Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 166

Tema: 2. dani beba, mama i trudnica

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno 2. dani beba, mama i trudnica

    Pronašla sam reklamu i nisam mogla nastaviti sa svojim danom prije nego reagiram. Poslala sam mail Uredu predsjednika RH sljedećeg sadržaja potpisavši se u svoje osobno ime:

    Poštovani,
    pronašla sam reklamu za 2. dane beba, mama i trudnica (link www.danibeba.com ).
    Moram reći da cijenim interes Vašeg ureda koji daje počasnu potporu
    jednoj ovakvoj temi koja me kao majku interesira. Ipak bih htjela
    naglasiti moje nezadovoljstvo koje proistječe iz sljedećeg: Vaš ured
    nalazi se bok uz bok sa velikom reklamom za generalnog pokrovitelja
    ****. To je tvrtka koju osobno bojkotiram, (kao i još neke druge) zbog
    kršenja međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino
    mlijeko. Ovdje sam saznala više o međunarodnom pravilniku:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=139
    Moja želja jest da Vi svojim utjecajem i (ne)prihvaćanjem sudjelovanja
    i davanja potpore pružite primjer ispravnih vrijednosti u svijetu oko
    nas. Biti bok uz bok onih koji promoviraju ono što ne bi smjeli
    trebalo bi za početak izbjegavati, a u konačnici i osuditi.
    U nadi da će moje zapažanje imati pozitivnog odjeka, a sve u interesu
    najmanjih, srdačno Vas pozdravljam.

    Evo, želim i da šira javnost zna što sam napisala

  2. #2
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno


  3. #3
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Jel bilo kakve reakcije?...nije da se nadam, ali mozda me iznenadis!

    super akcija!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Još nema reakcije :/

  5. #5
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    I ?
    Reakcije?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    nix, ni glasa nit glasnika

  7. #7
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    Jel bilo kakve reakcije?...nije da se nadam, ali mozda me iznenadis!

    super akcija!
    cure, evo vam reakcije:
    http://www.****.hr/aktualno/overview/18

    pa ja ne mogu vjerovati! :shock:
    strasno od njih!

  8. #8
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    Jel bilo kakve reakcije?...nije da se nadam, ali mozda me iznenadis!

    super akcija!
    cure, evo vam reakcije:
    http://www.****.hr/aktualno/overview/18

    pa ja ne mogu vjerovati! :shock:
    strasno od njih!
    užas :shock: nevjerovatno

  9. #9
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Zar si zaista očekivala neke promjene? Odgovor?
    Meni je trebalo samo nekoliko godina da shvatim da lijepim riječima ne možeš postići ništa u ovakvim slučajevima. To je prejaka mašinerija u kojoj svatko ima dobar dio kolača, pa tako i Ured predsjednika.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    Jel bilo kakve reakcije?...nije da se nadam, ali mozda me iznenadis!

    super akcija!
    cure, evo vam reakcije:
    http://www.****.hr/aktualno/overview/18

    pa ja ne mogu vjerovati! :shock:
    strasno od njih!
    Pa jesu li dijelili **** 1 ili ne?

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kao nagrade u dobrotvornoj tomboli najavljeno je 100 kutija AD-a
    mi smo protestirale dan prije tombole
    ne bih se čudila da su nakon toga promijenili nagrade :/

  12. #12
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    sigurrno su se kasnije predomislili. ako jesu, bravo zbog vas!! :D

  13. #13
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kao nagrade u dobrotvornoj tomboli najavljeno je 100 kutija AD-a
    Da nije kakav nesporazum? :/
    U brošuri sajma piše da je **** darovao za tombolu:
    899. do 1001. **** 1 x **** vlažne maramice.
    Ja to shvaćam kao 100 pakiranja maramica.

    (Popis svih nagrada je ovdje.)

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kao nagrade u dobrotvornoj tomboli najavljeno je 100 kutija AD-a
    mi smo protestirale dan prije tombole
    ne bih se čudila da su nakon toga promijenili nagrade :/
    Hm, ali brosure su ocito tiskane prije tombole, sve da su i htjeli, tesko da bi u jednom danu uspjeli sve ispocetka tiskati. Pa ima li tko brosuru gdje je najavljeno tih 100 kutija AD-a, ili neki tiskani materijal gdje to pise?

  15. #15
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    899. do 1001. **** 1 x **** vlažne maramice
    meni ovo izgleda kao 102 komada (kršitelj koda)1 i isto toliko vlažnih maramica.
    pretpostavila bi da je umjesto x trebalo biti +.


    zar su (kršitelj koda)1 maramice?

  16. #16
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Da, odnedavno imaju kozmetičku liniju.

    Nije graška, pogledaj ostatak popisa pa je onda jasnije. Primjerice:
    196. do 696. Brita 1 x 1 lopta Brita
    znači 500 lopti s Brita logom a ne toliko aparata (u ovom primjeru, nažalost ).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    i meni izgleda kao nesporazum
    Pogledaj te na linku gore cijeli popis nagrada

    prvo je naziv tvrtke koja daje nagrade, onda količina x proizvod
    dakle **** 1 x **** vlažne maramice znači da firma H. daje po 1 paket vlažnih maramica i tako 102 puta

    isto tako piše FRODDO 1 x dječje cipelice...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Ne vidim uopće smisao bojkotiranja nekog tipa (kršitelj koda)a, onda bojkotirajte i Pampers i sve ostale firme koje nemaju majčino mlijeko i platnene pelene. Fakat ste pretjerale s tim samo majčino mlijeko je dobro i niš više, samo platnene pelene za guzu i niš više...katastrofa!

    To mi je ekvivalent ko da doma perem ruke na veš jer kaj će mi neka vešmašina jer je to zlo. Ovaj forum je nekad bio dobar, sad je sve više ovakvih zatupljenih samo majčino mlijeko je dobro. A sto je sa svim onim ženama koje nemogu imat mlijeko. Nije da neće nego NEMOGU...jer kao i to je bedastoća da nemogu imat mlijeko jer se ne trudne dovoljno...samo vi uživajte u svojim klanovima zatucanih umova.

    Ovo sve je imho ofkors, i neće me niko razuvjeriti jer vas čitam nekoliko mjeseci.

  19. #19
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Zeleno_sunce, u ovih par mjeseci očito su ti promakle neke stvari, između ostalog i Pravila ponašanja koja ne toleriraju način komunikacije koji je tebi uobičajen. Ako nemaš argumenata molim te da se suzdržiš od vrijeđanja.

    Koje to žene ne mogu imati mlijeko? Jel znaš koliki je postotak žena koje ZAISTA ne mogu dojiti?

    Znaš li što je Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za m mlijeko?

    Ako već nisi pročitaj tekstove na portalu koje se odnose na dojenje i monitoring, naravno ako nisu prezatucani za tebe.

  20. #20
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    Ne vidim uopće smisao bojkotiranja nekog tipa (kršitelj koda)a, onda bojkotirajte i Pampers i sve ostale firme koje nemaju majčino mlijeko i platnene pelene. Fakat ste pretjerale s tim samo majčino mlijeko je dobro i niš više, samo platnene pelene za guzu i niš više...katastrofa!

    To mi je ekvivalent ko da doma perem ruke na veš jer kaj će mi neka vešmašina jer je to zlo. Ovaj forum je nekad bio dobar, sad je sve više ovakvih zatupljenih samo majčino mlijeko je dobro. A sto je sa svim onim ženama koje nemogu imat mlijeko. Nije da neće nego NEMOGU...jer kao i to je bedastoća da nemogu imat mlijeko jer se ne trudne dovoljno...samo vi uživajte u svojim klanovima zatucanih umova.

    Ovo sve je imho ofkors, i neće me niko razuvjeriti jer vas čitam nekoliko mjeseci.

    ...i tko je ono pretjerao???????

  21. #21
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Da, odnedavno imaju kozmetičku liniju.

    Nije graška, pogledaj ostatak popisa pa je onda jasnije. Primjerice:
    196. do 696. Brita 1 x 1 lopta Brita
    znači 500 lopti s Brita logom a ne toliko aparata (u ovom primjeru, nažalost ).
    pisalo je na listi humanitarne tombole **** 1 x **** vlazne maramice, svjesno ili nesvjesno to izgleda bas kako je tweety napisala- **** 1 (i jos sve velikim slovima (jedino oni i kod njih), bas kako na ambalazi i pise.

    doslo je do nesporazuma koji je otkriven tek dobrim naknadnim proucavanjem cijelog popisa donatora.

    no s obzirom na siroku lepezu krsiteljskih poteza (kršitelj koda)a na tom sajmu, ovu akciju bi svakako organizirali, bilo tombole ili ne.

    **** uopce nije smio biti generalni pokrovitelj, **** nije smio nista besplatno dijeliti na takvoj manifestaciji, **** nije smio imati kutak za **** caj, sokove i kasice. hip nije smio biti tamo.

    **** je kod nas najveci marketinski agresor! krsi najvise clanaka Pravilnika i ima najvise nedopustenih marketinskih poteza!!

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zeleno_sunce, molila bi te da pripazis na retoriku!

    nije bitno koliko se cita vec sta se i kako se cita. a vidim da se neke stvari nisu procitale ili se nisu procitale s razumijevanjem.

    evo kratak spoiler

    hrvarska je clanica svjetske zdravstvene organizacije i kao takva, potpisala je Medjunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majcino mlijeko a ono zabranjuje reklamiranje istih.

    znaci ovi nasi potezi nisu produkt nekog hira vec pokusaja uskladjivanja stvarnosti i pravne norme.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Koje to žene ne mogu imati mlijeko? Jel znaš koliki je postotak žena koje ZAISTA ne mogu dojiti?
    Aha...a da li mi pričamo o postotku žena koje nemogu imati mlijeko, i da li te sirote su zato manje vrijedne kao majke od onih koje doje? Prema tebi i još hrpi napetih kondora (a ne roda) jesu jer se u svakom drugom threadu piše o tome tako da je već fobija napisati nemam mlijeka, jer će ispast da se glupača niti ne trudi imat mlijeka, a ne da ga nema.

    Nažalost radi ovakvih poput tebe zakucanih samo u smjer "nikako ne adaptirano" hrpa ljudi f2f kad se nađe na kavi priča kako su rode "napete ženetine iz prošlog stoljeća"...think about it.

  24. #24
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Koje to žene ne mogu imati mlijeko? Jel znaš koliki je postotak žena koje ZAISTA ne mogu dojiti?
    Aha...a da li mi pričamo o postotku žena koje nemogu imati mlijeko, i da li te sirote su zato manje vrijedne kao majke od onih koje doje? Prema tebi i još hrpi napetih kondora (a ne roda) jesu jer se u svakom drugom threadu piše o tome tako da je već fobija napisati nemam mlijeka, jer će ispast da se glupača niti ne trudi imat mlijeka, a ne da ga nema.

    Nažalost radi ovakvih poput tebe zakucanih samo u smjer "nikako ne adaptirano" hrpa ljudi f2f kad se nađe na kavi priča kako su rode "napete ženetine iz prošlog stoljeća"...think about it.
    Taj postotak se ne zna jer je to IZUZETNO RIJETKA POJAVA pa samim time i da se te žene nađu zajedno na kavi osim ako si nisu osnovale nekakvu Kondor udrugu pa su skupile tu šačicu žena iz čitave zemlje.

    Nisam članica Rode, ali bez ovog foruma bi bila needucirana majka i podložna utjecaju "suvremenih" majki.

    Ima još dosta foruma gdje se priča o majčinstvu i djeci, a ja sam odabrala ovaj jer mi najviše odgovara, pa sad...

  25. #25
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Koji otrov, covjece

  26. #26
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ajme zeleno_sunce koliko negative u tebi žalostan je način na koji komuniciraš, uopće si ne mogu zamisliti odgovor koji bi bio na tvojoj razini... Pokušati ću ovako:

    Ponovo te pitam: Znaš li koji je ZAISTA postotak žena koje nemogu imati mlijeka?

    Ne govorim o ženama koje iz raznoraznih razloga odustaju od dojenja ili ne žele dojiti, svaka majka ima pravo odlučiti kako će hraniti svoje dijete, važno je da se odluka temelji na informiranom izboru, već o ženama koje imaju fizičkih/fizioloških problema?

    Zaista ne znam iz kojeg teksta ili posta si izvuka da RODA majke koje ne doje smatra manje vrijednima, odnosno da one koje kažu da nemaju mlijeka smatra glupačama?!

    Da te podsjetim: RODA radi na edukaciji žena, organiziramo Malu Školu Dojenja, savjetujemo na SOS telefonu za dojenje, u Splitu cure imaju grupe za potporu...

    Ali ovo je već OT, ovdje se raspravlja o kršenju Međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.

  27. #27
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zeleno_sunce, ja bi te ponovo zamolila da pripazis na retoriku.

    nadam se da se necu morati ponavljati. nema potrebe za vrijedjanjem niti takvim tonom.

    majcinstvo je nemjerljivo.
    lijepo te molim da ne stavljas nikome rijeci u usta i donosis pausalne zakljucke.

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i jos nesto...mi nismo "iz proslog stoljeca", dojenje datira od kada je covjeka. ljudska vrsta spada pod sisavce, zar ne?
    proslo stoljece je stoljece u kojem je proveden najveci nekontrolirani eksperiment na ljudskoj vrsti masovnom prehranom dojencadi adaptiranim mlijekom.
    1867. godine gospodin (kršitelj koda) izumio je umjetnu dojenacku hranu. 100 godina kasnije godisnja prodaja adaptiranog mlijeka procjenena je na 8 milijardi americkih dolara! Ddanas je ta cifra dosegla broj od 13 milijardi $!

    ne trebas biti genije da vidis zbog cega danas u hrvatskoj 16% majki- sisavaca- doji. ta porazavajuca stopa je za prvih 6 mj.

    jesmo li jos uvijek sisavci i koliko cemo to jos biti?

    jel to nasa buducnost? jel je to ono sto zelimo ostaviti buducim narastajima?

    razmisli malo o tome.

    i za kraj, godisnje u svijetu umre 1,5 milijuna djece od posljedica hranjenja adaptiranim mlijekom. 4 000 dnevno. svake 3 minute jedno dijete.

    koliko minuta citas ovaj post?

  29. #29
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    O Bože koji komentari.
    Ovo je prestrašno.
    Onda će ispasti da su ju Rode linčovale.
    Pa tko nebi reagirao na ovakve postove i vrijeđanja.
    Ali žalibože riječi....

  30. #30
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i i za kraj, godisnje u svijetu umre 1,5 milijuna djece od posljedica hranjenja adaptiranim mlijekom. 4 000 dnevno. svake 3 minute jedno dijete.?
    Koje su to posljedice, koji je izvor ovog podatka?

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Da, odnedavno imaju kozmetičku liniju.

    Nije graška, pogledaj ostatak popisa pa je onda jasnije. Primjerice:
    196. do 696. Brita 1 x 1 lopta Brita
    znači 500 lopti s Brita logom a ne toliko aparata (u ovom primjeru, nažalost ).
    pisalo je na listi humanitarne tombole **** 1 x **** vlazne maramice, svjesno ili nesvjesno to izgleda bas kako je tweety napisala- **** 1 (i jos sve velikim slovima (jedino oni i kod njih), bas kako na ambalazi i pise.

    doslo je do nesporazuma koji je otkriven tek dobrim naknadnim proucavanjem cijelog popisa donatora.

    no s obzirom na siroku lepezu krsiteljskih poteza (kršitelj koda)a na tom sajmu, ovu akciju bi svakako organizirali, bilo tombole ili ne.

    **** uopce nije smio biti generalni pokrovitelj, **** nije smio nista besplatno dijeliti na takvoj manifestaciji, **** nije smio imati kutak za **** caj, sokove i kasice. hip nije smio biti tamo.

    **** je kod nas najveci marketinski agresor! krsi najvise clanaka Pravilnika i ima najvise nedopustenih marketinskih poteza!!
    Sve to stoji, ali cinjenica je da glavni motiv koji je izazvao na reakciju ustvari je bio samo povrsno procitan popis nagrada. Odnosno, takvim se potezima u ocima promatraca, koji nisu upoznati sa ostalim razlozima, ispada :/

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    UNICEF

    ima na ovom pdf nekoliko linkova na izvore.

  33. #33
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa

    Sve to stoji, ali cinjenica je da glavni motiv koji je izazvao na reakciju ustvari je bio samo povrsno procitan popis nagrada. Odnosno, takvim se potezima u ocima promatraca, koji nisu upoznati sa ostalim razlozima, ispada :/
    ne nije.

    i prosle godine smo planirali reagirati, no nismo.
    ove smo se uspijeli organizirati.

    nadomjestak za majcino mlijeko nije samo adaptirano.

    Djelokrug Pravilnika

    Pravilnik se primjenjuje na marketing, i s njime povezane djelatnosti, slijedećih proizvoda: nadomjestaka za majčino mlijeko, uključujući i dojenačku formulu; drugih mliječnih, prehrambenih proizvoda i napitaka, uključujući i dopunsku hranu koja se daje preko bočice, kada se promiču ili prodaju ili na neki drugi način predstavljaju prikladnima, uz preinake ili bez njih, za uporabu kao djelomični ili potpuni nadomjestak za majčino mlijeko; bočica za hranjenje i duda. On se takoder odnosi na njihovu kvalitetu i informacije o njihovoj uporabi.


    znaci svi oni sokici, cajevi, kasice, keksici, zitarice...koje su u prodaji za bebe mladje od 6mj.
    te i oni proizvodi namjenjeni djeci starijoj od 6mj. koji sluze kao "zamjena za mlijecni obrok".

    Nadomjestak za majčino mlijeko podrazumijeva svaku vrstu hrane koja se promiče ili prodaje ili na neki drugi način predstavlja kao djelomičan ili potpun nadomjetak za majčino mlijeko, bila ona primjerena za tu svrhu ili ne.

    Dopunska hrana podrazumijeva svaku vrstu hrane, industrijske ili domaće izrade, koja je primjerena kao nadopuna majčinom mlijeku ili dojenačkoj formuli kada ili jedno ili drugo više ne mogu zadovoljiti prehrambene potrebe dojenčeta. Takva hrana se također zove “hrana za odbijanje od dojke” ili “nadomjestak za majčino mlijeko”.


    nadalje

    Marketing podrazumijeva promociju, distribuciju, prodaju, reklamiranje proizvoda, te odnose s javnošću i službe pružanja informacija o proizvodu.

    Marketinško osoblje podrazumijeva bilo koji osobu čija funkcija uključuje marketing jednog ili više proizvoda koji ulaze u ovog Pravilnika.

    Uzorak podrazumijeva pojedinačne primjerke ili manju količinu proizvoda koji se daje besplatno.


    te jos i ovo

    Članak 5: Javnost i majke

    5.1 Ne bi se smjelo reklamirati, niti na bilo koji drugi način općoj javnosti promicati proizvode koji ulaze u djelokrug ovog Pravilnika.

    5.2 Proizvođači i distributeri ne bi smjeli, izravno ili neizravno, nuditi trudnicama, majkama ili članovima njihovih obitelji uzorke proizvoda koji ulaze u djelokrug ovog Pravilnika.

    5.3 U skladu sa odlomcima 1 i 2 ovog članka, ne bi smjelo biti reklamiranja na prodajnom mjestu, davanja besplatnih uzoraka, niti bilo kakvih drugih promotivnih taktika kojima bi se poticala prodaja izravno na maloprodajnoj razini, kao što su posebno izlaganje, diskontni kuponi, premije, posebne rasprodaje, snižavanje cijene artikala na ispod proizvodnih troškova ili povezivanje prodaje proizvoda s proizvodima koji potpadaju pod djelokrug ovog Pravilnika. Ovom odredbom se ne sprečava uspostavljanje politike cijena i postupaka kojima je namjena ponuda proizvoda po nižoj cijeni na dugoročnoj osnovi.

    5.4 Proizvođači i distributeri ne bi smjeli distribuirati trudnicama, niti majkama dojenčadi i male djece nikakve poklone, predmete niti pribor kojima bi se promovirala uporaba nadomjestaka za majčino mlijeko ili hranjenje bočicom.

    5.5 Marketinško osoblje ne bi smjelo u službenom svojstvu ostvarivati izravni ili neizravni kontakt s trudnicama niti s majkama dojenčadi i male djece.


    a sajam se zove dani mama, beba i trudnica kojem je gen. pokrovitelj **** i koji dijeli besplatne uzorke nadomjestaka za majcino mlijeko.

    kao sto vidis, imali smo dovoljno razloga za reakciju.

    a ucinjena pogreska nije maliciozna.

    popis je vidjelo x osoba i ni jedna nije shvatila drigacije.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa

    i za kraj, godisnje u svijetu umre 1,5 milijuna djece od posljedica hranjenja adaptiranim mlijekom. 4 000 dnevno. svake 3 minute jedno dijete.

    koliko minuta citas ovaj post?
    Čovječe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  35. #35
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i i za kraj, godisnje u svijetu umre 1,5 milijuna djece od posljedica hranjenja adaptiranim mlijekom. 4 000 dnevno. svake 3 minute jedno dijete.?
    Koje su to posljedice, koji je izvor ovog podatka?
    UNICEF

    "Over 4,000 babies die every day in poor countries because they're not
    breastfed. That's not conjecture, it's UNICEF fact."
    "1.5 million babies die every year from unsafe bottle feeding."
    "Every 30 seconds a baby dies from unsafe bottle feeding in the Third World"

    As UNICEF has said:

    "Marketing practices that undermine breastfeeding are potentially hazardous wherever they are pursued: in the developing world, WHO estimates that some 1.5 million children die each year because they are not adequately breastfed. These facts are not in dispute."
    http://www.babymilkaction.org/pages/boycott.html
    http://www.wearsthebaby.com/articles/(kršitelj koda).html
    http://www.jca.apc.org/web-news/corpwatch-jp/118.html
    http://danny.oz.au/BFAG/

  36. #36
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Ove činjenice su zastrašujuće.
    A mi tako malo znamo o tome...

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    UNICEF

    ima na ovom pdf nekoliko linkova na izvore.
    Uh..dok se ja stignem detaljno pozabaviti tom problematikom i procitati sve izvore da nađem taj citat od UNICEF-a...do tada cu shvacati da to stoji i vjerovati tebi na rijec, isto kao sto je i glavni povod za reakciju "pravilno" protumacen.

  38. #38
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i da odmah odgovorim na sljedeci komentar kako je to u zemljama 3. svijeta....pogledajte formula for disaster i nakon njega se sjetite da i kod nas samo 16% majki doji.

    mozete i ovdje procitati nesto o filmu

    (ono gore je link na youtube prvi dio filma)

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    UNICEF

    ima na ovom pdf nekoliko linkova na izvore.
    Uh..dok se ja stignem detaljno pozabaviti tom problematikom i procitati sve izvore da nađem taj citat od UNICEF-a...do tada cu shvacati da to stoji i vjerovati tebi na rijec, isto kao sto je i glavni povod za reakciju "pravilno" protumacen.
    dala sam ti linkove, ja sam potrosila svoje vrijeme da ustedim tebi.

    i ovi navodnici su ti bas ruzni.


    evo ti jos jedan link sa sazetom i skracenom verzijom:
    http://www.unicef.org/ffl/04/

  40. #40
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moram jos ovo citirati jer, iako film govori o zemljama u razvoju, ovo je bolna cinjenica- ista stvar se dogadja kod nas!!

    Probably the most recurrent violation of the International Code is the industry practice of donating carton upon carton of infant formula to hospitals.

    Hospitals receiving free supplies start babies on formula - at no cost to the hospital or to the mother - but when the mother leaves the hospital, she must buy the expensive formula. According to economist Richard Jolly of UNICEF, many "hospitals think, at least for the first day or so, ‘let’s give the mother a rest and have a bottle or two bottles before moving to breastfeeding.’ There’s lots of evidence to show that even a bottle or two in those first days reduces the likelihood of a mother breastfeeding for a sufficient period by as much as one-third."

  41. #41
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i da odmah odgovorim na sljedeci komentar kako je to u zemljama 3. svijeta....pogledajte formula for disaster i nakon njega se sjetite da i kod nas samo 16% majki doji.
    :shock:
    Ne mogu vjerovati što marketing čini! Ti ljudi su zaluđeni formulama! Cijele plaće troše na njih jer će im djeca biti inteligentnija i brže se razvijati! Pa kako je to moguće!
    Kad se samo sjetim kako sam neiskusna u jednom postu napisala blago majkama 3.svijeta kad ne poznaju adaptirano . Ovo je kraj ljudske vrste!

  42. #42
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Kako tuzno

  43. #43
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    čitajući ovaj topic, dijelim mišljenje s deaedi - ispalo je kako je ispalo, a to je da je ovaj put h*** u pravu i njihovo priopćenje stoji. na rodinom portalu je izašla neistina o dijeljenju nagrada. koliko god stoje i svi vaši komentari, nažalost jedan ovako mali propust i eto ti s***a. da nije bilo tog propusta, prosvjed bi bio sasvim legitiman i h*** ne bi imao nikakvog povoda za reagiranje.

    koliko je sve to minorno u odnosu na iznešene linkove, to je druga priča. :/

  44. #44
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    čitajući ovaj topic, dijelim mišljenje s deaedi - ispalo je kako je ispalo, a to je da je ovaj put h*** u pravu i njihovo priopćenje stoji. na rodinom portalu je izašla neistina o dijeljenju nagrada. koliko god stoje i svi vaši komentari, nažalost jedan ovako mali propust i eto ti s***a. da nije bilo tog propusta, prosvjed bi bio sasvim legitiman i h*** ne bi imao nikakvog povoda za reagiranje.

    koliko je sve to minorno u odnosu na iznešene linkove, to je druga priča. :/
    A vec sam se pitala jel problem u meni kad samo ja tako vidim situaciju

  45. #45
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prosvjed je i ovako legitiman jer ni sam njihov logo nema što tražiti tamo.

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    propust nije dosao namjerno.

    napisat cemo demant/reakciju...whatever.
    no za razliku od (kršitelj koda)ovog placenog i zaposlenog osoblja kojima je to posao mi smo sve volonterke sa svojim mnogobrojnim ulogama i nismo u mogucnosti reagirati na horuk kao oni.

    prosvjed je i dalje legitiman. jer u clanku stoje razlozi zbog kojeg je do prosvjeda i doslo. a njih **** nije demantirao. jer ne moze.

  47. #47
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajvi

    hvala svima na razumijevanju

  48. #48
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    "Over 4,000 babies die every day in poor countries because they're not
    breastfed. That's not conjecture, it's UNICEF fact."
    "1.5 million babies die every year from unsafe bottle feeding."
    "Every 30 seconds a baby dies from unsafe bottle feeding in the Third World"

    As UNICEF has said:

    "Marketing practices that undermine breastfeeding are potentially hazardous wherever they are pursued: in the developing world, WHO estimates that some 1.5 million children die each year because they are not adequately breastfed. These facts are not in dispute."
    Koliko shvaćam, ove smrti nisu zbog samog adaptiranog mlijeka, nego zbog nepravilne upotrebe adaptiranog mlijeka. Priprema se za zagađenom vodom i u lošim omjerima mlijeka i vode, i ljudi nemaju dovoljno novaca da kupe adaptiranog koliko je potrebno. Ne umanjuje užas cijele situacije, ali mislim da ipak nije isto reći "smrt zbog adaptiranog mlijeka (tj. nedojenja)" i "smrt zbog zagađene vode s kojom se priprema mlijeko".
    Cijela situacija je svejedno nakaradna - kupuju nešto što im ne treba, ne mogu si priuštiti, ne mogu pripremiti i ubija im djecu.

  49. #49
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Cijela situacija je svejedno nakaradna - kupuju nešto što im ne treba, ne mogu si priuštiti, ne mogu pripremiti i ubija im djecu.
    Lijepo si ovo sažela.
    A kupuju to što im ne treba upravo zbog tog marketinga zbog kojega i postoji Pravilnik. Zašto bi inače većina majki koja može dojiti kupovala nešto što im ne treba i ne može si priuštiti? Sigurno ne iz svog hira.

  50. #50
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Citiraj vertex prvotno napisa
    Cijela situacija je svejedno nakaradna - kupuju nešto što im ne treba, ne mogu si priuštiti, ne mogu pripremiti i ubija im djecu.
    Lijepo si ovo sažela.
    A kupuju to što im ne treba upravo zbog tog marketinga zbog kojega i postoji Pravilnik. Zašto bi inače većina majki koja može dojiti kupovala nešto što im ne treba i ne može si priuštiti? Sigurno ne iz svog hira.
    Ja ne dovodim u pitanje potrebu za pravilnikom.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •