam vikala sve do samog izgona kad sam ispustila krik(taj tren sam bila nesvjesna da dolazi iz mojih usta).

    drugi porod mi je spram prvog bio pjesma,trajao 50 minuta,vikala sam svako malo jer se jednostavno nisam mogla i htjela suzdržavati.

    oba puta sam se ponašala prema nekom svom instinktu.na porodu sramu ne bi trebalo biti mjesto.

  43. #93
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ja sam sebi rekla prije poroda da se necu derati, da cu disati i nastojati biti tiha.
    tako je i bilo u predradjaoni, ali kad sam dosla u radjaonu...druga prica.

    kao prvo ostavili su me samu, ja sam osjetila kako mi djete izlazi, uhvatila me panika, sve me bolilo, nisam znala sta da radim i pocela sam urlat. kasnije su mi trudovi oslabili (kad je beba bila vec na pol vani) i mislim da je to zato jer me panika uhvatila.

    da su mi bolje vodili porod, mislim da ne bi toliko urlala.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa

    da su mi bolje vodili porod, mislim da ne bi toliko urlala.
    i ja isto. urlala sam i zapomagala, bila sam najglasnija trudnjača tog dana, babice su me mrzile al su barem dolazile do mene svako malo. čak me i nisu trudovi tolio boljeli koliko ta samoća. pa ja tu rađam! prvi put. a oni pored mene prolaze ko pored turskog groblja. znam da im je gužva bila al ipak, nisam robot ****te!

    no, čim mi je dragi ušao u rađaonu, vriskovi su prestali.
    i kad sam trebala tiskat, nije mi na pamet palo da vrištim . stisla sam zube i ajmo...

    idući put definitivno nejdem u rodilište! rađat ću doma il platit suhim zlatom humanost ali kod onih bezosječajnih mesara no way!

  45. #95
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam prvi put urlala 4 sata. Prva dva pod dripom sam se suzdrzavala, ne iz srama nego zato sto mi se to cinilo uzaludnim trosenjem energije, ali poslije jednostavno nisam mogla izdrzati trudove bez prekida i bol u krizima od lezeceg polozaja.

    Drugi put, kad sam trudove odradjivala doma, nije mi bilo ni na kraj pameti urlati. Samo sam disala i to je bilo to. Ni onih pola sata na bolnickom stolu nije bilo tako strasno samo sam zavristala na doktora kod mi je isao sjesti na trbuh

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Samo da se kratko osvrnem na ovaj nagon za tiskanjem i tiskanjem u krivo vrijeme. Cini Mi se da je to opet problematika vezana iskljucivo za forsiranje lezecih i slicnih polozaja kod poroda.
    Ja sam se totalno prenerazila kad sam treci put radjala i shvatila da sam rodila skoro bez ikakvog nagona za tiskanjem. Kod drugog poroda sam imala najruzniji polozaj, lezala sam na boku. Tada je nagon za tiskanjem bio najjaci, a porod najbolniji.
    Zakljucak: nezamislivo mi je da bi zena koja radja neometano, u polozaju koji sama odabere slijedeci govore tijela ima nagon za tiskanjem u pogresno vrijeme.

  47. #97
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Zakljucak: nezamislivo mi je da bi zena koja radja neometano, u polozaju koji sama odabere slijedeci govore tijela ima nagon za tiskanjem u pogresno vrijeme.
    Potpisujem 100%
    Oduvijek o tome razmišljam, o riječima babice"Neeeeee, tiskati, to još nije dobro ni za bebu ni za Vas"

    Ma zašto ne? Pa to je prirodni nagon i ja ne mogu drugačije nego slijediti ga. On je prejak da bih ga ignorirala, a još kada boli.... radiš ono što osjećaš da će ti olakšati bol, zar ne?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Da. A nema toga sto moze vise fizicki pomoci od mogucnosti da se tijelo namjesti u polozaj koji mu odgovara. Npr. ja sam rodila stojeci na nogama. S nogama samo blago savijenim u koljenima. Dijete je prakticki samo izaslo van. Bez ikakvog napinjanja, jakih nagona za tiskanjem ili napora s moje strane. Samo je iskliznula van. A kod prva dva poroda sam morala dusu ispustiti dok nisam dijete istisnula iz sebe.

  49. #99
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    uz ovo sto si rekla, zorana, ima jos jedna stvar, a to je drip u bolnickoj rutini kad te drip natjera na tiskanje, to moze stvarno biti u pogresno vrijeme, jer drip ne pita jesi li spremna i je li dijete spremno, drip samo siba trudove bez pauze i odmora...

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    E, naravno...i drip.

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •