Felix je to sve jako dobro objasnila.

MC to sto bi ja svoje sljedece dijete rodila doma nema veze ni s mojom zaludjenoscu porodom doma (karikiram), niti mislim da je to hit, niti nesto deseto.

Ja se jednostavno NE VIDIM kako radjam u bolnici, jednostavno ne vidim. Neki dan sam isla rodilji u posjet, i toliko su me obuzele negativne emocije, osjecaj da si sam u instituciji (kao sto sam se osjecala zadnji put), srce mi je pojacano lupalo.. i samo mi je proslo kroz glavu - "majko bozja, ja cu garant sljedeci put zavrsiti na CR, jer nema sanse da se ja uz ove negativne emocije koje osjecam u bolnici otvorim i centimetar".

I meni ne smeta ni primalja, ma ni doktor, neka dodje ko god hoce - naprotiv, ne zelim roditi neasistirano (nemam dovoljno znanja a ni zelje roditi neasistirano, osim ak se tak bas ne bi slucajno desilo ). Ali ja stvarno ne zelim sljedeci put ici u bolnicu u trudovima, biti tamo, borit se sa sistemom dok sam tamo, ici kuci. Hocu biti doma, tamo gdje mi je ugodno.

I za vrijeme prosle trudnoce, nikad nisam pomislila uopce da bi rodila igdje osim u bolnici. Ali kad su me krenuli prati trudovi i kad smo kretali za bolnicu, toliko me obavio negativan osjecaj i pojavila se samo jedna misao "ja ne bi nikud isla, ja bi ostala TU". I naravno da sam se prestala otvarati kad sam dosla u bolnicu (zbog straha) i da sam zavrsila na dripu itd, itd. Cudim se da nisam zavrsila na CR. Ja se tamo nisam osjecala ugodno ni sekunde. I ne zelim imati takve osjecaje sljedeci put, zelim da mi bude ugodno i da budem sretna i zadovoljna.

Bolnica jednostavno MENI nije mjesto gdje se JA osjecam ugodno. Ni blizu. A za uspjesan porod, mislim da je ta stavka od velike vaznosti. I zato je bitno da postoje opcije, da svaka zena moze odabrati ono sto njoj pase, bilo da je to porod u bolnici, bilo da je ambulantni bilo da je doma. Jer nismo svi isti, i zato je dobro da postoji izbor.