Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 589

Tema: Zakon o zaštiti potrošača u praksi (nastavak)

  1. #451
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Zakon se mijenja, ali brzinskim pregledom se cini da clanak 54. ostaje na snazi.
    Novi zakon je u NN 41/2014.

    Ja priznajem da nisam za to znala! Hocu reci, za tu mogucnost. Kad sljedeci put dobijem neku vjezbenicu, uzet cu je. Ionako me mala gnjavi da svaku kupim

  2. #452
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    sad ste me podsjetile da već dugo nitko iz škole nije donio ništa
    prije 2-3 godine to je bilo svaki drugi dan valjda. za izluditi
    mlađa je sad 2. razred i mislim da ona nikad i nije donijela ništa

    vjerovatno ih više ne puštaju u školu
    (mislim na akvizitere)

  3. #453
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sandraL prvotno napisa Vidi poruku
    sad ste me podsjetile da već dugo nitko iz škole nije donio ništa
    prije 2-3 godine to je bilo svaki drugi dan valjda. za izluditi
    mlađa je sad 2. razred i mislim da ona nikad i nije donijela ništa

    vjerovatno ih više ne puštaju u školu
    (mislim na akvizitere)
    Potpis - dugo ništa... Ja sam mislila da je to zato jer su moji prerasli razrednu nastavu, ali sad si mi dala misliti.... Moram pitati susjede koji imaju mlađu djecu da li ih još siluju s vježbenicama i časopisima.

  4. #454
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja vidim, taj članak 54 je još tamo.

    Ja sam nedavno imala situaciju sa Cicibanovim cipelama u Massu u Arena Centru. Kupimo mi te cipele (oko 300 kn) i za 2 dana nošenja (svaki dan oko 2 sata) guma na prednjem dijelu se oguli. Ja nosim sve u Mass da vratim i tražim novac natrag. Oni kao prvo moraju poslati to proizvođaču na procjenu reklamacije. Nakon tjedan dana zovu me da proizvođač nije uvažio reklamaciju. I što sad? Istina sa nije bila tvornička greška, ali nitko ne očekuje da se nakon 2 dana nošenja ta guma počne raspadati. Baš sam ljuta. Mislim, nosive su one i dalje, ali...
    Uglavnom, Ciciban u Massu više nikad!
    Ja sam isto tako kupila sandale u froddu za oko 400+ kn. Gume na peti nakon 2 spuštanja na toboganu više nije bilo
    Nama jesu uvažili reklamaciju i stavili novi đon na sandale, ALI je prodavačica komentirala da to nisu sandale za igralište i da će se đon ponovno izguliti pošto mi dijete tako čudno hoda (hoda normalno majke mi , bila je na pregledu stopala i sve super)

  5. #455
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja je donijela prosli mjesec neku vjezbenicu.

  6. #456
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Moj je donio jucer i jos mi govori "rekao je stricek ako kupimo vjezbenicu da cemo dobiti nesto sta mozemo koristiti do fakulteta"

    U pitanju je cvrckova vjezbenica

  7. #457
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Zakon o zaštiti potrošača u praksi (nastavak)

    Evo, i moja opet danas.
    Gledam novi zakon i ta je odredba sad u cl.46:

    Slanje proizvoda bez narudžbe potrošača

    Članak 46.
    (1) Isporuka robe ili pružanje usluge koje potrošač nije naručio, a za koje bi bio obvezan izvršiti bilo kakvo plaćanje, predstavlja nepoštenu poslovnu praksu u smislu odredbi dijela I. glave IV. ovoga Zakona.
    (2) Ako trgovac suprotno stavku 1. ovoga članka pošalje potrošaču određenu robu ili izvrši određenu uslugu, ta roba ili usluga smatraju se promidžbenim darom trgovca.

    Ja mislim da cu si je ostaviti, fora je :D
    Posljednje uređivanje od Anci : 07.04.2014. at 17:18

  8. #458
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    A sta kazes maloj da kaze tim ljudima kad dodju po novce?
    I ja bi je ostavila bez da posaljem novce al bilo bi mi zao ako bi mi se dijete osjecalo posramljeno pred cijelim razredom
    Posljednje uređivanje od mali karlo : 07.04.2014. at 17:25

  9. #459
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nisam je jos poslala, danas je donijela.
    Ona je sad objasnjavala sestri zasto je to sad njeno umrla sam od smijeha.

  10. #460
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Bemti, a njih nije sram djetetu od 7 godina uvaliti to...
    Ne znam sto cu, vidjet cu jos.

  11. #461
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Bemti, a njih nije sram djetetu od 7 godina uvaliti to...
    Ne znam sto cu, vidjet cu jos.
    Slazem se ja s tobom u potpunosti.
    Ali mislim da se dijete od 7-8 godina ne zna postaviti ni objasniti to kao mi. Mozda cu iduci put napisat objasnjenje i zakon na papir pa dat djetetu nek to da striceku umjesto novaca :D

  12. #462
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se ja s tobom u potpunosti.
    Ali mislim da se dijete od 7-8 godina ne zna postaviti ni objasniti to kao mi. Mozda cu iduci put napisat objasnjenje i zakon na papir pa dat djetetu nek to da striceku umjesto novaca :D
    To je i meni palo na pamet. Lijepo dijete kaže - evo, ovo vam je moja mama poslala i nema neugodnosti u razredu.

  13. #463
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    I ja sam to pomislila. Mala je rekla sa ona nece pricati s tim stricekom jer ga ne zna i srami se.

  14. #464
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja bi to lijepo isprintala, stavila u bijelu kuvertu i dala djetetu da da striceku. jos bi dodala red kako ih nije sram tako manipulirati djecom, a onda bi lijepo jos posjetila upravu skole.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 08.04.2014. at 07:33

  15. #465
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi to lijepo isprintala, stavila u bijelu kuvertu i dala djetetu da da striceku. jos bi dodala red kako ih nije sram tako manipulirati djecom, a onda bi lijepo jos posjetila upravu skole.
    možda bi i ja ovako, svakako bi razgovarala s učiteljicom, a ako teba i do ravnatelja bi otišla



    meni je nedavno živac digao trgovački putnik koji je u vrtiću uvaljivao ortopedske uloške po 200 i nešto kuna + pregledavali su djecu bez da su pitali za dopuštenje roditelja

  16. #466
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi to lijepo isprintala, stavila u bijelu kuvertu i dala djetetu da da striceku. jos bi dodala red kako ih nije sram tako manipulirati djecom, a onda bi lijepo jos posjetila upravu skole.
    To je to. Čista manipulacija s djecom.
    I još im svašta napričaju pa klinci dođu doma uvjereni kako to moraju imati jer maltene neće završiti razred bez toga.
    Ali, ja ne krivim prodavače, njih je netko pustio u školu i odobrio im da to uvaljuju djeci.

  17. #467
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    možda bi i ja ovako, svakako bi razgovarala s učiteljicom, a ako teba i do ravnatelja bi otišla



    meni je nedavno živac digao trgovački putnik koji je u vrtiću uvaljivao ortopedske uloške po 200 i nešto kuna + pregledavali su djecu bez da su pitali za dopuštenje roditelja
    Vjerojatno zato što su izletili iz većine škola.

  18. #468
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mene su isto jako ljutili ti koji šalju materijale doma, ali predlažem svima kojima to smeta da radije odu u školu to rješavati.
    sva se naježim od pomisli da bih po maloj slala koverte s ikakvim sadržajem zbog koje bi ona mogla imati neugodnosti.
    kakva je moja, a ne kažem da su svi takvi, ona od srama više u školu ne bi htjela ići.
    ali slažem se da tome treba stati na kraj!

  19. #469
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    mene su isto jako ljutili ti koji šalju materijale doma, ali predlažem svima kojima to smeta da radije odu u školu to rješavati.
    sva se naježim od pomisli da bih po maloj slala koverte s ikakvim sadržajem zbog koje bi ona mogla imati neugodnosti.
    kakva je moja, a ne kažem da su svi takvi, ona od srama više u školu ne bi htjela ići.
    ali slažem se da tome treba stati na kraj!

    ma da, nije mi OK slati djecu u dobi od 7,8,9 g da se s time bave...
    da mi smeta, ja bi otišla u školu sa tim časopisim i isprintanim zakonom i dala ravnateljici.

  20. #470
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ako procitate pazljivo napisala sam koverta doticonom akviziteru i razgovor s upravom skole: i jedno i drugo.
    vjerujem da doticni iako bi mu se ponovio dolazak u skolu, sigurno bi zaobisao moje djete ili razred u koji idu.

  21. #471
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Kod nas ne dolaze pod nastavom kad je ucitelj jer je on rekao da ako za nesto bude smatrao da djeci treba da ce nas obavijestiti.
    Oni dolaze pod engleskim i vjeronaukom.

  22. #472
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ja sam prva pitala, pa da i ispričam kako se zbilo.

    Pitala sam maloga je l' se slaže da ja napišem barbi pismo u kojem objašanjavam zašto nećemo platiti, i on se prvo zapalio za ideju (mukti vježbenica, jelte), a onda se pokolebao pa onda nisam inzistirala.
    Vratio je vježbenicu akviziteru.

  23. #473
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Tocno tako je i moja. Sad me i adiomare pokolebala. A dijete je na ciki (ne barbi :D) vidjelo i tetovazu

  24. #474
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ne znam što bih napravila u stvarnoj situaciji, ali sad mi se sviđa ideja da bih djetetu dala pisamce koje će dati akviziteru:

    Poštovani g.X,
    kao roditelji djeteta koje se vratilo iz škole s vježbenicom koju nismo ni na koji način naručili, bili smo vrlo iznenađeni i zbunjeni. No, nakon što smo iščitali Zakon o zaštiti potrošača, posebice članak 46., shvatili smo da se radi o promidžbenom daru trgovca te vam se ovom prilikom zahvaljujemo. Ostajemo na raspolaganju za sve buduće slične darove.
    Roditelji xxx, broj telefona xxxxx.

    Naravno da bih o takvoj praksi progovorila i na sastanku u školi, ali mislim da ne bih odoljela slanju ljubaznog pisma.

  25. #475
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa isto pismo se moze dati i ucitelju/ici pod cijim nadzorom se ista podjela dogodila, pa nek doticna da akviziteru, ako djetetu se stvara naugoda.
    A sa doticnim/nom uciteljem/icom porazgovarati. no ne sjecam se ali mi negdje zvoni da je akviziterska prodaja zabranjena u skolama. kazem negdje mi zvoni, nadam se ispravno.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 08.04.2014. at 14:37

  26. #476
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    smiju li i dućanima kao sredstvo plaćanja uzimati samo gotovinu i odbijati kartice, sve?

  27. #477

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Smiju , postoje mali ducani koji niti nemaju pos uredjaje

  28. #478
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    smiju li i dućanima kao sredstvo plaćanja uzimati samo gotovinu i odbijati kartice, sve?
    da smiju, dolje je info vezan za popuste, ali imaš podebljan odgovor na tvoje pitanje

    Iz Hrvatske udruge za zaštitu potrošača kažu kako trgovci imaju pravo odobriti popust koji žele, ali imaju i obvezu to jasno istaknuti u izlogu, na blagajni, odnosno na prodajnome mjestu.
    – Kad se govori o popustu od 50 posto, on mora biti izražen za minimalno jednu petinu sve robe na popustu. Trgovac može reći da daje popust od 50 posto za gotovinsko plaćanje, a za kartično plaćanje daje popust od 30 posto, ali to mora i jasno istaknuti uz popust. Naime, trgovac pri kartičnom plaćanju ima određene troškove – objasnio je Tomislav Lončar iz HUZP-a.
    To je njegova volja, on uopće ne mora primati kartice ako to neće, ali trgovac ne bi smio prodavati proizvode na kartice uz popust od 30 posto ako je oglasio da prodaje uz 50 posto popusta. Čini li to, treba ga prijaviti državnim inspektorima – ističe Lončar.

  29. #479
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Lidl vec neko vrijeme uredno prodaje vrecice sa svojim logotipom.
    Da li se mozda zakon promijenio?

  30. #480
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Na zalost je.

  31. #481
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    I kaufland isto

  32. #482

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Cure, pisala sam i na temi gdje naručiti udžbenike, a postavljam pitanje i tu. Kad sam naručivala knjige na narudžbi je za Atlas pisala cijena 135,00 kuna, danas u poslovnici naplatili 169,00 kuna. Zvala sam ih i oni su rekli da je to jednostavno tako. Zvala sam prijateljice i rekle su nakon što su provjerile račune da su plaćale 135,00 kak je i navedeno u cjeniku. Da li imam pravo na povrat i kaj da napravim. Hvala.

  33. #483

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Gumenjače , nakon 5 dana nošenja, procurile na peti...Mogu li se nadati da će mi ih htjeti zamijeniti, ako bi netko bio tako dobar da mi stavi link na koji članak se mogu pozvati u slučaju nesuradnje. puno hvala.

  34. #484
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ovo vise nitko ne cita?

    mi imamo zanimljiv problem -nadam seda ce netko biti pametniji.

    pocetkom mjeseca smo uz neki kupon iz 24 sata u Froddu kupili jesenske gleznjace. Cijena je bila 50% niza na temelju kupona. Kako inace ne kupujem Froddo prevagnuo je popust i potreba za visokom kvalitetnom cipelom.
    Nakon cca 7 nosenja cipele su se pocele raspadati. Nesto prestrasno. Pogotovo kada znam da im je puna cijena 498 kn- jos i strasnije.
    Nemam racun( bacila sam ga uvjerena da mi nece trebati), u toj poslovnici radi neka dost bahata zena pa mi se nije dalo natezati nego sam poslala mail direkt u Ivancicu sa slikama cipela.

    Svaka cast, u roku od par sati su odgovorili da se javim u poslovnicu i da ce mi ih zamjeniti za nesto iste vrijednosti.

    Sad sam zvala poslovnicu da vidim sto znaci ista vrijednost. To znaci da nam odobravaju zamjenu u iznosu 248 kn.
    Kako je to fer?!?
    Ili možda je fer?!?!

    Meni nije baš neka sreca jer tam za tu lovu jedva sandale kupim, a sandale mi sada netrebaju. Bitno je da smo odlucili kupiti Froddo samo radi popusta- a sada ispadam ucjenjena da nadoplatim jos toliko kako bi osigurala djetetu visoku jesensko/zimsku cipelu.

    tko je lud??
    Posljednje uređivanje od anatom : 22.09.2014. at 17:19

  35. #485
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam jel' fer, ali moje je mišljenje da bi ti trebali osigurati nove iste takve cipele.
    Ili vratiti novce koje si platila.

  36. #486

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Tako i ja mislim. Dati iste cipele ili vratiti novce.

  37. #487
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Bas ovo sto kazu cure. Vratiti novce.
    Moj primjer: kupila u muelleru klinki onu step by step torbu na 60% popusta. Mislim si, bit ce za 4 godine.
    Nakon samo 2 mjeseca, naramenica se pocela parati. Nude mi drugu torbu cijene koliko sam platila ovu na popustu. Naravno, za tu cijenu ne dobijam torbu iste kvalitete (ovakve nase nije bilo). Na kraju su mi dali novce nazad i uzeli torbu. Trazi nazad novce. Imas pravo na njih.

  38. #488
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ovo vise nitko ne cita?

    mi imamo zanimljiv problem -nadam seda ce netko biti pametniji.

    pocetkom mjeseca smo uz neki kupon iz 24 sata u Froddu kupili jesenske gleznjace. Cijena je bila 50% niza na temelju kupona. Kako inace ne kupujem Froddo prevagnuo je popust i potreba za visokom kvalitetnom cipelom.
    Nakon cca 7 nosenja cipele su se pocele raspadati. Nesto prestrasno. Pogotovo kada znam da im je puna cijena 498 kn- jos i strasnije.
    Nemam racun( bacila sam ga uvjerena da mi nece trebati), u toj poslovnici radi neka dost bahata zena pa mi se nije dalo natezati nego sam poslala mail direkt u Ivancicu sa slikama cipela.

    Svaka cast, u roku od par sati su odgovorili da se javim u poslovnicu i da ce mi ih zamjeniti za nesto iste vrijednosti.

    Sad sam zvala poslovnicu da vidim sto znaci ista vrijednost. To znaci da nam odobravaju zamjenu u iznosu 248 kn.
    Kako je to fer?!?
    Ili možda je fer?!?!

    Meni nije baš neka sreca jer tam za tu lovu jedva sandale kupim, a sandale mi sada netrebaju. Bitno je da smo odlucili kupiti Froddo samo radi popusta- a sada ispadam ucjenjena da nadoplatim jos toliko kako bi osigurala djetetu visoku jesensko/zimsku cipelu.

    tko je lud??
    Kolegica s posla imala je sličnu situaciju - u Mass-u kupila neke skupe gležnjače (za sebe) i one su se nakon 3 mjeseca počele raspadati. Nije imala račun. Poslužio je ispis Dinersa (ili American-a, nisam sigurna i nije bitno) uglavnom podaci da je taj i taj dan u tom i tom dućanu potrošila taj iznos. Sve oni znaju. Samo treba biti uporan i dosadan. I ja bih tražila da osiguraju zamjenske cipele. Sretno!

  39. #489
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne znam kolika su sreća zamjenske cipele - iste takve, da su valjale ne bi se raspale ni prve
    imam iskustvo da mi reklamirana roba nije džaba reklamirana, raspala se jer ne valja i druge iste takve jednako nevaljaju
    ja sam prošle godine kupila u timberlandu muške gležnjače vodonepropusne (imaju na sebi utisnut znak) koje su propustile kao obične kaljače
    valjda obične kaljače ne bi tako
    obično ja ne nasjedam, ali pala sam na čuđenje šefice dućana kako je to moguće i da im se nikada to nije dogodilo, pa taj model - nema šanse, uzmite drugi par ovo je prvi slučaj, maltene
    ma dupe, nakon prve kiše ista priča. ISTA! jedino što mi je sin počeo prešućivati da mu propuštaju (impregnirane uredno prije prvog nošenja) jer mu se ne da hodat po trgovinama, radije hoda mokrih nogu
    sad je to lanjski snijeg i više reklamacije nema, a cipele obuvene 3, 4 puta.

    što se tiče iznosa zamjene koji ti nude meni se to ne čini nekorektno, ne znam
    ako ti nude isti model cipele ili robu za isti iznos, to je to.
    jedino što bi ti morali omogućiti povrat novca i vjerujem da hoće.

  40. #490
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E, zato ja nisam htjela lani maloj kupiti te famozne Timbice.
    Prodavačica me uvjeravala u dućanu kako su nepropusne, samo ih treba impregnirat.
    Čekaj? Nepropusne, a treba ih impregnirat?
    To nemere štimat nikak.
    Nepropusna obuća je samo, isključivo i jedina ona koja ima gorotex, simpatex ili kak li se sve ne zovu membranu.
    Ni jedna druga.
    Pazite na deklaracije i pustite priče od prodavačica.
    Ako na deklaraciji piše da je za suho vrijeme, a tako piše na svakoj da se mogu trgovci pozvat na to i zaštitit, nemojte kupovat.
    Ana, budi uporna. Dosađuj. Upravi, ne u dućanu.
    Nije sad bitan račun.
    Bitna je nekvalitetna obuća, a bezobrazno skupa i ko fol popust, ma baš.
    Upravu, odnosno tvornicu bi trebalo biti briga.
    Reci im da ćeš pisati o svom lošem iskustvu na roditeljskim forumima.
    To ti je bolje nego inspekcija.
    Iako ja blage veze nemam koja bi inspekcija bila nadležna za ovo.
    Ukinuli su Državni inspektorat i dio posla prebacili na Carinu i sad je to jad, bijeda i smijeh.
    Meni su prošlo ljeto iz carinske inspekcije došli na moru na vrata od vikse da pitaju za kućni broj.
    Eto s čim se oni sada bave.

  41. #491
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    evo mene sa novostima.

    Ponudili su povrat novca. Ja zadovoljna.
    Moram opet napomenuti da sam slala mail direktno proizvodacu i da su odreagirali jako brzo i zapravo korektno.
    Jos sam iznenadena. Stvar je rijesena u roku dan i pol kroz tri emaila. Eee ,kada bi svi bili takvi!!!
    Hvala na tipu da trazim povrat novca. Ja tuka se toga nebih sjetila. Ovako su svi zadovoljni a mi cemo cipele kupiti drugdje.

  42. #492
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    u privatnoj lokalnoj knjizari sam kupila mapu za likovni nakladnika X
    sljedeci dan ujutro u skoli kazu da treba mapa nakladnika Y
    odem u knjizaru s mapom i racunom (nije proslo ni 24 sata od kupovine), zena nema mapu Y, znaci ne moze zamjena.
    Pitam da mi vrati novce: "a ne, ne, novce vam ne mozemo dati" (uz osmijeh kakve perverzarije vam padaju na pamet)

    odem bijesna ko pas.
    da li sam mogla inzistirati na povratu love, po nekoj osnovi, zakonu o zastiti potrosaca... isl?

  43. #493
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Tako su meni u Pitarelu rekli, ja umorna, s njih dvoje, drugi put u ducanu, jer BC ipak nije dobro porbao tenisice. dakle kupila tenisice i odmah isla natrag po druge, ali izabrali smo druge. razlika u cijeni 79 kn. i ja progutam knedlu, a MM frisak jer prethodni put nije bio samnom, mi lijepo rekao ajd ti do Muellera kupi sto nam treba a ja cu ovo sredit. potom se okrene prodavacici i kaze joj, znate gospodjo, ajde vi prvo rjesite ove iza nas, a ja cu tu sacekati jer zanm da je vama komplicirano meni vratiti novce sto po zakonu morate, a mozda da odmah sefica dodje, da se trosimo ni moje ni vase vrijeme.
    dosao je u mueller za 5 min sa mojih 79 kn.

  44. #494
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da li mogu nesto kupljeno u Muelleru u West Gateu zamjeniti u City Centru? Dakle, imam racun, nije otvoreno... A ne isplati mi se ici u Zapresic

  45. #495

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mogu nesto kupljeno u Muelleru u West Gateu zamjeniti u City Centru? Dakle, imam racun, nije otvoreno... A ne isplati mi se ici u Zapresic
    Može.

  46. #496
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    u privatnoj lokalnoj knjizari sam kupila mapu za likovni nakladnika X
    sljedeci dan ujutro u skoli kazu da treba mapa nakladnika Y
    odem u knjizaru s mapom i racunom (nije proslo ni 24 sata od kupovine), zena nema mapu Y, znaci ne moze zamjena.
    Pitam da mi vrati novce: "a ne, ne, novce vam ne mozemo dati" (uz osmijeh kakve perverzarije vam padaju na pamet)

    odem bijesna ko pas.
    da li sam mogla inzistirati na povratu love, po nekoj osnovi, zakonu o zastiti potrosaca... isl?

    Nisam sigurna, ali mislim da je vracanje love za robu bez greske samo njihova dobra volja

  47. #497
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mogu nesto kupljeno u Muelleru u West Gateu zamjeniti u City Centru? Dakle, imam racun, nije otvoreno... A ne isplati mi se ici u Zapresic

    Da javim da sam uspješno zamjenila!

  48. #498

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Evo, mi opet imamo problem. Scoolyeva torba za đaka prvaka se nakon mjesec dana doslovce počela raspadat po šavovima. Kupljena u Baby Centru. Kontaktirali ih i oni kažu nema problema, vratit ćemo vam puni iznos novca. Ja kažem ali meni ne trebaju novci, meni treba torba. Njihov odgovor je da su sve torbe povučene iz dučana i da mi mogu vratiti samo novac. Mene zanima dal su oni meni dužni zamijenit torbu i povuč je sa skladišta ili od kuda već. Glupo mi je ić ju popravljat jer vidim da šavovi po cijeloj popuštaju.

  49. #499
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, mi opet imamo problem. Scoolyeva torba za đaka prvaka se nakon mjesec dana doslovce počela raspadat po šavovima. Kupljena u Baby Centru. Kontaktirali ih i oni kažu nema problema, vratit ćemo vam puni iznos novca. Ja kažem ali meni ne trebaju novci, meni treba torba. Njihov odgovor je da su sve torbe povučene iz dučana i da mi mogu vratiti samo novac. Mene zanima dal su oni meni dužni zamijenit torbu i povuč je sa skladišta ili od kuda već. Glupo mi je ić ju popravljat jer vidim da šavovi po cijeloj popuštaju.
    Ja bi uzela novac jer pitanje koji dezen ti budu ponudili.
    A ovako možeš ipak sa djetetom opet izabrati torbu.
    Herlitz su ti dobre a ima ih još u NN: http://e-trgovina.nn.hr/skolski-prib....html?limit=50
    Posljednje uređivanje od Cathy : 10.10.2014. at 07:13

  50. #500

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    To sam i ja mislila napravit, ali je problem u mojoj K. jer si je ona torbicu birala, i torbicu joj je kupila kumica i ona obožava svoju torbu i ne da dirat u nju, pa bi htjela nać istu, morat ću prije prošvrljat po dućanima u kojima sam ju vidla.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •