Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: nisam zadovoljna s Mirenom

  1. #1
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno nisam zadovoljna s Mirenom

    Prije 4,5 mjes. sam stavila Mirenu ( ok moj ginekolog). Od tada imam užasne bolove u trbuhu, stalno sam napuhnuta. Jela sam i integralno, pila aktiviju, ma opet isto. Krvarenja su mi dosta oskudna, ali traju po 20-25 dana. I bubuljice su me napale, tj. više nekakvi čirevi. Fuuuj. Kako izgledam ni ne treba mi kontracepcija, sigurna sam.
    Prije mjesec dana sam bila na kontroli, sve je u redu, nije se pomaknula.
    Meni je toga već dosta, užasno me boli stomak svaki dan, pa sam ju spremna i izvaditi.
    Moj ginekolog mi savjetuje nekakvu injekciju od koje će mi se smanjiti krvarenja. Za bolove ne znam.
    Pošto isključivo dojim malo se brinem, ali on kaže da to baš potiče proizvodnju mlijeka. :? Ne bi htijela da išta utječe na stvaranje količine mlijeka osim mog bebača.
    Garancija na Mirenu je ne znam 1 ili 5 god. Šta to podrazumjeva ne znam, da li mi vračaju novac ako nisam zadovoljna ili samo ako ostanem trudna?
    Sutra idem kod ginekologa, a još nisam skroz odlučila.
    Molim vas iskustva i savjete.

  2. #2
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    hm... meni je moj ginekolog rekao da dojenje i mirena ne dolaze u obzir zajedno, tj. da je smijem staviti tek kad prestanem dojiti. sad sam malo
    :?

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno Re: nisam zadovoljna s Mirenom

    Citiraj bundevica prvotno napisa
    Garancija na Mirenu je ne znam 1 ili 5 god. Šta to podrazumjeva ne znam, da li mi vračaju novac ako nisam zadovoljna ili samo ako ostanem trudna?
    Nije to garancija, nego rok trajanja. I 5 godina je. Od kuda ti to sa vraćanjem novaca?

  4. #4
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Sad sam zbunjena, nije valjda da nisam dobro razumjela ginekologa. :/

  5. #5
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja mislim da ti nitko ne vraća novce.
    Da je to uistinu točno, to bi reklamirali na sva zvona. Ne bi oni (proizvođač) propustili propustili priliku za takav marketinški trik Ako zatrudnite vraćamo novac!
    Mislim da si krivo shvatila. nakon 5 godina ju moraš izvaditi i staviti novu jer joj je djelovanje smanjeno.

  6. #6
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Prekrižila sam novce, ali nije valjda da nema više nitko sa lošim iskustvom s mirenom?

  7. #7
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja nisam imala nikakvih problema. Doduše, stavila sam ju kad je Jana imala 4 mjeseca, prvu mengu dobila sa Janinih 17 mjeseci, a izvadila ju sa 20 mjeseci jer imam neke druge planove
    Dakle, obzirom na prvu mengu i vrijeme vađenja, totalno bačeni novci.

  8. #8
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Bundevica, pretpostavljam da pričaš o spirali???

    Ako je tako, imam ja ne baš bajno iskustvo - bolove i napuhnutost i problem sa krvarenjem
    izdržala sam oko 2 i po mjeseca i preporodila se kad sam je izvadila.

    Ne bi mi palo na pamet da je ponovo stavim makar mi suhim zlatom platili!

  9. #9
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Mirena mi je stvorila cistu, dobročudnu, ali svejedno me boli. Nije mi preostalo ništa drugo nego da ju vadim van, pa sam to i napravila.

  10. #10
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj bundevica prvotno napisa
    Mirena mi je stvorila cistu, dobročudnu, ali svejedno me boli. Nije mi preostalo ništa drugo nego da ju vadim van, pa sam to i napravila.
    :shock: Strava!
    Ja sam isto imala neke čudne bolove u trbuhu i nije mi jednostavno odgovarala. Budući da uz dojenje nisam mogla koristiti drugu kontracepciju, nisam ju izvadila i nakon 6 mjeseci sve je prestalo i više ju zaista ne osjetim. Ali treba to izdržati...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    hm... meni je moj ginekolog rekao da dojenje i mirena ne dolaze u obzir zajedno, tj. da je smijem staviti tek kad prestanem dojiti. sad sam malo
    :?
    Mirenu mogu koristiti i dojilje, to je samo progesteron, nema estrogena.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Moje stanje je također takvo, naime sama sam sa malenom (9mj.) a muž na terenu :/ Imam spiralu od 6.mj. i komaaaaaaa mi je ((((( Jako sam umorna od nje, debljam se (možda od toga, rekla bi da da), depresija, nadutost, pospanost, bolovi u trbuhu, imala vodene ciste (proslost-hvala bogu) pa onda rane na grlicu maternice (spaljene prosli tj a iscjedak ne prestaje) jos jedna briga vise. Ja se nadam da cu je uskoro maknuti jer se problemi samo nižu, sad su problemi poceli sa jajnicima ://///// luda sam vise. Nemogu ti nikako pomoci (nazalost) jer ni sebi nezam kako (( može i meni neki savjet?? molim vas!!! neznam vise sta cu proklet bio onaj dan kad me punica zajedno sa ginicom nagovorila (da, prijatelji su. koma) Daj mi recite sta ste vi napravili kad ste bili na mom mjestu, znam da je post star (koliko vidim jer sam od danas clan ) Hvala na odgovoru

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Ja imam slican problem.Znaci uzasne bolove nakon stavljanja Mirene.Da li ste ju kasnije izvadili?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •