Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: PANIKA - TEMPERATURA 39'6 !!!

  1. #1
    graskic

    Početno PANIKA - TEMPERATURA 39'6 !!!

    Ako ste budne , pomagajte ,pliz !
    Najnormalnije smo ga stavili spavati , ja sam se kupala , kad mi je MM uletio i rekao da je Karlo vruc ! Izmjerila sam mu 39'6 . Dala sam mu paracetamol prije 20 min. (koliko je uspio progutati , jer nije dao ) . Sta dalje ? Zvala sam Hitnu , zena mi kaze da ga ne vodimo odmah , nego da izmjerim opet za 1h.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Okupaj ga ili istuširaj u vodi par stupnjeva hladnijoj od one u kojoj se kupa, daj mu puno tekućine. Ako ne odete na hitnu, možeš mu opet dati čepić ili sirup za par sati. Postoje još i Voltaren čepići od 12,5 mg, ali za to ipak prije NAZOVI nekog doktora jer to baš ne volim preporučati bez doktora.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ali nemoj mu opet dati paracetamol za jedan sat. Ako ne padne, ipak prvo nazovi, kako ti je žena rekla pa onda vidi dalje.

  4. #4
    graskic

    Početno

    Hvala ! Ako zaspe , da li da ga svejedno probudim i istusiram ili da cekam jos pola sata kad cu mu opet mjeriti , pa ga onda istusiram ? Nemam cepice , samo sirup , koji je prakticki bio zaboravljen , jer je Karlo bio potpuno zdrav 11 i pol mj. , hvala dragom Bogu !
    A trebamo krenuti na prilagodbu u jaslice , a ja u petak pocela raditi na NOVOM radnom mjestu , ...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Kombinacija paracetamola i kupanja moja preporuka i malo da se mama smiri

    Kupanje je bolje i to se ono kupa ili tusira nekih 20 minuta da voda preuzme fibru iz tijela. Po mom su za tako malu djecu cepici paracetamola ipak bili bolji jer kad su slabi bas i nece sirup. Ne trpaj ga u pidjame i ne pokrivaj ga.

    Nesto vrlo lagano sto je onako labavo oko tjela. Jel to fibra ispod pazuha?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Cuj ako djete gori nema se milosti. Je vristat ce ali kupati moras. Ja sam svoje u tri ujutro znala kupati. Rekla si da voli da pije caj e sad mu definitivno daj sto vise tekucine.

  7. #7
    graskic

    Početno

    Skuzila si me , stara , u svim poljima ! :D
    Evo , sad smo mu izmjerili ( ispod pazuha oba puta ) - 38'3 . Bez kupanja . Sta dalje ? Mjeriti svakih sat vremena ? Da odemo ujutro nekom dezurnom doktoru ?

    Zene , hvala vam do neba !!!


  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Cuj noc je najgora za fibru. Provjeravaj cesto kakvo je stanje s fibrom. Cesto zna u toku noci skakati. Sirup mozes dvati svakih 4-6 sati.

    Izmedju sirupa ako je fibra visoka mozes ga tusirati. Sto se tice doktora to ti niko od nas ne moze reci ni da vodis ni da ne vodis. Ti znas svoje djete najbolje i kako se ponasa.

    Meni djeca ako imaju fibru a ponasaju se normalno ja ih ne vodim doku prva tri dana ako vidim da su ok. Ako vidim da su malaksali, bezvoljni i ne do bog opcenito bolesni onda ih odvedem. Puno puta smo imali fibru po par dana ali nismo isli jer tamo uvijek jos nesto pokupimo.

    Vidi kako ce biti ujutro pa sama odluci.

    Spavaj pored njega i cesto ga provjeravaj.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Samo ulijećem s jednom ispravkom: dijete s temperaturom treba kupati u vodi par stupnjeva hladnijoj od djeteta (dakle recimo temp 39 kupaš u 36-37) jer bi da ga kupaš u recimo 33 to bila prevelika razlika i krvne žile u koži bi se samo stisnule i "zarobile" temperaturu u tijelu (ne bi razmjenjivale toplinu s vodom). I nastojiš ga što bolje zabaviti da zaboravi da mu je ružno i da se zaigra u vodi (moji to i inače rade pa ih je lako smotati). Onda možeš pustiti da se voda u kadi hladi, ne moraš dogrijavati.
    Mi smo zbog temperature jednom otišli u zaraznu i to zato što nije htio piti, a nije reagirao na paracetamol. Onda smo dobili ibuprofen (postoji samo sirup, nema čepića) pa se spustila temperatura i sve je bilo ok. Ispala je rozeola.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •