Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 227

Tema: Da li biste radile kombinirani probir test?

  1. #1
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Da li biste radile kombinirani probir test?

    Nakon što je mojih par prijeteljica napravilo taj test, neki su bili dobri a neki ne, ja sam se našla u sto pitanja...Pa me zanima, biste li radile taj test, zašto, i ako bi rezultati bili loši, biste li radile amniocentezu?

  2. #2
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    napravila bih sve tim redosljedom koji si navela ali je kod mene stvar što se ne bih uopće odlučila išta raditi, kao što niti nisam.
    znam da trudnoću, u slučaju loših rezultata pretraga, ne bih prekidala vjerujući u čudo pa me iz tog razloga ne bi niti zanimali rezultati.
    svoju sam trudnoću odgulila u 40oj godini i sve je bez ikakvih pretraga prošlo više nego odlično.

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ne bi radila

  4. #4
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    anima, mozes i ovdje naci dosta informacija 'za' i 'protiv' amniocenteze:
    amniocenteza da/ne?

  5. #5
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    anima, mozes i ovdje naci dosta informacija 'za' i 'protiv' amniocenteze:
    amniocenteza da/ne?
    Mene uopće ne zanima amniocenteza, nego me zanima koliko bi ih se odlučilo za ovaj test budući da sada imamo tu mogućnost

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Baš sam neki dan zahvalila doktorici na informaciji, ali ne bi ga radila jer:
    a) nijedan od tih testova nije 100% pouzdan i ne želim si priuštiti mjesece strepnje bez veze
    b) rodila bih ionako, bez obzira na eventualnu dijagnozu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja bih sve radila (uz indicije), a o daljnjim odlukama.....otom potom..

  8. #8
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Da i da.

  9. #9
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Nisam ga radila iz istih razloga kao Kloklo.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Radila, pokazao se puno pouzdaniji i od doublea (double mi je bio loš) i od tripleova - on ima točnost 85% uz bitno manje lažno pozitivnih od doublea i triplea i vani se sve više radi samo kombinirani. Sve ti to ovisi kojem dr.-u ideš, oni koji gravitiraju Petrovoj će ti reć - triple, oni koji gravitiraju Vinogradskoj - double, ako su stariji nisu ni čuli za kombinirani, pogotovo ako nisu iz Zagreba itd. Ja sam se držala onoga što dr. koji slovi kao najjači u prenatalnoj dijagnostici - dr. Kos - drži točnijim, a on, ako sam ga dobro shvatila, drži točnijim kombinirani od svih drugih testova (osim amnio). Radila sam i amnio jer je double bio loš i nismo više imali mira - više o tome ima na amnio da ili ne. A propos da ili ne, tu si svaka osoba sama mora odlučit da li bi radila ili ne bi radila, to je jedna vrlo intimna i za neke (bila je za mene) teška odluka, neki odu rutinski, sve ti ovisi o konkretnoj osobi, i ne može nitko umjesto konkretne osobe i njenog partnera odgovoriti na to pitanje - da ili ne - par morate doći do pravog odgovora za taj par. Amnio je invazivna pretraga i može doći do spontanog kao posljedica (1 u 200 žena će pobaciti kao neželjena posljedica amnioa) pa se treba dobro informirati o rizicima ili, ako paru tako lakše, "ići zatvorenih očiju i nadati se najboljemu", koji put mi se čini moje prokletstvo što više toga znam.

  11. #11
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    također sam radila kombinirani test! i to baš prošli tjedan! trudnoću mi prati isto dr.kos, i predložio ga je budući da nam je prva beba umrla par sati nakon poroda, i trudnoća je vrlo rizična! uzrok koji je doveo do smrti nikad nisu mogli otkriti, odnosno našli su oštećenje srca ali nikad uzrok koji je doveo do toga! otišla sam na taj test jer stvarno ne želim proći još jednom ono što sam prošla, a vjeruj te mi to je nešto prestrašno i nešto najteže što smo MM i ja u životu prošli.
    kombinirni test nam je bio o.k., rizika nema! da se pokazao rizik, razmislila bi što bih dalje! ne odbacujem amniocentezu makar sam upoznata sa svim vezano za nju! ali to je osobni izbor svakog pojedinca, i svatko treba nakon što je upoznat sa svim detaljima odlučiti sam za sebe, bez osude drugih, jer svatko ima pravo na svoje odluke!
    ovo je naravno moje mišljenje, i naravno da se ne moraju svi složiti s njim!

  12. #12
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    ne bi ga radila jer:
    a) nijedan od tih testova nije 100% pouzdan i ne želim si priuštiti mjesece strepnje bez veze
    b) rodila bih ionako, bez obzira na eventualnu dijagnozu
    I ja isto.
    Boraveći na ovom forumu, čitajući vaše priče i razmišljanja, neke su se stvari jednostavno posložile u mojoj glavi. Osnovno za odluku mi je bilo "šta sa rezultatima tih testova". Kad sam shvatila da ne bih išla na AC i da bih rodila u svakom slučaju, odgovor je došao sam.
    U prvoj trudnoći sam radila tripple, postojale su neke indikacije da se to odradi, i hvala Bogu, došao je dobar.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ne bih radila niti jedan.
    Ne smatram ih dovoljno pouzdanim jer to zapravo nisu dijagnostički testovi.MM se slaže.Zapravo ,odluka o odbijanja ponuđenog je bila laka.

  14. #14
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Samo smo u 12 tjednu izmjerili nabor i ništa drugo. Bilo je OK pa sam odustala od cijele pretrage jer sam taj dan (umirući od straha dal će sve biti OK) shvatila da ni ne znam što bih sa suprotnom informacijom... Pobacila 99% ne bi - tako da nije imalo smisla nastavljati s pretragama.

    Amniocinteza - NE
    Prijateljica je izgubila dvije bebe svaki put uzrokovane komplikacijama nakon amniocinteze tako da NE, HVALA :/
    Što se tiče godina - ako odlučim zatrudnjeti u 40-oj znat ću koje rizike ta odluka donosi sa sobom

  15. #15
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne bih radila. I nisam.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    ne bi ga radila jer:
    a) nijedan od tih testova nije 100% pouzdan i ne želim si priuštiti mjesece strepnje bez veze
    b) rodila bih ionako, bez obzira na eventualnu dijagnozu
    X

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mene moj gin uopće nije pitao da li želim ili ne želim napraviti kombinirani probir. Jednostavno mi je odredio datum 17.04. za uzv i vađanje krvi, uz cijenu od 400,00 kn. Imam 33 god. i jedan pobačaj iz sebe. Napominjem da je u ovoj trudnoći svaki uzv bio uredan. I šta sada? Idem na kombinirani pa ću vidjeti. Na loš nalaz ne računam!!!

  18. #18
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Malo podižem, voljela bih da što više forumašica odgovori na ovo pitanje

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne bih ga radila jer ne bih išla na amniocentezu - kad sam bila trudna sam bezglavo napravila double, ne razmišljajući, i na temelju tog iskustva sam zaključila da nema smisla raditi te testove ako se ne misli ići na amnio.

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nisam radila nikakve testove te vrste, niti cu.

  21. #21
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ja jesam, vise zato sto sam bila isprepadana pa mi se cinilo da moram obaviti sve sto mi doc kaze samo da se smirim i ne izmisljavam razne gluposti.

    sad kad razmislim, da sam dobila negativan tj rizican rezultat ne znam sta bi s tim jer sam nekak misljenja da ne bih prekinula T (nisam ziher :/ ), ali kak mi nije padalo na pamet da ne bi bio dobar nalaz nisam brinula o rezultatu dok ga nisam vidjela, a onda sam vrlo brzo zaboravila da sam ga radila.

    da postoji neki razlog koji bi mogao uzrokovat rizicnu T vjerojatno bi radila jedino kombinirani probir, ali ne i sve ostale testove...

  22. #22
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    mislim da bi, i jedno i drugo. ovaj put sam isla samo na amnio. radije bih da sto prije znam jel sve ok.

  23. #23
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Ne bi radila, odnosno nisam radila taj probir. Kao što kaže kloklo nisam si željela priuštiti tu agoniju i paničarenje ako nešto eventualno nije u redu. A što se tiče amniocenteze, rezultati dođu tako kasno da teško da bih se u 20. tjednu odlučila za prekid trudnoće kakva god bila dijagnoza.
    Dakle odlučila sam se poštediti svog tog iščekivanja i nerviranja.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    a) nijedan od tih testova nije 100% pouzdan i ne želim si priuštiti mjesece strepnje bez veze
    b) rodila bih ionako, bez obzira na eventualnu dijagnozu
    nisam trudna, ali ako nekad budem ovo je moj odgovor ne samo za kombinirani, vec i za ostale pretrage tipa amniocentreze i sl.

  25. #25
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Dr me je zeljela poslati na test i sto se toga tice odmah sam joj rekla da vaditi krv mogu otici ali ako nesto dodje problematicno ne vjerujem da bi otisla na amniocentezu. Imala dva puta u ranoj trudnoci krvarenje i jednostavno sam se bojala da amnio ne napravi vise stete nego koristi. Po UZV je sve u redu, za testove znam da nisu 100% pouzdani i nekako mi se ne da "cackat mecku" ako za to ne postoje neke opravdane indicije. A da sam isla i da je ispalo lose opet nisam sigurna da bih mogla pobaciti. Na kraju nisam radila nikakve testove.

  26. #26
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    prema tome kako situacija je sad nakon prve trudnoce nebi isla radit taj test jer iskreno neznam sto bi sa nalazom bio on los ili dobar

    cak nebi ni na ove 3D 4D ultrazvuke da mi nebi rekli nesto sto tad ne zelim znati tipa nekih malformacija jer mi je ipak lakse se nositi s nekim stvarima kad ih vidim uzivo

    i da se nemoram brinuti u trudnoci sta sve ne valja

    ali to je moje misljenje kad sam djelomisno to prosla bez testova i 3D ultrazvuka

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Moze li mi neko objasniti o kakvim testovima pricate i zasto i kada se rade? Meni sve sto je doktorica objasnila je test na down sindrom (da Bog sacuva od toga) u 16 tj i nista vise, tako da ne razumijem ovo :/

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sve ti je to vrst skrininga na Down i još par sindroma, svaki test ima svoj postotak točnosti, kombinirani je zasad najtočniji, double i triple su manje točni tj. imaju dosta lažno loših rezultata, amniocenteza je najtočnija i, ako nema grube greške u labu u smislu zamjene rezultata, uglavnom je jednoznačna - evo ti ukratko ubjašnjeno što je što:

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...a/04_amnio.asp

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A kombinirani probir se radi ranije od 16. tjedna - mislim 10.-13. tjedan, vidi gore na linku.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Radila, i samo se nervirala... naime, uzv nlaz bio ok, ali nalaz krvi pokazivao visok rizik.. ukupan (kombinirani) rezultat je bio nizak rizik, ali mene je kopkao ovaj los nalaz krvi... dr preporucio i double, ali ja sam odustala od daljih testiranja... dovoljan stres mi je bio taj kombinirani, trebalo mi je vremena da dodjem sebi i da shvatim da kakav god rezultat bio, ja bi rodila svoje dijete i to je to... uglavnom, rodila sam divnog djecaka, bez ikakvih problema...

    drugi slucaj, jedna poznanica, izuzetno dobar rezultat kombiniranog, na zalost, beba imala teske srcane mane...

    dakle, nisu 100% pouzdani, meni je to bio samo dodatni stres..

  31. #31
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Nisam radila jer bih rodila bez obzira na rezultat. Čini mi se da se to danas malo prečesto radi i da si žene niti ne uzmu vremena da razmisle što bi sa eventualnim lošim rezultatom. Ako žena misli zadržati trudnoću (i očuvati je zdravom), onda je to stvarno nepotreban (i opasan) stres. Znači, o stvarima koje ne mogu mijenjati ću misliti kad dođe vrijeme za njih.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Ja sam ga napravila i ispao je odličan,međutim da nije bio dobar vjerovatno nebi išla dalje na pretrage. :/
    Išla sam čisto radi toga da ako ima kakvih rizika da se kolko tolko pripremim.

  33. #33
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Citiraj kloklo prvotno napisa
    ne bi ga radila jer:
    a) nijedan od tih testova nije 100% pouzdan i ne želim si priuštiti mjesece strepnje bez veze
    b) rodila bih ionako, bez obzira na eventualnu dijagnozu
    I ja isto.
    Boraveći na ovom forumu, čitajući vaše priče i razmišljanja, neke su se stvari jednostavno posložile u mojoj glavi. Osnovno za odluku mi je bilo "šta sa rezultatima tih testova". Kad sam shvatila da ne bih išla na AC i da bih rodila u svakom slučaju, odgovor je došao sam.
    U prvoj trudnoći sam radila tripple, postojale su neke indikacije da se to odradi, i hvala Bogu, došao je dobar.
    Za mene vrijedi sve od A do Ž. Nisam ovoga puta htjela raditi ni double ni triple ni kombinirani iako mi je bilo preporučeno budući da sam u 36. godini. Znala sam da amniocintezu ne želim pa mi se činilo besmislenim raditi test koji je u osnovi statistički.
    I baš kao to ste rekle - nalazi amniocinteze dođu tako kasno da bi me samo opterećivali, a ne bih mogla ni željela ni razmišljati o prekidu trudnoće. Tim više što bebicu osjećam od 15. tjedna!

  34. #34
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Iman prvotno napisa
    down sindrom (da Bog sacuva od toga)

    Zašto? Zar je to zbilja najgore što nam se može dogoditi?

    Oprosti, ali moramo misliti i na mame koje imaju dijete s DS i postaju na ovom forumu. Prošla su, na sreću, ta vremena kada ih se gledalo na ovaj način.

    A što se tiče same teme, mislim kao i klo klo. Dotične testove ne bih radila.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    radila triple test (valjda radi toga sto imam 36 god) rezultati okej.
    da nisu bili okej nebi razmišljala ni trena o prekidu trudnoće, MM suglasan sa mnom.
    ne bi htjeli tom djetetu a ni sebi pruziti ni trenutke patnje.

    zasto? prijateljica ima dijete sa DS...vidjela i no tnx...ali NO TNX, što god neko mislio o tome. zato testovi i postoje.

  36. #36
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    zasto? prijateljica ima dijete sa DS...vidjela i no tnx...ali NO TNX, što god neko mislio o tome. zato testovi i postoje.


    dozvoli mogućnost da nekima postojanje tih testova služi tome da se priviknu na činjenicu da će im život izgledati malo drugačije nego što su priželjkivali. nisu baš svi spremni u slučaju neočekivanih rezultata prekinuti trudnoću. ima nas raznih.

  37. #37
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja bih. i radit ću ga sigurno ako zatrudnim. a što ću s rezultatima, nemam pojma. to je ono što me muči. sigurna sam da je lako ženama koje su unaprijed donijele odluku, ovakvu ili onakvu.

    najgore je nama neodlučnima. uglavnom, radit ću ga i molit ću svako božanstvo kojeg se sjetim, palit svijeće i plesat razne plesove, chantat i skupljat djeteline s četiri lista i nadat se da će svi rezultati biti dobri jer ako neće, ja stvarno nemam pojma što bih...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Napravila sam testove i ako ikad više budem bila trudna ( čisto sumnjam ) opet bih ih napravila.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    6

    Početno

    Ja ovaj tjedan idem na triple i ako bude loš, ići ću na amnio.

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    sigurna sam da je lako ženama koje su unaprijed donijele odluku, ovakvu ili onakvu.
    Lakše je kad par zajednički odluči, ali da je lako, nije nikako. Kombinirani je (vani, gdje se radi u sklopu integriranog skrininga) baš zamišljen da bude neka vrst skrininga kojim će se zahvatiti široka populacija (i ispod 35), naravno, one trudnice koje se žele tome podvrgavati, a u cilju smanjivanja broja invazivne pretrage a la amniocenteza koja može potencijalno fatalno završiti i nema zato smisla da po defaultu na njih šalju dobnu skupinu trudnica od 35+, jer, za razliku od doublea i triplea ima manji broj lažno pozitivnih i time bi trebao umanjiti broj lažnih panika i muka.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mislim, možda nekome i je lako, meni, iako smo donijeli odluku unaprijed, je bilo koma. A i pitanje je koliko je ta odluka nepromijenjiva da se zbilja ide provesti, ali opet, naginjali smo kao par u jednom smjeru.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Baš sam neki dan zahvalila doktorici na informaciji, ali ne bi ga radila jer:
    a) nijedan od tih testova nije 100% pouzdan i ne želim si priuštiti mjesece strepnje bez veze
    b) rodila bih ionako, bez obzira na eventualnu dijagnozu
    na ovo nemam što dodati, već samo složiti se u potpunosti

  43. #43
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    odlučila sam da ne želim ići na amnicentezu. nakon te odluke, testovi nisu imali smisla pa ih nisam radila.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    ne bi radila

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    zasto? prijateljica ima dijete sa DS...vidjela i no tnx...ali NO TNX, što god neko mislio o tome. zato testovi i postoje.


    dozvoli mogućnost da nekima postojanje tih testova služi tome da se priviknu na činjenicu da će im život izgledati malo drugačije nego što su priželjkivali. nisu baš svi spremni u slučaju neočekivanih rezultata prekinuti trudnoću. ima nas raznih.
    slažem se no....prije ikakvih odluka preporučila bih sasvim iskreno posjetiti koje dijete sa DSom, da vidiš iz prve ruke kako to nije "malo" drugačije od priželjkivanog nego je to 120% davanja sebe. neki ljudi to nemogu ili ne žele...svejedno je. moja prijateljica danas koliko god voli svoje dijete ne pada joj na pamet imati drugo da se stvar ne ponovi (mada su vjerovatnosti sasvim male). da...bila je od onih da nece raditi testove jer sto ako se pokaže da nešto ne štima. pokazalo se ne štima pa se je i dalje nadala da je možda okej a i ako nije da nije to baš najgore na svijetu. danas krivi sebe što nije imala hrabrosti sagledati realno cijelu situaciju i prekinuti trudnoću, no i dalje ima dijete za koje će napravit sve na svijetu.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    18

    Početno

    bok svima,
    ja sam u drugoj trudnoći (prva -školska)radila kombinirani probir čiji rezultat je bio izrazito loš(rizik veći od 1: 50;dob 33 godine) te sam se odlučila na ac u poliklinici vili,ali na žalost prije samog zahvata u 16. tjednu uspostavilo se da se djetetu ne razvijaju bubrezi te je indiciran pobačaj.Rezultat analize je pokazao da je djete kromosomski bilo potpuno zdravo,samo je nažalost imalo anomaliju nespojivu sa životom.
    Sada sam trudna 6 tjedana i opet bi napravila ovaj test,iako me svega jako strah.

  47. #47
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Draga Puka, želim ti od sveg srca da se ne ponovi loše iskustvo i da rodiš najzdraviju bebicu na svijetu

  48. #48
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Nisam i ne bih.

    Inače, ginekolog koji mi je na početku pratio trudnoću triple test je predstavio kao nešto što se jednostavno radi, ne kao nešto što se bira.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    18

    Početno

    hvala kloklo na dobrim željama i ja se uistinu nadam da će ovoga puta sve biti u najbojlem redu jer stvarno ne znam kako bi sve to ponovno preživjela

  50. #50
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dobro poznajem jedno dijete s DS-om, a površno upoznata i s još nekim obiteljima koje imaju takvo dijete. Dakle, ne govorim čisto idealistički, već gledajući jedan konkretan primjer, i to samohranog roditelja koji podiže takvo dijete. U njegovim očima nema ništa manje sjaja i ljubavi kad priča o svome djetetu, a angažman oko njega nije ništa ni manji ni veći nego što je moj vlastiti.
    Nedavno je u jednom hrvatskom DM-u zaposlena osoba s DS-om, u mom kvartu godinama je (u jednom dućanu) radio takav mladić, a mogla bih nabrojati i još primjera kvalitetne socijalizacije tih ljudi (i to u mojoj prilično provincijalnoj sredini).
    Svako naše "Bože sačuvaj" stvara stigmu koja sprječava da u našem društvu bude još ovakvih primjera prihvaćanja različitosti.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •