Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Ulje noćurka za plodnu sluz

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno Ulje noćurka za plodnu sluz

    PITANJE DAL JE KOJOJ POMOGLO ULJE NOĆURKA U STVARANJU PLODNE SLUZI..PROČITALA SAM NEGDJE DA TO POMAŽE,PA ME ZANIMA JEL ISTINA .. PIJEM I MARULJU AL NADAM SE DA AKO PIJEM OBOJE NEMOŽE NAŠKODIT ILI DA?!
    SVE ŠTA KOZUMIRAM:VRKUTU ,MARULJU,VITEX,ULJE NOĆURKA,OMEGA3+E? ..JEL OVO SVE SKUPA PREVIŠE?? ..NARAVNO U NADI DA OSTANEM TRUDNA???

  2. #2
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja isto pijem svasta,imam cjelu ljekarnu doma,i nadam se da ce pomoci nece skoditi definitivno

    P.S. nemoj pisati velikim slovima to u internetskom svijetu znaci vristanje.

  3. #3
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    i da vec u prvom ciklusu uzimanja noocurka sam dobila plodnu sluz a nisam ju uopce imala :D ali pila sam i vitex taj jedan ciklus zajedno sa nocurkom i folnu kiselinu i jos neke vitamine.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    hvala na upozorenju da ne ispadnem neurotična heh..

    kako se to ulje pije isto kao i marulja do ovulacije? il se može kao i vitex,vrkuta pit cijelo vrijeme?

  5. #5
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ulje pij samo do ovulacije jer je to ulje jak abortiv jer stvara u maternici kontrakcije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    abortiv?? što li to znači
    znači tebi se odmah nakon prve ture pojavila sluz?! joj to bi bilo super! ja pijem tu marulju al od nje niš ne primjećujem..pa se nadam da bude neš od ovog famoznog ulja!

  7. #7
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja sam pila marulju 4 mjeseca i ništa a vrkutu mije zao sto sam pila jer mislim da mi je od nje sluz i nestala.
    Od ulja ovaj mjeseci vitexa mislim da mi se regulirao ciklus koliko toliko i bar mogu prepoznati ovulaciju ne samo po BBT.

  8. #8
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj pupeta prvotno napisa
    ulje pij samo do ovulacije jer je to ulje jak abortiv jer stvara u maternici kontrakcije.
    Molim te reci otkud ti ovo da je abortiv?

  9. #9
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Citiraj pupeta prvotno napisa
    ulje pij samo do ovulacije jer je to ulje jak abortiv jer stvara u maternici kontrakcije.
    Molim te reci otkud ti ovo da je abortiv?


    procitala sam na nekim Americkim stranicama,ulje nocurka,kadulja,persin,marulja,šipak,list maline i jos neke....ne sjecam se
    jedino ih piti do ovulacije jer poticu rad jajnika i grlica za ispustanje sluzi ali isto tako na plod djeluju pogubno ako se oplodnja dogodi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Eto, ja sam citala na netu npr. da je list maline uz vrkutu odlican ya trudnice, jer ucvrscuje matericne ligamente. Jedino sto malinu treba piti do cetvrtog meseca T. A zasto ne posle toga, to nisam nasla

  11. #11
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj pupeta prvotno napisa
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Citiraj pupeta prvotno napisa
    ulje pij samo do ovulacije jer je to ulje jak abortiv jer stvara u maternici kontrakcije.
    Molim te reci otkud ti ovo da je abortiv?


    procitala sam na nekim Americkim stranicama,ulje nocurka,kadulja,persin,marulja,šipak,list maline i jos neke....ne sjecam se
    jedino ih piti do ovulacije jer poticu rad jajnika i grlica za ispustanje sluzi ali isto tako na plod djeluju pogubno ako se oplodnja dogodi.
    Nocurak nije abortiv. Etericno ulje kadulje ima hormon-like djelovanje, + je neurotoksicna, i MOZE djelovati abortivno, kadulja kao infuz nije nerotoksicna ali i dalje ima hormon-like djelovanje, persin (etericno ulje) je neurotoksicno, i IMA abortivno djelovanje, šipak (Rosa canina) je potpuno siguran (ili ti mislis na neki drugi sipak?), list maline nije abortiv, dapace, sprijecava kontrakcije maternice tj djeluje spazmoliticki i relaksirajuce na istu, marulja (Marrubium vulgare) se kod nas cesto poistovjecuje s macinom travom (Nepetae catariae) iako se radi o razlicitom biljkama razlicitog djelovanja. Marulja nema nikakvo hormonsko djelovanje, za razliku od ove druge, stoga ni ne utjece na plodnost, kao sto moze macina trava.

  12. #12
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Za ulje nocurka sam i ja citala da se pije do ovulacije. S obzirom da ga se uzima zbog sluzi, ne bi ni imalo smisla uzimati ga nakon O. Ovo se sve naravno odnosi na zene koje pokusavaju zatrudnjeti. Inace, ulje nocurka se uzima i za druge stvari, mislim da olaksava simptome menopauze i djeluje opustajuce na zenine zivce. U tim drugim slucajevima, vjerojatno se pije tijekom cijelog ciklusa.
    Sto se ovih drugih stvari tice, ja ne vjerujem da recimo persin i sipak mogu pogubno djelovati na plod. To je ipak malo previse. Droga, alkohol, cigarete itd. da, ali jedan obican persin... :/ Dapace, persin je jako zdrava i vrijedna zacinska biljka koja prociscava organizam i ubrzava metabolizam.
    Takodjer, moram napomenuti da nakon tri mjeseca pijenja tri vrste caja svaki dan, definitivno mogu zakljuciti da biljke nemaju neki utjecaj na povecanje moje plodnosti. Ja valjda trebam neku zescu kemiju.

  13. #13
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Naomi prvotno napisa
    Za ulje nocurka sam i ja citala da se pije do ovulacije. S obzirom da ga se uzima zbog sluzi, ne bi ni imalo smisla uzimati ga nakon O. Ovo se sve naravno odnosi na zene koje pokusavaju zatrudnjeti. Inace, ulje nocurka se uzima i za druge stvari, mislim da olaksava simptome menopauze i djeluje opustajuce na zenine zivce. U tim drugim slucajevima, vjerojatno se pije tijekom cijelog ciklusa.
    Sto se ovih drugih stvari tice, ja ne vjerujem da recimo persin i sipak mogu pogubno djelovati na plod. To je ipak malo previse. Droga, alkohol, cigarete itd. da, ali jedan obican persin... :/ Dapace, persin je jako zdrava i vrijedna zacinska biljka koja prociscava organizam i ubrzava metabolizam.
    Takodjer, moram napomenuti da nakon tri mjeseca pijenja tri vrste caja svaki dan, definitivno mogu zakljuciti da biljke nemaju neki utjecaj na povecanje moje plodnosti. Ja valjda trebam neku zescu kemiju.
    Etericno ulje persina je jedno od najtoksicnijih ulja.

  14. #14
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Hvala na upozorenju, ali ja sam mislila da se govori o svijezem persinu, onom za kuhanje. A da etericno ulje persina moze biti toksicno, to vjerujem. Opcenito se treba paziti etericnih ulja u trudnoci, zar ne?

    Evo jednog linka za ulje nocurka, sorry sto je na englskom, nadam se da ne smeta:
    http://www.babyhopes.com/articles/epo.html

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Offtopic, ali...

    Marulja nema nikakvo hormonsko djelovanje, za razliku od ove druge, stoga ni ne utjece na plodnost, kao sto moze macina trava.
    Kobila_Suzy Da li nam mozes detaljnije objasniti razliku, tj. zbog cega Nepeta cataria utice na plodnost i kako?

    Ne znam da li znas koliko se polemike oko toga "koja je prava macina trava" vodilo na ovom pdf-u?

    Zene se ovde nalivaju maruljom, a mozda to uopste i ne trebaju...

    Molim te, daj nam objasnjenje, za nas koje smo bile u dilemi, pa cemo to prebaciti na odgovarajuci topic

    Thnx


  16. #16
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Macinom travom u narodu se naziva svasta, pa ce vam neki za nju dati valerijanu, neki maticnjak, neki marulju, neki macju metvicu. Zato ih je bitno razlikovati po latinskom nazivu. Macja metvica (nepeta cataria) se tradicionalno koristi za lijecenje neplodnosti, a poslije cu se vratiti zasto.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    super sad još ispada da nit ne pijem pravu macinu.. šta nije ta nepeta za smirenje ko valerijana..postat ću totalna zbuljola :?

    Čujte ja sam negdje pročitala za to ule noćiruka da se baš pije prije menge u drugoj fazi ciklusa..al vada ide na tu foru kome za šta treba..jer na mojoj kutiji piše da je za smirenje pms-a..tako nešto.

  18. #18
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja pijem marulju (marubium vulgare) do ovulacije,maciju metvicu(nepeta cataria cjeli ciklus) i koju sad smijem do ovulacije a koju stalno :?
    za nepetu sam samo primjetila da mi stvara bolje raspolozenje nisam znala da je za neplodnost,meni su rekli da ona smanjuje prolaktin naravno kad popravlja raspolozenje i manji je stres,valjda :? :? pa tim brze zene i zatrudne :? a valerijana je za smirenje i njun sam pila ali vise ne jer uzasno smrdi fuj.

  19. #19
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    sto se tice sipka,sipak ima puno vitamina C a taj vitamin nije bas preporucljiv u trudnoci koliko sam ja doznala.

    napisite u google "vruce gacice" pa cete sve doznati o tim i drugim biljkama koje se koriste u narodnoj medicini za neplodnost i one koje na zalost iz nekog razloga se zele rijesiti trudnoce prirodnim putem,slucajno sam naletila na tu stranicu i svasta doznala.

  20. #20
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    evo u potpisu mom link tih textova o tim biljkama i pripravcima iz gore navedenog,ja sam puno naucila i primjenila o neplodnosti.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    ma taj peršin se nesmije u velikim količinama..čitala sam da kao začin i to u normalnim količinama kolko smo mi naučeni ga jesti je zdravo..

    al vidim ja da kod nas vlada opća zbunjenog . Dijagnoza
    lako zbunit zbunjenoga ..niko niš nezna svi nešto pijemo a šta pitaj boga

  22. #22
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno Re: ..

    al vidim ja da kod nas vlada opća zbunjenog . Dijagnoza
    lako zbunit zbunjenoga ..niko niš nezna svi nešto pijemo a šta pitaj boga [/quote]


    ovo sto sve pijem i jedem su potezi ocajnice

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    ovo sam na jednom blogu pročitala i baš mi je hebenica

    "Tako oni koji pod macinom travom prodaju i jednu i drugu i treću biljku nastavljaju komediju zabune: mlada žena ne ostane trudna, al se ne sekira jer je dobila valerijanu, debela žena koja želi smršati ostane trudna i još više se udeblja, živčana žena ostane živčana ali izliječi celulit. Kombinacije su brojne, a takva sitnica kojom se umjesto jedne dobije druga biljka može izmjeniti sudbinu.
    Pa šta, ionako je neizvjesna."

    u ovoj fazi smo i mi...samo šta nas čeka hm hm.. možda ja izlječim celulit

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno

    http://www.blog.hr/print/id/16243176...azljivica.html

    ...ovakve stvari mene zbunjuju.. :?

    al mislim si ok..ako je ta marulja navodno za sluz sada pijem to famozno ulje i nadam se da bude neš bar od toga. i ako to krivo(marulju) pijem nadam de da će sve ostale stvari koje valjda dobro pijem urodit plodom..

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Nema nam kobile_suzy da nam objasni razliku :/

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    ne želim ispasti bezobrazna..al čini mi se da kobilasuzy bavi se stime da želi prodat svoje stvari..ko neznam suban itd.. suban je za marulju napisao da riješava ženske probleme..kobilasuzy tvrdi za Nepetae catariae...sad ko je kolko stručan?! hm.. možda ja brijem negativno al šta mogu
    vanesax
    vidim da si mi na vitexu ogovorila..ma ja sam ti cijeli život zbrčkana...pa možda sa ovim totalno sve i zbrčkam..a možda neš i bu .. bumo vidli..uglavnom tu omegu nemam potrebe više pit..al gledam si to ulje noćurka i marulju pijem do ovulacije( cca do ovulacije jer nisam ni sama sigurna kad ju imam heh ( počela mjerit bazalnu pa bumo vidli)) a vitex i vrkutu ostatak. al razmišljam da kad marulju popijem do kraja ne kupovat novu...jer ni sama neznam šta pijem pa samo pit famozno ulje(
    pupeti je pomoglo. )

  27. #27
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    marulja prvenstveno djeluje na sluz, a ne hormone, i to je vec stoput opisano na topicu o marulji (onoj marubii herba) - za hormone je vrkuta

    al ono sto mene brine je to da vi previse mjesate sve i svasta sto ni u kojem slucaju nije dobro - odlucite se za jednu ili dvije stvari, a ne cetiri -pet, a posebno je lose ovo sto radi optimistik - pocinjati i prekidati razlicite stvari unutar ciklusa

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    pujica shvatili smo mi čemu služi vrkuta a čemu marulja..samo uvijek naletiš na to dal je ta prava il ne-u tom je stvarčica . al meni od marulje nema sluzi pa sam krenula na ulje n.

    zanima me ako ja pretjerujem sa svim tim :? ..šta ti od tog konzumiraš?
    pitanjce: ako ja počnem npr. sa maruljom šta je baš moram pit 3mj il mogu prekinut kad želim? vrkutu pijem 1,5mj. vitex 5dana. ulje n, 5dana.

    pujica dal misliš dal može bit da mauranja pobija djelovanje ulja il obrnuto..i dal vrkuta pobija djelovanje vitex i obrnuto???? :?

  29. #29
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    a jel bi tako mijesala nekoliko vrsta tableta pa ih pila malo ovako, malo onako, prekidajuci kako ti se svidi? vjerujem da ne bi, a isto je onda i s ovim stvarima jer imaju ucinak na organizam kao kad bi uzimala lijekove

    ja nisam neki strucnjak za lijekovito bilje, ali prije nego sam pocela piti cajeve i uzimati ostalo konzultirala sam se sa 3 travara. Ono sto mogu potvrditi iz vlasitog iskustva je nestanak cisti sa jajnika i potpuna regulacija hormonalne slike prvi put u zivotu bez kontracepcijskih tableta. Za to su kod mene zasluzni vitex i vrkuta. Pijem ih prema strogim uputama o kolicini i potrebnim pauzama i stvarno eto imaju efekta.

    to ti je moj osobni primjer, a kao sto rekoh, ne bih se bas pouzdala u surfanje po netu kao najbolji nacin informiranja te u mijesanje svega i svacega sto moze dovesti do hormonalnih promjena i problema u organizmu

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Potpisujem Pujicu u potpunosti, jer sam i ja od silne zelje da sve namestim kako treba, pocela da pijem 5 razlicitih cajeva i posle tri dana su me bubrezi otkinuli. Srecom, pa mi je telo odmah reagovalo! Pitala sam ovde cure da li mi to moze biti od tih trava i Pujica mi je odmah rekla slicno kao i tebi. Bila sam u bolovima i odmah stopirala 3 caja, a nastavila vrkutu i marulju i to ne odmah preporucenu dozu nego sam je postepeno povecavala. Naravno, pre toga sam se konsultovala sa travarima iz drzavnog instituta za proucavanje lekovitog bilja, kako ne bih na svoju ruku uzimala nesto sto bi mi moglo naskoditi

  31. #31
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno Re: ..

    Citiraj optimistik prvotno napisa
    ne želim ispasti bezobrazna..al čini mi se da kobilasuzy bavi se stime da želi prodat svoje stvari..ko neznam suban itd.. suban je za marulju napisao da riješava ženske probleme..kobilasuzy tvrdi za Nepetae catariae...sad ko je kolko stručan?! hm.. možda ja brijem negativno al šta mogu
    Prodajem svasta, a medju tim nije ni marulja ni macja metvica, tako da te taj dio ne mora brinuti.

    Netko je gore stavio link biljoteke bloga, eto, gore je objasnjeno sta je za sta, nema zabune .

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    ovdje di ja živim nema travara (kolko je meni poznato) da bi ja mogla nekog nešto pitat..
    vanesax vidim da svi imaju istu početničku grešku heh .. bum smanjila samo neznam od dakle da počnem.. nisam posumnjala da radim neš krivo jer za sada sam si čis normalana..mislim nemam nekih naznaka..

    zanima me od vas iskusnih teta jel ko uzimao šta od firme cydonia? imaju vrkutu u tabetama zajedno sa vitexom..lakše bi mi bilo pit kapsule nego srkat čajiće?

  33. #33

    Početno

    Pozdrav djevojke!
    Bolujem od endometrioze i imam polip u maternici. Prešla sam na vegetarijansku prehranu, izbjegavam i mliječne proizvode, kavu sve rijeđe konzumiram, čokoladu isto (ona mi je porok ) i trudim se vježbati i što zdravije živjeti. Trenutno kao dodatak prehrani koristim Zelenu magmu za žene i nativni propolis, pa me zanima da li netko ima kakva iskustva s ovim proizvodima? Zadnja tri mjeseca pokušavam ostati trudna.

    Unaprijed puno hvala

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Da li se nocurak sme uzimati u vreme kada se dobija hormonska terapija?

  35. #35
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja sam pila marulju i vrkutu 3 mjeseca (marulju do ovulacije) i nisam primjetila nikakvih pomaka na bolje niti s plodnom sluzi (i dalje je nije bilo), niti s duljinom lutealne faze (kratka je). Nakon toga sam probala 2 mjeseca s uljem noćurka (do ovulacije) bez čajeva i opet bez ikakvih rezultata po pitanju plodne sluzi. Nisam miješala s nikakvim hormonskim preparatima (utorgestan i sli) i mislim da to nije ni preporučljivo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Koliko miligrama imaju te vaše kapsule ulja? Na onima koje ja imam pise 500 mg i da se uzimaju 1-3 na dan. Na nekim fertility sajtovima stoji da bi trebalo uzimati dnevno od 1500-3000 mg. Meni to zvuci puno, pa me zanima sa koliko se vi dodajete?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    vanesax.. ja ti pijem kapsule..mislim da na mojim kapsulama piše 1500...sad neznam 100% al provjerit ću doma,pa javim.. neznam možda je to tvoje jače pa treba manje?! :?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Da li se smeju kombinovati nocurak i vitex?

  40. #40
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno Re: Ulje noćurka za plodnu sluz

    Citiraj optimistik prvotno napisa
    PITANJE DAL JE KOJOJ POMOGLO ULJE NOĆURKA U STVARANJU PLODNE SLUZI..PROČITALA SAM NEGDJE DA TO POMAŽE,PA ME ZANIMA JEL ISTINA
    Meni definitivno je! Ovaj mjesec sam prvi put probala ulje noćurka i ostala ugodno :shock: :shock: :shock: rezultatom! Nije da prije nisam imala plodne sluzi, ali u ovim količinama i ovoliko rastezljive - nikad do sad!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    PAM kaži mi koliko mg piješ dnevno?
    Ja ga pijem zbog sluzi, ali u prošlom mesecu se baš i nije nešto pokazala. Ovaj moj je od 500 mg i na kutiji (tek pre 10 dana primetila?!?!) da se pije 1-3 kom na dan. Ja sam do sada uzimala po jednu.

  42. #42
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja sam isto pila ulje nocurka i meni je pomogao da dobijem sluz kuju nikad nisam ni imala a citala sam da je i zuti nocurak (oenothera biennis) fitoestrogen koji djeluje na estrogen i time onda estrogen djeluje na grlic maternice da stvara i otpusta sluz,kao i djetelina koja je jedna od jacih fitoestrogena.

  43. #43
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    stavila bi link ali neznam kako ali za one koje razumiju engleski evo nek napisu u google Herbal Hormones,i Nature's Medicines Infertility.To su dvije stranice o fitoestrogenima i fitoprogesteronima.Ova druga je sa medicinskog gledista na bilje.A ova prva je na temelju 11 godisnjeg istrazivanja bilja.

  44. #44
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    vanesax, imam Natural Wealth kapsule od 1300 mg, a pila sam po jednu dnevno u prvoj polovici ciklusa. Sad sam prestala - za slučaj trudnoće neću eksperimentirati.
    Inače ne pijem ništa drugo, nikakve lijekove ni preparate, osim folne.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Thnx PAM!
    Kao pto rekoh, ja imam od 500mg. Pila sam prosli mesec, ali nesto nisam primetila da mi se sluz pojacala. Danas kad sam prosvrljala po netu, vidim da je za te probleme i u druge terapijske svrhe (ekcemi, reumatoidni artritis) potrebno piti cak i po 3x2 od 50 mg na dan. Kao preventiva pise da se uzima po 2 na dana. Ja sam se samo plasila da ne preteram, posto su kapsule ogromne. Zato sam valjda i mislila da treba samo jednu da progutam.
    Tebi je ta od 1300 mg napravila sluz? Kako ti koza izgleda? Jel primecujes poboljsanja tena? Jaci nokti?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    vanesax..sorry šta ti nisam odgovorila koliko je miligrama..al evo i ja sam pila te od Natural Wealth .
    al eto ja sam ih pila 2mj do ovulacije..al meni se plodna sluz nije pokazala ..
    valjda kako na koga dijeluje :/

    pozdrav tetkama

  47. #47
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Nisam primijetila nikakvu razliku na koži i noktima. :? Ali zato sluz... bez pretjerivanja, dostojna je onih fotki s topica Inženjerski pristup. Još samo da posluži svrsi!

  48. #48
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    joj cure tek sada kada sam pročitala temu sam shvatila da bi nedostatak one ovulacijske sluzi mgao biti problem. Ja je nemam već dugo ali nisam s tim puno razbijala glavu. Trebam li to reći nekom dr? :? Sorry totalno sam neupućena u ovaj problem pa molim što više informacija Hvala

  49. #49
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    dundo pogledaj na OVOM mjestu mozda nesto nadjes.

  50. #50
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    a72

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •