Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 305

Tema: 2+ - tko ne daje kravlje mlijeko?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno 2+ - tko ne daje kravlje mlijeko?

    Eto, mi ne konzumiramo kravlje mlijeko. Odnosno, probao ga je (u čokoladi, domaćim kolačima...), ali doručak i večeru jede na rižinom ili zobenom mlijeku.

    Jednostavno se ne mogu odlučiti za prelazak na kravlje, prema svemu što sam čitala, u njemu stvarno nema ničeg što je korisno za djecu... Pa me zanima, ima li još nešto starije djece koja ne konzumiraju kravlje mlijeko? Koji su vaši razlozi?

    E, da, za sad još dojimo navečer i po noći.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji ga ne piju osim iznimno. Imam litru u frizideru jer instant kavu pijem samo s kravljim. Zato i prelazim na espreso, da ga izbacim skroz. Ponekad mi se dogodi da nemam zobenog za Bianku, pa im onda ulijem kravljeg, ali to je oko 1/2 dl i vrlo rijetko.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i mene bi to zanimalo, premda nismo još u toj fazi. Ali ako bih davala rižino mlijeko, to bi moralo biti kućna izrada, jer ovo što se kupuje čini mi se da ima šećera i svakakvih dodataka?

  4. #4
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    cure piju Oatly zobeno s dodatkom kalcija i Alprosoya s vanilijom (ponekad s čokoladom). rižino nam nije fino niti za piti niti za kuhati. zobene pahuljice kuham na zobenom mlijeku a rižine loptice jedu u vaniliji.
    brine me što se Hana doslovno "navukla" na Alprosoya s vanilijom tzv. "uto jeko" iliti žuto mlijeko
    kravlje popiju ponekad, jogurte piju obične i voćne (Bio aktiv)

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa me zanima, ima li još nešto starije djece koja ne konzumiraju kravlje mlijeko? Koji su vaši razlozi?
    Ne pije ga, jer ga ne voli. S obzirom da ima problema sa zatvorom, gastroenterolog je rekao da ne trebamo niti forsirati. Preporucio je sojino. E sad, mene brine sto ne jede niti bilo kakav drugi mlijecni proizvod: nece vrhnje, jogurt, kefir...namaze..sireve...

  6. #6
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    ma dajte ljudi nemojte pretjerivati
    pa zašto djeca ne bi pila kravlje mlijeko ako nisu alergična? pa nek piju uz njega i rižino, i zobeno i sojino, ali izbaciti kravlje mlijeko i sve proizvode od njega zato što je netko napisao da nije zdravo meni je stvarno nerazumno

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara ga nije pila do 3. godine, a onda je počela malo-pomalo iz znatiželje. danas ga jako voli, skoro svaki dan popije šalicu mlijeka (2 dcl).

    nisam ga davala prije treće jer ga smatram skroz nepotrebnom namirnicom (kao napitak, ne mislim da jogurte, vrhnja, sir) s vrlo lošim učinkom na probavni sustav. kravlje mlijeko je za telad, a ne za djecu.

    margiti ga isto ne planiram davati dokle god ću moći, a mislim da će biti prije 3. godine, obzirom da je sve probala ranije nego što je sa zarom bio slučaj.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    i mene bi to zanimalo, premda nismo još u toj fazi. Ali ako bih davala rižino mlijeko, to bi moralo biti kućna izrada, jer ovo što se kupuje čini mi se da ima šećera i svakakvih dodataka?
    najčišće koje sam ja našla ima:
    vodu, rižu, suncokretovo ulje i sol.

    meni je to ok.

  9. #9
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mi smo 3+ i nije ga jos okusio doma.
    U vrticu su mu poceli davat kasice na bazi kravljeg mlijeka tek prosle jeseni, kad je navrsio 3. (prestala dojit s dvije i pol)
    No, od godine i pol obavezno pojede jedan jogurt dnevno za veceru. Prije bioaktiv, sada probiotik.
    Jede ABC sir ili maslac, u umjerenim kolicinama.
    Imam i kalcij od Childlife-a pa mu dajem zlicu otprilike 1 tjedno, mozda i rjedje, za svaki slucaj.
    Zao mi je da je od prosloga ljeta prestao jesti kasice koje sam mu radila na rizinom mlijeku obogacenom kalcijem, s raznim zdravim zitaricama, i to mi bas nedostaje.
    No, mlijeko kao mlijeko mu jos ne mislim nudit.
    Jedino si razmisljam o ovome novom Dukatovom s 90% manje laktoze :?

  10. #10
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa
    ma dajte ljudi nemojte pretjerivati
    pa zašto djeca ne bi pila kravlje mlijeko ako nisu alergična? pa nek piju uz njega i rižino, i zobeno i sojino, ali izbaciti kravlje mlijeko i sve proizvode od njega zato što je netko napisao da nije zdravo meni je stvarno nerazumno

    Pa nismo pricali o ostalim proizvodima, vec samo o kravljem mlijeku.
    Ono je ne samo moguc alergen, vec i jako tesko probavljivo. Evo, ja nisam popila casu mlijeka vec sigurno 15 godina, jer nakon gutljaja imam osjecaj da imam kamen u zelucu. (ne pricam o ostalim proizvodima, vec samo o mlijeku u casi) Pa sam OK.
    A ni Kinezi ga ne konzumiraju, pa su OK.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Meni su ta rižina, zobena... previše slatkasta. #2 voli jogurt, mlijeko popije ponekad.

    Kravlje mlijeko jest za teliće ali se ne držim toga dosljedno, a i nije mi nešto bitno različito o odnosu na na jogurt. A izbaciti sve mliječno pa i jogurt mi je nekako previše radikalno. Za koga je priroda namijenila jogurt

  12. #12
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    samo jogurte i sireve
    za pahuljice koristimo rižino mlijeko

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Mi isto jedemo samo jogurt i sir i izazivamo poprilicno cudjenje okoline pa se ponekad stvarno zapitam da li sam normalna i da li bi trebalo da joj uvedem mleko.
    Sad kad vidim da nisam jedina "nenormalna", lakse mi je!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    polfezna, što se tiče kalcija on ne nestaje niti se stvara u preradi mlijeka... znači trebalo bi biti isto mlijeko, jogurt, sir... i ne vidim čemu čuđenje
    a osim kalcija ne znam jel ima neki sastojak koji je kao nezamjenjiv (po tim ljudima koji se čude, probaj ih pitati)

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mm i ja pijemo puno k.mlijeka - volimo ga... ali F ne pije kravlje mlijeko, jer mu se ne sviđa, izbacio je i rižino (osobno, mislim da je jedino doma pripravljeno rižino OK, a sva kupovna su više ili manje s dodanim konzervansima...)... sojino mu ne mislim davati nikad, kao ni soju uopće...

    vrlo rijetko poželi čokolino (par puta mjesečno) i tada mu ga spravim s kravljim mlijekom.
    ne jede ni kolače, a čokoladu max 1x tjedno, pa to zanemarujem. ne kuham ništa na mlijeku, pa opet otpada...
    na komentare, a ima ih, se ne obazirem...
    jako voli jogurte i sireve, i to mi je drago...
    kad bi poželio mlijeko dala bih mu ga, ali ne bih nudila. mislim da je nepotrebna namirnica...
    dojim ga još uvijek, pa mu mlijeka ne manjka


    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zara ga nije pila do 3. godine, a onda je počela malo-pomalo iz znatiželje. danas ga jako voli, skoro svaki dan popije šalicu mlijeka (2 dcl).

    nisam ga davala prije treće jer ga smatram skroz nepotrebnom namirnicom (kao napitak, ne mislim da jogurte, vrhnja, sir) s vrlo lošim učinkom na probavni sustav. kravlje mlijeko je za telad, a ne za djecu.
    ako držiš da je kravlje mlijeko za telad, a ne za djecu, zbog čega si ga djetetu s 3 godine počela davati? i još ga i svakodnevno pije?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Ni moja Saša ne konzumira kravlje mlijeko, ali ni druga mlijeka ne voli. Također ne jede nikakve mliječne proizvode. Ne brinem se zbog kalcija, jede puno lisnatog povrća, mahunarki, žitarica.
    U palačinke stavljam zobeno, a kada smo u gostima onda jede što i svi ostali

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Lutonjice, a po cemu je kravlje mlijeko za telad, a jogurt i sirevi podlijezu drugoj klasifikaciji?

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Lutonjice, a po cemu je kravlje mlijeko za telad, a jogurt i sirevi podlijezu drugoj klasifikaciji?
    Pridružujem se upitu!

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa jogurte i sireve ne radi krava, nego mljekarica!

  20. #20
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Pa jogurte i sireve ne radi krava, nego mljekarica!
    A za koga je med? Ili se preporučuje samo u medenjacima ?

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Pa jogurte i sireve ne radi krava, nego mljekarica!
    pa da, tako nekako.
    a pčele ne jedu med. ili ja nemam pojma o medu :?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    supotno uvriježenom mišljenju, ni medvjedi ne jedu med (provaljuju u košnice da bi pojeli ličinke pčela - kaže moj bratić pčelar)

    meni je od mlijeka veći problem što #2 obožava tvrdi sir, a to mi se čini preslano

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    med je pčelama zimnica, ili hrana za ličinke, nek me ispravi netko stručniji

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A otkud mljekarici mlijeko?

  25. #25
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Šta rade pčele s medom? Stvarno pitam, nemam pojma.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    iz onih lijepih drvenih kantica, ne?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    odgovor na Zoranino pitanje

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    iz onih lijepih drvenih kantica, ne?

  29. #29
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Pa jogurte i sireve ne radi krava, nego mljekarica!
    prerađeni su bakterijama i zato su probavljiviji za ljudski 1 želudac
    kravlje mlijeko je predviđeno za teletova 4 želudca, koja se moraju uvježbati za kasniju probavu trava

    osim toga laktoza je malo problematična jer je povezana sa razvojom dijabetesa

  30. #30
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Koja je to namirnica savršeno spravljena od prirode točno za ljudska bića od 2 godine pa nadalje? Šta nije sve što konzumiramo zamišljeno kao nešto drugo, a ne idealna hrana za ljudska bića? I zašto bi kravlje mlijeko, koje konzumiramo tisućama godina, bilo drugačije od ostale hrane? Mislim, tko ga ne probavlja - ne probavlja ga, tko ne voli - neka ne pije, ali nas četvero doma ga probavljamo i konzumiramo s velikim užitkom. Mislim, zašto me stalno netko uvjerava da nije moguće da probavljam nešto što je mom želucu lako da lakše ne može biti?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    evo za vertex sa wikipedije
    Larvae are initially fed with royal jelly produced by worker bees, later switching to honey and pollen
    znači med dođe pčelićima kao dohrana... dakle još smo on topic
    sad stvarno idem radit

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  33. #33
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hvala, Ailish!

  34. #34
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Mislim, zašto me stalno netko uvjerava da nije moguće da probavljam nešto što je mom želucu lako da lakše ne može biti?
    pa ja tebe ne uvjeravam i žao mi je ako tako izgleda.
    samo objašnjavam zašto ja svojoj djeci ne dajem mlijeko.

  35. #35
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A otkud mljekarici mlijeko?

    Otela ga i ostavila telad gladnu

  36. #36
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Mislim, zašto me stalno netko uvjerava da nije moguće da probavljam nešto što je mom želucu lako da lakše ne može biti?
    pa ja tebe ne uvjeravam i žao mi je ako tako izgleda.
    samo objašnjavam zašto ja svojoj djeci ne dajem mlijeko.
    Ma ne, znam da me ne uvjeravaš, ovo ja malo dramatiziram jer svako malo netko piše o savršenoj beskorisnosti i bezvrijednosti kravljeg mlijeka, a meni se to čini, blago rečeno pretjerano. Nitko ne uvjerava posebno mene, a najmanje ti .

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, ovdje se i ja mogu postrojiti ako je stvar samo u tome da se ne konzumira mlijeko, a mliječni proizvodi da. Ja naime mlijeko ne podnosim, a tako niti moja mama niti baka, a i Lea je to naslijedila - ne voli mlijeko.

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a mene fakat boli želudac kad ujutro konzumiram mlijeko.
    i povraća mi se.
    i dobijem proljev.
    ali to je cijena za doručkovanje napolitanki s mlijekom.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Btw. pčele naravno jedu med.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a mene fakat boli želudac kad ujutro konzumiram mlijeko.
    i povraća mi se.
    i dobijem proljev.
    ali to je cijena za doručkovanje napolitanki s mlijekom.
    sigurno imaš intoleranciju laktoze, ali neku blažu pa ti nije baš užasno zlo. Ja mislim da mi svi u familiji imamo, moja mama isto baš povraća od mlijeka, a meni je redovito mučno - npr. kavu pijem sa mlijekom ali ako previše stavim bude mi mučno. Lea isto odbija mlijeko, oduvijek.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    osim toga laktoza je malo problematična jer je povezana sa razvojom dijabetesa
    kako to da onda majcino mlijeko nije problematicno? u njemu se nalazi ista ta laktoza (inace ugljikohidrat).

    pretpostavljam da mislis na dijabetes tip 1, ciji nastanak se dovodi u vezu s preranim uvodjenjem kravljeg mlijeka u prehranu djeteta?

    dakle, tu se radi o PROTEINIMA kravljeg mlijeka, koji mogu izazvati probleme. zbog toga se npr. majkama u obiteljima gdje postoji genetska sklonost dijabetesu tip 1 preporucuje da, ukoliko ne doje, bebe hrane potpuno hidroliziranim mlijekom. to je mlijeko u kojem su svi proteini razbijeni na aminokiseline.

    teska probavljivost kravljeg mlijeka u starijoj dobi vezana je za laktozu, jer neki ljudi izgube sposobnost da je preradjuju, nedostaje im enzim laktaza.

    bebe koje nemaju laktazu ne smiju se hraniti ni majcinim mlijekom. to je jako rijedak poremecaj.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    ja kao marta, pijem ga u kavi (pikicu)
    cure ga ne piju i ne vole
    od "zamjenskih" mlijeka koristimo rižino i zobeno (njega češće za kuhanje)

    ja također smatram da kravlje mlijeko nije za ljude, pa pola svjetske populacije ga uopće ne konzumira, a i moje osobno iskustvo sa k. mlijekom je bljakasto, pa je valjda i to imalo utjecaja
    a o priče o kalciju iz k. mlijeka mogu samo
    ta mliječna i mesna industrija su mi skoro kao farmaceutska

  43. #43
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    pa ja tebe ne uvjeravam i žao mi je ako tako izgleda.
    samo objašnjavam zašto ja svojoj djeci ne dajem mlijeko.
    ajde mi onda odgovori na prije postavljeno pitanje:
    zašto djetetu mlađem od 3 godine daješ mlijeko, a od 3 daješ? odnosno, kad prestaje biti dijete, jer
    nisam ga davala prije treće jer ga smatram skroz nepotrebnom namirnicom (kao napitak, ne mislim da jogurte, vrhnja, sir) s vrlo lošim učinkom na probavni sustav. kravlje mlijeko je za telad, a ne za djecu.

  44. #44
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    što se tiče kalcija on ne nestaje niti se stvara u preradi mlijeka... znači trebalo bi biti isto mlijeko, jogurt, sir...
    st se tice sira, ja sam mislila da vecina kalcija ostaje u sirutki :? (zato preferiram jogurt)


    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A otkud mljekarici mlijeko?
    izdaja se

    malo sam zbunjena ovom temom (mozda nedovoljno educirana) :? :/

    nikad nisam forsirala kravlje mlijeko, ali nemam neki negativan stav o njemu. moja ga djeca piju koliko zele. J je bio alergican na njega skoro do trece godine, pa ga do tad nije pio (ali nije volio ni rizino ni sojino, zivio je samo na mom). T i R su ga poceli piti negdje sa godinu i pol - dvije, i piju ga - nekad vise, nekad manje...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja sam momentalno neutralna. Namirnica ko i svaka druga...

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne otvaraj tu Pandorinu kutiju.

    Problem je u svemu. Od lijekova i hormona koji se daju kravama, preko prerade (poznatije kao S&G) do price o kalciju.

  47. #47
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    kod nas je situacija, onako - bas sarena...

    ja kravlje mlijeko ne podnosim piti, al ga u "ukrucenom" obliku konzumiram - kolaci, griz, cokolino (to samo ja smijem jesti )

    mm ga podnosi, al mu zna smetat probavi, pa ga rijetko pije, al ga isto konzumira u kolacima, grizu i s pahuljicama

    ida, noa i leo - svaki dan struse skoro dvije litre mlijeka. cesto doruckuju i/ili veceraju pahuljice (kukuruzne, rizine...) ili griz ili nesto slicno, a kad ga ne konzumiraju u necemu, onda ga piju uz nesto... problema sa stolicom nemaju, ida i leo jedu i sireve i jogurte, noa nesto manje.


    ova ostala mlijeka gotovo da nisu probali, ja zazirem od soje, a kako ni sama ne volim kravlje, to imam averziju prema svim ostalim ?? (kako bi se reklo - mlijekima? mliječkovima? )


    koje je to "alternativno" mlijeko pristupacno cijenom i zdravljem?

  48. #48
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cijenom nijedno. Zdravljem zobeni i rizino. Al brate mili, tako sam navucena na kavu sa kravljim da nema sanse da stavim zobeno.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ma, ni ja ne mislim da je kravlje mlijeko sad neki veliki bed. Za K. je sigurno lošije što tu i tamo pojede čokoladu, slane štapiće, pokoju napolitanku, bijeli kruh... Dakle, ne dramim ako ga ima u nečemu, ali mi nema smisla nuditi mu ga. Ipak mislim da je rižino/zobeno uz neke žitarice zdraviji doručak od kravljeg mlijeka s tim istim žitaricama, samo to.

    Ja sam jako voljela kravlje mlijeko, sad ga već duže vrijeme ne pijem.

  50. #50
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    pa ja tebe ne uvjeravam i žao mi je ako tako izgleda.
    samo objašnjavam zašto ja svojoj djeci ne dajem mlijeko.
    ajde mi onda odgovori na prije postavljeno pitanje:
    zašto djetetu mlađem od 3 godine daješ mlijeko, a od 3 daješ? odnosno, kad prestaje biti dijete, jer
    nisam ga davala prije treće jer ga smatram skroz nepotrebnom namirnicom (kao napitak, ne mislim da jogurte, vrhnja, sir) s vrlo lošim učinkom na probavni sustav. kravlje mlijeko je za telad, a ne za djecu.
    sorry, nisam vidjela da si me to pitala.
    3 mi nije neka magična granica općenito, nego je s 3 zara sama zatražila da proba kravlje mlijeko, pa sam joj dala. tada mi to više nije bilo toliko problematično jer je probavni sustav s 3 godine puno "sposobniji" nego s recimo 1 godinom.
    isto tako sam napisala i da će margita vjerojatno prije 3 probati mlijeko, obzirom da kopira stariju sestru. ali mi svejedno ne pada na pamet da joj sad s navršenih godinu dana dajem da pije kravlje mlijeko.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •