Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 218 od 218

Tema: Proljetnice 2007 (3. dio)

  1. #201
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo da se i ja javim nakon dugo vremena, jednostavno ne stižem. Radim skraćeno radno vrijeme ( dopust za njegu djeteta) i čuva je moja mama, za sada sam zadovoljna
    Iva je napravila prve koračiće , nama je to jako važno jer smo vježbači, a ipak je uspjela sve savladati u nekom normalnom roku. Još uvijek hoda uz namještaj, ali se prasicamaminamala, pusti samo kad joj treba nešto dohvatiti... super mi je kad gubi ravnotežu pa čučne
    Priča dosta ( na mamu ), baš je i baka komentirala kako otkad je često čuva sve je može razumiti što govori... jer koristi prvi ili zadnji slog riječi, tako da kapa i patka su "ka"
    Svima vam želim sretne ročkase, stvarno sam ih puno propustila i ljubim vas sve
    _________________
    Iva 21. 02. 2007.

  2. #202
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Evo i nas sad sluzbeno tu :D iako se vec dugo svercamo heheh

  3. #203
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Samo da vas pozdravim.

    Nama je najnovija riječ daga(draga), brblja uff, na mamu ali ne puno razgovjetno ali apsolutno sve razumije što mi pričamo ili što ju tražim ili pitam, pokazuje djelove tijela, kada čuje operu na TV-eu počne pjevati aaaaaaaaa , inače na svaki zvuk pleše i diže ruke, od glazbe na radiju do zvona crkve ili mob. hoda uz ruku, nadamo se da će uskoro prohodati ili prije r

    Mi još nismo probali jaja i mlijeko (još doji), mislite li da je sada vrijeme s 14 mjeseci?

    Mi nismo išli na nikakav sistematski, ja sam poludila neki dan kada smo došli radi nosića i uputnica za Goljak i rekla pedijatru (iako nisam pobornik cijepljenja) da mala nema onaj ožiljak od BSG iz rodilišta i da je to njegov posao da to vidi, a ne moj, i da je vjerovatno moramo ponovno cijepit, on kaže; pa da, valjda
    Još nije dobio tj. naručio POLIO pikicu ( jer nisam htijela živi na usta) kaže još ga Država nije naručila...

    Čovječe ja radim što veći razmak između cijepiva prije Priorixa kojeg ćemo dobiti s 18mj., a sada još mora dobiti i POLIO i BCG, što da radim (zbog njega je dobila toliko pikica, jer me prvi put nije htio poslušati da hoću 5u1) da odem ju cijepiti negdje drugdje?

    mina drži se...ja sam nako 10 mj. ostavila svoju malu s mojom mamom da odem na misu...a kada sam se vratila ona joj je davala kekse s jabukom...mada zna da Emi ne jede kekse...opravdanje je bilo, kada mala nikako drugčije neće voće ( što je istina, povrće tamani, ali voće ne)....drži se

    popustila sam, pa joj daju kinder čokoladu i pigvin, ( jer su to jedine mliječne čokolade koje nemaju u tragovima lješnjaka) štapiće...rekla sam bolje i to nego kekse, smoki, čips, torte, kolače, sokove i sve ostalo što joj žele uvaliti...a mala ima skoro 12kg.....

  4. #204
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kinder čokoladu i pigvin
    kekse s jabukom
    pa što onda pitaš za mlijeko i jaja, već ih je probala u tome

    tia jesi bolje?

    margita ima krvava koljena, ne znam kako ćemo ovo ljeto s tim golim koljenima :/ sjetila sam se da je i zara konstantno imala kraste po koljenima kroz cijelu ljetnu sezonu.

  5. #205
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    popustila sam, pa joj daju kinder čokoladu i pigvin, ( jer su to jedine mliječne čokolade koje nemaju u tragovima lješnjaka)
    oprosti, ali radije bih djetetu dala lješnjak, nego to smeće od mlijeka u prahu i šećera. ne kužim tvoju logiku (ok, lješnjak je alergen, ali nije junk kao kinder)

  6. #206
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    razmišljam u naletima
    stalno vas hoću pitati (odnosno vas koje niste trudne )jeste dobile menstruacije? jer ja nisam još :D
    i kad će kava? mina, christy????

  7. #207
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    razmišljam u naletima
    stalno vas hoću pitati (odnosno vas koje niste trudne )jeste dobile menstruacije? jer ja nisam još :D
    i kad će kava? mina, christy????

    tko je još trudan ??? nisam u toku (predzanjem lutonjičinom postu mi se neda čitati u natrag)

    menga mi je došla nakon 5.5 mjeseci

    kava - sutra smo ja i saska u dalmiću

  8. #208
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a saska je saska7 ili sasa ili netko kog ne znam?
    kad ste tamo?

  9. #209
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a saska je saska7 ili sasa ili netko kog ne znam?
    kad ste tamo?
    ma "pevaljka" iz mog susjedstva (sad si mi sve pomješala, nemam pojma kako se zove na forumu)
    oko 10.30

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ivana zg što se tiče BCGa nama su u rodilištu rekli da se dobija samo po rođenju, ne revakciniše se i nema onih proba kao nekada jer se smatra da sa današnjim uslovima života ima jako malo šansi da dete oboli od TBCa. Tako da nama niko nije ni gledao taj ožiljak od vakcine niti se on Nađi vidi.
    Mi smo probali jogurt sa 12 meseci i dobila je koprivnjaču od njega, tako da ne jede nikakve mlečne proizvode. Homeopat mi kaže da je to najverovatnije zato što su je hranili adaptiranim u porodilištu
    Na drugu hranu za sad nema reakcija, od nedavno klopa ribu i sviđa joj se. Jaja ćemo probati ovih dana.
    Prošle nedelje je imala temperaturu 3 dana po ceo dan i ma koliko se nadala da izbegnemo doktorku, treći dan smo otišli. Sa vrata nas je napala zašto nismo bili na sistematskom sa godinu dana, zakasnili smo za MoPaRu Nije ni pitala šta je detetu, odmah je počela da nam drži pridiku. Vadili smo krv i ispostavilo se da je neka viroza, ali joj je hemoglobin bio jako nizak i odmah nam je dala gvožđe u sirupu. Naravno dojenje je krivo što neće ništa da jede pa joj je krvna slika loša. Ispratila nas je sa: Majka, to vaše dojenje mora da se završi, sad je stvarno dosta. Dva dana sam se nervirala zbog toga, sad sam se skulirala. Činjenica je da Nađa slabo jede (zadnju sedmicu nije imala niti jedan jedini obrok, ali računam bila je bolesna sa upaljenim grlom) ali zato je dobro da imamo dojenje.
    Menga-prva došla 3 meseca posle poroda, druga 6 meseci posle poroda i od tad su redovne-baš sam baxuz :/
    Inače Nađa bi hodala ali ne pušta se još, po kući je savladala sve uz nameštaj a u parku više ne želi da puzi već mi se drži za nogavice.
    Još za kraj da se pohvalim, rečnik nam se proširio: ala (hvala), aa (draga), kad je pitam gde je medi oko kaže: ovde, i naravno za sve što je pitamo odgovor je: neće!!!!

  11. #211
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Gei koljena još nisu prokrvarila, ali su sva izgrebena. Kako sam je skinula u kratke hlače počela je voziti autiće na podu i loviti se četveronoške s psom. :/ Prije se, od kada je prohodala, rijetko spuštala na koljena.
    Prvu menstruaciju sam dobila u 8. mjesecu, a redovite su Nove godine. Bez obzira što ja mislila, očito mi ne visi dovoljno na sisi. Ovih dana baš čekam i to će biti prva s mooncupom. Baš me zanima kako to funkcionira?!

  12. #212
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj MarikaPika prvotno napisa
    OFF TOPIC: Nasa Pika je od pikapolonica iliti bubamara
    Je li joj Pika forumsko ili pravo ime?
    Pa ,forumsko 8)
    Bubimira,ja sam sa malenom od 3,5 meseca bila proletos gotovo po ceo dan sama na moru.Izasle bi na plazu raaaaano ujutru,u vreme najjaceg sunca (10-17) bile ili u kuci ili u debeeeeeeloj hladovini(gde smo obe veoma spavale ),mazala je Chicco kremom sa,cini mi se ,zastitnim faktorom 50,i kupali je 2,3 puta.A kada smo ,sa njenih nepunih 6 bili opet,kupala se cak 6 puta
    Prvu m. dobila 5 meseci nakon porodjaja,odmah super-redovnu,a vec 6 meseci veoma mrsku (HOCU BEBUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!! i porodjaj kod kuce)
    Vissnja,tek joj sad guraj siku,zbog moguce tvrde stolice od tog sirupa gvozdja....i ne osvrci se na komentare nasih nedovoljno prodojeci edukovanih pedijatara.U njihovim ocima je sisanje do godinu dana-produzeno dojenje,a sve nakon toga- cist science fiction.Osluskuj potrebe svoga deteta i radi po nepogresivom majcinskom instinktu.
    Kupila joj danas baka ove sandalice,zelena varijanta,a tata naocare u istoj boji,pa se sepurila po kuci kao neki paun,a mi joj govorili da je lepa.
    Uh,evo je zora....napolju svice uz strasan vetar....bice valjda danas osvezenja.
    I nemojte da mislite da ja po celu noc visim na kompu.....zaspala sam "na siki" ,pa se u 04.00 probudila

  13. #213
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Evo mene u uredu koristim zaisje da vas malo povirim.

    menstruacija ... dobila 11. mjeseci nakon poroda, i nakon 29 dana opet, vec sam aktivirala FF hehe
    koljena ... i Leilina s sva izgrebana i plava, za sad nema krvi ali nismo daleko od toga, jeste razmisljale o stitnicima
    Mi smo probali jogurt i kravlji sir, jaja samo u domacoj tjestenini i nije bilo reakcije ... djideline, kindere, dukatina i ostala cuda nismo jer ne vidim potrebe.
    vissnja mogu misliti kako si izasla bijesna od pedice grrrr ... mi nismo bili na sistematskom, ali planiram je odvesti samo na mjerenje ovih dana, stalno izmisljam da malo zgibam sa posla ... grozna sam sta ne ...

  14. #214
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Srecice,jesu fora ovi stitnici!Ja sam prvo pomislila na neke skroz malene,za rolere
    Nama vise treba za sakice.....a ponekad pomislim da ne bi bilo lose i jedan slem da imamo

  15. #215
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mensturacija a co to je?

    Tia je bolje, jučer je imala 37, danas ne znam (nisam baš sklona mjernju temperature, ako nije vruća.. nije vruća i točka)
    Jučer je sama hodala malo po kući, vani danas nikako, nervozna je, grize jastuke :?, no trodnevna je prošla, iako bez osipa pa nisam ni sigurna je li trodnevna.

    Probala i jaja i mliječne proizvode, voli jogurt i sir, jaja ne voli i ne jede (jer ih ni ja ne jedem)
    Upravo gledam Oprah i oni se iščuđavaju kako su im djeca debela. A što jedu?
    Rođaci iz USA dolaze, i pričaju nam kako mali obožava voćne jogurte, kako će u avionu imati lizalicu (!) da nešto sisa... ima godinu dana. Kod njih je to valjda normalno. Kao i hodalice... - samo mi je problem kako sprijeciti dobronamjernu obitelj da sve te divote podijele sa mojim djetetom. Bit će vatreno

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    no trodnevna je prošla, iako bez osipa pa nisam ni sigurna je li trodnevna.
    I mi smo imali tri dana visoku temperaturu (samo danju, ujutru u 6h gori, uveče uopšte nije vruća :/ ) i ja čekala osip - kad ništa. Ali doktorka joj je videla crveno grlo, i iz krvne slike se videlo da je viroza. Inače, nit je šmrknula, nit se zakašljala. Možda je to to.

  17. #217
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Vissnja, jeste li dobili nekakve antibiotike ili?

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ne, ništa. Kaže dr kad su leukociti sniženi to je virus, ništa se ne daje.
    A Nađina sestra od tetke je nedavno krenula u vrtić pa nam sad svako malo "donese" nešto

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •