Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 449

Tema: Što necjepiše kažu na ovo?

  1. #101
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    da, i za židove su onda neki smatrali da je bolje da su ili prave vjere, ili da ih uopće nema

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    kud svi tud i ...mali mujica


    ali potpisujem mamma juanitu oko dozivljaja informiranosti cjepisa na (ovom) forumu vs. RL ...
    ne bi dala ruku u vatru za taj 'dozivljaj' ali je ipak tu...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    da, i za židove su onda neki smatrali da je bolje da su ili prave vjere, ili da ih uopće nema
    Oftopic si. Očito ti je gušt.

    Nego, što je na kraju s dijagnozom djeteta Suzaks? Potvrđena kao posljedica cijepljenja ili ?? Ne pitam bez razloga, stvarno me zanima budući da ne znam ni za jedan sličan slučaj za koji je dokazano da je posljedica cjepiva.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    [Kao majka cijepljenog djeteta voljela bih da naš pedijatar prijavljuje slučajeve necijepljene djece. Em što su opasni za okolinu em će 2000 kuna kazne po djetetu itekako napuniti državni proračun.
    najbolje da kao za vrijeme nacizma još dobiju i obvezu nošenja neke trake oko ruke...
    Uopće nije loša ideja !!
    Ipak bih radje da djeca budu cijepljena nego obilježena. Sigurnije je.
    :shock: :shock:

  5. #105
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa

    uzrok bolesti djeteta od suzaks posljedica cjepljenja,
    Ovo je dokazano ili je špekulacija i nagađanje?
    pročitaj njene postove

    kažu da jedno cjepivo (di-te-per- ako sam dobro zapamtila) nema nuspojavu smrt, iako je napravljena obdukcija pod sumnjom SIDS-a, nalaz je dokazao da je uzrok bilo cjepivo

    ova epidemija će nam reči koliko ospice u naprednom društvu imaju težih nuspojava

    u SAD-u vlada epidemija autizma (1/150), pa nisam čula da će sprovesti mjere zaštite državljanja (izbacivanje jasnih uzročnika: pesticide, hebricide, upotrebu sintetičkih dodataka svesti na minimun, umjetna gnjojiva, ograničiti cijepljenje ... )
    zašto?
    jer iza svih tih "uzročnika" stoje jake industrije

  6. #106
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    da, i za židove su onda neki smatrali da je bolje da su ili prave vjere, ili da ih uopće nema
    Oftopic si. Očito ti je gušt.
    nisam off topic, jer referiram se na tvoju izjavu o necijepljenoj djeci koja su "opasna za okolinu" kao da su gubavci, kriminalci, što li, pa još ova o obilježavanju...

    i varaš se, nije mi gušt.
    zapravo mi je za danas ovo već previše.

  7. #107
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    stvarno me zanima budući da ne znam ni za jedan sličan slučaj za koji je dokazano da je posljedica cjepiva.
    ne znaš da su u SAD-u na sudu dokazali da je cjepivo pogoršalo stanje do razvoja autizma (da su priznali riječima: cjepivo je uzrokovalo autizam krenula bi lavina tužbi)

  8. #108
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mim za tebe:
    [quote]Pedijatri su u nezavidnoj situaciji
    jer ih roditelji zbog intenzivnijih
    nuspojava mogu i tužiti. Istina,
    teže nuspojave su rijetkost,
    ali se doga

  9. #109
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne vjerujem u sintagmu "cijepiti svoje dijete za dobrobit svekolikog pučanstva".
    Zar je nekome zdravlje zajednice ispred zdravlja vlastitog djeteta? Ozbiljno to pitam.

  10. #110
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A na ovom sastanku što ga je linkao mujica nema niti jednog infektologa, mikrobiologa ili pedijatra, već epidemiolozi kojima je struka zdravlje zajednice, nauštrb ili neovisno o zdravlju pojedinca. Koji gledaju na statistiku; što je jedna nuspojava naspram milijun zdravih i cijepljenih.
    Mislim da osobama koje svugdje, pa i na ovom forumu donose odluke o cijepljenju ili necijepljenju svoje djece na osnovu rizika koje to cjepivo donosi ili ne donosi njihovoj djeci, ništa ne znače argumenti o procijepljenosti, globalnoj zaštiti, zajednici... Važna su im njihova djeca.
    Jana je cijepljena. Ne zagovaram necijepljenje, ali razumijem i brigu i strah. I prihvaćam da je svatko odgovoran za sebe i za svoju obitelj. Ne za svog susjeda.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    što je jedna nuspojava naspram milijun zdravih i cijepljenih.
    Da, upravo to.
    Lako je sad pričati. Baš me zanima bi li isto pričali i ljudi prije otkrića uzročnika TBC-a kad su umirali prije tridesete od te bolesti. Ne zavaravajte se: Klenovnik puca po šavovima od oboljelih od tuberkuloze. Od nih jedan veliki postotak čine mladi ljudi, necijepljeni, doseljenici iz ruralnih područja.

    nisam off topic, jer referiram se na tvoju izjavu o necijepljenoj djeci koja su "opasna za okolinu" kao da su gubavci, kriminalci, što li, pa još ova o obilježavanju...
    Ti si spomenula nacizam, gubavce, Židove, kriminalce... i sve to u istom kontekstu, a ne ja. Ja sam guska u magli . Čudno da uopće pišem.

  12. #112
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je super ovo sa zakonom

    a gdje je zdrav razum, roditeljska odgovornost i sl?
    ni sjedalice nisu bile obavezne prije koju godinu, pa smo ih koristili bez obzira na zakon, jer smo znali da pomazu sigurnosti djece za vrijeme vozn je i jer smo mi ti koji su odgovorni za svoju djecu i trebali bi donositi odluke na osnovu informiranog izbora, a ne samo i iskljucivo na osnovu zakona ili ustaljenog i uobicajnog ponasanja...

    trebalo bi vidjeti, informirati se i donijeti odluku, uz pomoc i strucnih ljudi u koje imamo povjerenja, ako treba, te snositi posljedice iste...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa

    a gdje je zdrav razum, roditeljska odgovornost i sl?
    I ja se to ponekad pitam.

  14. #114
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    kud svi tud i ...mali mujica


    šalu na stranu, no mujica, ja primječujem kako ti ignoriraš da je uzrok bolesti djeteta od suzaks posljedica cjepljenja, još nisam pročitala da si se zgrozio na neprofesionalno ponašanje njezinog pedijatra?

    isto tako primječujem da se ponašaš kao moja pedica tj. prešučuješ mogućnost težih posljedica i sve ostaje na : temperatura i nervoza
    teške posljedice se dešavaju nekom drugom , i rijetke su, ko pad aviona
    Pitanja su posve promašena.
    Ja ne ignoriram da je uzrok bolesti njezina djeteta cijepljenje.
    Nego ponavljam što je sama napisala: Da su joj svi doktori kod kojih je bila rekli da uzrok nije cijepljenje.
    Šta ja imam ignorirati ili ne ignorirati, kad ne znam niti što je njezinom djetetu.
    A što ti imaš prihvaćati da je cjepivo uzrok kad ne znaš uopće što je njezinom djetetu i ne znaš što cjepiva mogu učiniti, a što ne mogu.
    Sve ovo piskaranje i povlađivanje ili nepovlađivanje dragoj Suzaks ili bilo kome drugome ovim putem je bezvezno preseravanje.

    Nadalje, što se imam zgroziti nad ponašanjem njezinog pedijatra kad ne znam kako se ponaša njezin pedijatar?
    Ti znaš? Ili suosjećaš u zgražanju jer se to baš "šika"?

    Ništa ja ne prešućujem, draga MGrubi.... pogledaj malo moje postove unazad godinu dana.
    Znam ja bolje nego ti da se od cjepiva i umire i oboljeva. I to ne skrivam.
    I dalje sam uvjeren da je opasnost od cjepiva manja od koristi.
    Jer, da. Teške nuspojave su rijetke kao pad aviona.

  15. #115
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    A na ovom sastanku što ga je linkao mujica nema niti jednog infektologa, mikrobiologa ili pedijatra, već epidemiolozi kojima je struka zdravlje zajednice, nauštrb ili neovisno o zdravlju pojedinca. Koji gledaju na statistiku; što je jedna nuspojava naspram milijun zdravih i cijepljenih.
    .
    Bit će i infektologa i mikrobiologa i pedijatara i obiteljskih liječnika.
    Dođi, pa ćeš vidjeti.
    Prezentacije drže epidemiolozi jer su organizirali skup i jer su zaduženi za sastavljanje progrma cijepljenja. I jer im je to struka.
    A svi ovi ostali, kao i ti ako dođeš, mogu i trebaju postavljati pitanja i dobiti odgovore.
    (Možda i ja nešto pitam )

  16. #116
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Jasno mi je to. Osvrnula sam se na etiketiranje necijepljene djece i odgovornost prema široj zajednici.

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Naravno da etiketiranje nije lijepo. A ponajmanje korisno.
    Tome valjda forumi služe. Da se ljudi "ispušu" jer malo tko bi doista na ovaj način nekoga omalovažavao, etiketirao, čak i vrijieđao uživo....

  18. #118
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja se samo divim kak je mujica u relativno kratkom roku natuko 1230posta i to samo na cijepljenju! :shock:

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    zavidna?
    To je talentiranost.

  20. #120
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    da kad je krizna situacija zaboravljaš sve otrove koje se ubrizgavaju cjepivima i koji su zapravo najveći razlog za necjepljenje jer ćeš dijete cijepiti bez obzira što si zakleti necjepiša.
    ma upravo to i ništa drugo.

  21. #121
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    i usredotočenost, bucka ...
    i interes.....
    i emocionalna angažiranost......
    mogao bih i ja biti po svim mogućim podforumima, ali mi niti jedan nije tako bitan i zanimljiv.
    (valjda imam uske interese, sitnu dušu, uske horizonte....)
    Ali nisi ni ti loša. prosjek ti je 1,74 dnevno, a meni 2,40 dnevno.... tu smo.... blizu.
    Ali ima i boljih. Sa 8,17 postova dnevno (MGr....), 3,46 dnevno (MJ), 4,66 (moja draga MC), 3,45 dnevno (manje draga m...a)
    Tako da sam malo iznenađen da si baš moje zbrajala.....
    Ali nema veze.
    Evo ti

  22. #122
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    nego se većina ponaša ko guske u magli
    kud svi tud i ...mali mujica
    ...a poznato je da guske za maglovitih dana jure cijepiti svoje mlade.

    Čuj, ako je zakonom propisano da se ne smije krasti razmišljaš li ti svaki puta o tome da se to ne smije ili ti se jednostavno podrazumjeva? Ako zakon kaže da se ne smije ubiti-misliš li 24 sata na dan na to? E, pa, zakon kaže da je kažnjivo necijepiti. Možeš se ti ubiti od razmišljanja, ali to je tako, a ove epidemije zaraznih bolesti samo će to još učvrstiti.

    Kao majka cijepljenog djeteta voljela bih da naš pedijatar prijavljuje slučajeve necijepljene djece. Em što su opasni za okolinu em će 2000 kuna kazne po djetetu itekako napuniti državni proračun.

    A sad odoh dalje plivati u močvari neznanja i neinformiranosti.
    nevjerojatno kakva količina srdžbe
    vjerojatno zbog toga što si donjela odluku
    pa sad mirno spavaš ili kao što sama veliš plivaš...
    a neki ti to remete jer rade male valove
    ili su ti valovi ipak malo veći

    a zakoni postoje-da bi se ponekad i mijenjali
    prije žene nisu imale pravo glasa bile su guske u magli
    a vidi danas

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    M. courage, o cemu ti? Zena je pitaala za konkretnu situaciju u kojoj je eventualno????moguce da dijete dobije tetanus. Kakve to veze ima sa bilo kojom drugom bolesti i sa pravom na izbor?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa

    nevjerojatno kakva količina srdžbe
    vjerojatno zbog toga što si donjela odluku
    pa sad mirno spavaš ili kao što sama veliš plivaš...
    a neki ti to remete jer rade male valove
    ili su ti valovi ipak malo veći

    a zakoni postoje-da bi se ponekad i mijenjali
    prije žene nisu imale pravo glasa bile su guske u magli
    a vidi danas
    Da, ja mirno spavam. A ti?? Aha, nisi u Austriji pa si možeš priuštiti mirne snove zbog, kako netko reče, 95% cijepljene djece .

    Srdžba?? Ne, draga, ovo je ironija. Uostalom, mogu si je priuštiti nakon što me netko, zato jer sam cijepila dijete, nazvao "guskom u magli".
    Što se tebe, pak, tiče-možda bi bilo i bolje da je ostalo na starom pa da se ženama ni nije dalo pravo glasa. Vidi što se događa danas!


    Ma, ne uzimaj me za ozbiljno: meni su ionako sva vaša nastojanja da ostatak svijeta uvjerite kako će nam djeca pomrijeti u mukama od posljedica cijepljenja prestrašno smiješna. Po vašem mišljenju poliomijelitis i tuberkuloza su sluzavi katar (ako znaš što je to) . Prava opasnost prijeti od cjepiva. Ma daaaaaj....

    Zaista ne bih imala ništa protiv necijepljenja kad to isto ne bi bilo opasno i za drugu djecu. Kako bi se osjećala da neka beba tvoje prijateljice dobije zaraznu bolest od tvog djeteta?? Bi li ti proradila savjest?? Iskreno-sumnjam.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    stvarno svasta pricas.

  26. #126
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    stvarno svasta pricas.
    stvarno argumentirani komentar

    nikome nije dobrobit zajednice ispred dobrobiti vlastitog djeteta

    ali bolesti od koji se cijepe djeca su iskorjenjene radi cjepljenja

    ne baratam statistikom, ali prije cijepljenja djeca su umirala od difterije, pertusisa, ostajala invalidi zbog polia, vjerujem da svatko zna nekoga tko "vuče nogu" kao posljedica polia, koliki su muškarci ostali sterilni kao posljedica zaušnjaka (vjerujem da ima cura na forumu čiji M imaju sterilitet kao posljedicu parotitisa)

    danas su te bolesti iskorjenjene RADI cijepljenja

    i sada kada nema tih bolesti RADI cijepljenja, lakše je donjeti odluku ne cijepiti svoje dijete, nego kad bi svako toliko izbila epidemija neke od tih bolesti

    i ne znam zašto se itko vrijeđa na tu istinu

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno ...

    Mim napisa:
    Ne zavaravajte se: Klenovnik puca po šavovima od oboljelih od tuberkuloze.
    I Gornja Bistra puca po šavovima !!! Neki tamo nadrapali su i od cjepiva!!!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    M. courage, o cemu ti? Zena je pitaala za konkretnu situaciju u kojoj je eventualno????moguce da dijete dobije tetanus. Kakve to veze ima sa bilo kojom drugom bolesti i sa pravom na izbor?
    Odgovorit ću na ovo pitanje pitanjem...Zašto vi ne želite cijepiti svoju djecu?? Zbog otrova koje će ubrizgati djetetu?? Zato sam i postavila ono pitanje i povukla paralelu ovim...

    Naravno da nema nikakve veze ali je dobar primjer da kad je krizna situacija zaboravljaš sve otrove koje se ubrizgavaju cjepivima i koji su zapravo najveći razlog za necjepljenje jer ćeš dijete cijepiti bez obzira što si zakleti necjepiša. S druge strane bez obzira što tvoje dijete može zaraziti drugu djecu koja se zbog xy razloga nisu cijepila ti ga nećeš cijepiti jer se bojiš tih istih otrova. Nije li to pomalo licemjerno i sebično?

  29. #129
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    i usredotočenost, bucka ...
    i interes.....
    i emocionalna angažiranost......
    mogao bih i ja biti po svim mogućim podforumima, ali mi niti jedan nije tako bitan i zanimljiv.
    (valjda imam uske interese, sitnu dušu, uske horizonte....)
    Ali nisi ni ti loša. prosjek ti je 1,74 dnevno, a meni 2,40 dnevno.... tu smo.... blizu.
    Ali ima i boljih. Sa 8,17 postova dnevno (MGr....), 3,46 dnevno (MJ), 4,66 (moja draga MC), 3,45 dnevno (manje draga m...a)
    Tako da sam malo iznenađen da si baš moje zbrajala.....
    Ali nema veze.
    Evo ti
    ma, meni je to za svaku pohvalu!!
    voljela bih da sam i ja tako aktivna na npr. pravnim pitanjima (sto mi je struka)!!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno ...

    Mujica napisa:
    Ja ne ignoriram da je uzrok bolesti njezina djeteta cijepljenje.
    Nego ponavljam što je sama napisala: Da su joj svi doktori kod kojih je bila rekli da uzrok nije cijepljenje.
    Šta ja imam ignorirati ili ne ignorirati, kad ne znam niti što je njezinom djetetu.
    A što ti imaš prihvaćati da je cjepivo uzrok kad ne znaš uopće što je njezinom djetetu i ne znaš što cjepiva mogu učiniti, a što ne mogu.
    Nigdje JA nisam napisala da su nam SVI doktori rekli da uzrok nije cjepljenje!!!
    Čak što više napisala sam da je fizijatar bio prvi koji je spomenuo cjepljenje kao uzrok!!!
    Ali VEĆINA ih je odmahnula glavom i rekla NE,TO NIJE OD CJEPLJENJA!!!
    Ali , ne možeš ignorirati njeno ponašanje nakon cjepljenja i ignorantnost pedijatra u smislu nuspojava , te neprofesionalnost u smislu daljnjeg cjepljenja! A tu smatram i tebe Mujice istim - jer neurorizičnost ne smatraš kontraindikacijom cjepljenja! Iako većina pedijatara baš TO smatra! Nažalost, mi baš pred 12 godina , nismo nabasali na lika koji je profesionalan - naime , njemu je kad smo počeli vježbati u Zgb-u s L. 6 mjeseci starosti -TO BILO VRLO SMIJEŠNO, jer nije baš ni čuo za metode Bobatha i Vojte ,jer eto tratimo vrijeme, dijete bistro gleda! Eto, nismo imali sreće!!!
    Ja danas NE MOGU DOKAZATI da je njena klinička slika bila dodatno kuršlusana s prvim cjepljenjem, ali u dubini duše ZNAM da je bilo tak. U to sve DRŽAVNE institucije ove države ne mogu promijeniti!!!

  31. #131
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Što se uzrujavaš, suzaks, pa mujica nije pedijatar i ne donosi odluku hoće li se ili ne neko konkretno dijete cijepiti. Sva sreća da unutar struke postoje ljudi različitog mišljenja, to otvara prostor za diskusiju, razmjenu mišljenja, učenje. Da svi jednako misle, nikakvog napretka znanosti ne bi bilo. Dan danas se ne bismo cijepili.

  32. #132
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zar ne bi bilo fer i mudro prije svakog cijepljenja napraviti punu krvnu sliku i nalaz urina?
    bolesno dijete se ne smije cjepiti
    zar ne bi bilo normalno da svaki pedijatar prije cjepljenja propiše podizače imuniteta ili bar napomene najmanje 2 tjedna prije?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Yaya napisa:
    Odgovorit ću na ovo pitanje pitanjem...Zašto vi ne želite cijepiti svoju djecu?? Zbog otrova koje će ubrizgati djetetu?? Zato sam i postavila ono pitanje i povukla paralelu ovim...
    Pa, daj Yaya , imamo 7 tomova Vakcinacijski osvještenog plemena , pa čitaj - tamo su doista napisana potanko naša iskustva, uvjerenja, stavovi!!!
    Kak je to na drugoj strani jednostavno - ili-ili - nama proviranja - pa čovječe, mi imamo 11-godišnje povlačenje po bolnicama, toplicama, udrugama invalida - pa nije naša L. usamljeni slučaj !!!
    Kad se ne krećeš u nekim krugovima, ne znaš ni da oni postoje, pa razgovaraš sa tisućama ljudi, djece - svako ima različita iskustva - to su PRAVA životna iskustva!!! Pa su tu djeca s cerebralnom, pa su tu odrasli s cerebralnom , pa djeca s tumorima na malom mozgu,pa su tu djeca na Rebru koja su do 2. ili 4. godine bila ok, pa su sad bez ravnoteže, bez motoričkih funkcija, sa epilepsijama; pa oboljela djeca od leukemije...
    Začudno je što su im bolesti nastajale ODMAH NEPOSREDNO NAKON CJEPLJENJA!!! Međutim, kombinacije medicinske struke NIKADA, ALI BAŠ NIKADA ne uzimaju za shodno barem razmotriti tu MOGUĆNOST KORELACIJU CJEPLJENJE->BOLEST - pa jednostavno kako je moguće da u tako kratkom razdoblju nakon cjepljenja dijete razvije TAKVE začudne tipove bolesti!!!
    I nitko ne govori da će netko 100% nadrapati od cjepiva - već da je ta praksa ruski rulet - onaj koji se nađe u situaciji da je nadrapao - za njega je 100% štetna.
    A svatko odlučuje kao odrasli čovjek - prema vlastitoj savjesti!!! Bez stavljanja INTERESA ZAJEDNICE ispred INTERESA POJEDINCA!!! Jer ja npr. nisam izabrala ovu Vladu, ona je za mene skup poltronskih, neinventivnih, nedoraslih pojedinaca , a stalno me uvjerava da ona sve što radi predstavlja uvjerenja SVAKOG pojedinca ponaosob!!!

    I još jednom da stavim onaj upitnik za pedijatre koji su nekad davno sastavili inventivni i hrabri roditelji (hvala im):
    Poštovani,

    Srdačno Vas molim da ispunite moje zakonsko pravo na informacije o cjepivu, i pismenim putem mi odgovorite na moja niže navedena pitanja i nedoumice. Smatram da su mi Vaši odgovori neophodno potrebni kako bih bio u stanju donijeti ispravne i odgovorne odluke u vezi zdravlja mog djeteta.

    1. Od kojih tvari se sastoji cjepivo kojim želite cijepiti moje dijete?
    2. Na koji način su dobivene te tvari?
    3. Da li cjepivo sadrži thimerosal ili aluminij?
    4. Da li cjepivo sadrži tvari životinjskog podrijetla?
    5. Da li je testiranje bilo kojeg sastojka sprovedeno na životinjama?
    6. Da li cjepivo sadrži genetski modificirane organizme, ili tvari koje su proizvedene pomoću genetski modificiranih organizama?
    7. Svjestan sam da u cjelokupnoj populaciji cijepljene djece statistički mora postojati skupina na koje cjepivo može ostaviti negativne posljedice. Da li postoji metoda koja će mi 100% garantirati da se moje dijete ne nalazi u toj skupini?
    8. Navedite puni naziv proizvođača cjepiva, zemlju porijekla, godinu proizvodnje, i dobavljača ili uvoznika.
    9. Navedite puni naziv državne institucije koja pred Zakonom preuzima odgovornost i jamči za kvalitetu i pozitivan učinak cjepiva.
    10. Da li je svaki liječnik u Republici Hrvatskoj koji sprovodi cijepljenje svjestan da (sukladno Zakonu Svjetske Zdravstvene Organizacije) u slučaju da cijepi dijete unatoč protivljenja roditelja, time preuzima svu odgovornost za eventualne neželjene posljedica cijepljenja?
    11. Na koji način bih mogao ostvariti svoja Zakonom zajamčena prava na prigovor savjesti?
    12. Ne želim da moje dijete konzumira cjepivo koje je testirano na životinjama. Da li postoji cjepivo koje nije na taj način povezano sa patnjom živih bića?
    13. Proizvodnja, uvoz i distribucija cjepiva su poslovi u kojima se obrće veliki kapital. Ako postoje nepravilnosti, vjerojatno će se nastojati da ostanu skrivene od javnosti. Osjećam da su bilo kakve informacije u vezi cjepiva teško dostupne, a pogotovo informacije o djeci koja pate od trajnih posljedica izazvanih cijepljenjem. Da li postoji znanstvena studija u vezi ove teme, i da li je moguće dobiti ju na uvid ako postoji?


    Vaše odgovore tražim u dobroj namjeri. Smatram da dostupnost informacija unaprijeđuje
    društvo.


    Sa zahvalnošću,

  34. #134
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    zar ne bi bilo fer i mudro prije svakog cijepljenja napraviti punu krvnu sliku i nalaz urina?
    bolesno dijete se ne smije cjepiti
    zar ne bi bilo normalno da svaki pedijatar prije cjepljenja propiše podizače imuniteta ili bar napomene najmanje 2 tjedna prije?
    moj pedijatar to radi ali moja M ima VUR. I ja ne bih ni dala da aje cijepi da ima ikakve sumnje da joj nije ok. mislim da ne bi ni on inzistirao.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    zar ne bi bilo fer i mudro prije svakog cijepljenja napraviti punu krvnu sliku i nalaz urina?
    bolesno dijete se ne smije cjepiti
    zar ne bi bilo normalno da svaki pedijatar prije cjepljenja propiše podizače imuniteta ili bar napomene najmanje 2 tjedna prije?
    moj pedijatar to radi ali moja M ima VUR. I ja ne bih ni dala da aje cijepi da ima ikakve sumnje da joj nije ok. mislim da ne bi ni on inzistirao.
    Tak je bilo i kod nas i nikad nije cjepljena ukoliko je bila bolesna pa taman samo curio nosić i nije mu bilo teško odgovoriti na masu mojih pitanja.
    Suzaks meni je iskreno jako žao i vas kao roditelje i vašeg djeteta i izuzetno mi je teško bilo što napisati na takve tvoje emocionalno nabijene postove jer što god da napišem ispala bi hladna kuja...Želim samo reći da nije istina da se djeca cijepe automatski, da su roditelji masovno zaluđeni procjepljivačkom politikom te bauljaju u neinformiranosti ko guske u magli te da isto tako nije istina da tu kod nas što se cijepljenja tiče nemaš ama baš nikakvog izbora ni mogućnosti jer imaš ako želiš pronaći. A sad idem gakati...

  36. #136
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    nisu svi pedjatri kao moj, znam pouzdano :/

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mozes li onda pokusati shvatiti da netko ne cijepi djecu zato sto je ignorant prema drugima nego zato sto ima realan strah za svoje dijete?

  38. #138
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa

    nevjerojatno kakva količina srdžbe
    vjerojatno zbog toga što si donjela odluku
    pa sad mirno spavaš ili kao što sama veliš plivaš...
    a neki ti to remete jer rade male valove
    ili su ti valovi ipak malo veći

    a zakoni postoje-da bi se ponekad i mijenjali
    prije žene nisu imale pravo glasa bile su guske u magli
    a vidi danas
    Da, ja mirno spavam. A ti?? Aha, nisi u Austriji pa si možeš priuštiti mirne snove zbog, kako netko reče, 95% cijepljene djece .

    Srdžba?? Ne, draga, ovo je ironija. Uostalom, mogu si je priuštiti nakon što me netko, zato jer sam cijepila dijete, nazvao "guskom u magli".
    Što se tebe, pak, tiče-možda bi bilo i bolje da je ostalo na starom pa da se ženama ni nije dalo pravo glasa. Vidi što se događa danas!


    Ma, ne uzimaj me za ozbiljno: meni su ionako sva vaša nastojanja da ostatak svijeta uvjerite kako će nam djeca pomrijeti u mukama od posljedica cijepljenja prestrašno smiješna. Po vašem mišljenju poliomijelitis i tuberkuloza su sluzavi katar (ako znaš što je to) . Prava opasnost prijeti od cjepiva. Ma daaaaaj....

    Zaista ne bih imala ništa protiv necijepljenja kad to isto ne bi bilo opasno i za drugu djecu. Kako bi se osjećala da neka beba tvoje prijateljice dobije zaraznu bolest od tvog djeteta?? Bi li ti proradila savjest?? Iskreno-sumnjam.
    sad pročitaj ponovo šta si napisala. ako si cijepila djecu i zaštićena su hoćeš li mi molim te objasniti gdje je opasnost po tvoju djecu od necjepljenog djeteta? nisi li zaštitila svoju djecu cjepljenjem?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A eto, ja bas doma imam, po nekima kriticnu situaciju, Priorix-om necijepljenu trogodisnjakinju i bebu.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A eto, ja bas doma imam, po nekima kriticnu situaciju, Priorix-om necijepljenu trogodisnjakinju i bebu.
    fali dio...do koje je došlo zbog određenog stupnja neprocjepljivanja u Austriji. Zašto epidemija nije izbila u Hrvatskoj?? (ovo je samo retoričko pitanje)

  41. #141
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Međutim, kombinacije medicinske struke NIKADA, ALI BAŠ NIKADA ne uzimaju za shodno barem razmotriti tu MOGUĆNOST KORELACIJU CJEPLJENJE->BOLEST
    ovo je glavni uzrok mojoj sumnji u sistem cjepljenja

    kako ćemo imati pravu sliku (dobro, ne milaici, nego imunolozi i epidimiolozi) ako je tako teško pobuditi sumnju u cjepivo kao uzrok? zašto se neki ili večina dr.-ova ponašaju ko nojevi na samu spomen nuspojave cjepiva ?

    ako ospice mogu izazvati posljedicu i 7 godina nakon preboljevanja, kako mogu biti sigurni da i cijepivo neće imati tako dalekosežne posljedice?

    čeka li nas doživotno cijepljenje?
    jer koliko ja znam dječje bolesti su razornije što si stariji

  42. #142
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Doktori mi nisu autoriteti za zdravlje, pogotovo ne apsolutni autoriteti. Niti za prevenciju bolesti.
    A bome niti za brigu o zdravlju vlastite djece.

    Koristim ih za POMOC (alternativu ) pri ozdravljenju od (nekih) bolesti.
    -Potvrde i ine mocne papirice na koje im je dozvoljeno potpisati se a meni trebaju - i za to ih mogu preveslati bez problema ako treba.
    -Dijagnostiku velike vecine bolesti/poremecaja zdravlja.
    -Krpanje ekstremiteta i jos neke 'mehanicke' zahvate (facelifting npr. ako jednog dana sidjem s pameti... )


    Tako da - sto jedan glasniji od njih koji se voli slikati po novinama ubrizgava u svoju djecu mi ne znaci puno.
    Vjerujem da radi najbolje kako zna i umije.
    Kao i ja.
    :shock:

    Ne razumijem kako se uopće dopušta da netko nestručan odlučuje o necijepljenju malodobnog djeteta, koje niti krivo niti dužno može zbog toga oboljeti s teškim posljedicama. A i kolektivna imunost se smanjuje pa će nečija beba također još teže oboljeti. Svašta!
    Za bolju informiranost roditelja o cjepivima bez nuspojava (koja se plaćaju) svakako jesam!
    Kao zdravstveni djelatnik smatram da je ovdje gore naveden stav skroz neozbiljan i negativistički. Prepoznaje se puno puta da se doktori identificiraju s ostalim autoritetima pa tako i roditeljima, i da se zapravo kroz negativizam prema liječnicima izražava negativizam prema autoritetima. Samo, nisu djeca kriva za takvo što.
    Slažem se dr. Richterom. Osim što ne mislim svoju djecu cijepiti protiv vodenih kozica, a vjerojatno ni pneumokoka jer nisu hvala Bogu imunodeficijentni.

  43. #143
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Za bolju informiranost roditelja o cjepivima bez nuspojava (koja se plaćaju) svakako jesam!
    ne postoje cijepiva bez nuspojava

  44. #144
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Ok. Cjepiva sa zanemarivo malim brojem nuspojava.
    Ali i cigla ti može pasti na glavu dok hodaš, pa onda nemoj ni iz kuće izlaziti.. Mislim, stvarno neki ljudi nemaju pametnijeg posla.. Pardon, ne želim uvrijediti nikoga, ali stvarno tako mislim.
    Ako liječnici nisu kompetentni za posao koji rade, onda ni svi ostali nisu kompetentni za posao koji rade? Znači, frizeri ne znaju šišati, pekari ne znaju peći kruh, trgovci prodavati itd.
    Pa onda je to kaos, raspad sustava i sve ostalo što ide s tim. :/

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Girica prvotno napisa
    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Doktori mi nisu autoriteti za zdravlje, pogotovo ne apsolutni autoriteti. Niti za prevenciju bolesti.
    A bome niti za brigu o zdravlju vlastite djece.

    Koristim ih za POMOC (alternativu ) pri ozdravljenju od (nekih) bolesti.
    -Potvrde i ine mocne papirice na koje im je dozvoljeno potpisati se a meni trebaju - i za to ih mogu preveslati bez problema ako treba.
    -Dijagnostiku velike vecine bolesti/poremecaja zdravlja.
    -Krpanje ekstremiteta i jos neke 'mehanicke' zahvate (facelifting npr. ako jednog dana sidjem s pameti... )


    Tako da - sto jedan glasniji od njih koji se voli slikati po novinama ubrizgava u svoju djecu mi ne znaci puno.
    Vjerujem da radi najbolje kako zna i umije.
    Kao i ja.

    Kao zdravstveni djelatnik smatram da je ovdje gore naveden stav skroz neozbiljan i negativistički. Prepoznaje se puno puta da se doktori identificiraju s ostalim autoritetima pa tako i roditeljima, i da se zapravo kroz negativizam prema liječnicima izražava negativizam prema autoritetima. Samo, nisu djeca kriva za takvo što.
    .
    svasta si ti ucitala u moj post 'kao zdravstveni djelatnik'...
    to sto moj stav vidis kao neozbiljan i negativisticki - je tvoj problem...
    bas zanimljivo - ja obveznu politiku cijpljenja i te premise znanstvene teorije koja joj je u korijenu smatram neozbiljnom i negativistickom... iako mi se naziv 'uska i ogranicena' cini prikladnijim...

  46. #146
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Girica prvotno napisa
    Ali i cigla ti može pasti na glavu dok hodaš, pa onda nemoj ni iz kuće izlaziti..
    Ako liječnici nisu kompetentni za posao koji rade, onda ni svi ostali nisu kompetentni za posao koji rade?
    pad cigle nije nuspojava cigle nego gravitacije

    nije u pitanju globalna kompetetnost liječnika, nego da li znaju dovoljno? da li imaju sve info ili samo one od proizvođača cjepiva ? ...
    i oni su ljudi i ima među njima i pametnijih i ovih drugih
    u svakom žitu ima kukolja, čovjek treba biti oprezan kome vjerovati

  47. #147
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    stvarno svasta pricas.
    stvarno argumentirani komentar

    nikome nije dobrobit zajednice ispred dobrobiti vlastitog djeteta

    ali bolesti od koji se cijepe djeca su iskorjenjene radi cjepljenja

    ne baratam statistikom, ali prije cijepljenja djeca su umirala od difterije, pertusisa, ostajala invalidi zbog polia, vjerujem da svatko zna nekoga tko "vuče nogu" kao posljedica polia, koliki su muškarci ostali sterilni kao posljedica zaušnjaka (vjerujem da ima cura na forumu čiji M imaju sterilitet kao posljedicu parotitisa)

    danas su te bolesti iskorjenjene RADI cijepljenja

    i sada kada nema tih bolesti RADI cijepljenja, lakše je donjeti odluku ne cijepiti svoje dijete, nego kad bi svako toliko izbila epidemija neke od tih bolesti

    i ne znam zašto se itko vrijeđa na tu istinu
    to je za tebe i mnoge istomišljenike istina.
    za mene i još mnoge druge, to nije istina.
    zato što nije nikada dokazano da se baš radi cjepiva bolesti iskorjenjuju.
    to je pretpostavka, nije znanost.
    ne postoji takvo istraživanje, a da je RTC .
    pogledajte što se sve od tog vremena promijenilo.
    kako su onda ljudi živili, radili, liječili se, kako nakon toga.
    ot kud takvo uvjerenje da su baš i jedino cjepiva iskorijenila bolesti?
    hm, ja sam mislila da i higijena ima neke veze s tim, npr.
    a bome baš higijena i nije bila na nekoj razni prije 150 godina, nisu se nešto ruke prale i pazilo da je voda čista...
    postoje statistike unazad nekih 100tinjak godina koja pokazuju da su se incidencije mnogih bolesti znatno smanjile prije uvođenja cjepiva, a taj pad se nastavio i nakon uvođenja, samo puno blažim tempom.
    i onda lijepo pobornici cijepljenja uvijek prikazuju što je bilo zadnjih 50ak godina.
    nek pokažu statistike za zadnjih 150 godina, pa da vidiš čuda.
    ali naravno, to se ne radi.
    jer sumnjati u teoriju cijepljenja je bogohulno, politički nekorektno.
    i, možemo se beskrajno sprdat s time, ali ugrožava cijelu jednu, danas vrlo unosnu, industriju.
    a bome i neke temelje današnje teorije zdravlja i bolesti.
    kako se uvijek oko istih stvari periodički ponavljamo, tako ću ja sad, opet, citirati dobrog staropg Pasteura koji je pred smrt izjavio da se malo zeznuo, da ipak nije stvar u uzročniku nego u "terenu".
    ali ko šljivi umirućeg Pasteura...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    to je za tebe i mnoge istomišljenike istina.
    za mene i još mnoge druge, to nije istina.
    zato što nije nikada dokazano da se baš radi cjepiva bolesti iskorjenjuju.
    to je pretpostavka, nije znanost.
    ne postoji takvo istraživanje, a da je RTC .
    pogledajte što se sve od tog vremena promijenilo.
    kako su onda ljudi živili, radili, liječili se, kako nakon toga.
    ot kud takvo uvjerenje da su baš i jedino cjepiva iskorijenila bolesti?
    hm, ja sam mislila da i higijena ima neke veze s tim, npr.
    a bome baš higijena i nije bila na nekoj razni prije 150 godina, nisu se nešto ruke prale i pazilo da je voda čista...
    postoje statistike unazad nekih 100tinjak godina koja pokazuju da su se incidencije mnogih bolesti znatno smanjile prije uvođenja cjepiva, a taj pad se nastavio i nakon uvođenja, samo puno blažim tempom.
    i onda lijepo pobornici cijepljenja uvijek prikazuju što je bilo zadnjih 50ak godina.
    nek pokažu statistike za zadnjih 150 godina, pa da vidiš čuda.
    ali naravno, to se ne radi.
    jer sumnjati u teoriju cijepljenja je bogohulno, politički nekorektno.
    i, možemo se beskrajno sprdat s time, ali ugrožava cijelu jednu, danas vrlo unosnu, industriju.
    a bome i neke temelje današnje teorije zdravlja i bolesti.
    kako se uvijek oko istih stvari periodički ponavljamo, tako ću ja sad, opet, citirati dobrog staropg Pasteura koji je pred smrt izjavio da se malo zeznuo, da ipak nije stvar u uzročniku nego u "terenu".
    ali ko šljivi umirućeg Pasteura...
    Ok, ajmo onda ovako...Kako ti objašnjavaš ovu epidemiju ospica u Austriji, Njemačkoj i još nekim zemljama s nešto nižom procjepljenošću djece. Nije vrag da su prljaviji od nas?? Zašto se to nije pojavilo u Hrvatskoj ili mi stvarno imamo najčišću vodu i najbolje sapune??

  49. #149
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    pad cigle nije nuspojava cigle nego gravitacije

    nije u pitanju globalna kompetetnost liječnika, nego da li znaju dovoljno? da li imaju sve info ili samo one od proizvođača cjepiva ? ...
    i oni su ljudi i ima među njima i pametnijih i ovih drugih
    u svakom žitu ima kukolja, čovjek treba biti oprezan kome vjerovati
    Pa nisam ni napisala da je pad cigle njena nuspojava
    Da čovjek treba biti oprezan, slažem se.

    lucky day - oprosti što sam išta napisala "kao zdravstveni djelatnik", mi inače imamo i psihijatriju kao granu medicine.. ali tko zna više od tebe? Kao i riječ "negativistički" koju si tako dobro upotrijebila..

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Yaya, ljudi cija su djeca necijepljena su dobro znali da im djeca mogu dobiti ospice. Buku oko epidemije pravi netko treci.
    Oni koji djecje bolesti ne percipiraju kao prijetnju velikog rizika, mozda se cak i raduju da ih djeca prebole. Npr. moji su preboljeli kozice i stvarno mi je drago zbog toga. Imaju imunitet i to je to.

    Nego, nisu ni te kozice bezopasne za bebe, za odrasle pogotovo. Zasto ne upirete prstom u ljude koji ne cijepe djecu protiv njih?

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •