Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 136

Tema: UZBrussels

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno UZBrussels

    Trenutno sam u Briselu. Pocela sam retman na UZBrussels. Imal i tko iskustva sa tom klinikom

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    171

    Početno

    zana i z.balon su bile u Briselu! Potraži si njih u pretražniku (ukucaj pod "traži autoricu") pa ćeš dobiti sve teme.
    i sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno Re: UZBrussels

    Citiraj Senka prvotno napisa
    Trenutno sam u Briselu. Pocela sam tretman na UZBrussels. Ima li tko iskustva sa tom klinikom

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Ako ne najbolja onda sigurno medu najboljim u Evropi.
    Sto se tice muske nepolodnosti UZ-VUB iz Brisela i Cornely clinic u USA smatraju se najboljim.
    Mana: previsoke cijene, u prosjeku duplo skuplje nego negdje drugo (U Briselu ima jos jedna klinika, Erasme, udaljena par metro stanica od UZ-VUB, rade se sve iste procedure i tehnike, cijene upola jeftinije, statistika uspjesnosti meni nepoznata).
    Mi smo u UZ-VUB radili TESE i ICSI, sada 32+5 u iscekivanju jedne curice. Ako nekad curica pozeli bracu ili seku opet bi isli SAMO TAMO.
    SRETNO!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Također, iskustva na Erasme.
    Prilično organizirani, ljubazni no često govore samo francuski.
    Nije najbitnije iskustvo s te klinike, ali nas je prilično ozlojedila i iznervirala činjenica da su nam, nakon skoro godinu dana nakon IVF-a i plaćenog računa, poslali zahtjev za još dodatnih 400 eura koje moramo platiti!

    Inače, ako treba još info o toj klinici, tu sam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala vam puno na informacijama. I moje je iskustvo za sada pozitivno. Tek smo poceli sa terapijom. Ako slucajno netko ima kojih pitanja tu sam.Ostajem u Briselu do 20.04.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno molim se za tvoj uspjeh

    Draga Senka,

    pročitala sam da si u Briselu. I ja ću sa mojim mužem tamo ako Bog da čim prije. Želim vam puno sreće i molim se za vaš uspjeh. Čujemo se uskoro,

    srdačan pozdrav i najiskrenije želje i molitve,

    fatamorgana

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Senka, želimo ti sve najbolje i da uspije. Ako se sjetiš, možeš li ih pitati za uspjehe kada su u pitanju muškarci koji su liječeni od karcinoma (hemoterapija i zračenje) a koji prije terapija nisu zaledili spermu.

    sretno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Sretno Senka .I mi se spremamo u Brisel.Zapravo spremamo se stupiti u kontakt sa njima.Danas digli rezultate drugog spermiograma i opet azoospermija (nasli samo neke okrugle stanice...neznam da li su to spermatidi).Sutra idemo cuti jos jedno misljenje u kliniku ovdje kod nas i onda cemo kontaktirati Brisel.Htjela sam te pitati koliko stanica zakonski mogu oploditi (procitala sam da vracaju samo dva embriona).Ovdje kod mene mogu oploditi samo tri stanice i mozes birati da li vratiti dve ili tri.Zato se i odlucujemo za Brisel.A kao sto rece Zana oni su medju najboljima u Evropi za muski sterilitet.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Ovde imaju striktne procedure o svemu pa i o broju vracenih embriona naravno. O tome imaju shemu koja ovisi o uzrastu zene i koji je tretman po redu.3 embriona vracaju samo ako je zena starija od 40 godina ili ako je izmedju 36 i 39 godina a radi se o trecem do sestom tretmanu. Mislim da sve sto te intersuje mozes da procitas na njihov website www.brusselsivf.be ali ako o broju embriona koji bi bili vracenu pitacu ja kad odem jos jednom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Hvala ti Senka.Da uopce dodjemo do jednog spermica, bila bi ja sretna i da mi vrate jedan embrion.Gledam talijanski zakon pa se dvoumim gdje obaviti biopsiju i ako slucajno nesto nadju sto nam je bolje.A od prvog spermiograma (sijecanj 2008) u glavi mi se vrti Brussels.Saljem i vibrice.Ti si na stimulaciji?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno molba

    Draga Senka,

    nadam se da cjelokupan proces u Briselu protiče uredno. Jako bih cijen ila ukoliko bi mi mogla reći da li si prvi put Brisel kontaktirala e-mailom ili telefonom. Ja i suprug hoćemo da ih kontaktoramo kako bismo dogovorili konslultaciju. Hvala,

    pozdrav,

    Fatamorgana

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Senka, saljem ti vibrice i nadam se da je sve ok.I mene zanima prvi kontakt...na njihovoj stranici pise da se za konzultacije treba nazvati, a za informacije se moze poslati mail.Sutra ako stignem cu probati napisati par redaka "mog" engleskog da ih sve to pitam.Ovdje u Italiji idu direktno kod dr.Platteaua jer on govori talijanski, ali mislim da se i duze ceka.Mene muci engleski jer mozda sa tremom pocnem pricati gluposti...pa ubacim i koju francusku rijec, a ni jedna nasa nece usfaliti .
    Fatamorgana i ti se spremas tamo?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    moja draga Lagunablu i mi ti se spremamo za Brisel. Moj muž je već izvadio nalaze (HIV, hepatitisi i dr.) mada nije odmah trebao ali eto on je htio. Ja sam napisala e-mail na engleskom ima tri dana, pa ga svaki dan ponovo čitam i dorađujem sve kontam da šta ne zaboravim napisati. Nakon što pošaljem e-mail nazvat ću ih telefonom. Ja bih najviše voljela kada bi nas primio dr. Devroye. Ne znam da li da to napišem ili ne? Na njihovoj stranici sam našla i neka istraživanja i objašnjenja vezana za ljude liječene od karcinoma koji bi željeli postati roditelji (muškarci). U glavnom ništa nije izvjesno dok se ne uradi TESE. Lagunablu, kada si ti planirala da im pošalješ e-mail i šta si im otprilike napisala? Kada ćeš ih zvati telefonom? Joj što te i ja svašta ispitah

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Dobro se nasmijah fatamorgana ...ja pocela razmislja sta cu napisati tek na hrvatskom, pa vrcem i prevrcem po glavi...a engleski ce jos pricekati.Sramota
    Neznam da li da napises za dr. da bi htjela bas njega.Mozda da ih pitas u mailu da li je moguce izabrati dr. , ali onako usput.Ja znam da talijanke idu direktno kod dr Platteaua zato jer mu je zena talijanka tako da se bolje sporazumijevaju.Ali isto tako on prvu konzultaciju napravi u svom studiju i to se isto placa. Iskreno da ti kazem, meni je svejedno jedino me muci jezik.Mislim da su svi jednako dobri.
    Procitala sam i ja za hepatitis.hiv smo vadili prije godinu i pol (pa valjda nam se nije nesto promijenilo )
    Istampala sam si upitnik koji moram ja ispuniti i onaj koji mora MM.
    Javim ti cim odlucimo kojim putem cemo kontaktirati i sta sam napisala.Buduci da su nam vec ovdje napisali da je preporucena biopsija, mislim da cu odmah direktno pisati o tome.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    ako ti treba pomoć oko engleskog mogu ti ja pomoći (koliko je u mojoj moći ) vidi što se ovo rimuje. Ni moj engl. nije perfektan. Poslovni engl. mi je bolji od ovog svakodnevnog ali ovaj medicinski me izluđuje. Evo upravo čitam web stranicu briselske klinike i nikako da skontam šta je znači stem cells ali valjda ću nekako skontati.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Evo upravo čitam web stranicu briselske klinike i nikako da skontam šta je znači stem cells ali valjda ću nekako skontati.
    maticne stanice

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    hvala Arakana Sad nešto razmišljam. Mome mužu su transplantirane njegove matične stanice (prvo su ih skupili i izvadili, pa su onda proveli pravo žestoku terapiju uništavanja svega u organizmu i malignih i dobrih ćelija). Nikako ne mogu da nađem ono što mi treba. Nigdje ne piše o potpomognutoj kod ljudi koji su imali tumor i kojima je urađena transplatacija matičnih ćelija. Samo nešto istražujem i opet sve mi se svede na isto. :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    fatamorgana ...i ja sam sa rijecnikom uspjela prevesti njihovu stranicu (zamisli ucila engleski13 godina ).Ako jezik ne koristis, lako nestane.Hvala ti sta si se ponudila za pomoc.Jos mi je lako dok citam, ali da moram srociti neku strucnu recenicu, mislim da bi se bacila ne neku vrstu mog esperanta .Pokusavam otvoriti stranicu dr. Resa u Postojni , ali mi ju ne otvara :? .Mozda nemam njihov program u kojem je radjena stranica.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    ma Laguna moja draga, ma ti ćeš to sročiti znam ja kad čovjeka muka natjera ma odmah počneš i engleski bolje kontat. Ja sam već našla na internetu more publikacija i studija vezano za fertilitet muškaraca tretiranih hemoterapijom i radioterapijom i intenzivno ih čitam. Već imam neku predodžbu o svemu tome.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    hajte narode!! ima li iko osim mene i Lagunablu da se sprema za Brisel? Dajte ako ima da malo popričamo dokle ste šta ste,

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    da te malo cujem fatamorgana...mi cekamo jos jedan spermiogram 13.5. i onda cu kontaktirati Belgiju.Idemo direktno kod dr. Platteaua jer i on i zena govore talijanski tako da i MM kuzi sta se govori.On trtari sto mora pod noz, ali ako je to jedini nacin sta da se radi?Da nam nesto nadju, isao bi on i sto puta.Neznam da li je z balon vec bila u Bruselu, sjecam se da se spremala.
    U kojoj ste fazi?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Draga moja Lagunablu, i mi se spremamo. Kao što znaš pismo sam odavno napisala ali ga još nisam poslala malo ga dorađujem. U međuvremenu vadim sve nalaze sa liste preliminary investigation. Mm je trebao jučer raditi spermiogram ali nije htio da ode nešto mu bila muka. Ja ću ih nazvati ovih dana. I ja se pitam šta je sa Z.baloon. Nadam se da je kod nje sve ok. Jako me zanima šta je s njom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    'Cure belgijanke', ako vam treba pomoc oko nizozemskih prijevoda, slobodno mi se javite na PP

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Maxime, hvala velika, srce si. Ako nam šta bude trebalo odmah ćemo te kontaktirati.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Lagunčice, jesi li zvala Brisel na onaj tel naveden za strance, za konsultacije?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Lagunablu, poslala sam e-mail danas u Brisel. Sutra ili prekosutra ću ih zvati na tel. Sve zavisi kako uspijem istražiti jeftine avio karte ako ih uopće bude iz Sarajeva za Brisel. Šta ima kod tebe doke si ti došla? Nigdje one curice Z-Baloon, da nam kaže jel išla u Brisel. Pozdrav

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Evo me koncano.Bili na duljem vikendu pa tek danas dosla na forum.Nisam zvala jos Brussel.Na talijanskom forumu ima broj koji se zove da ides direktno kod dr. Platteaua na prve konzultacije (on govori talijanski i ima kod kuce mislim ordinaciju), a onda se sa njim sve dogovoris kako dalje u kliniku.
    Sljedeci tjedan radimo jos jedan spermiogram i onda cu ga kontaktirati (mislim da nece biti pomaka iako se nadamo nakon tolikih vitamina, cajeva, mace...).Nemamo slobodnih dana pa cemo morati sve nekako podrediti godisnjem, ali da barem urodi plodom.
    Hvala ti Maxime
    fatamorgana da li si ti razmisljala i o Postojni?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    draga moja, uzimajući u obzir kompleksnost situacije moga supruga i mene, trenutno je kod mene jedina opcija Brisel. Kao što je Zana rekla oni jesu zaista najbolji, oni su izmislili određene metode, to čak navode i na drugoj isto jako dobroj klinici u USA, ali ima i ona starinska "ko radi taj i griješi" što znači nikada se ne zna gdje je bolje. Sve je individualno. Možda je bilo bolje da prvo startamo sa Slovenijom, konkretno Mariborom, ali svi kažu da se čeka godina dana da se dođe na red. Ipak, ne bih da čekam još godinu a da ništa ne poduzimam s jedne strane, s druge strane, na osnovu desetina studija, opservacija, tekstova koje sam pročitala a tiču se konkretno stanja moga supruga, vrijeme igra u njegovu korist (određene studije kažu da do gonadodetoksikacije kod ljudi koji su primali najjače doze kemoterapije zna doći i nakon 10 godina od izlaganja citostaticima, a kod moga supruga je prošlo šest godina). Ma moja Lagunčice, ne mogu ti biti pametna nikako. Cijeli svoj život sam navikla da vladam svakom situacijom, međutim, u ovome svemu smo prepušteni samo dragom Bogu.
    Ja sam poslala e-mail na info mail koji sam našla na njihovom web sajtu. Sutra ću ići da predam dokumentaciju za novi pasoš jer će mi trebati Visa za Belgiju.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Ćao Lagunčice, vjerovala ili ne, danas sam zvala doktora Reša na tel. Ispričala mu našu situaciju i on nam rekao da dođemo u Slo. Nešto smo sinoć ja mm računali i skontali smo da odemo možda prvo u Postojnu kod dr. Reša na biopsiju da vidimo situaciju. Ako tamo ništa ne bude da vidimo onda Brisel. Ma ne znam, majke mi ni sama šta da radim. Poslala sam e-mail u Brisel, pričala sam sa dr. Rešom, vadimo nalaze, ma pojma nemam. Danas sam u pravom crnjaku, jako sam tužna i rastrojena. Brisel je jako jako skup. Treba nam cca 25000 EURa, a mislim da je Postojna puno jeftinija. Ja bih najrađe u Brisel, ali vidjet ćemo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Ispitaj prvo sve druge mogucnosti pa Brisel ostavi za na kraj. Zaista su preskupi a rekla sam ti da bas i ne vrijede toliko (bar se meni tako ucinilo)Mozda nije lose da kontaktiras i UZ Ghent (to je isto klinika u Belgiji samo u Ghentu i mislim da je jeftinija)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Bok cure .Evo me uz kavicu i njusenje po internetu.I meni je brussel malo preskup.Ako nesto nadju, cijela ta avantura ce nas kostati 10000 eura.Zato i mi razmisljamo o Sloveniji.Blizu nam je i jeftinija je.Pa mozda ako nema rezultata onda zadnju sansu hvatati u Brusselu.
    Neznam koliko kosta u Postojni i koliko se ceka, ali mislim da dosta brzo ide (Brussel je oko 3 mjeseca cca).Citala sam da su u Sloveniji u rangu Belgije i jos jedne zemlje.A ipak mislim da je sve u bozjim rukama.
    fatamorgana, sta Res razumije hrvatski tj. da li ste se uspjeli sporazumjeti?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Da Reš odlično govori hrvatski i nema puno čekanja nakon dogovora ideš sljedeći ciklus u p9ostupak.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Reš zna pravo dobro pričati hrv. Odlično smo se sporazumjeli. Brisel jeste najskuplji, ali ja sam i dalje mišljenja da je i najbolji. Oni imaju pretrage kakvih uopće nema u Sloveniji,tipa PGD, PGD-AS naravno sve je u Božijim rukama, na kraju krajeva ali eto. Ja sam računala da bi nas Brisel koštao cca 25000 EURa ukoliko bismo išli tri puta, boravak avio karte itd.
    Ne znam koliko košta kod dr. Reša, ako neko od Vas zna molim Vas javnite mi.

    Senka, drago mi je da si se i ti javila, kako si, šta planiraš?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Jos se oporavljam od razocarenja koje sam dozivjela u Briselu. I cekala sam famoznog treceg dana da opet vadim hormone i opet FSH -4.5 bolje ne moze biti. Sad vise ne znam sta da radim pa sam odlucila da krenem malo sa alternativom, takozvanom kvantnom medicinom , i uzecu nekoliko terapija pa onda videcu sta dalje, mozda opet Prag, nisam jos odlucila. Da nije mozda neko cuo nesto vise o tome?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Draga moja Senka, sve što te ne slomi samo te ojača. Uspjet ćeš ako Bog da. Ne znam odakle si, ali za Prag sam čula i pročitala dosta pozitivnog. Većinom se žene sa ovoga foruma opredjeljuju za Prag ako je u pitanju oplodnja donorskom spermom ili jajnom ćelijom. Ne znam koliko si se prije odlaska u Brisel informirala o njima, ali stvarno su u pitanju klinika i stručnjaci među najboljim u svijetu. Pročitala sam desetine studija o postupcima u kojima su baš oni pioniri, i to sam pročitala na sajtovima drugih klinika u svijetu. Nikako da shvatim kako su mogli napraviti takav previd u tvom slučaju. Da li su ti refundirali išta od novca koji si im uplatila, obzirom da je njihova greška i da je u pitanju velika svota novca?

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Senka prvotno napisa
    Jos se oporavljam od razocarenja koje sam dozivjela u Briselu. I cekala sam famoznog treceg dana da opet vadim hormone i opet FSH -4.5 bolje ne moze biti. Sad vise ne znam sta da radim pa sam odlucila da krenem malo sa alternativom, takozvanom kvantnom medicinom , i uzecu nekoliko terapija pa onda videcu sta dalje, mozda opet Prag, nisam jos odlucila. Da nije mozda neko cuo nesto vise o tome?

    Senka, . Jesi mislila jel' neko čuo više o "kvantnoj medicini" (ne znam što je to) ili o Pragu? O Pragu imaš ovdje niže cijeli topic - Pronatal Mardešić - malo niže, imamo danas i svježu trudnicu .

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno

    U Pragu sam bila prosle godine i imam sve informacije i kontakte o kliniki. Oni su bili sasvim ok. ali ja nisam imala reakciju na terapiju pa sam zato pokusala jos jednom u Briselu. U vezi novca nismo ni stigli do placanja jer nije bilo ni punkcije ni transfera.
    U vezi mog pitanja, jeste, pitala sam dali je neko cuo za kvantnu medicinu. To je neka terapija sa kvantnim laserima cime se stimulisu odredjene zone tijela da sami stvaraju zdrave celije bez medikamenata. Ja pocinjem sa opstom terapijom u kombinaciji sa lokalnom na uterus i jajnike pa ... vidjecemo. Citala sam na internetu da i u Hrvatsku postoji neka ordinacija koja se bavi time. Nesto vise se moze procitati na www.dr-alla-kotova.hr/kvantna_medicina.pdf

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Lagunablu, ništa ne javljaš kakav je spermiogram? Nadam se da ima nekog pomaka na bolje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Evo me bas razmisljam o tebi.Spermiogram 0.Uzas.Sada se i volumen malo povecao.U razmisljanju smo.Mislim da cemo prvo u Postojnu radi troskova i blizine (nemamo ferija niti slobodnih dana), a ako tamo nista ne nadjemo onda cemo u kolovozu u Brussel kada imamo godisnji.Nisam jos kontaktirala Postojnu, ali se spremam ovaj tjedan.Zapravo strah me biopsije, jer sve je lako dok pisem, ali ako stvarno nista ne nadju .Sta si ti odlucila?

  41. #41
    storiatriste avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    284

    Početno

    Citiraj lagunablu prvotno napisa
    Zapravo strah me biopsije, jer sve je lako dok pisem, ali ako stvarno nista ne nadju .
    Ako ništa ne nađu bit će vam grozno (kao i nama), al preživjet ćete! Uvijek postoji opcija donor ili posvojenje ma kako to grozno zvučalo....Ipak, ja vam držim fige da vam nađu plivače i da nam se ne pridružite na topicu Sanatorium Pronatal!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    ma ja evo čitav dan provjeravam ima li habera (informacija) od tebe. Ja sam dobila odgovor iz Brisela. Očekuju daim pošaljem informacije tipa datumi rođenja kontakt adresa i sl i isti dan bi nam poslali datum konsultacija. Ja sam kao što već znaš kontaktirala Postojnu tj. dr. Reša i on nam je rekao da mu faksiram naše fotokopije pasoša i jedno detaljno pismo (vjerovatno da nam pošalje potrebnu dokumentaciju za vizu). Obzirom da mi pasoš ističe krajem ove godine, ja sam već prošle sedmice predala za novi pasoš. Čim bude gotov, šaljem fotokopije dr.Rešu i pičimo ako Bog da za Postojnu. U među vremenu Brisel je naravno aktuelan. Ako ništa ne bude u Postojni, mislim da ćemo ipak u Brisel. MM je radio, kao što znaš novi kariogram (iako je prije 3 godine radio već jedan). Danas ga je zvala dr. sa klinike da su ustanovili određene promjene u odnosu na kariogram od prije te da bi bilo potrebno da mu za par dana uzmu uzorak koštane srži za dalju analizu. Vidjet ćemo šta ćemo vezano za to jer ja ipak ne vjerujem doktorima u BiH. prošle sedmice sam imala smrtni slučaj u porodici i to me je dodatno slomilo, ali ja ne odustajem. Trebam ovih dana početi vaditi moje nalaze. Ja i mm smo imali neku stomačnu virozu i on je imao temperaturu preko 38, što je jako loše jer smo mislili ovih dana raditi njegov drugi spermiogram. Ako i ima spermatogeneze ubila je spermiće povišena temp. Sad kontam da uradi spermiogram pred sami polazak u Sloveniju. Do tada će vjerovatno proći oko dva mjeseca što je dovoljno za ciklus spermatogeneze. Ja nisam koristila god. odmor a Boga mi ću uzimati i bolovanje kad bude trebalo vezano za sve analize i putovanje. Jedina stvar koja me tjera na razmišljanje je to što u Slo. po mojim saznanjima nema PGD i PGD-AS skeniranja. Vjeruj svaki dan kontam šta ako ništa ne nađemo TESE-om? Još sam ja našla na internetu da kod slučajeva kao što je mm ponekad dođe do obnove spermatogeneze čak i nakon 10 godina poslije terapije. Ma sama ti se sve nešto tješim. Nemoj moja Lagunčice da se zamaraš crnim mislima, ako ništa neka te tješi statistika 50 % je vjerovatnoća da se TESE'om nađe materijal za oplodnju. De ti meni reci, kakvi su FSH i LH kod tvog muža?

    Storiatriste, hvala na tvojim riječima, zaista znače

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Draga fatamorgana, nas FSH se popeo na monteverest.36,5 (granica 11,1) tako da je to vec los znak.LH je u redu 6.6 (granica 7.6)....zapravo to je vec dosta visoko.
    Sto se tice PGD-a u Brusselu, neznam da li oni to rade svima sa azospermiom ili samo tamo di postoji mogucnost nekakve nasljedne bolesti.Mi bi mogli raditi i ovdje u Italiji biopsiju jer isto ima jako dobrih doktora samo je problem sta njihov zakon ne dozvoljava oplodjivanje vise od tri jajne stanice i nema zaledjivanja embrija...tako da je to dosta reducirano.Pa dosta parova ide van.
    storiatriste, znam da ce nam biti grozno i toga se najvise bojim.Mi nismo jos razmisljali sta raditi u slucaju totalnog fijaska.Nismo mi jos svjesni svega cini mi se.
    Sve u svemu cure moje drage...lutrija.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Draga moja Lagunčice, sve je u Božijim rukama. Toliko sam se puta u to u životu uvjerila. Ne mora značiti ako je FSH toliki da neće biti spermića. Mi smo se već davno dogovorili, ako ne bude ništa da uvijek ima opcija donora. To je jako teško, ja to razumijem, ali kad već tako odlučiš čini mi se nekako je lakše. U sve ulaziš nekako opuštenije. Pa zamisli moju situaciju, mm je izbjegao smrt za dlaku. Četiri godine se patio jako, svi su ga skoro bili otpisali. Primio toliko invazivne terapije da postoji rizik pojave drugih bolesti (i malignih i drugih), ali Dragi Bog je velik i nikome ne daje teret teži nego može podnijeti. On slijedeće sedmice ide na ultrazvuk unutarnjih organa, rutinski. Ali vjeruj u meni već ključa, ja već sanjam. Šta je tu je. Pokušaj sebe da utješiš da uvijek ima gore od goreg. Ja sebe tako nekako tješim. Šta možemo, nekome je lakše u životu, nekome je teže. S druge strane, nemaš pojma koliko si sretna što živiš u Italiji, pa zamisli nas u ovoj našoj BiH. Pa ovdje je opći haos. Ja da bih izvadila obične nalaze s toliko muke se moram truditi, hodati, lutati, moliti, podmićivati i opet dobijem uslugu ž kvalitete. Pa možeš li zamisliti da mi je osnovna briga ovih dana gdje uraditi spermiogram jer ni jedan laboratorij nije pouzdan. Užas!!! A sve užasno mnogo košta. Životni standard jako loš. Ja sam još i sretna jer imam koliko toliko dobar posao, pa mogu i razmišljati o odlasku van na tretman.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Draga fatamorgana, hvala ti na lijepim rijecima...znam da je sve u Bozjim rukama.Zao mi je zbog vase situacije i iskreno vam zelim da na kraju nakon toliko velike borbe dodjete do svog cilja.
    Kao sto sama kazes, ima i gorega.To i svaki dan pomislim.
    Citam dosta na forumima o Brusselu i stvarno dosta parova tamo ide.Ovdje cak dizu kredite.Citala sam i intervjue doktora i stvarno sansa postoji uvijek 50%.Nadajmo se da cemo i mi na kraju ipak uci u tih 50%.Glavno da ne posustajemo iako dodju momenti kada vise nisi siguran niti u to.
    Mi zbog posla izgleda necemo moci nista do godisnjeg, a do onda nastavljamo sa vitaminima i cajevima i nadom da ce mozda ipak "naletiti" koji plivac...evo citala da i kod azoospermije ima momenata kada se pojave.

  46. #46
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    lagunablu da te utjesim, MM FSH je 34 i ipak su nasli spermice, a posljedica tako velikog FSH su spusteni testisi u 6 godini sta se zna da je uzrok sterilnosti, tako da ne gubi nadu, nikad neznas sta nas ceka u zivotu
    kao sta ti je fatamorgana rekla puno opustenije ulazis u sve to ako si spreman na alternative...
    fatamorgana bas mi drago da vas Res odlucia primit jer dosta njih je odbia u posljednje vrijeme... i ja sam ti kod Resa tako ako te sta zanima, slobodno pitaj

  47. #47
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    regina imaš p.p

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Lagunčice, takvu te volim nadam se da si danas bolja. I vi ćete ako Bog da dobiti svoju bebu. Regina, hvala ti, baš si srce, draga moja. Imam more pitanja. Prvo, uopće nemam pojma koliko šta košta?Kakve su cijene hrane spavanja. Ima li blizu neki povoljan smještaj i sl. Dr. Reš nas je odlučio primiti vjerujem zato što zna da će izvjesno vrijeme proći dok ne dobijemo vize za Sloveniju. To je malo težak proces za nas u Bosni, ali eto i to ćemo nekako završiti. Nas je preporučio jedan dr. iz Sarajeva dr. Rešu. Baš ti hvala što si mi to rekla, pa nisam ni znala da dr. Reš ne prima u zadnje vrijeme. Ja sam na poslu sredila tj. svima sam rekla šta ganjam, i svi će mi izaći u susret. Uzimat ću po potrebi godišnji odmor i bolovanje. Lagunčice, znam da je Brisel the best. Znam i to da ljudi uzimaju kredite, pa ja sam ti jedna od njih. I ja sam evo danas podnijela zahtjev za kredit, treba mi baš za MPO.
    Drage moje, ima i za nas nade. Ljubim vas od srca i

  49. #49
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    fatamorgana znam da je vama tesko dobit vize, al rekla sam da tesko uzima u zadnje vrijeme zbog mummy_s koju odbia sa FSH samo 19 i jos je neku odbija sa isto relativno malih FSH
    prvo se ide na konzultacije, al ja sam ih preskocila neznam ni ja kako, vjerojatno jer ga zvala na 1dc a on odma reka da pocmem sa klomifenima tako da nije bilo vremena za konzultacije... sam postupak kosta 1100E, konzultacije su 50E, prvi uzv mene i M testisa 50E i stoperica 20E, to se odvija u ljubljani, mene narucia jos sutradan na uzv tako da smo morali prespavat u ljubljani, al on nam preporucia smjestaj, penzion zibert, skroz ok i noc 40E koliko se sicam... tamo smo bili na veceri i to pizzi i bilo je uzasno skupo...
    sutradan smo isli u postojnu, tamo se odvija cijeli potupak, biopsija kosta 200E, da nije nasa spermije onda bi punkciju naplatia cini mi se 150E, a ovako ulazi u cijenu postupka, ako trazis histoloski onda to dodje ekstra 100E cini mi se, bilo bi pametno uzet histoloski ako ne nadje odma spermije tako da znas na cemu ste... siti se belinde kojoj prvom biopsijom nisu nasli spermije al nakon histoloskog su je zvali da dodje na drugu u kojoj su nasli spermije nadam se da se dobro sicam tih detalja
    u postojni smo platili noc 28E i ona nije skupa, al smjestaj bia katastrofa, nekako sporko i zajednicko kupatilo, srica bili sami na katu, za sljedeci put sam nasla bolji smjestaj preko neta, mali apartman za 32E
    ako sam sta propustila, pitaj
    nadam se da me nece vikat zbog cijena na netu

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Draga Regina, hvala ti na informacijama. Ma, što bi te vikali zbog cijena, pa nije brate reklama nego pomoć, jel da? FSH mm na zadnjim nalazima je u okviru normale, a prije godinu dana bio je malo iznad normale. Hvala Bogu pa je dr. rekao da će nas primiti. Rekao je da oboje trebamo doći kod njega, e ja se sada pitam, da li će on odmah čim mi tamo odemo na konsultacije mm raditi biopsiju? Kada sam sa njim pričala tel. pitao me je neke čudne stvari vezano za mm, tipa da li je imao trudnoća prije, da li su mu testisi normalne veličine, da li je prije terapija radio spermiogram i sl. Ja sam na početku samoga razgovora odmah rekla da mu je FSH po zadnjem nalazu o okvirima normale, a on me je pitao mogu li se sjetiti koliko? Ja sam rekla da ne mogu ali da znam npr ako je gornja granica 6,8 kod mm-a je FSH 6,7 i on je rekao ok i da mu faksiram fotokopije pasoša i jedno detaljno i opširno pismo. Zanima me koje nalaze trebam izvaditi prije nego odem na konsultacije, ja i mm? Ja sam već u procesu vađenja nalaza po Briselskom preliminary investigations, ali me zanima šta traži dr. Reš da bih se pripremila prije nego mu pošaljem pismo i dok mi pasoš bude gotov.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •