Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: operacija mioma

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno operacija mioma

    Ima li neka od vas iskustvo s operacijom mioma? Moj je u prednjoj stijenci maternice ( 4,5x5,5 cm) i nakon drugog spontanog upućena sam na laparatomiju, pa ne znam točno što me očekuje, osim da sljedeću trudnoću ne mogu planirati ove godine.

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, imam ja. Ja sam operirala miome laparoskopski. Gdje ćeš ići na operaciju?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    89

    Početno

    Ja imam miom 2cm,ali su mi doktori rekli da još ništa ne diram jedino ako počme rasti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Na operaciju idem u KBC Rijeka. Miom raste i u bolnici su mi nakon drugog spontanog rekli da ga hitno treba odstraniti, jer će mi sigurno praviti komplikacije. Moja ginekologica je bila neodlučna treba li ga odstraniti, prvenstveno zbog mojih godina (već sam nakupila 40!) jer vrijeme mi nije saveznik, a nakon zahvata je potrebno duže vrijeme oporavka do sljedeće trudnoće. No, ginekolog u bolnici kaže da je prilično uvjeren da trudnoću s miomom neću moći iznjeti. Od kiretaže je prošlo mjesec dana, a na operaciju bih trebala krajem travnja. Laparaskopija bi bila bolja varijanta, ali doktor kaže kako nije siguran da će u mom slučaju biti moguće.
    U međuvremenu bih se trebala riješiti i escherichie coli, jer je uvjet za zahvat sterilna urinokultura. Sve u svemu,

  5. #5
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Nisam upucena u miome, i operacije, no zaista ti od sveg zelim da sve dobro prode 8)
    Neka sljedece godine drzis svog u rukama 8) 8)

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam zapravo što je laparatomija.

    Ja sam miome operirala laparoskopski, nakon toga sam ponovo 'dobila' miome, ali sam se svejedno upustila u trudnoću. Za trudnoću je miom problem ako je nezgodno smješten što taj tvoj očito je.

    Moja je trudnoća prilično drastično završila, porodila sam se u 32. tjednu i imala sam rupturu maternice. Po riječima doktora koji me operirao to se dogodilo jer je prilikom operacije mioma došlo do termičkog oštećenja stijenke maternice, ja sam dobila trudove, a maternica, tako oštećena, to nije mogla izdržati. To je, naravno, njegovo tumačenje onoga što se dogodilo. Ne bih te htjela nikako plašiti, a niti odgovarati od operacije (jer ako želiš iznijeti trudnoću definitivno moraš maknuti taj miom), samo te upozoravam da se dobro raspitaš kako se radi operacija i kakve posljedice može eventualno ostaviti. Meni je npr. doktor rekao da se u bolnici u kojoj sam ja operirala miom koristi 'struja' koja može napraviti ta termička oštećenja (ne mislim reći da je ta bolnica loša, dapače, mene je operirao vrhnski stručnjak i sigurna sam da sam ja jedna u milion kojoj se dogodilo to što se dogodilo). I obavezno kad ostaneš trudna budi pod nadzorom liječnika koji će te operirati, ili neka tvoj liječnik bude s njim u kontaktu. Sretno!

  7. #7
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Nela želim ti puno sreće !!!

    Držim fige da operacija prođe OK i da nam ubrzo budeš trudna ...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6

    Početno

    Draga Nela,
    nesto mi nije jasno o ovome sto pises. Ja sam operisala miome u postupku koji se zove histeroskopija. To je pregled materice unutra i tom prilikom se skidaju miomi ukoliko ih ima. Laparatomija se u odnosu na laparaskopiju razlikuje u tome sto kod laparaskopije imas rez u vidu tri rupice, a kod laparatomije klasican rez. Laparatomiji se pribegava ukoliko ima endometrioze, cisti itd. za odstranjivanje.Mozda velicina tvog mioma zahteva takav postupak.
    Drugo, nije mi jasno zasto ove godine neces moci da zatrudnis? Ja sam u jednom mesecu uradila laparaskopiju, a odmah u drugom ostala trudna. Slazem se da laparatomija zahteva duzi oporavak, ali nisam sigurna da moras da cekas celu godinu.

    Zelim ti sve najbolje

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Postupak sigurno ovisi o veličini i položaju mioma, meni nisu mogli miome odstraniti histeroskopijom pa su radili laparoskopsku operaciju; kod Nele valjda ne bi išla niti laparoskopija. No, i meni su rekli da trudnoću mogu planirati već tri mjeseca nakon operacije.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Cure, puno vam hvala - baš ste zlatne
    Nedoumice za koje me pitate su i moje - u bolnici na žalost nisam dobila precizne odgovore, a nisam ni inzistirala jer sam bila u šoku kad sam čula da "TO TREBA HITNO VAN" (nakon što se moja ginekologica tri godine nećkala), a da još nisam došla k sebi ni od kiretaže.
    Laparatomija je, ako sam dobro shvatila, klasična operacija (kao što Gagac kaže) a zašto je mogućnost laparaskopije u mom slučaju upitna mogu samo nagađati (vjerojatno veličina i položaj mioma). Doktor koji bi me trebao operirati kaže da mi je miom već sada veći od maternice i da će tek nakon dodatnih pretraga vidjeti da li bi zahvat ipak mogao biti laparsakopski. Jedina mi je utjeha da slovi za odlučnog stručnjaka i to baš za operiranje izraslina, a što se trudnoće tiče bio je vrlo izravan "OVU GODINU ZABORAVITE!".
    Užasavam s pomisli da me moglo snaći nešto kao Mimu, ali valjda neće, iako mi se već čini da mi kronično ponestaje sreće (ovo je mali napad samosažaljenja ). Sad sam uspaničena jer prije operacije moram napraviti svu silu pretrega i umirem od straha da mi još što ne pronađu. Drž'te mi palčeve - trebat će mi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6

    Početno

    Naravno da cemo ti drzati palceve, a ti nas izvestavaj kako napredujes.

  12. #12
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    Sretno

  13. #13
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Meni je moja gin prije 10 godina napipala miomčić, slala me je na vaginalni ultrazvuk i nisu ništa otkrili i ja sam na to posve zaboravila. Prije 3 tjedna sam bila na kombiniranom zahvatu laparoskopija i histeroskopija (PCOS i polip) da bi mi doc nakon operacije rekao da su mi odstranili miom i kad je stigao nalaz PHD piše da je bio veličine 0.7 cm. Čini mi se da su ga odstranili laparoskopski, barem sam ja tako zaključila čitajući otpusno pismo. Doktor mi je rekao da odmah nakon M mogu u akciju i da je najveća vjerojatnost da zatrudnim u sljedeći h 6 mjeseci. Pa sad čekam M i ne znam kad ću dobiti, a za 2 tjedna planiram ići na kontrolu.

    Nela želim ti da sve prođe u redu i da ne moraš čekati godinu dana do trudnoće

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Hvala vam cure!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Ujutro idem u bolnicu, na operaciju i nisam baš spokojna... Na zadnjem razgovoru doc mi je rekao da će to biti zahvat nakon kojeg neću smjeti ostati trudna godinu dana , jer će rez biti na mjestu gdje je sluznica najdeblja pa će trebati više vremena za oporavak da ne bi to puklo, valjda... Eto, samo prijavljujem novosti, a vi mi držite fige da sve prođe ok, da se nešto ne zakomplicira i da mi maternica ostane čitava, jer je bilo i mišljenja da će trebati amputirati cijelu stijenku u kojoj se miom nalazi, ali doc koji operira tvrdi da nije tako i da ću dobiti kvalitetniju maternicu. Nadam se da će i biti tako!

  16. #16
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Dobre vibreeee!!

  17. #17
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Bit ce sve O.K.!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6

    Početno

    Bice sve u redu . Nista ne brini.

  19. #19
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cržim fige i viiiiiiiiiiiiiibrrrrrrraaaam ... 8) !!!

  20. #20
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    ispravak: držim fige (baš sam smotana)

  21. #21
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Ne brini, proći će sve u redu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Sretno draga!
    Evo ti priča moje frendice:rodila carskim rezom,rečeno da ne zanosi barem 2 godine zbog reza,ostala trudna nakon 5 mjeseci,trudnoća 5,rodila prirodno.Pa neznaju ni ti doktori baš sve

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Evo me opet tu. Jučer su primili u bolnicu i cijeli dan pregledavali, da bi me danas pustili doma, jer ce operacija biti u utorak, pa sam za vikend slobodna . Hvala na dobrim željama!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nela, bit će dobro. Vibrrram!

  25. #25
    Mucka

    Početno

    Nadam se da je sve super prošlo. Ja sam prije par godina laparoskopski operirala miom u ZG u Petrovoj. To mi se čini puno bolja varijanta nego rezanje. I ne ostanu ti nikakvi ožiljci.

    Poslije sam se uglavnom dobro osjećala osim što sam bila jako napuhnuta od silnog zraka koji ti upušu za vrijeme operacije.

    Nadam se da uskoro poslije operacije stiže i beba (čim ti kažu da smiješ!). Puse

  26. #26
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    vibbbrrrraaaammmmm da sve bude u redu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Moja je operacija sretno završila, miom su ipak uspjeli ukloniti laparaskopski, a danas su mi već izvadili i šavove. Ako oporavak i drugi nalazi budu ok, a jaaaakooooo se nadam da hoće, nećemo morati čekati cijelu godinu, nego već potkraj jeseni možemo početi raditi bebicu! :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Super vijesti! Sretno!

  29. #29
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Odlično Nela, želim ti puno sreće !!! :D

  30. #30

    Početno

    Draga Nela,
    čestitam da je sve dobro prošlo i bit će sve Ok. Ja sam operirala histeroskopski miom, tako velik da su mislili maternicu odstraniti, ali se doktor smilovao jer još nisam rađala. Histeroskopski trebaš samo malo krvariti, ja sam skoro 2 mjeseca, ako ti se to desi, odi hitno doktoru, bez obzira koliko malo krvarila. Nije mi ništa govorio da ne smijem godinu dana zatrudniti. Što brže se oporavi, krkaj vitamine i javi za plusić.

  31. #31
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Priča ide ovako:
    nakon višemjesečnog bezuspješnog isčekivanja izostanke menge otišla sam do svog ginekologa na kontrolu. On je tad rekao da je sve ok, no da bi bilo dobro napraviti vaginalni ultrazvuk da provjeri jel sve ok, ima li ovulacije itd. I da - na desnom jajniku se nalazi cista, a na maternici miom od 4 cm. On mi je rekao da je to problem zbog kojeg nemogu zatrudnjeti i da dobro da i nisam jer da bi bio spontani pobačaj ili prijevremeni porod !!! I pošalje me za Petrovu.
    Tamo doktor traži spermiogam. I uz sva sr... još i asthenoteratzoospermia
    - tk. siguran razlog zašto ! I onda dr. kaže neka se upišemo na listu čekanja za IVF, a ja neka prespavam odluku želim li vaditi miom ili ne jer kao razlozi za i protiv su 50-50 . Miom ako ga ne izvadim može izazvati (a i ne mora) spontani, prijevremeni porod, slabokrvnost ... Dr. kaže da ne smeta i da ako bude potrebno oni ga mogu izvaditi pri carskom na porodu. S druge strane ako ga operiram 6 mjeseci se moramo čuvati od trudnoće, a ožiljak na maternici pri porodu može puknuti
    Strah me je ostaviti miom, čekati IVF i onda da stvar propadne ili se zakomplicira zbog mioma. A opet ići na operaciju mi se nekak neda, i 6 mj. je dosta pokušaja za napravit bebača ....

    Šta da radim ?????

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Subserozni miom operacija???

    Iako je topic star pokusati cu zatraziti vase savjete i iskustva. Imam nekoliko manjih intramuralnih mioma koji su za sada ok, te jedan veliki subserozni (na vanjskoj stijenci maternice) od 6,5 cm koji raste. Gin su dosta podijeljeni oko potrebe za operacijom; 1. Nije potrebno jer je miom na vanjskoj stijenci te nebi trebao smetati za T, 2. Trebalo bi ga operirati jer je velik, 3. Trebalo bi ga operirati jer raste, 4. Bolje ne operirati jer bi se mogla ostetiti stijenka maternice sto nebi bilo dobro za T.

    U vecini literatura nasla sam da za T smetaju submukozni miomi kojih ja nemam, a i na topicima nisam nasla nista o subseroznim miomima, pa zato pitam jeli netko imao iskustva i s njima? Sto su dr rekli i koliko su bili veliki?

    Postaviti cu postic na vise strana.

    P.S. pisala post iz 20 puta na poslu, stalno mi se netko usuljava iza ekrana. Logirala se isto toliko puta za poslat post 8)

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Ja imam slicne probleme. Miom 4,5 cm za koji mi je receno da ga treba izvaditi jer je to "kao lagan zahvat" pa da o njemu vise ne razmisljam. Zakazala sam pregled u Petrovoj kod dr. Ćorića ali bih naravno to radije napravila negdje privatno. Moze li mi netko reci gdje se moze napraviti laparaskopija privatno (moze i Slovenija) i ima li netko iskustva sa dr. Ćorićem?

  34. #34
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Evo i mene u klubu miomašica. I to sa dva kapitalca od 4-5 centimetara.
    Pojavili su i narasli do tih dimenzija u zadnjih 5 godina od kad nisam bila na ultrazvuku.
    Duduše, na zadnjem ginekološkom pregledu prije nekih godinu dana sam dobila preporuku od ginekologice da odem na ultrazvuk, ali sam to nažalost zanemarila.
    Inače, u nalazu mi piše da je jedan straga intramuralno-subserozni, a jedan u fundusu. Plus još i polip.
    Uplašila sam se jer mi je ginekologica koja je radila ultrazvuk odmah napomenula da moram na operaciju, i još je dodala da će mi kod operacije vjerojatno odstraniti maternicu.

    U svakom slučaju, sad me ipak čeka hodanje po bolnicama, utvrđivanje šta mi ti miomi čine i šta napraviti s njima.

    Htjela sam pitati dame koje su to prošle koje bolnice preporučuju, pa i koje doktore.

  35. #35
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    evo i mene na temi o miomima... s obzirom da sam još nova, nemam dozvolu za pisanje pp-a, pa bih htjela ovaj post uputiti svima a posebno Mimi.
    ja sam operirala prije 3 godine veliki intramuralni miom u fundusu (6 cm), 2009 (3 godine kasnije) sam ostala trudna i u 30om tjednu sam imala rupturu maternice (kao i Mima).
    nažalost, moje sunce nije preživjelo, jer su doktori u petrovoj prekasno shvatili da je riječ o rupturi. nažalost, ovo je najgori mogući scenarij, ali želim upozoriti one koje idu na operaciju mioma (pogotovo ako je velik i loše smješten kako kod mene)... svojedobno su mi nudili da idem na hormonske tablete koje će me dovesti u kratkotrajnu menopauzu i time "sasušiti" miom, no mišljenje dr-a koji me operirao je bilo da je bolje da ga laparoskopski izvadimo. sada više nemam svoje dijete, a isto tako nemam ni mogućnosti za ponovnu trudnoću.. odnosno, imam, ali samo ako ću riskirati ponovnu rupturu i gubitak djeteta ili vlastitog života..
    Mima, htjela bih te pitati, što su tebi doktori rekli za ubuduće? bi li išla na rizik da ostaneš ponovo trudna?
    eto, samo sam hrjela upozoriti da laparoskopska operacija mioma nija baš tako bezazlena i da može završiti jako loše.. ja da mogu ponovo birati nikad ne bih išla ponovo operativno odstranjivati tako veliki miom.

  36. #36
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    valiant užasno mi je žao, ne mogu ti uopće reći koliko.

    kod mene/nas se radilo vjerojatno o minutama i imale smo nevjerojatnu sreću da smo stigli do bolnice, da je u nadslužbi bio doktor (Matijević ) koji je u sekundi shvatio o čemu se radi .. ukratko nevjerojatno sretan splet okolnosti

    Ja ne mogu više biti trudna jer nemam maternicu, ruptura je bila totalna i nisu mi uspjeli spasiti maternicu.

    valiant ne znam kakve ti je probleme miom koji si imala radio, ja sa svojim koji sam operirala sigurno ne bih uspjela iznijeti trudnoću (a možda niti zatrudniti) jer sam imala vrlo jaka krvarenja i izljeve

  37. #37
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    eh.. i kod mene je bila potpuna ruptura, veličine 4 cm, koju su sad proštepali, ali sad je tu ožiljak od carskog plus ožiljak od rupture i jednostavno umirem od straha pri pomisli da mi mogla još jednom proživjeti gubitak djeteta.. tražim slučajeve koji su i nakon rupture uspjeli iznijeti trudnoću, ali takvih je jako malo (kod nas nisam čula ni za koga)..
    meni su maternicu spasili, ali nisam sigurna da i od tog ima neke velike koristi..
    a gdje si ti operirala miom? meni su rekli za bolnicu gdje sam ja operirala (SD) da imaju običaj sa strujom oštetiti stijenku maternice, iako nisam sigurna je li to bilo samo opravdavanje ili je stvarna činjenica..

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A meni je doktor na SD rekao da u Petrovoj laparoskopije rade sa nekakvom 'toplom strujom' (?) i da znaju napraviti termičko oštećenje na stijenci maternice (ja sam operirala u Petrovoj).

  39. #39
    Mali Bubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Lijep pozdrav svima,

    čeka me histeroskopska ablacija mioma tipa 1 (50% submukozno, 50% intramuralno) koji je smješten u rogu. Naručena sam u KBC Ri, ali čitajući forum ozbiljno razmišljam bar o konzultacijama kod dr. Šparca u CITU-u. Molim vas za savjete i iskustva, imam i 38 godina i još ta jako nezgodna pozicija mioma...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno

    zdravo narode,skoro sam se rjesila mioma prije mjesec dana pa me interesuje iskusva drugih sa slicnim problemom sta poslje -cuvanja od same trudnoce,il samog odnosa sa muzem il nekih zdravstvenih tegoba vezanih uz to...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ST, ZG
    Postovi
    71

    Početno

    bok svima,
    za mjesec dana imam zakazanu operaciju mioma (2 komada, 1 6 cm drugi narastao na 11-12cm) u Petrovoj kod dr Kalafatica. Zanima me koliko se leži u bolnici nakon operacije.

  42. #42
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    imaš ovjde http://forum.roda.hr/threads/20039-P...-LAPAROSKOPIJU dosta vezano za operaciju točnije laporoskopiju mioma, možda ti kaj pomogne

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno pozdrav žene

    Citiraj gagac prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Nela,
    nesto mi nije jasno o ovome sto pises. Ja sam operisala miome u postupku koji se zove histeroskopija. To je pregled materice unutra i tom prilikom se skidaju miomi ukoliko ih ima. Laparatomija se u odnosu na laparaskopiju razlikuje u tome sto kod laparaskopije imas rez u vidu tri rupice, a kod laparatomije klasican rez. Laparatomiji se pribegava ukoliko ima endometrioze, cisti itd. za odstranjivanje.Mozda velicina tvog mioma zahteva takav postupak.
    Drugo, nije mi jasno zasto ove godine neces moci da zatrudnis? Ja sam u jednom mesecu uradila laparaskopiju, a odmah u drugom ostala trudna. Slazem se da laparatomija zahteva duzi oporavak, ali nisam sigurna da moras da cekas celu godinu.

    Zelim ti sve najbolje
    Ja bih htjela pitanje vidim da ste rijesili miom ...dali on smeta za trudnocu već dvije godine pokušava zatrudnjeti i nista ...imam miom i jajnike policisticne....gdje ste vi radili zahvat

  44. #44
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Podižem.
    Meni je dr našao 4 mioma na unutarnjoj stijenci maternice. Misli da je to uzrok spontanog. Zasad sređujem ciste na jajnicima provera tabletama. Onda ću na kontrolu mioma. On mi je na zadnjem pregledu rekao da pustim sad miome i rješavam ciste. Čitajući temu, imam osjećaj da miomi često ometaju T. A s druge strane vidim da je nekima opetacoja donijela više štete nego koristi. Nisam sad pametna što činiti? Čim prođe terapija s hormonima idem po drugo i treće mišljenje. Valjda ću tafa biti malo pametnija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •