Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: zeludac

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno zeludac

    Ovako , muči me već par mjeseci sljedeće. Navečer zaspim i nakon par minuta me probudi kao neki preskok srca , pa mi počne lupati , pa opet nekako zaspim i opet isto ispočetka. Preko dana mi se to ne događa , ponekad tahikardija iz čista mira ali to prepisujem svojoj anksioznosti i panici a i želucu. Bila sam jednom kod doktorice ali prije tih lupanja srca , koja mi je rekla da imam gastritis i gerb ali me nije slala na nikakve pretrage. Ići ću ovih dana opet da joj kažem za to kaj mi se događa prije spavanja. Dakle zanima me da li želudac može izazvati ovakve tegobe ? E i da još jedna stvar , npr kad stojim srce mi brže kuca , kad se sagnem vrati se na normalne otkucaje. Kao da želudac pritišće srce tako mi se čini. Nekad mi se zna dogoditi da teže dišem , kao da pokušavam doći do zraka a nikako. Meni to sve vuče na onu hijatus herniju. Ne znam , ali ovo je više katastrofa kaj mene sve snađe. Baš sam u banani.

  2. #2
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mislim da bi ti bilo najbolje da odeš liječniku pa da se ne sekiraš. Meni ti ovo više liči na srčanu aritmiju, nego nešto sa želucem (ali ja nisam liječnik i ovo je vrlo paušalna procjena).

  3. #3
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Bila danas kod dok , kaze sve to moze uzrokovati zeludac. dala mi je reglan i pantoprazol , ako ne bude bolje za desetak dana da idem na gastroskopiju. E sad , reglan necu piti sigurno , citam nuspojave i nije mi bas svejedno. a za pantoprazol , znate da li ide uz dojenje ? Nece mi otvoriti lactmed , ili nesto ne valja sa stranicom ili meni sa mobitelom. uglavnom probat cu skinuti aplikaciju.

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja imam slicne senzacije od razmakutih trbusnih misica (diastasis recti). Moji su razmaknuti u gornjem delu, pa kad vezbam odredjene vezbe i verovatno isprovociram neka pomeranja u tom predelu, uvece osecam nelagodu, bol, lupanje 'srca', itd. U stvari, mislim da me zezne osecaj pulsiranja abdominalne arterije a bez zastite trbusnih misica. Veoma je nelagodno. Ja inace imam i nizak puls, pa kad se sve to iskombinuje, zna me bas prepasti. Naravno, ako sam jela pre vezbanja a gladna legla u krevet sve bude jos gore. Obicno pazim da se ne potrefi sve sto mi izaziva te osecaje, ali cesto neke od faktora ne uspem obuzdati :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ako je zeludac, probaj spavati na lijevom boku, možda ti smanji utjecaj
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 02.06.2018. at 09:11

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pantoprazol moze uz dojenje. Prvi izbor za dojilju bi bio omeprazol (samo zato sto je stariji i dulje na trzistu), ali i pantoprazol je sasvim ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •