Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Trudovi u 35. tjednu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    39

    Početno Trudovi u 35. tjednu?

    Pozdrav cure!
    Sada sam 35+1 i jučer sam bila na pregledu u Vinogradskoj i rađen mi je samo vaginalni pregled, bez ultrazvuka i ctg-a. Na nalazu piše: portio skraćena na ! 3/4 čl, RP, CC za prst prohodan. Čemu taj uskličnik? Pretpostavljam da nešto nije u redu! Sinoć me zaboljelo nisko u predjelu leđa sa laganim grčevima u donjem dijelu trbuha i to je trajalo nekih pola sata. Ujutro me probudila bol u leđima i ti neobični grčevi. Također sam imala potrebu za velikom nuždom kada su trajali ti bolovi. To je trajalo kojih pola sata i onda se opet sve smirilo. Prije 2 tjedna bila sam hospitalizirana zbog visokog tlaka i tada su na ctg-u bili vidljivi trudovi. Doktorica me u čudu pitala zar me ništa ne boli jer su trudovi dosta intenzivni, ali ja nisam nikakvu bol osjećala. Tada je pisalo u nalazu portio održana. Nije valjda da moj sin želi doći na svijet prije nego smo se dogovorili?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    da to su trudovi, takve sam i ja imala u 35 tj. u prvoj trudnoći i iz neznanja sam provela cijeli dan na WC-u sa ozbiljnim strahom da će mi puknut crijeva , dan iza toga lagano krvarenje , pa sam hospitalizirana i dan iza tog mi je puko vodenjak, nekoliko sati prije nego mi je puko vodenjak radili mi CTG i sestra je rekla da očito ne valja aparat jer pokazuje trudove ( tad ih nisam osjećala ), uglavnom miruj i nadaj se najboljem ( da će beba ipak još pričekat bar par dana )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    sanja091, ja se nadam da se beba neće požuriti....
    ...a stvarno me živcira kaj niš ne vele, nego mi moramo sami išćitavat nalaze i paničarit

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZAPREŠIĆ
    Postovi
    55

    Početno

    Skračen cerviks za 3/4 nije strašna stvar veći su problem trudovi. Stoga u krevet ili vrlo ugodne pozicije i puno odmaraj. Iz iskustva znam da se disciplinom daleko može dogurat. Naime ja zbog predispozicija maternice pri svakoj trudnoči imam problema. U 19 tjednu dobijem trudove utvorim se 2 cm i tako do poroda. No izdrži se sve za male pikače.
    Veliki pozdrav i samo hrabro bit će sve ok

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Odmaraj,odmaraj,odmaraj.To su trudovi,i samo se odmaraj,nemoj se opterečivati ni psihički,ni fizički!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala na podršci!
    Još malo i dogurati ćemo do 36. tjedna! Ležim po cijele dane i povremeno mi se pojave slabi bolovi ali brzo prođu. Sinko se uredno javlja tako da se za sada čini sve ok!
    Malo me je zbunilo to što piše portio skraćena na 3/4 čl., a ne za 3/4 čl. pa mi se to učinilo da bi moglo biti dosta. Kad sam zvala svog privatnog ginekologa rečeno je da je to dosta za 35. tjedana i da kad se krene skraćivati to može ići jako brzo. Tek slijedeći četvrtak idem na kontrolu i jedva čekam! A, dani tako sporo prolaze u krevetu...

  7. #7
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    evo malo da prodje u najboljem redu
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    odmaraj sta vise ne bi li bebica ostala jos koji dan unutra

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Ja u 33. tjednu isto imala grčeve, i provela 4 puta na wc-u uz rezultat...nisam samo sjedila
    No to sam pripisala šumećem Magneziju...smirilo se nakon 3 dana.

  9. #9
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ja sam isto cijeli ovaj 32 i 33 tj imala takve grceve i bol da sam jedva hodala ali sad kak mirujem vec par dana i secem svega 1-2h dnevno je sve ok. ja sam isto mislila da su to neki probavni grcevi ali vrijeme koje sam provodila na wc-u nije urodilo plodom. al bar sam meditirala od pol 4 ujutro po kupaonici (i skuzila da u 4 ujutro pticice tak lijepo cvrkucu vani)...
    u sri idem kod doktora pa cu vidjeti sto ce mi reci...
    jel moguce da sam se to pocela otvarati ili nesto tak?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    ja sam otvorena 1cm (rekao mi prošli tjedan) ali ipak grčeve pripisujem Magneziju. sad ga ne pijem par dana i mir je

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •