Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Iskustvo sa trudnickog tecaja u KBO

  1. #1
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno Iskustvo sa trudnickog tecaja u KBO

    Evo drage moje da podjelim s vama jer nemam s kim drugim svoje jucerasnje iskustvo sa trudnickog tecaja u Osijeckoj bolnici.

    Inace tecaj je zapoceo u utorak 01.04.i jucer je znaci bilo drugo predavanje....osim sto je totalno suhoparnan i u potpunosti inbecilan (kad uzmete u obzir vas uce kako izgledaju muski i zenski spolni organi i kako dolazi do spajanje muskih i zenskih stanica) i definitivno neopravdava cijenu od 400 kn. Predavanje traje mozda 20 minuta,a iza toga se sve svodi na pitanja ako vam nesto nije jasno.

    No dobro i to bi se dalo prezivjeti,ali ono sto mi se jucer tamo desilo me razbjesnjelo u potpunosti.
    Predavanje je vodio jako mladi doktor i mlada primalja i pricali su o tijeku poroda i normalnom porodu.
    Nakon zavrsenog izlaganja i nakon sto su svi polaznici napustili sobu otisla sam do doktora sa namjerom da mu pokazem plan poroda (skinut sa rodinih stranica) i pitam ga dali i u kolikoj mjeri je moguce dobiti takav tretman bez svadji sa ljecnicima i sestrama....uhvatio ga je lagano citati i cinicno se podsmjehivao na moje tocke u kojima zahtjevam neke stvari ukoliko porod tece ok....
    -porod bez dripa
    -porod bez ljekova za smirenje i protiv bolova
    -porod bez epiziotomije
    i jos nekih stvari.....

    Kaze on meni ovako...."kao sto sam objasnio na predavanju drip je nuzna stvar kod prvorotkinja i nemozete ga odbiti...necete mi se valjda poradjati 36 sati jer nemate svoje trudove.

    Naravno da sam popizdila na to.....
    Onda: lijekove ni ne dajemo osim ako nije nuzno...ali ako mi povracate nitko vas necepitati dali vi zelite ii ne inekciju koja ce smanjiti bolove i prekinuti povracanje. U biti nemozete to odbiti.
    Vodu nesmijete piti....Na moje pitanje zasto je to tako i zasto je gotovo u cijeloj Hrvatskoj dozvoljeno popiti par gutljaja vode on odgovara:
    Ako nesto krene po zlu i morate na operaciju mozete se ugusiti. Nezanima ga zasto se u ostalim bolnicama to moze....Pa ljudi moji u Londonu zene maltene tjeraju da jedu banane i piju sokove nebi li dobile snage za porod. Na to primalja odgovara: dobit cete morku gazu na usta da vam se usne ne isuse.
    Pri dolasku u radjaonu vam bez pitanja uvode onu plasticnu cjevcicu za infuziju i ako vam slucajno treba vode nakacit cemo vas na infuziju i nitko vas za to nece traziti dozvoli niti ste u mogucnosti da to odbijete.

    Ja sam toliko bila ogorcena i ljuta da nisam imala snage ni zaplakati...jedino sto sam mogla je ubiti i tog ogranicenog ljecnika i tu primalju.
    Uh a da nepricam kakve su sve argumente imali na epiziotomiju i njnu nuznost.....
    Mjenjanje polozaja i slicne stvari...uf kaze on meni: jednom kada vas prikljucimo na ctg nedizete se sa kreveta dok nerodite.

    Ma jednostavno neznam sto bi vise rekla na to sve od jucer.

    Toliko sam bila sretna svih ovih mjeseci jer sam zbilja vjerovala da cu se uspjeti izboriti za neka svoja prava i uopce nisam imala nikakav strah od poroda iako mi je prvi,ali sada neznam sto bi prije napravila- pobjegla sa kugle zemaljske i rodila na Jupiteru ili tjerala pravdu kada dodjem na porod.
    Muka mi je od jucer,zbilja,....toliko se jadno osjecam da to nemogu ni opisati.

    Pa covjek bi ocekivao posto je mladi lijecnik koji nema vise od 30 godina da nema tako primitivan pristup svemu tome ali ne...
    Na tecaj najradije sad vise nebi ni isla.
    I jos mi na kraju kaze da sa takvim pitanjima ubuduce idem svome ginekologu
    Sto reci na sve ovo?!

    Eto toliko od mene....
    Pusa svima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    A joj, ne znam što ti reći jer to stvarno nije ništa novo, ja bi se iznenadila da si rekla da je tečaj super i da je doktor prihvatio tvoje mišljenje i želje (to ni nisu želje, moralo bi se podrazumjevati). Već smo dosta pričali o tečaju i doktorima iz KBO. Mogu ti samo zaželiti sreću da ti na porodu bude neki jedan od dobrih doktora (ili doktorica), takvih ipak još ima.

  3. #3
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Nažalost,rekla sam ti .....
    Ipak sam se nadala da se nešto promijenilo unazad ovih godina od kad smo mi bili na kvazi tečaju !
    Eto,nažalost opet ništa
    Ne znam što bih iskomentirala na sve te ružne komentare osoblja,i ne znam hoće li se ikada promijeniti stanje u KBO?
    Najviše me ljuti što oni na tečaju već unaprijed najavljuju drip,epi,lijekove i sve što većina žena pokušava izbjeći i to prodaju pod "normalan porod"! To mi je katastrofa

    I potpis pod Betu-zaista se nadam da ćeš imati sreće

  4. #4
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    I ja se jedino tome jos mogu nadati....Molim Boga da mi na porodu bude doktorica Becarevic jer mi se cini normalnom....
    Toliko sam se maloprije isplakala jer sam ogorcena da me sam glava rastura.
    Jednostavno nemogu shvatiti sto je njima sve to toliko neobicno i nemoguce prihvatiti..uopce nemogu to shvatiti.
    Nadam se samo da necu kakav sam baksuz dopasti bas kod tog mladog doktora i te primalje...pa oci cu im povaditi.

  5. #5
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Kad sam vidjela naslov topica sam se ponadala da će nešto lijepo pisati.... Nemam ti što reći osim da se neživciraš previše, nadam se da ćeš imati super porod i da ćeš nam ispričati lijepu priču o porodu iz KBO!

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno Re: Iskustvo sa trudnickog tecaja u KBO

    [quote="tkonjuh"]
    Kaze on meni ovako...."kao sto sam objasnio na predavanju drip je nuzna stvar kod prvorotkinja i nemozete ga odbiti...necete mi se valjda poradjati 36 sati jer nemate svoje trudove.
    */quote]

    ja smam kao prvorotkinja rodila bez dripa za 2 i pol sata.
    I uostalom šta njega briga ako ćeš rađati i 56 sati, pa neće njega bolit nego tebe.

    Ja ne bih pristala na drip...

    Užasno kao se ponio prema tebi, takvi ne bi trebali uopće radit s ljudima

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    užasno, uh draga užastno, a još i žalosno da naša generacija ima takve uskogrudna, sebična i zaostala stajališta.
    Što bi se tu dalo pametno predložiti, možda da odeš na razgovor kod još par ginića koji tamo rade, pa ispitaš kakva stajališta imaju. Pa kad krene porod, nazoveš prvo i pitaš ko radi. Ako ne radi nitko normalan, da ideš u drugo rodilište sa objašnjenjem "oni tamo mi nisu htjeli dati niti da pokušam prirodno roditi, a kamoli da mi pomognu u tome".
    Za mene je još otvorene i opcija, pismo Ministarstvu, pismo ravnatelju sa očitovanjem da li je u njihovom rodilištu službeni stav da rodilja može ili ne može pokušati prirodno roditi. Ali to sam ja.
    Ako te otpile, ostaje ti jedino da digneš kredit i put pod noge prema Austriji ili Varaždinu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    A ako bih se odlučila kojim slučajem za drugo rodiliše, obavezno bih spičila jedno pismo na Ministarstvo i HLK da mi je taj i taj ginekolog rekao da ne mogu u njihovom rodlištu niti pokušati prirodno roditi niti ako je sve u najboljem redu, da je to protiv svake liječničke etike i da zahtijevam ispriku za prouzročeni strah i duševnu bol (to samo pod uvjetom da sigurno ne idem tamo, nego negdje drugo rađati). Za ovo zadnje je potrebna određene količina čiste, nepatvorene zloće, pa ne znam u koju grupu spadaš.

  9. #9
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kako se zove cijenjeni mladi lijecnik? slobodno napisi.

    dodajem, iako znas, da se svaka, ali svaka, intervencija moze odbiti i slobodno zaprijeti tuzbom ako pokusaju ignorirati odbijenice

  10. #10
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Doticni mladi ljecnik se zove Dimitrije Milojkovic, a primalja koja ga je podrzala je Sanja Trisic...

    Da imam financijsku mogucnost otici bilo gdje dalje roditi otisla bi...nebi uopce ni pomisljala na porod u KBO,ali situacija je drugacija i nepreostaje mi nista drugo....kredit na stan narednih 22 godine,ja nezaposlena,a ostatak place od dragog jedva pokriva ostale potrebe.....a i kako se cini i kako prognoziraju i beba nece cekati termin....sta da krenem u bilo koje rodiliste u Hrv. pa se porodim na putu...voljela bi otici u Varazdin,ali kako sam gore navela zelje su jedno, a mogucnosti nesto sasvim drugo

    Pa cak ni doma nemozes roditi jer nema primalje koja bi to dosla odraditi...Ma sve je ovo toliko zalosno....
    A sto je jos i najbolja stvar cak ni na taj tecaj nemoras ici jednom kad ga platis zato sto se nigdje nevodi evidencija tko je bio, a tko nije....i svako predavanje vodi drugi ljecnik....kontam da je jedino interesantno na tecaju zadnji tjedan i te vjezbe disanja i relaksacije na koje se citav tjedan ide u Bizovac.
    Ma ako mi pukne film necu ni ici na ta predavanja skroz do zadnjeg tjedna!!!

  11. #11
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Draga, nemoj se živcirati . Naravno da je u osječkoj bolnici moguć lijep porod kakav želiš. Budući da si educirana i znaš da imaš pravo na sve ono što si tražila ja ti toplo preporučujuem da doktore ne preispituješ. Nemoj ih pitati ono što već sama znaš. Samo mirno, otvori svoje srce pozitivnom mislima, zamišljaj sebe kako imaš savršeni porod i kako se nakon poroda smiješ dok prvi put dojiš svoje dijete, sve je to vrlo izvjestan scenarij ostvariv u Osječkoj bolnici.
    Ja sam imala porod kakav sam željela bez riječi prepirke i bez veze. Vrlo je bitno kakav ćeš stav ti zauzeti. Dobro odvagni što ti je u određenom trenu zaista bitno i u skladu s tim se ponašaj. Meni nije bilo bitno jesti i piti jer sam se kod kuće najela i napila pa ih to nisam ni pitala. Ono što nisam željela (klizmu) dr. Popović je odobrio bez pitanja. Bila sam ugodno iznenađena. U rađaoni je bio dr. Kasač i dvije divne primalje (kojima na žalost ne znam imena, ali ih pamtim sa ljubavlju do kraja života).
    Ja vjerujem da smo sa svakom educiranom rodiljom koja zna svoja prava bliže savršenom rodilištu kakvo svi želimo. Ja stvarno vjerujem da naše rodilište ima kapaciteta za to.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    draga imaš mail.

    Nije jedina opcija otići u drugo rodilište, ja sam svojim izborom ostala u Vž u vrijeme kada je ovdje situacija bila ista kao u Os (čak takva da je jedna rodilja sa tečaja kojeg je slušala u Vž išla nakon toga dogovorno rađati u Osijek).
    Razlog je taj što ti nitko ne garantira niti u Vž niti u Rijeci, a valjda niti u jednom drugom rodilištu da ćeš baš taj dan kada dođeš ti rađati, naletjeti na razumnu ekipu. I u Rijeci su se zalamele "krive" smjene ili "krivi" dani pravih smjena, i u Varaždinu se to dogodilo jednoj curi koja je došla čak i Zgb i naleti na liječnika koji ju je samljeo u standardnom žrvnju, i tako. Više od 50% zavisi i kako ćeš se ti postaviti. Naravno, prvi i osnovni uvjet je da ne ideš rađati sama, da povedeš nekoga sa sobom.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Saška isto mudro kaže.
    Ja nisam prije poroda isto ništa dogovarala, jer sam znala da bi mi unaprijed rekli ne, i još bi se pripremili kako da inzistiraju na tome ne.
    Nego sam na samom porodu, odvagivala gdje ću popustiti njihovim željama, a gdje ću ustrajati na svojim. Nisu oni mene pitali šta ja želim, ali nisam niti ja njih šta oni žele.
    Prethodno sam se potkovala sa zakonske strane i kakva je pravna regulativa, nisam potpisala ništa "bianco" niti prije samog zahvata, tako da nisu mogli ništa bez moga pristanka. A u toku zahvata sam odlučivala zajedno sa mužem da li pristanak dajem ili ne. Tu je pomogla i primalja, koja je svakom liječniku skrenula pažnju da nisam dala "bianco" pristanak, te da paze što sa mnom rade.

    Imaš nešto i ovdje o pravima
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=136&Show=2381
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=6&Tekst2ID=174

    Nisam se previše živcirala oko odgovora, jer nisam niti postavljala pitanja, zato što bih dobila isti odgovor kao i ti. Čak nisam dala niti plan poroda, iako sam ga imala, čekala sam da ocijenim kakva će biti ekipa, zatekla se ekipa nenaklonjena ičemu, pa ga na kraju nisam niti dala.

  14. #14
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Tinna imas PP....

    Mislim da cu na kraju tako i napraviti....nikoga nista nepitati jer sam savrseno upucena u neke stvari i tjerati po mome dokle je god s bebom i samnom sve u redu!!

    Ma neznam zasto sam si uopce dozvolila da me taj ograniceni ljecnik toliko izbaci iz takta i razljuti...pa nista drugo nisam ni ocekivala,cak sam se i pripremila na odbijanje ali svejedno me dobrano lupilo po tintari
    Tjeram ja po svome a oni neka takve price pricaju onima koji apsolutno nemaju veze ili jos bolje onima koji vec sada na tecaju ispituju sve mogucnosti otklanjanja boli i ubrzanja trudova.....

    Mi cemo po svome i bit ce savrseno.....

    Uostalom imam sve vas ovdje i ako nesto zaskripi eto mene sa pitanjima!!
    Ljubim vas sve

  15. #15
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj tkonjuh prvotno napisa
    Mi cemo po svome i bit ce savrseno.....

    Uostalom imam sve vas ovdje i ako nesto zaskripi eto mene sa pitanjima!!
    Ljubim vas sve
    E ovakvu te volim :D


  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    držim fige, hrabrima i Bog pomaže

  17. #17
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    :D :D :D :D


  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ne znam gdje bih ovo stavila , pa ću ovdje
    U utorak bih trebala na trudnički tečaj, no zbog prirode suprugova posla - on nikako neće moći prisustvovati porodu.
    Da li mi se onda "isplati" ići na tečaj?
    Htjeli smo zbog papira (da može prisustvovati)i mislili smo da ćemo nešto novo saznati o disanju pri porodu i sl. no čini se da svi imaju sve, samo ne takvo mišljenje
    I zašto se ide u Bizovac?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    dakle ništa se nije promijenilo... ali saška je sve dobro rekla... treba zauzeti stav, što je mnogo teže kada ti je prvi put...

    Legice, tečaj je nažalost jedino zbog papira, a ako muž neće definitivno prisustvovati porodu, ne vidim razloga zašto bacati 400,00 kn... a opet, kažu da žene sa tečajem drugačije tretiraju, što ne vjerujem, ali tako sam čula a i ''vrijedi'' i za drugo dijete,ako ga planirate imati, pa sad.....

    Jedino što vrijedi od tečaja su vježbe disanja, na koje treba odlaziti redovito... Meni su strašno puno pomogle jer sam se u trenutcima najvećih trudova koncentrirala na disanje i samo sam na to mislila...
    A i vjerojatno ti je ako ideš na tečaj dostupnija akupunktura, koju ne nude na sva zvona,ali navodno skraćuje vrijeme otvaranja.. (i na to sam išla, i bila u rađaonici 2h ) 8)

    Ne mogu vjerovati da je dr Milojković tako needuciran i krut, a mladi je liječnik...
    tkonjuh, gdje si? jel rodila? kako je bilo?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    bilo bi interesantno pustiti bubu u uho profesorima sa fakulteta kakvi im studenti izlaze, i kakve rečenice izlaze iz usta tih mladih snaga. Reći jednoj trudnici, budućoj rodilji i majci da nije moguće niti pokušati prirodni porod, i da osoblje ne želi dati niti šansu njenom tijelu da pokuša samo izvršiti zadaću koja mu je u genima ... kako im uopće prolaze na ispitima iz psihologije glave u kojima su takva stajališta.
    Da se radi o mome gradu, vrlo lako bih sročila jedan dopisčić i stusnula send na faxu. A posebno bi me to veselilo učiniti ako je dotični još na specijalizaciji, i čega ga još koji papir za pribaviti. Kako li smo samo oholi i mislimo da su medicina i tehnika svemogući, da možemo brljati po psihi budućih mladih majki kako hoćemo, i svaki problem riješiti sveznajućom medicinom i tehnologijom. Nadam se da će se takvi na vlastitoj koži uvjeriti u krhkost i promjenjivost znanja ljudske vrste.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Što mi je sve napravio dotični tim ... :shock:

    pročitaj ...

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...f91c1dd3344e00

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Eh, da ... , zaključak, povedi supruga - bez ikakvih isprika - jer bi uz porod mogla dobiti i pregršt ružnih riječi .... tek toliko da ti "olakšaju porod" . Ja još imam nočne more premda je prošlo godinu dana ...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Citiraj tkonjuh prvotno napisa Vidi poruku
    Doticni mladi ljecnik se zove Dimitrije Milojkovic, a primalja koja ga je podrzala je Sanja Trisic...

    Da imam financijsku mogucnost otici bilo gdje dalje roditi otisla bi...nebi uopce ni pomisljala na porod u KBO,ali situacija je drugacija i nepreostaje mi nista drugo....kredit na stan narednih 22 godine,ja nezaposlena,a ostatak place od dragog jedva pokriva ostale potrebe.....a i kako se cini i kako prognoziraju i beba nece cekati termin....sta da krenem u bilo koje rodiliste u Hrv. pa se porodim na putu...voljela bi otici u Varazdin,ali kako sam gore navela zelje su jedno, a mogucnosti nesto sasvim drugo

    Pa cak ni doma nemozes roditi jer nema primalje koja bi to dosla odraditi...Ma sve je ovo toliko zalosno....
    A sto je jos i najbolja stvar cak ni na taj tecaj nemoras ici jednom kad ga platis zato sto se nigdje nevodi evidencija tko je bio, a tko nije....i svako predavanje vodi drugi ljecnik....kontam da je jedino interesantno na tecaju zadnji tjedan i te vjezbe disanja i relaksacije na koje se citav tjedan ide u Bizovac.
    Ma ako mi pukne film necu ni ici na ta predavanja skroz do zadnjeg tjedna!!!

    I ja sam imala negativna iskustva s dr. Milojkovićem. Nepristojan je i bahat, a kad sam mu nešto htjela reći neprestano me je prekidao i nastavio po svome. Nevjerojatno je da se takve osobe bave jednim zanimanjem koje treba biti u prvom redu humano ali nažalost danas je sve više takvih....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •