Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 112

Tema: Hemoroidi, kako s njima?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    40

    Početno Hemoroidi, kako s njima?

    Vidjela sam da dosta zena muku muci s hemoroidima u 9. mjesecu trudnoce i nakon poroda, ali nisam uspjela naci nikakav osvrt na situaciju tijekom samog poroda. Ja sam u 37. tjednu i zadnjih dana samo razmisljam o tome kako ce se gadovi ponasati za vrijeme trudova i tiskanja... Jel moguce da ih covjek ni ne osjeti zbog svih drugih bolova, adrenalina, cega li?
    I kad vec pitam - tu i tamo naidjem na Faktu u popisu olaksavajucih sredstava, meni je inace (prije trudnoce) super pomagao, ali u uputstvima stoji da se ne preporuca trudnicama i dojiljama... Kakva su vasa iskustva? Mogu?

  2. #2
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ja sam u drugom porodu dobila takve h (veličine graha, graška-koma), da su me više boljeli oni nego rana. lijepo sam ih često (kad i ranu) tuširala sa skroz mlakom, skoro hladnom vodom, dobro do suhog obrisala ali ne trljala, nego tapkala ručnikom i mazala Hemopropinom. smije se dok dojiš.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    meni je hemopropin bio spas..nakon poroda. imala sam par komada..boljeli su jako, evo mjesec dana nakon poroda ih niti nemam.

  4. #4
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    koliko sam skuzila tebe zanima da li osjetis hemice tjekom samog izgona..

    ja sam imala problema s hemicima prije trudnoce, a u trudnoci mi se za cudo bozje probava totalno popravila i nestali problemi s hemicima. ali mislim da nisu nestali i oni, jer mi se cini da ih svaki put samo zaljecim, ali ne i uklonim.

    dakle,ako su bili prisutni, ja ih nisam osjetila tokom poroda, a mislim da se niti ne osjete, osim ako bas nemas neki poveci.

    al zato nakon poroda - gori nego ikada. hemopropin pomaze, ali prije svega dobra prehrana s puno juhica!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    40

    Početno

    Hvala vam!

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Čitavu zadnju trudnoću muku sam mučila sa hemoroidima.Pri porodu ih se nisam ni sjetila (ne znam koliko se to uopće može osjetiti pri izgonu) a još uvijek se borim s njima.Nakon poroda su mi se upalili i bilo je grozno a sad samo stoje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    isto kao i trina,nisu mi se upalili ali su jos tu i neznam kako da ih se rijesim
    nis me ne boli ali ocu da odu...

  8. #8
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    u prvoj trudnoći ih nisam imala, dobila iza poroda i to je bolilo ko sam vrag
    trajali su oko 4-5 dana, ona najgora faza, mazala sam sa Faktu
    u drugoj trudnoći imala sam horor hemeroide zadnja tri mjeseca, mazala sve živo i niš mi nije pomagalo
    pitala sam se pa kako ću ja roditi s tim čudovištima, a kad tamo..naravno da ih ne osjetiš na porodu jer je bol neusporediva, ali ono što je mene iznenadilo je to da su meni nakon poroda prošli 8)
    ni traga ni glasa
    tako da je to sve individualno
    ali da su neugodni..uf, ja sam jedva hodala koliki su mi znali bit

  9. #9
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Ja evo 5 tjedana nakon poroda još muku mučim sa hemićima.Bome sam osjetila tokom tiskanja kao da su mi crijeva izašla :shock: .Bolili me od poroda toliko jako da sam plakala od muke.Da je u pitanju samo rez oporavila bi se za 15 dana,a ovako je pakao.Probala Faktu kremu i čepiće,Hemopropin,Preparazione H,svinjsku mast...i ništa.Sada mi se čini da polako bol popušta kako vrijeme prolazi,ali mislim da ču morati na pregled.Imala sam sa njima i prije problema,ali u trudnoči je sve bilo super.

  10. #10
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Kod hemeroida pomaže: izbaciti kruh i pečene proizvode, povećati unos cjelovitih žitarica i povrća, piti više vode. Ne bi bilo loše smanjiti meso. Ja sam imala problema sa hemeroidima sve dok nisam prešla na makrobiotičku prehranu. Od tada ni traga ni glasa!

  11. #11
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ja ih nisam imala prije, nego sam jedan opaki dobila tijekom poroda. Od luđačkog tiskanja, valjda. Tad me nije bolilo, nego sam osjetila nešto kao da je nužda u pitanju i kao što čitam gore, doživjela sam to kao da mi je crijevo ispalo. Rez, šavovi, to... pa još ne znam kakvi hematomi... Jedino dobro u tome je što stvarno u to vrijeme ne misliš puno o tome jer imaš pametijeg posla i što ipak nakon nekog vremena prođe.

  12. #12
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    e kad se sjetim hemića presjedne mi trudnoća!
    napali me u devetom mjesecu, to je bolilo, peklo, a vani vruće...mazala sa kantarionom, sa masti, sa hemopropinom-to me smetalo do ludila!
    i kad sam rodila prošlo kao da ih nikada nije bilo!
    ali porod je na carski tako da unatoč pokušajima tiskanja samog izgona nije bilo!
    inače sam se bojala da će mi pri izgonu crijeva izaći van!

    ali vele da je najbolje mazati ih puhovom masti!
    pa ko može doći do nje neka proba!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Preporučam svima kapsule Pilex - odlične u borbi protiv hemića! Ja sam grozno velike hemiće dobila pri porodu uslijed jakog tiskanja. Nikad prije toga nisam s njima imala problema. Boljeli su me više nego rana od epi. Kad sam došla doma iz bolnice, kupila sam te kapsule i nakon 4-5 dana nestali hemići kao da ih nikad nije bilo! Kapsule koštaju oko 360 kn i ima ih samo 7 kom, al vjerujte mi - isplati se svaka kuna! Napravljene su na biljnoj bazi i smiju ih piti i dojilje što je meni, naravno, bilo najvažnije!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ostala sam u soku nakon wc-a danas,jer u prvoj trudnoci ni nikad nisam imala takve probleme.
    Tek sam u 14.tjednu,sto ce tek biti do kraja :/

    To boooli i smeta,skoro ne mogu sjedit.

    Sto da radim? Jel se to uopce ikad moze vise vratit na staro?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    ja malo kasnim s odgovorom... vidim da vas ima puno koje muče ili koje se boje kako će s mogučim hemeroidim nakon poroda...
    meni su nakon prvog poroda užasni hemiči ispali, a jedan mi je izašel kroz šav tako da 2 tjedan se nisam mogla dići iz kreveta. i da nisam naišla na patonažnu sestru na koju jesam neznam kak bi se sve to skupa završilo. ona mi je rekla da si složim sljedeči pripravak...
    - deci malsinovog ulja zagrijati, al paziti da ne zakipi. u njega staviti jednu žlicu kamilice u cvijetu i pustiti da se ohladi. procjediti, komadić vate natupiti u tome u stavljati ko obloh na hemeroide. ZAKON!

    to je genijalno...provjereno i djeluje nakon dan, dva..

    tako da sam sada mirna..ako me i nakon ovog poroda budu mučili imam riješenje!!

    cure probajte i zaboravite na kojekakve kremice i bacanje novaca!

    sretno!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    ja malo kasnim s odgovorom... vidim da vas ima puno koje muče ili koje se boje kako će s mogučim hemeroidim nakon poroda...
    meni su nakon prvog poroda užasni hemiči ispali, a jedan mi je izašel kroz šav tako da 2 tjedan se nisam mogla dići iz kreveta. i da nisam naišla na patronažnu sestru na koju jesam neznam kak bi se sve to skupa završilo. ona mi je rekla da si složim sljedeči pripravak...
    - deci malsinovog ulja zagrijati, al paziti da ne zakipi. u njega staviti jednu žlicu kamilice u cvijetu i pustiti da se ohladi. procjediti, komadić vate natupiti u tome i stavljati ko oblog na hemeroide. ZAKON!

    to je genijalno...provjereno i djeluje nakon dan, dva..

    tako da sam sada mirna..ako me i nakon ovog poroda budu mučili imam riješenje!!

    cure probajte i zaboravite na kojekakve kremice i bacanje novaca!

    sretno!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    ups...! meni pobjeglo!

  18. #18
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    da javim da su opet tu i krvare ko ludi
    nakon svih kremica, a u zadnjih mjesec i pol ih je bilo 4-5, poslala sam M u ljekarnu po Pilex.
    javit ću vam rezultat.
    hodam ko patka

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    76

    Početno

    hej društvo..ovdje je netko napisao da misli da ih samo zaliječi,to je istina jer se hemeroidi mogu ukloniti samo kiruškim putem,ako ih ne osjetite ne znači da su nestali, samo da ste riješili upalu..
    hemeroidi znaju biti i s unutarnje strane te su bolniji nego vanjski,sve to dobijete zbog jakog tiskanja,zato su metode pri porodu raširivanja i polijevanja vodom i uljem super jer smanjuju mogućnost i hemeroida..
    kad vam se oni upale jedini spas su vam kreme i izazivanje proljeva jer pri tiskanju oni pucaju i krvare..do upale dođe zbog jakog tiskanja,sjedenja ili dugog boravka na nladnom..eto nadam se da sam vam pomogla..pusa svima i sretno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    da javim da su opet tu i krvare ko ludi
    nakon svih kremica, a u zadnjih mjesec i pol ih je bilo 4-5, poslala sam M u ljekarnu po Pilex.
    javit ću vam rezultat.
    hodam ko patka
    japanka nemoj se mučiti i patiti... napravi si ovaj pripravak koji sam gore napisala i mam bu ti bolje... probaj!!

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam ih dobila valjda pri porodu jer sam ih tek nakon poroda osjetila.
    porod i naročito šivanje (koje je meni 500 puta bilo bolnije od poroda) su mi u usporedbi s boli hemića bili šala mala.
    izašao mi je jedan 2 prsta debel, viseći, strava jedna. sjest nisam mogla nego sam kupila ono kolo za plivanje šta se napuše i na njemu sidila.

    spasila me doslovno krema iz biljne apoteke baš za hemoroide.
    kad se namaže malo pecka a onda tako osvježavajuće i smirujuće počne hladit. nakon 3 dana mi se taj monstrum skroz povukao i nikad se više nije vratio. :D

  22. #22
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    PENNY LANE:
    Rodila sam Laru 06.05.2008. Inače imam hemoroide već oko 5 godina. Pojavili su se u trudnoći ( prva trudnoća) na samom rubu čmara i liječila sam ih sa faktu masti. Tokom poroda su mi izašli 4 komada van, tzv. vanjski hemoroidi i nisam mogla sjediti i zbog epiziotomije a niti imati stolicu taj cijeli dan u bolnici kad sam rodila. Tek u noći na drugi dan imala sam tvrdu stolicu i jako me bolilo. Mazala sam ih sa faktu masti a nakon tjedan dana poroda vidjela sm da sporo prolaze pa sam uzela uz mast i faktu čepiće i mjesec dana mi je trebalo da ih izlječim, tj. da se povuku unutra. Netko ih pokuša ugurati kad liječi ja nisam dirala samo sam mazala i stavljala čepiće u anus i pomoglo je. Sada ih imam još, trenutno dva možda ko zrno riže. Dobila sam ih u porodu od tiskanja i ništa me nije bolilo u porodu osim trudova a na to još i bol u donjem dijelu leđa i grčevi u listovima nogu, a hemići ništa. Bilo je mukotrpno sa njima al uspjela sam ih zaliječiti. Bebi ništa nije smetalo i dojila sam i sve je u redu. Pozdrav!

  23. #23
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Mene zanima da li se može inzistirati da ti drugi porod bude na carski zbog hemoroida.Nisam ih još izliječila od prvog poroda i stravično me bole :shock: .Trebala bi na operaciju da ih skroz riješim,ali šta ako se slučajno desi trudnoča prije operacije.Ja nebi preživjela drugi porod upravo zbog njih.

  24. #24
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    nanov, može li taj pripravak stajati ili se mora odmah potrošiti?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    uh, ja sam ih imalala i prije trudnoće, ali zacudo u trudnoci ne... ali zato 3 dana nakon poroda :shock: ...nešto staricno... hemopropin nije nista pomagao, ka :shock: tastrofa... bolili s me 1000000 puta više nego rana od epiziotomije koja se upalila, i 2 šava koja su mi se razišla

  26. #26
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Meni su nakon poroda bili skoro kao manja šaka
    Nisam ih osjećala kod izgona, imala sam ih kroz trudnoću, nisu bili upaljeni ali mi je smetalo što se nakon stolice ne mogu pošteno očistiti
    Kad sam rodila poslala sam MM-a u apoteku po Pilex. Vrijedi svaku kunu
    Evo me 6 mjeseci nakon poroda razmišljam da ponovim kuru.
    Nisam imala problema s hemićima, dapače, manji su nego ikad, skoro u ravnini sluznice, samo kao da je ostala mrvicu rastegnutija koža, ali na uputstvima piše da zaštitni efekt traje 6 mjeseci.
    Ne pomaže svima, postoji nekih 10-ak % ljudi na koje Pilex nema efekta

  27. #27
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Malo podižem kako bi prijavila da recept koji je nanov dala izvrsno djeluje! :D
    Koristim taj pripravak od sinoć i sada su gotovo nestali! Jedino sam uz maslinovo ulje i kamilicu dodala i jedan žumanjak da bi bilo gušće.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Evo još jednog prijedloga. Zvučat će čudno, ali zaista djeluje.
    Nezasoljena svinjska mast i ne štediti ju prilikom stavljanja Staviti (po mogućnosti i malo utrljati) je navečer obavezno i 2-3 puta tijekom dana.

  29. #29
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno



    kada me frendica nakon svoga poroda pitala "kako si se ti rijesila hemoroida?" ja sam ostala zbunjena i skoro pa ju pitata "sta ti je to" a ona zacudena meni "pa kaj ih nisi dobila nakon poroda" a ja ono :shock: :shock: :shock: neeeee.....

    tada sam prvi put saznala da vecina zena ima problema s njima nakon trudnoce....
    ja se duboko nadam da ih nikad necu imati...

  30. #30
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Hm, meni pomaze ignoriranje
    Dobila hemeroide negdje u 6. ili 7. mjesecu trudnoce, za vrijeme samog poroda mi nisu smetali, ali poslije poroda su bili gori nego prije. No onda su se isto tako sami od sebe i popravili. Jos uvijek imam, da prostite, vjencic oko analnog otvora, ali buduci da me ne boli i ne krvari, ne poduzimam nista posebno glede njih. Osim sto ih izbjegavam gledat u ogledalu ...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Portland, Oregon
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam SLUCAJNO uzela malu mast od nevena (kalendule) i namazala sebi dole dva ili tri puta. Sad sam skroz izljecena od hemoroida :D

    Sve sam probavala i na kraju uzmem tu malu kutijicu i hajd reko da probam i to cisto da mi bude lakse kad idem u WC , medjutim ta kremica je ucinila puno vise. Preporucujem obavezno svim zenama koje pate od ove grozne stvari...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Meni se pojavilo malo krvi nakon toaleta i bolova pri stolici. Da li to mogu biti hemoroidi?

  33. #33
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ja sam zaboravila na hemoroide
    i da, Pilex je čudo
    od onda kad sam ga popila, onaj dan kad sam pisala prošli post nema ništa.
    košta, ali vrijedi svaku kunu.

  34. #34
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Meni se pojavilo malo krvi nakon toaleta i bolova pri stolici. Da li to mogu biti hemoroidi?
    Anja, to su najvjerojatnije hemeroidi. Kakva je ta krv? Ako je svijetla onda su sigurno hemeroidi. Pripazi malo na prehranu i na redovitost stolice i sigurno će ti biti bolje.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Meni se pojavilo malo krvi nakon toaleta i bolova pri stolici. Da li to mogu biti hemoroidi?
    Anja, to su najvjerojatnije hemeroidi. Kakva je ta krv? Ako je svijetla onda su sigurno hemeroidi. Pripazi malo na prehranu i na redovitost stolice i sigurno će ti biti bolje.
    Lucij@, da, krv je svetla. Sta treba da promenin u ishrani?

  36. #36
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ne mogu ti točno reći, ali svakako trebaš jesti više kuhanog.
    Vjerojatno ti je stolica neredovita, a to je najveći prijatelj hemeroidima. Ovo će ti sigurno pomoći: svako jutro natašte popiti iscjeđeni limun ili naranču sa žlicom meda. To bi trebalo izregulirati probavu. A sad kada ih već imaš, pokušaj sa ovim receptom, meni su od toga prošli.
    Koristim taj pripravak od sinoć i sada su gotovo nestali! Jedino sam uz maslinovo ulje i kamilicu dodala i jedan žumanjak da bi bilo gušće.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Uh, čitam vas i razumijem... Ja muku mučim već godinama, i prije trudnoća. Imala sam već nekoliko operacija. Pa ću sa vama podijeliti svoje iskustvo.
    Što se tiče prehrane, meni je dr.napisao u TH kao prvu stvar prije bilo kakvih lijekova - žlicu maslinovog natašte. A onda sve ono o prehrani, puno voća, povrća, vlaknastog.
    Nakon drugog poroda sam imala hem.veličine mandarine. Mislim da bi radije još tri puta išla roditi, nego to ponovno proživljavati. Išla sam i kod dr.odmah ali mi je rekao da me ne smije operirati, jer da bi iskrvarila. Morala sam čekati da prođu sami od sebe. On mi nikada ne daje te kreme, nego samo obloge borne otopine. Nemam pojima šta je to, kupi se u ljekarni. Ja sam to kombinirala sa čajem od hrastove kore, isto se stave oblozi. I prolazilo je. Inače je te obloge od hrastove kore moja frendica stavljala na šavove od epi. I njoj je pomoglo i za to.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Lucij@, thanks!

  39. #39
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Lucij@, thanks!
    Nadam se da će ti to pomoći.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Lucij@, thanks!
    Nadam se da će ti to pomoći.
    Bolje je.
    Proslo je. Pojacala sam kuvanu ishranu. Thanks! :D

  41. #41
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Već je netko pitao, pliz odgovor, mora li se taj pripravak od maslinovog ulja i kamilice odmah potrošiti ili može stajati?

    Meni je danas jedan stidljivo izvirio (36. tjedan) i želim ga se odmah u startu riješiti.
    Inače, ja sam ih nakon prošlog poroda (a i kasnije ako bi se pojavili) rješavala nevenovom masti. Nije da uvijek prođe baš odmah, ali svakako pomogne u kraćem vremenu.
    Nakon poroda sam imala užasne i oblio me znoj kada me 1. put potjeralo na wc, no uzela sam nevenovu mast i prije odlaska na wc doobro sve namastila, i vani i iznutra i mogu vam reći da me je to spasilo!

    (P.S. super mi je kad im netko još i tepa, "hemići" )



    E, da, još nešto: ako netko želi koristiti svinjsku mast za bilo kakvo mazanje (moja mama kaže da se prije tom masti rješavalo sve, čak se i stavljala u vaginu ako bi bila kakva upala, ne znam ali eto...) mast se stavi na tanjurić i preko nje se pusti lagani mlaz hladne vode. Dok voda polako teče vi stalno miješate mast i tako ju "perete". Na kraju dobijete čisto bijelu kremu koja uopće nije onako masna, čak nema ni onaj miris.

  42. #42
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Lima, krema može stajati 5 dana.

    E, da, još nešto: ako netko želi koristiti svinjsku mast za bilo kakvo mazanje (moja mama kaže da se prije tom masti rješavalo sve, čak se i stavljala u vaginu ako bi bila kakva upala, ne znam ali eto...) mast se stavi na tanjurić i preko nje se pusti lagani mlaz hladne vode. Dok voda polako teče vi stalno miješate mast i tako ju "perete". Na kraju dobijete čisto bijelu kremu koja uopće nije onako masna, čak nema ni onaj miris.
    Ovo mi je baš zanimljivo, probati ću, malo za promjenu

  43. #43
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    uff ti hemeroidi

    nisam ni znala sto su do iza poroda.
    prvi put su me spasili supozitoriji glicerola,a drugi put djecja krema za guzu,tocnije djecja pasta JGL.
    kako dosli tako i otisli,sretan im put i nek se ne vracaju :D

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    [quote="LIMA"]Već je netko pitao, pliz odgovor, mora li se taj pripravak od maslinovog ulja i kamilice odmah potrošiti ili može stajati?

    quote]
    Ja tu smjesu držim u bočici (od dječje kašice) i koristim danima. Jedva sam čekala da rodim i odmah počnem piti Pilex :D kapsule jer su čudotvorne, a nisam ih smjela uzeti u trudnoći. Da shvatite koliko su meni hemići bili grozni reći ću vam da me dvadesetak dana prije poroda odjednom zahvatila takva upala (a imala sam normalnu probavu), iskočilo je van pet-šest kuglica veličine zrna graha, ne da nisam mogla hodati nego od bolova nisam mogla ni spavati. Bila sam toliko očajna i u bolovima da sam u subotu navečer nazvala liječnicu opće prakse na mobitel , a ona mi savjetovala da odem na hitnu kirurgiju.
    :shock: :shock: Kad sam se pojavila gore na hitnoj na Sv.Duhu hodajući ko japanska gejša s deformiranim stopalima mladi kirurg me odmah upitao- šta su hemeroidi toliko strašni, a bez da sam riječ rekla.
    8) Nije me bilo briga što sam se morala tamo naguziti na stolu, odnosno, ne, legla sam na bok jer mi je trbuh bio toliko ogroman da ni ovo nisam mogla izvesti, i što je on pokušavao to ugurati unutra, uzalud, bilo je samo -pomagajte drugovi. 8) Nisu mi ništa uspjeli pomoći već sam stanje sanirala tim maslinovim uljem, nakon poroda opet strava, ali je Pilex učinio svoje.
    E, još biser nakon tog bajnog pregleda, meni ta dvojica mlađahnih liječnika daju kompliment -kao, pa vi super izgledate, pa zar vam je to već treća trudnoća, žene se obično, citiram -"rascopaju".
    Isuse Bože, gdje se rascopaju, što je pjesnik time htio reći, na što je mislio, tek onda me je pukao neugodnjak...

  45. #45
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Moram zahvaliti na receptu
    Rodila sam prije 10 dana i zaradila hemeroid veličine palca (ništa me nakon poroda nije boljelo osim njega, osjećala sam se ko da sam rodila na guzicu)
    4 dana sam koristila ovo maslinovo ulje i rezultati su stvarno nevjerojatni, skoro mi se povukao :D

  46. #46
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    LIMA, baš mi je drago da ti je pomoglo!
    I čestitke na bebici! :D

  47. #47
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    meni su se pojavili prije tjedan dana, a sad sam u 37om tjednu, koristim hemopropin i lagano se povlače, nadam se da neće biti nekih ozbiljnijih problema nakon poroda,
    za ove preparate na bazi maslinovog ulja, kamilice i svinjske masti vjerujem da jako pomažu jer iapk su to naši preci dobro isprobali, puno toga se krije u prirodi....

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    90

    Početno

    Bok, cure!

    Ja imam problema s hemićima već negdje od 4-og mj. trudnoće, i tek sam sad nakon što sam isprobala sve živo našla nešto što mi stvarno pomeže a to je Hemoex biljno ulje od Aromare. Košta oko 95 kn, ali vrijedi svaku lipu, od kad to koristim ne boli me ništa (nisu se još povukli, ali su se skroz smanjili). Pa tko još nije otkrio riješenje problema probajte s time.

  49. #49
    elviraa

    Početno hemoroidi

    dobila sam hemoroide u cetvrtom mjesecu trudnoce..lijecila sve to faktu masti i cepicima..pomagalo i nije..porodila sam se prije sedam dana i dobila ogromne spoljne hemoroide velicine sake djeteta..ne mogu ni hodati ni sjedeti,,probala sam faktu mast ali ne djeluje..onda sam kupila neki neo-healer mast i cinilo mi se da djeluje dok nisam otisla u wc danas..sve se pogorsala ,hemoroidi su se uvecali a samim tim i bol..ne micem se iz kreveta..
    mama mi je upakovala svinjsku mast u slucaju da budem imala problema nakon poroda..od muke sam ugrijala cisto svinjsko salo i stavila na medicinsku gazu i direktno na hemoroide..bol je odmah prosao i evo cijeli dan mogu slobodno da disem..malo je tesko hodati ali ko te pita..nema bolova..mislim da cu nastaviti narednih nekoliko dana..pisacu sta bude..

    citala sam sve vase savjete..jos uvijek se edukujem sto se ovih hemoroida tice..ako je neko koristio svinjsku mast nek mi javi je li ima koristi nastaviti sa oviom terapijom da ne gubim vrijeme..

    veliki pozdrav svima

  50. #50
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Stara je tema, ali imam pitanje u vezi ovog pripravka od maslinovog ulja i kamilice. Jel se cuva na sobnoj temperaturi ili u fridgu? koliko cesto ste se mazali?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •