Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 305 od 305

Tema: 2+ - tko ne daje kravlje mlijeko?

  1. #301
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello,

    Moja jednoipolgodišnjakinja još uvijek nije okusila nikakvo životinjsko mlijeko. Mliječne proizvode voli, i nema nikakvih reakcija, redovito pije jogurt i jede sir. No, otkako ju više ne dojim, a to su zadnja 3.mj., dajemo joj adaptirano. Nekako sam u strahu davati joj kravlje, jer je teško probavljivo, i skeptična sam koliko zapravo dobrog a koliko lošeg radimo sa k. mlijekom, pa smo to dosad odlagali. Adaptirano smo nastavili jer se tako malecka uspavljuje, jednom po danu, navečer, i možda jednom puta po noći. Količinski je to cca 400 ml. Sad mi se i to adaptirano čini umjetno i ne znam koliko dobro, a i skupo je, pa bi rado prešli na nešto drugo.
    Razmišljala sam o rižinom, čisto „mlijeko like“ napitak, pa da joj dajemo to umjesto pravog mlijeka za uspavljivanje. Sad sam nekako počela razmišljati i o kozjem mlijeku, koje je životinjsko, ali kao lakše probavljivo, zdravije i manje laktoze.
    No, da li uopće početi sa tim životinjskim ili je bolje sa rižinim/sojinim napitkom? Ja nisam pametna što da radim?
    Inače mislim da papa dovoljno ostalih mliječnih proizvoda, i da unosi dovoljno vitamina i kalcija iz drugih namirnica. Čisto tražim zamjenu za adaptirano koje nam treba za uspavljivanje. Pokušali smo da vodom, čajem i sokom ali nije baš bila sretna… Kad je pospana, pali samo mlijeko, valjda ju to podsjeća na naše cicanje .
    Inače nema problema sa AD ni sa alergijama, jedino je bila dobila urtikariju prije 4.mj., pretpostavljamo na svježu smokvu.

    Što mi preporučate?

    Hvala

  2. #302
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mi smo s adaptiranog prešli i ostali na punomasnom kravljem. Mislim da je neka up-to-date preporuka držati dijete na AD-u dok god pije mlijeko (za djecu hranjenu AD-om, kao moja mala), ali meni je to bilo previše nespretno, a nisam uvjerena u benefite toga (ionako se ne može izbjeći sve to eventualno loše iz kravljega, u stvari, mi ga konzumiramo, neuklopljivo u našu organizaciju bi bilo držat je na AD-u, bez crno-na bijelo dokazanih šteta kravljeg). Koliko sam se (kratko, sasvim površno) informirala o soji, ona ima "najbolje šanse" profilirat se u namirnicu od koje će se zazirat jednako, ako ne i više od kravljeg mlijeka (primjerice, onkologica, na pregledu prsiju, me savjetovala što manje soje, tj. ne preparat od soje, odmah iza toga ide piletina, tako da je mlijeko tek neko 3-4 na liniji). U stvari, u svemu tome sam se rukovodila po kriteriju što mi se čini najmanje loše i lako izvedivo za nas, tako da je to ono... presijeci kako najbolje znaš i umiješ, po meni (tj. što vam je, nakon svega pročitanog itd. - izvedivo i zamislivo).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2011. at 14:58

  3. #303
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Imaš o tim dilemama AD ili kravlje (kad i da li prelaziti) dosta toga na AD podforumu na mame i bebe.

  4. #304
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ina, daj please link , ne znam na što točno misliš. Hvala

  5. #305

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sa zdravstvenog stajališta: ako dijete nije alegičar, i nema problema sa željezom u krvi, ne vidim ništa loše u kravljem mlijeku nakon godine dana. Nisam uopće uvjerena u neke dobrobiti adaptiranog mlijeka za djecu te dobi.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •