Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 136 od 136

Tema: UZBrussels

  1. #101
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    i moj je podnia, ne stedi ga, sta ces sve ti proc to i nije tako strasna zrtva tako da na oba obavezno!

  2. #102
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Sto bih ga ja postedila, doktor ne bi... Kao ni mene.

  3. #103
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    da vas utjesim malo:mm ima potpuno normalan fsh,a spermija ni na vidiku.biopsijom utvrdjeno0(maribor-dr.Vlaisavljevic)da ima u jednom kanalicu spermatogonija i spermatocita,kanalici losi:zadebljale bazalne membrane,fibrozirano nesto(pojma nemam ni sta to znaci,znam da nije dobro).
    sad mu na svoju ruku dajem klomifen.kao sto napisah prije,cisto da ne tapkamo u mjestu.nada da ce se poboljsati nesto nakon klomifena i ovakve dijagnoze nakon biopsije-minimalna,gotovo nikakva.
    ljubim

  4. #104
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

  5. #105
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Cure, ima li koja iskustva sa Pragom? Pitam za sestricnu, njoj bi trebala donacija, pa me zanimaju cijene, smjestaj i tako to

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa
    Cure, ima li koja iskustva sa Pragom? Pitam za sestricnu, njoj bi trebala donacija, pa me zanimaju cijene, smjestaj i tako to
    Imaš dolje cijeli topic o Pragu na 12 strana, detalji detalja, imamo već i dosta praških trudnica, potraži na ovom topicu postove od mummy_s, sve je napisala - kontakte, smještaj, znamenitosti, di je najjeftiniji taksi - ma sve , evo topica:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=59902

  7. #107
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala ina

  8. #108
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    tuzna nadam se da ce klomifen napravit svoje
    sanja79 samo naprijed u sjeckanju M

  9. #109
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Cure koje znaju belgijski - sta znaci: Labo onkosten voor buitenlandse patienten
    A sta: Labo onkosten voor Belgische en Zeeuws-Vlaamse patienten?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    297

    Početno

    ono prvo bi ti bila lab. cijena za strance, a drugo za "domaće" (belgijance), ako se ne varam. Neka me ispravi onaj koji zna bolje.

  11. #111
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Evo cjenovnika za Gent (mislim da je razumljivo iako je na holandskom)
    http://www.humanreproduction.be/imag...Buitenland.pdf

  12. #112
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Dobila sam odgovor iz Ghenta (ili Genta)... Ne preporucuju drugu biopsiju. Imate li vi kakav prijedlog, gdje dalje?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Sanja79, nemoj molim te da te iko pokoleba. Ne sjećam se sada gdje si sve bila, ali nemoj odustajati. Drugi put gdje god da apliciraš, ne spominji da ste radili biopsiju. Probaj ponovo u Slo. kod Reša ili eventualno u Mariboru. Ne znam koja su pravila u Mariboru, znam da se dugo čeka, ali kada bi možda rekla da samo hoćete biopsiju i da se nađeno, ako Bog da, zaledi možda bude to išlo i brže. Uglavnom ne govori da je rađena biopsija i da ništa nije nađeno. Jer vidiš kako oni reagiraju, a upće ne znaju kako je uopće i urađena ta biopsija, uslove u kojima je rađena, stručnost biologa i sl. Možda je tm prije biopsije bio prehlađen ili je imao povišenu temperaturu, ma sve to ima uticaja. Uglavnom, idi gdje god možeš. Evo neke su cure pričale da u Hrvatskoj zaleđuju nakon biopsije, možda da vidiš i u Hrvatskoj da odete na biopsiju. U svakom slučaju, mislim da znam kako se osjećaš. Mi tek trebamo na biopsiju. Muž Ive77 je imao dijagnozu kao mm i primio mnogo manje invazivne terapije i to davne 1979 godine i nisu ništa našli biopsijom u Slo. kod Reša (ali čeka se histološki jer je jako bitan, možda su samo na pogrešnom mjestu tražili). Vjeruj i ja se puno sikiram, ali ne odustajem. U krajnjem slučaju ima ta famozna donacija sperme. Mene to nekako bar malčice utješi.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Lagunablu, gdje si ti curice? Nešto te nema ovih dana, jesi li išta zaganjala, dokle si šta si?

  15. #115
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    istog sam misljenja:cim reknem da je radjena biopsija,da nista nije nadjeno,dr.-i kazu da ne treba raditi novu biopsiju. ja sam citala na sranici neke americke klinike,da treba ponavljati biopsiju stalno,jer se moze traziz na pogresnom mjestu,ili se recimo spermatogeneza odvije sporije i iz ko zna kojih jos razloga.procitala sam da je kod nekog pacijenta pronadjeno nesto spermija nakon 16 biopsije!
    stalno mi se to vrti po glavi....et,ljubim vas,drage moje

  16. #116
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    ja sam ti cist primjer tuzna, u zgb kad radili nisu nasli nista i zakljucak da nema materijala za ICSI a u postojni nasli spermice
    tako da je sigurno da je treba ponovit bar jos jedan put, al neznam do kada, nije to mala stvar... mislim da je ovo nama zadnja biopsija jer sad ovom biopsijom nadjen los materijal, a na isto misto uzea uzorak! to su kilometi dugi kanalici i sad ti pogodi misto jedno di ih ima :/

  17. #117
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    pa,dobro,slazem se da to iscrpi,ali moze se nakon izvjesnog vremena raditi nova biopsija.ne svakih 6 mjeseci.mm je radio prije godinu dana,sad kao da nije nikad,nikakavog straha on nema.nego,sad pije klomifen,pa ja kontam nakon 7-8-mjeseci da ju ponovi.problem je jer nema gdje.ovdje je to jako lose,slovenija daleko(treba viza i sve te zafrkancije).jedino kod vas u Hr da dodjemo!)
    MA,NADA ZADNJA UMIRE,DEFINITIVNO!
    ljubim sve

  18. #118
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    vi sigurno trebate na jos jednu biopsiju, imate je i u splitu u Cita

  19. #119
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    a,kakvi su tu uslovi? u cita? ja bih htjela da je rade doista strucni ljudi,jer ju ne radimo stalno i nemamo gdje. znate li koliko kosta biopsija tamo? mogu li zamrzavati spermije?(cuj spermije,a nigdje ni jednog ) gdje bi mogli naci smjestaj?ja nemam pojma,jer nemam tamo nikoga....
    mada,to i ako bude biti ce za par mjeseci,ali voljela bih da imam sve informacije unaprijed.
    hvala,drage moje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  20. #120
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    nadam se da ce ti se storiatiste javit za cijenu, ona je radila...
    mene jedino strah kad me dr.P nagovara da je radim u njih a ne u sloveniji, da oni rade povrsinsku na vise mista, kao i u zgb, dok res radi jedan rez al dubinski uzima vise uzoraka, sta mi logicnije da ce nac nesto.. tako sam ja dr.P objasnila pa je on reka kako se to sigurno moze dogovorit sa docom sta to radi, al nekako tesko napustit "zlatnu koku" pa ostala u resa za svaki slucaj

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    fatamorgana, evo me (javih ti se i na azoo statitistici).Imala dosta obaveza, pa sam samo "skoknula" tu i tamo na rodu.Mi cekamo godisnji pa cemo u Sloveniju.Nastavljamo sa vitaminima i nada jos nije umrla.U zadnje vrijeme samo srecem trudnice!!!da je baremo to neki znak. pozdrav Regi i jedva cekam Betu i da ovaj put zatulumarimo uz sve ove cajeve koje cu uskoro zamrziti.

  22. #122
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    a,kakvi su tu uslovi? u cita? ja bih htjela da je rade doista strucni ljudi,jer ju ne radimo stalno i nemamo gdje. znate li koliko kosta biopsija tamo? mogu li zamrzavati spermije?(cuj spermije,a nigdje ni jednog ) gdje bi mogli naci smjestaj?ja nemam pojma,jer nemam tamo nikoga....
    mada,to i ako bude biti ce za par mjeseci,ali voljela bih da imam sve informacije unaprijed.
    hvala,drage moje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Tuzna odakle si točno?(moze i na pp)
    Biopsija se radi KB Split a zamrzavanje je u Citu.
    Za smjestaj u ST ti nije problem naći smjestaj posebno od 9 mjeseca nadalje.
    Ako nemas(a vjerojatno nemas)zdravstveno RH u bolnici plaćate biopsiju ili da pokusas od zdravstvenog dobiti uputnicu komisijski za ST(sto je istoopcija liječenja drzavljana BiH u RH).
    A vezano za Sloveniju mislim da nije veliki problem dobiti vizu

  23. #123
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Sanja79 Postano: sri lip 04, 2008 11:11 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Evo cjenovnika za Gent (mislim da je razumljivo iako je na holandskom)
    http://www.humanreproduction.be/imag...Buitenland.pdf


    Prevod preko google
    (Od ponedjeljka do petka)
    Consult ± € 22 *
    Echoscopie ± 22 €
    Eicelpunctie ± € 800
    Embryotransfer ± € 200
    Weekend
    (Subota / nedjelja)
    ± 24 €
    ± 45 €
    ± 950 €
    ± 300 €
    * Ako privatised konzultacija (+ 200%): ± 66 €
    Za to je potrebno ziekenhuisonkosten akontaciju od 1000 € plaćen
    na dan nakon odstrela. (Ovaj na recepciji K1-K2, s gotovinom ili debitna).
    Za preostale cijene će biti postignut u roku od oko dva mjeseca
    zakona primljeno iz bolnice.
    3. The embrij znači svih stranih pacijenata potrebno prije svakog
    embrij € 200 predujam na onthaalkassa K1-K2. Samo tada
    u embrion može se nastaviti na Odsjeku za reproduktivno Medicina (2P3).
    IVF / ICSI € 2000
    Napomena:
    Troškovi za zamrzavanje od embrija tijekom IVF / ICSI tretmana
    su prve 2 godine od dana smrzavanja, uključena u ovu labokosten.
    Produžiti rok trajanja od zamrznutih embrija up 5 godina za 300 €
    kraja pravne zadržavanje razdoblje od 5 godina.
    Napomena:
    Ova cijena vrijedi od 01-08-2008, osim indexaanpassingen.
    Pomagao Hatching-100 €
    PGD - pre

  24. #124

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima
    Molila bih ako netko zna dali hzzo pokriva troškove za Brisel, isla bih na donaciju jajnih stanica?
    Hvala unaprijed na odgovoru

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    nisam sigurna za donaciju da financira , dobila sam cjenik pa sam vidjela da ne financira niti belgijskim pacijenticama.
    javi se na dm ukoliko želiš vidjeti cjenik

  26. #126
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Za hrvatske ne znam, ali belgijskim pacijenticama financira 85% iznosa troskova lijecenja.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    imam cjenik iz 2019.godine, piše 2500 eura sa i bez osiguranja
    Posljednje uređivanje od ancibanci02 : 18.01.2021. at 00:32

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav žene, može pomoć? S obzirom da imam dijagnosticiranu Robertsonovu translokaciju 13,14 kromosoma danas sam u Petrovoj dobila obrazac Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo kojeg nosim u HZZO. Odlučila sam ići u Brisel u Universitair Ziekenhuis Brussel (ili UZ Brussel jel?), no doktorica mi je na Zahtjev napisala CENTRUM VOOR REPRODUCTIEVE GENEESKUNDRE. Nije znala naziv bolnice pa je gglala i pretpostavila je da je ta. Ja sam sada zbunjena jer to nije ona u koju sam ja planirala ići. Zanima me jel to mogu ispraviti? Jel to bitno uopće? jel mi možete napisati gdje ste vi bile?

    Hvala unaprijed na pomoći!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    to se zove njihov odjel reproduktivne medicine

    "Centrum voor Reproductieve Geneeskunde (CRG or Centre for Reproductive Medicine), the fertility clinic of UZ Brussel, the university hospital of the VUB (Free University of Brussels)"

    napominjem da ima i surađujtete i sa genetskim laboratorijem ...https://www.uzbrussel.be/en/web/pgt-...appointment---
    https://www.uzbrussel.be/web/genetics

    mi smo imali sreću da smo na prvim konzultacijama jer nismo trebali nikakve pretrage obavljati u Brisel već smo sa nalazima iz Hrvatske prevedenih na engleski jezik pokrenuli postupak i zamolili nekog iz ex yu zaposlenika da prisutan na tim konzultacijama na popunjavanju medicinske konzultacuhe...zamolili smo da Danijela iz Novog sada bude prisutan

    Druga je priča što smo radi korone to odužilo na 1,5 godinu dana i da sam spontano ostala trudna sa djetetom nosiocem translokacije kromosoma .

    Ukoliko imaš drugih pitanja slobodno se javi
    Posljednje uređivanje od ancibanci02 : 01.11.2021. at 16:36

  30. #130
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Doktorica ti je dobro napisala. To je centar za reproduktivno zdravlje u Uz Brussel. Bila sam kod njih na 2 ivf-a, ali nisam trebala centar za genetiku, i zivim tamo pa ako trebas prakticne informacije, samo pitaj.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica ti je dobro napisala. To je centar za reproduktivno zdravlje u Uz Brussel. Bila sam kod njih na 2 ivf-a, ali nisam trebala centar za genetiku, i zivim tamo pa ako trebas prakticne informacije, samo pitaj.
    Cao Munkice, nova sam na forumu da li govorite o ivf klinici pri univerzitetskom centru jer ja to trazim i potrebne su mi sve informacije...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    15

    Početno Savjeti

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica ti je dobro napisala. To je centar za reproduktivno zdravlje u Uz Brussel. Bila sam kod njih na 2 ivf-a, ali nisam trebala centar za genetiku, i zivim tamo pa ako trebas prakticne informacije, samo pitaj.
    Cao Munkice, meni su potrebne sve informacije koje mi mozete dati

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Cao Munkice, meni su potrebne sve informacije, ako bi imala vremena da podijelis sa mnom...

  34. #134

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    15

    Početno Savjet

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica ti je dobro napisala. To je centar za reproduktivno zdravlje u Uz Brussel. Bila sam kod njih na 2 ivf-a, ali nisam trebala centar za genetiku, i zivim tamo pa ako trebas prakticne informacije, samo pitaj.
    Munkice, trebaju mi savjeti

  35. #135

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Interesuju me detalji vezani za kliniku u Briselu

  36. #136
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Oprosti. Tek sad sam vidjela da si ovdje pisala. Reci sto te zanima. Samo da znas, nemam iskustva s PGD-om.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •