Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Povišeni CRP

  1. #1
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno Povišeni CRP

    L. će za koji dan imati 4 mjeseca. Zadnje vaganje je pokazalo da u 2 tjedna nije dobila ništa na težini, pa smo joj vadili smo krv i urin.
    Nalazi pokazuju da su sve vrijednosti KKS i urina u redu, ali vrijednost CRP-a je 27.
    Pedijatrica kaže da je to tolerantno i da nikakve dodatne pretrage ne treba raditi. Kaže - nekakva upalica.
    Je li ta vrijednost od 27 stvarno za ne brinuti se? Zna li netko?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: Povišeni CRP

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    L. će za koji dan imati 4 mjeseca. Zadnje vaganje je pokazalo da u 2 tjedna nije dobila ništa na težini, pa smo joj vadili smo krv i urin.
    Nalazi pokazuju da su sve vrijednosti KKS i urina u redu, ali vrijednost CRP-a je 27.
    Pedijatrica kaže da je to tolerantno i da nikakve dodatne pretrage ne treba raditi. Kaže - nekakva upalica.
    Je li ta vrijednost od 27 stvarno za ne brinuti se? Zna li netko?
    Ja bih se ipak zabrinula. CRP je ustvari C-reaktivni protein koji se u krvi nalazi kad postoji bakterijska upala. Ova vrijednost od 27 nije bezazlena. Treba naći žarište-pogotovo kod tako male bebe.

  3. #3
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Nisam ni ja baš nezabrinuta, ali ne znam što da radim :? Ped. kaže da ne treba raditi nikakve dodatne pretrage, to znači da trebamo čekati da nešto krene po zlu, pa da se tek onda nešto poduzima. Kako se boriti protiv toga?
    Potražili smo i mišljenje drugog doktora, on je rekao nešto slično.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Normala CRP je do 8. Ova vrijednost zvuci dosta za malu bebu, definitivno potraži drugo mišljenje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Pa čuj, moja Mara je imala 16 kad je imala sepsu, ali to nije mjerilo jer su rekli da su njeni nalazi još super u kakvom je ona stanju. Ja bi potražila drugo mišljenje, znam da je normalno da su bebama povišeni leukociti, ali za CRP ti ne znam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Za sepsu je stvarno super nalaz CRP-a 16. Inače skoči preko 30, a i više. Nažalost, znam iz iskustva. U rodilištu su mojoj M. CRP od 36 nazvali "infekcijicom" pa sam skoro dobila živčani slom jer sam znala što taj nalaz znači.
    Btw, prije poroda svi brisevi savršeni, ja pucam od zdravlja, beba također....

    U ovom slučaju ja ne bih odustajala od traženja uzroka.

  7. #7
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Moj mačak imao CRP 354. Nešto se događa-nije za zanemariti, pogotovo kod maalene bebice.

  8. #8
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima

    Ja sam zapravo sad još zabrinutija i još manje znam što da radim.
    Ne znam kome se obratiti, kad nam njena pedijatrica ne želi pomoći.

    Možda napraviti urinokulturu i opet vaditi krv za par dana?

  9. #9
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Na tvo mjestu ne bi čekala već bi otišla na hitnu pedijatrijsku...u Zadru gdje već stanuješ i vidjela o čemu se radi...bebica je mala pa stoga opreza nikad previše, po meni

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ja bih joj napravila urinokulturu i ponovila CRP i sedimentaciju za 10-tak dana.
    Možda se radilo o nekakvoj virozici zbog kojeg je imala slabiji apetit. A možda je CRP malo porastao nakon cijepljenja.
    Radi se o stvarno minimalnom povišenju.

    I ne bih previše brinula.

  11. #11
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Hvala ti, bibai, napokon neka utješna riječ. Malo si me umirila.
    Sljedeći tjedan ćemo napraviti urinokulturu, vaditi krv i vagati se, pa ćemo vidjeti...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    moj mali je u rodilištu imao CRP 13 i dobivao antibiotike 8 dana , našli bakteriju u urinu , i kad je CRP pao na 5 pustili nas doma

  13. #13
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Evo dobili nalaz urinokulture, ipak escherichia coli 10 na 4.
    Pedijatrica kaže da to nije tako strašno i nije nam dala antibiotik. Moramo ponoviti urinokulturu za 10 dana.
    Potražila sam i drugo mišljenje i dobila isti odgovor.

    Jesmo li trebali dobiti antibiotik?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Evo dobili nalaz urinokulture, ipak escherichia coli 10 na 4.
    Pedijatrica kaže da to nije tako strašno i nije nam dala antibiotik. Moramo ponoviti urinokulturu za 10 dana.
    Potražila sam i drugo mišljenje i dobila isti odgovor.

    Jesmo li trebali dobiti antibiotik?
    Niste!
    Prije skupljanja urina dobro je operi, pazi da vrečica ne stoji dulje od pola sata, da je ne dotakneš prstima iznutra dok je lijepiš i da u lab stigne u rekordnom roku.

  15. #15
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    bibai, thnx

  16. #16
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bibai

    Nera mi je imala temp 3 dana do 39,6, treći dan smo išli na hitnu (nismo 2. dan skužili da je vruča jer se normalno ponašala, sad znamo da je takva do 38,5) , ugl. vadili smo krv, urin ne
    CRP je bio 18,9, dobili klavocin
    no, došli kući, zaspala u auti (skinuli smo joj temp. prije hitne) , tako odspavala do sutra, i više nije bilo temp uopće
    kako je temp. pala nisam joj uopće dala klavocin

    ali nemam pojma šta joj je uopće bilo?

  17. #17
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Vjerojatno je u pitanju bila neka viroza, temperatura došla i otišla sama od sebe. Moja dr. kaže da CRP do 39 pokazuje virozu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Vjerojatno je u pitanju bila neka viroza, temperatura došla i otišla sama od sebe. Moja dr. kaže da CRP do 39 pokazuje virozu.
    Ovo je donekle točno.
    Poneko s CRP-om 10 može imati tešku bakterijsku bolest, a netko s CRP-om preko 100 može imati virozu.
    Većina viroza povisuje CRP do 70-tak.

  19. #19
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Vjerojatno je u pitanju bila neka viroza, temperatura došla i otišla sama od sebe. Moja dr. kaže da CRP do 39 pokazuje virozu.
    Ovo je donekle točno.
    Poneko s CRP-om 10 može imati tešku bakterijsku bolest, a netko s CRP-om preko 100 može imati virozu.
    Većina viroza povisuje CRP do 70-tak.
    Ovako nešto je bilo kod nas: vodene kozice, adenoviroza (opaka)+moguća bakterijska infekcija, a CRP 100.
    Prvi put je imala takav nalaz i odsjekle su mi se noge kad sam ga vidjela.
    Ali ona je tad dobila i ATB.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    dA NE OTvaram novu temu..
    Danas sam lani vadila krv, i crp.

    CRP joj je 100!
    Doktor kaze da ne ludim, da sutra izvadim urin pa da dodjem, da vjerovatno nije nista strasno.

    Ja luda zena. Sto da radim... pre, pre prevelik joj je..
    Uglavnom danas nema temperaturu, jede spava sve pet, jucer je imala temp. i nocas je nije imala.

    Molim pametne savjete

  21. #21
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    Luka je imao crp 96 prije misec dana ja sam odma išla privatno napravit urin koji je pokazao upalu ..nisam imala zivaca čekati sutradan..ujutro smo radili urinokulturu i poćeli pit antibiotik.. ja bi na tvom mjestu napravila to privatno nije skupo brzo je gotovo i bar ćes nit malo mirnija..

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Napravila sam privatno urin, ujutro odmah nosim. ona danas nema ni temp. i jede smije se i spava..-uglavnom hvala puno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •