Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 583 od 583

Tema: Urlanje na porodu

  1. #551
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima.
    Kao npr. ja

    Ali ja sam rađala u prošlom stoljeću prije interneta, foruma i ostalih blagodati i samo sam se naslušala priča da moram biti mirna, tiha i poslušna jer ću se u suprotnom loše provesti. To su mi sve govorile žene koje su rodile prije mene i ja sam to shvatila doslovno pa sam skoro pojela vlastitu ruku jer sam umjesto da se glasam grizla samu sebe. Ali mislim da bih i danas jednako postupila. Jednostavno se stisnem pred medicinskim osobljem i manja sam od makovog zrna iako me je nekad to i koštalo.

  2. #552
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja sam dobila drip sad na trećem porodu i nisam vikala.
    Strgao me pa mi se čini da nisam ni imala snage za vikanje. Ja sam cijelo vrijeme vrtila u glavi pjesmu J.Blunta koju sam čula sat prije indukcije.
    Eto što mi je drip priuštio.

  3. #553
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Na prvom porodu nisam pisnula. Ne zbog straha, srama ili čega god, nego jednostavno nisam imala potrebu.
    Zato sam ovaj put sve nadoknadila. I samu sam sebe iznenadila.
    Oba puta bez dripa.

  4. #554
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    I ja sam rodila na drip i nisam pisnula, ne sto sam se ustrucavala nego bi me to dodatno umaralo. Fino sam izgrizla ruku i jastuk i obavijestila babicu da ću umrijeti, na sto se nasmijala i rekla da neću, da to sve kazu

  5. #555

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    tri puta s dripom i nisam vikala, sve da ne gubim snagu. na prvom su porodu rekli MM nešto kao blago vama s takvom zenom. da, mislila sam da ću umrijeti. na drugom sam već znala da neću, ali sam u jednom trenutku rekla MM-u da ih zove da je izvade kako god i kad je kraj mene prolazila sestra s priborom za epiduralnu i pitala jesam ja ta kojoj treba dati, bila sam u ozbiljnom iskušenju da slažem i kažem da, ali eto, nisam. i oba puta je bio taj pritisak i poriv na veliku nuždu, pa ipak sam na trećem porodu ponovo bila iznenađena kako je bio jak da sam primalji rekla da se makne jer ću se ja pokakati , kao da mi je prvi put.

  6. #556
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    sjećam se da sam babicu svečano obavijestila:" Evo ga, Mali mi ide na guzicu!!!" To je bilo.... iskreno. Sjećam se kako me obrisala sa kompresom (odzada).

  7. #557
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ja se iskreno više nesjecam ni odprilike kakva je bila bol, možda i bolje

  8. #558
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    ima li neka da je dobila drip i da nije vikala?
    ja sam se nakon drugog poroda duboko posramila sebe i svog čuđenja 'zašto toliko viču?'
    Ima Pisala sam već, sve što je iz mene izlazilo (osim djeteta ) je bilo stenjanje, i to vrlo rijetko...rađala sam 20 sati i ni jednom nisam viknula, urlala,psovala..ma ništa...i dan danas se sama sebi divim

  9. #559
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Urlala sam i psovala u početku. Onda kako je vrijeme odmicalo, shvatila sam da ništa ne dobivam s tim pa sam se usredotočila na disanje, malo sebi grickala ruku i tako, a između trudova bi duboko udahnula. Na par zadnjih onih jakih sam stenjala ali to nekako nisam mogla kontrolirati, samo je glas izlazio iz mene

    Ali u isto vrijeme su doveli jednu vrištalicu koja je bila sva modra od urlanja i dizala mi živce

  10. #560

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    prvi put sam rađala s dripom - bila sam toliko iznesvještena da nisam imala snage za ništa a kamoli urlat, nisam uopće kužila što mi ko priča oko mene, ko da sam na teški drogama rađala, ma užas...

    drugi put sam molila i kumila da izbjegnem drip, uvažili su moje molbe i sa prirodnim trudovima to je sasvim druga priča... uopće nisam imala poriv za vikanjem, trudovi su imali kratke pauze između gdje se stigneš odmoriti, disati, razumiješ babicu što ti priča, svjestan si svega... bolno je, ali ne toliko da ne znaš za sebe i da se ne možeš iskontrolirat

  11. #561
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Ima Pisala sam već, sve što je iz mene izlazilo (osim djeteta ) je bilo stenjanje, i to vrlo rijetko...rađala sam 20 sati i ni jednom nisam viknula, urlala,psovala..ma ništa...i dan danas se sama sebi divim
    I ja ti se zbilja divim !

  12. #562
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Hvala Teice ...meni je disanje jako puno pomoglo, ne da smanji bolove nego da ne poludim od njih jer sam se koncentrirala udah.izdah,dahtanje itd.

  13. #563
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

  14. #564
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    dala bi ja svima njima da rađaju
    ako ne ništa barem bi pojedinci imali malo više poštovanja

  15. #565
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja sam, eto, urlala i na drugom porodu

  16. #566

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    na drugom porodu je sve bilo super dok se nisam otvorila do 8. nikad mi neće biti jasno zašto su mi tada dali drip. potpuno sam izgubila kontrolu. ne sijećam se da sam psovala ili tako nešto ali nisam mogla ni disati ni kontrolirati išta.i vikala sam iz sveg glasa. nitko nije pogledao u papire kakvo je predviđanje kolika će biti beba. iako nisam imala šećer sin je imao 4 i pol kile i stvarno veliku glavu. ispucala sam tako da mjesecima nisam mogla sjesti na guzicu.
    nažalost nisam bila informirana. koliko znam, osim većeg broja rodilja u boksevima nije bilo razloga za drip.
    mislila sam da s dripom svi polude..

  17. #567
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Moja je beba bila procjenjena na 3,600 pa je imala 4,5kg i isto veliku glavu...mene su i rezali i popucala sam i šivali i svašta...al nije bilo tak ružno kad sam pogledala. doduše,jesam dušu isplakala kad sam vidjela koliki je šav ali samo jer sam mislila da sam nepovratno unakažena

  18. #568
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja sam popucala, mislim malo, ni danas neznam koliko je šavova bilo, ali nisam pogledala dolje pa nekih dobrih 1,5-2mjeseca. Meni je taj šav malo duže predstavljao psihološki problem..pogotovo kad je sex bio u pitanju. Neka blokada, imala sam osjećaj da će to sve opet dolje popucati

  19. #569

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    odkad se rodimo naš ženski rod uglavnom je odgajan da šuti više, trpi više....hebate , i kad rađaš moraš biti po špagi! troje sam rodila, dvoje gotovo u tišini i jedno bučno... možda da su rađaone bolje napravljene...možda tada nebi urlikanje smetalo drugima

  20. #570

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Ja jesam vikala. Imala sam dovoljno jake trudove da mi nije trebala nikakva kemija ni lezanje na stolu, ali ne-rekli su pa aparat pokazuje samo 20, nisu to jos pravi trudovi...i tako cijelo vrijeme su odgadjali jer rijetke su prvorotke koje rode za 3 sata, naravno rodila bi i prije ali ekipa je imala drugog posla, tako da sam nakraju vikala da dodju jer je beba vec bila vani...Ne znam, meni je taj pritisak na guzu, tj. na trticnu kost bio nepodnosljiv. Nisam imala u planu vikat, ali nemogucnost da kontroliram situaciju, i bespomocnost su ucinili svoje. Na kraju je doktor zakljucio - evo sad cemo, beba se vec muci!!!

  21. #571
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    odkad se rodimo naš ženski rod uglavnom je odgajan da šuti više, trpi više....hebate , i kad rađaš moraš biti po špagi! troje sam rodila, dvoje gotovo u tišini i jedno bučno... možda da su rađaone bolje napravljene...možda tada nebi urlikanje smetalo drugima
    pa da, i meni je bezveze da u TOLIKIM bolovima žene moraju šutiti... u konačnici, ako se u trudovima javljaju oni iskonski krikovi, treba ih ispustiti van,kakvi god da jesu... ili ne, kako kome dođe..

  22. #572
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Prvi porod nisam glasa pustila,bila sam na drip spojena 7h i nisam imala potrebu vikati nego nestati,ugasiti se na bilo koji način.

    Drugi put,prirodni porod, sam vikala oko sat vremena jer sam trebala suzbivati nagon za tiskanjem a to me tjeralo da ričem i dozivam. Nije me puno zanimalo jeli to njima prihvatljivo. Svaki put kada sam dozivala dr (muškog roda ) došao je kod mene bez obzira što je taj dan bilo prepuno poroda i hvala mu jer porod je bio iz snova i zahvaljujući njemu osjećala sam se kao čovjek,osjećala sam da netko brine o nama.

  23. #573
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Urlala na dva poroda i užasno me iscrpilo i obuzela me panika što mi je samo sve još više produljilo...ovaj put ponosno izjavljujem da nisam glasa pustila...do izgona

  24. #574
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Urlala na dva poroda i užasno me iscrpilo i obuzela me panika što mi je samo sve još više produljilo...ovaj put ponosno izjavljujem da nisam glasa pustila...do izgona
    i ja potvrdujem, ma na izgonu si jedva glas pustila

  25. #575
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    i ja potvrdujem, ma na izgonu si jedva glas pustila

  26. #576
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ja ni pisnula. Ni na prvom, ni na drugom porodu. Oba na dripu, prvi je trajao 7 sati, a drugi samo sat. I nije da nisam vikala jer sam specijalno hrabra (pred drugi porod sam crkavala od straha, uvijek imam obicaj reci da je sa drugim djetetom sve lakse osim otici na porod), vec zato sto mi je u glavi zvonilo mamino iskustvo dok je mene radjala. Urlala je i skakala na porodu, nedovoljno saradjivala, iscrpila se i na kraju onesvijestila, a ja sam ostala zaglavljena u porodjajnom kanalu. Dok je bila u nesvijesti uradili su joj obostranu epiziotomiju pri kojoj je nisu stedili, po dvadesetak konaca je bilo sa svake strane, kaze da je dole prosivena kao singericom. Onda su joj se doktor i dvije babice navalili na trbuh u pokusaju da me nekako istisnu. Tada se osvijestila i dala jos par napona da me konacno rodi. Kazu da sam mjesec dana imala podlive po glavi (a i blesava sam malo, mozda je od toga ). Mama se dva mjeseca oporavljala od silnog rezanja. Zato sam ja na porodima cutala i disala i slusala sve sto mi kazu, a da sam mislila da cu krepat, jesam, ali samo na prvom porodu. Na drugom nisam stigla ni misliti koliko je ekspresan bio.

  27. #577
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo poslje drugog poroda, mogu reći da ja ne pripadam među urlačice na porodu. Ja sam definitivno tip prigovaračice, žalilice i cendralice na porodu.

  28. #578
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kao što sam i doktoru rekla nekoliko puta: pokušavala sam ne galamiti. Zaista jesam.

  29. #579
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    A ja sam tip koji šuti.hahaha bas cudno.na prvom porodu neko jadno stenjanje i mislila sam da sam imaka savrsen porod.a ovaj sad je bio bas bas savrsen porod jer sam skroz bila skoncentrirana na trud da ga prodisem pravilno i sama sebi sam govorila...mozes ti to,brzo ce biti gotovo,samo dobro disi.

  30. #580
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Kad su mi dali drip urlala sam ko napaljeni jelen!! Uzas. A inace sam totalno ne taj tip... poslije sam se ispricavala svima, kazu da nije bilo strasno, da ne brinem, da je normalno tjesili me hahaha

  31. #581
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    hahahhaa, nije urlanje, ali kad je meni krenuo porod, došla babica i diže mi noge na ona postolja. Meni je to bilo tako neprirodno i kontra položaju koji je tijelo htjelo, da sam je nogom gurnila u trbuh. Usta govore oprostite, noga gura.

  32. #582
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ivana.sky opiši nam malo porod kad stigneš kakav ti je bio. Znači dobila si drip?

  33. #583
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hocu, cim dodjem kuc na laptop, nezgodno je na mobu i stalno su neke akcije tu u bolnici

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •