Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 589

Tema: Zakon o zaštiti potrošača u praksi (nastavak)

  1. #51
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    A ja ću probati sutra.I inače kupujem u tom dućanu,još trbuh do zuba,možda mi se smiluju

  2. #52
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    evo moje pitanje:
    mala je za rođendan dobila haljinicu koju sam htjela zamjeniti jer joj je mala.
    plaćena je 150 kn, imam račun i nije prišlo 8 dana od kupovine, u međuvremenu je haljinica taj dan kad sam došla zamjenit snižena na 115 kn i prodavačica mi je htjela obavit zamjenu ali samo u vrijednosti tih 115 kn, a ne koliko je u stvari plaćeno.

    Ko je tu u pravu?
    naravno da nisam obavila zamjenu jer onda je 35 kn bačeno u vjetar.

    ja sam kupila cipele na akciji samo taj dan 20% jeftinije, i po toj logici ja bi sutra mogla doći i tražit zamjenu za druge ali 20% skuplje nego one šta sam platila.
    valjda sam dobro objasnila.

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa
    evo moje pitanje:
    mala je za rođendan dobila haljinicu koju sam htjela zamjeniti jer joj je mala.
    plaćena je 150 kn, imam račun i nije prišlo 8 dana od kupovine, u međuvremenu je haljinica taj dan kad sam došla zamjenit snižena na 115 kn i prodavačica mi je htjela obavit zamjenu ali samo u vrijednosti tih 115 kn, a ne koliko je u stvari plaćeno.

    Ko je tu u pravu?
    naravno da nisam obavila zamjenu jer onda je 35 kn bačeno u vjetar.

    ja sam kupila cipele na akciji samo taj dan 20% jeftinije, i po toj logici ja bi sutra mogla doći i tražit zamjenu za druge ali 20% skuplje nego one šta sam platila.
    valjda sam dobro objasnila.
    ne znam, ali ako si htjela zamijeniti za istu haljinu, samo veći broj, onda ti je sasvim svejedno koliko košta
    ako postoji mogućnost povrata novca il zamjena za drugu robu onda mislim da bi ti trebali priznati onoliko koliko je plaćeno, znači 150k

  4. #54
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja sam jučer kupila u mercatoru dječji laptop, 123 hrvatskih novaca. došli doma, kontupot (tako S. kaže ) ne radi. tj. upališ ga i onda penta, zaglavi se i zvuči ko iz japanskih horrora. dijete mi je naravno prestravljeno i ne želi ga.
    imam račun i hoću ga zamijenit za nešto. jel to mogu napravit? pretpostavljam da mi neće dati lako pa da se raspitam. uzela bih mu peppu koja je i skuplja i doplatila, samo da nemao nešto što ga straši.

  5. #55
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa

    ne znam, ali ako si htjela zamijeniti za istu haljinu, samo veći broj, onda ti je sasvim svejedno koliko košta
    ako postoji mogućnost povrata novca il zamjena za drugu robu onda mislim da bi ti trebali priznati onoliko koliko je plaćeno, znači 150k
    iste haljine nemaju veću veličinu, a zamjenit bi mogla samo u vrijednosti 115 kn, bez obzira je li stvar na sniženju ili ne, jer kao njoj je u kompu ta snižena cjena i samo po njoj radi povrat, dakle meni propada 35 kn.
    Dakle nisam mogla uzeti ni nešto što nije na sniženju a košta 150 kn.
    A povrat novca bi vjerovatno bio isto 115kn, ako bi ga i priznali!

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bi na tvom mjestu u pon. tražila šeficu, zvala upravu, tražila napismeno obrazloženje
    ako je to stvarno tako, onda ti je bolje i da tako zamijeniš, jer mala haljina koja se ne može iskoristiti je bacanje u vjetar 150k

  7. #57
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    neće haljinica propast, mogu je proslijediti dalje za poklon, ali mislim da mi ne može reć da će mi vratit 115 kn ako je plaćena 150.
    Nije prošo rok za zamjenu robe pa mislim da to mora ići po drugim kriterijima.

    nadam se da će me neko konkretno razuvjerit i reć da je prodavačica bila u pravu, pa da ne mislim više na to!

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa
    neće haljinica propast, mogu je proslijediti dalje za poklon, ali mislim da mi ne može reć da će mi vratit 115 kn ako je plaćena 150.
    Nije prošo rok za zamjenu robe pa mislim da to mora ići po drugim kriterijima.

    nadam se da će me neko konkretno razuvjerit i reć da je prodavačica bila u pravu, pa da ne mislim više na to!
    Mislim da si u pravu, šteta što se sorciere ne javlja da ti da argument potkrijepljen zakonskim aktom

  9. #59
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja sam jučer kupila u mercatoru dječji laptop, 123 hrvatskih novaca. došli doma, kontupot (tako S. kaže ) ne radi. tj. upališ ga i onda penta, zaglavi se i zvuči ko iz japanskih horrora. dijete mi je naravno prestravljeno i ne želi ga.
    imam račun i hoću ga zamijenit za nešto. jel to mogu napravit? pretpostavljam da mi neće dati lako pa da se raspitam. uzela bih mu peppu koja je i skuplja i doplatila, samo da nemao nešto što ga straši.
    pa ak imaš sve papire i ambalažu, a pogotovo ako se zaglavi - onda ti moraju zamijeniti za ispravan, za nešto drugo - ili vratiti lovu ...


    cure, zašto ne čitate zakon? ja vidim ista slova kao i vi... :?

  10. #60
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    cure, zašto ne čitate zakon? ja vidim ista slova kao i vi... :?
    ali ti to tako lijepo znaš objasniti

  11. #61
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja sam jučer kupila u mercatoru dječji laptop, 123 hrvatskih novaca. došli doma, kontupot (tako S. kaže ) ne radi. tj. upališ ga i onda penta, zaglavi se i zvuči ko iz japanskih horrora. dijete mi je naravno prestravljeno i ne želi ga.
    imam račun i hoću ga zamijenit za nešto. jel to mogu napravit? pretpostavljam da mi neće dati lako pa da se raspitam. uzela bih mu peppu koja je i skuplja i doplatila, samo da nemao nešto što ga straši.
    pa ak imaš sve papire i ambalažu, a pogotovo ako se zaglavi - onda ti moraju zamijeniti za ispravan, za nešto drugo - ili vratiti lovu ...


    cure, zašto ne čitate zakon? ja vidim ista slova kao i vi... :?
    ja ti se, kad vidim nešto napisano u tom stilu, zblesiram k'o zec kad ga osvijetliš i ništa, ali baš ništa ne razumijem

    a kolki je rok za vratit, sorci , u petak je tjedan dana.

  12. #62
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ne znam točno... ali nekad je bilo za vidljive mane 8 dana, za skrivene mane 30... mislim da tu nema puno promjena... ostalo prema jamstvenom roku.

  13. #63
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    ali ti to tako lijepo znaš objasniti



  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    ali ti to tako lijepo znaš objasniti


    Ali, sorci to je istina. Nemoj se mrgodit, puno si nas naučila. Ma uostalom, šta ti ja tu pometujem kad ionako sve u kugli vidiš

  15. #65
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja ti se, kad vidim nešto napisano u tom stilu, zblesiram k'o zec kad ga osvijetliš
    a onda pusti da te oderu ko zeca !

    mene niti jedan zakon nije ugrizao, a garant - neće ni tebe. ako piše tko je trgovac, što je roba, kako se trgovac treba ponašati prema kupcu - nije mi jasno - di je lampa???

    može ti se upalit samo jedna:

  16. #66
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja ti se, kad vidim nešto napisano u tom stilu, zblesiram k'o zec kad ga osvijetliš
    a onda pusti da te oderu ko zeca !

    mene niti jedan zakon nije ugrizao, a garant - neće ni tebe. ako piše tko je trgovac, što je roba, kako se trgovac treba ponašati prema kupcu - nije mi jasno - di je lampa???

    može ti se upalit samo jedna:
    sorc, išla sam zamijenit danas. i, prvo su me ignorirali. onda su zvali "direktora" (jea rajt) i rekla mi je tetka kao: pa to je od prošlog petka, a ja njoj, da ali rok je 8 dana i kaže ona na telefon: kaže gospođa da je rok osam dana , a ja ću na to: PO ZAKONU!!!

    i zamijenili mi i ispričali se odmah. čim spomeneš Zakon, odmah je mir.

  17. #67
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    thalia

  18. #68
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa

    i zamijenili mi i ispričali se odmah. čim spomeneš Zakon, odmah je mir.
    jel ti sad jasnije? da li si shvatila koliko si jača ako poznaš zakon???

  19. #69
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    evo mene s velikom pohvalom
    bila sam danas u DM i napravila veliki shoping, sram me je i reći koliko sam potrošila
    među ostalim kupila sam si novu loreal maskaru
    i dođem doma, raspakiravam se, kod tako velikih kupovona pogledam račun, usporedim robu i račun i sve je tu, samo nema maskare
    sve okrenem nema
    preokrenula sve što sam imala, svoju torbu, vrećicu, druge vrećice, džepove nema
    i nazovem u dućan da provjere da nije ostala na blagajni
    kažu pogledali, nema
    ali su me se sjetili i rekla mi je prodavačica da dođem s računom i da će mi dati drugu maskaru
    baš sam ostala, to nisam očekivala jer ne mogu ja tvrditi da je tamo ostala, možda mi je negdje putem ispala
    uglavnom ja :D stvarno lijepa gesta

  20. #70
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jel zna netko gdje bih mogla pogledati može li roba od prošle sezone (opet ja s cipelema ) biti pod istom cijenom kao i ovogodišnji modeli?
    Ili je to samo do prodavača?

  21. #71
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    e da, aleksandra, super
    baš iznenađujuće :D

  22. #72
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Jel zna netko gdje bih mogla pogledati može li roba od prošle sezone (opet ja s cipelema ) biti pod istom cijenom kao i ovogodišnji modeli?
    Ili je to samo do prodavača?
    pa to je kod nas više pravilo, nego iznimka

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    95

    Početno

    Pohvalila bih trgovinu Bio&Bio u Avenue mall u Zagrebu.
    Bila sam tamo početkom svijbnja ove godine. Tražila sam informaciju o cijeni jednog proizvoda. Blagajnica je cijenu pogledala u blagajni. Kako u međuvremenu nitko nije ništa plaćao, spletom okolnosti kada sam za cca 15 min plaćala odabranu robu taj je artikal ostao na računu. Žurilo mi se, platila sam karticom i nisam provjerila visinu računa i stvarno uzete artikle. Učinila sam to tek kasnije, već na putu za Pulu. Slijedeći dan sam ih nazvala i objasnila problem. Bili su toliko ljubazni da su rekli da ne brinem, da mogu doći kad god, čak i bez računa jer sau oni isprintali kopiju iz kase i uzeti nešto u navedenoj protuvrijednosti. Naravno, i ispričali su se. Bila sam kod njih pred par dana i sve riješila bez problema.

    Ističem ovaj primjer u "moru" neljubaznih, bahatnih, površnih i sličnih prodavača/prodavačica na koje dosta često naizlazim.

    Bio&bio svaka čast!

  24. #74
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ducan - Warehouse Kvazi ili Kvazi Warehouse, ili kako se vec zove, u Jurisicevoj. Vrijeme proljetnih rasprodaja - rasprodaja stare kolekcije, snizenje 40-50ak posto. Putna torba koju zelim - 550 kuna. Nakon otprilike tjedan dana, cijena se vratila na originalnih 1100 kuna.

    Jel to normalno? Ili legalno?

  25. #75
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    A mene su danas "oženili" u osječkoj Emezzeti. Ukratko, dječje sandalice na blagajni ispale 10kn skuplje nego li je na cijeni iznad korpe u kojoj su se nalazile (metrima uokolo nije nigdje pisala cijena koju su naplatili) zajedno sa drugim, po meni identičnim, sandalicama. Žalim se, žena me uvjerava da mi je naplatila ispravno i nakon povuci potegni dolazi druga žena, odnosi sandalice i vraća se i kaže da su to sandalice iz neke druge hrpe koje nesavjesni kupci nisu vratili gdje su uzeli (a u košari iz koje sam uzela su sve takve) i da moram provjeriti kod na artiklu. I tako ja lijepo odustala makar vjerujem da nisu u pravu. Zar bismo zaista trebali za svaki artikl provjeravati onih 256 brojeva i crtica čak i kad to zdrav razum ne nalaže? Uglavnom, ispala sam živčana baba, a oni žrtve nesavjesnih kupaca

  26. #76
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa

    i zamijenili mi i ispričali se odmah. čim spomeneš Zakon, odmah je mir.
    jel ti sad jasnije? da li si shvatila koliko si jača ako poznaš zakon???
    jap

    problem je što se moram dogovorit sama sa sobom da to sve proučim bez treme.

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno konacno

    ...je netko naglas rekao da na ulazu u trgovinu nemaju pravo inzistirati na tome da kupci ostave osobne stvari pred ulazom

    clanak

    Veliki trgovački centri nemaju nikakvo pravo od svojih kupaca zahtijevati da u prodajne prostore ulaze bez svojih osobnih stvari, odnosno torbi, ruksaka i slično, i da ih zaključavaju u ormariće.

    jednom sam napravila scenu pri ulasku u Getro, i od tada sam izbjegavala tamo ici. ne pada mi napamet ostaviti stvari koje mi i u kupnji mogu zatrebati i koje su mi de facto neprocjenjive, u nekakvom jadnom ormaricu. ili ih gurati po dzepovima, kako radi moja prijateljica u slicnoj situaciji. nema sanse.

  28. #78
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Zahtjev da se u prodajni prostor ulazi isključivo bez osobnih stvari podliježe kazni od tri do 50.000 kuna za trgovinu, odnosno od tri do pet tisuća kuna za odgovornu fizičku osobu, no kazne do sada nije bilo jer nitko od potrošača nije podnio prijavu
    o super, ovo mi se jako sviđa

    ja sam u getrou, tj. na njihovom ulazu, bila 3 puta: prvi, zadnji, i nikad više

    teta mi je rekla da sve moram ostavit u ormariću... lovu, čekove, kartice, dokumente - pa nek se vratim dok budem čekala u redu na blagajni! :shock:

    danka, jel možeš nekako do cijelog članka? :?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Ima još gori slučaj....u ktc uredno prodavačice kopaju ljudima po torbama.I nitko se ne buni.
    Cvijetak, to što je roba na pogrešnom mjestu, nije tvoj problem, nego prodavača.I za takve stvari u večini slučajeva oni namiruju razliku, jer je to njihova odgovornost.

  30. #80
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    sorciere- jel mi se čini il bumo uskoro u Getro mogli s torbama .

  31. #81
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    sorciere- jel mi se čini il bumo uskoro u Getro mogli s torbama .
    po meni - ne...

    nema šansi da ja kročim nogom u njihov prostor ...

    tada sam išla u mjesečnu kupovinu u jestvinu u sloveniju - i uredno nosila RUKSAK na kolicima... nikad mi nisu prigovorili, a kikica je često dobivala sitnice za poklon

    tako da sam odlučila pohoditi trgovine koje imaju kulturan odnos prema kupcima, barem u toj mjeri da ostave meni na izbor da li želim ili ne želim nešto ostaviti...

    naravno da mi se ne tegli lubenica kroz dućan u kojem trebam nešto kupiti, pa ću biti zahvalna što imaju ormariće. ali da mi netko otima moju vlastitu torbu - e pa ne bude....

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    ja sam u getrou, tj. na njihovom ulazu, bila 3 puta: prvi, zadnji, i nikad više
    Potpis, iz istog razloga.

    Ako u nekom dućanu ostavljam svoj novac onda želim imati stanovitu komociju, a to u ovom slučaju znači da ne nosim u rukama veliki novčanik, dva mobitela i ključeve od auta.
    Baš mi je drago :D .
    Dođe mi da odem u Getro samo da ih mogu prijaviti pa da ih operušaju za tih 50 'ljada .

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    getro sucks

  34. #84
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    linkovi o ostavljanju osobnih stvari

    http://www.huzp.hr/di060822.pdf

    http://www.huzp.hr/prigovor040428.pdf

    ja sam si ovaj drugi članak nosila isprintan u kupovine i ulazila u Getro s torbom već godinama (nitko mi nije prigovorio) :?
    sad još printam i ovaj članak:

    http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/fset.html

    pa da odmah vide i kakve su im kazne ako me pokušaju prisiliti da ostavljam stvari
    :D

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ovaj vikend u interšparu je linolada imala 2 cijene sa istim kodom, nije bila akcija, ali naravno da je na blagajni ona veća
    Prvo je bilo kao da su neki kupci su ispremještali, moš mislit, isti opis isti kod...
    Tražila sam tetu na odjelu a ova veli da to nije važno :shock:
    Insistirala sam da ukloni pogrešnu cijenu na što je ova ostavila manju pa sam je opet pilila da skine tu i stavi veću, onu koja se zapravo plaća, razlika je 2 kune. Ne znam št bih još mogla drugi put napraviti? Sorci savjetnice

  36. #86
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Ovaj vikend u interšparu je linolada imala 2 cijene sa istim kodom, nije bila akcija, ali naravno da je na blagajni ona veća
    Prvo je bilo kao da su neki kupci su ispremještali, moš mislit, isti opis isti kod...
    Tražila sam tetu na odjelu a ova veli da to nije važno :shock:
    Insistirala sam da ukloni pogrešnu cijenu na što je ova ostavila manju pa sam je opet pilila da skine tu i stavi veću, onu koja se zapravo plaća, razlika je 2 kune. Ne znam št bih još mogla drugi put napraviti? Sorci savjetnice
    nemrem bolivit da si tražila veću cijenu :shock: ! ja tražim manju, i onda tražim da mi vrate razliku love. ako su istaknute dvije cijene s istim kodom - moja je ona manja.

    drugi put ne traži tetu na odjelu, nego traži šefa.

  37. #87
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    U Getrou ne volim kupovati i to me ne dira, ali Metro volim.
    Moram li tamo ostaviti torbicu u ormariću ako ne želim?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Getro
    nedavno su mi i u Konzumu zabranili ruksak, iako se s torbama pa i ovećim bez problema ulazi. Kad budem htjela nešto ukrasti doći ću s torbom

  39. #89
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    nemrem bolivit da si tražila veću cijenu :shock: ! ja tražim manju, i onda tražim da mi vrate razliku love. ako su istaknute dvije cijene s istim kodom - moja je ona manja.
    sorciere- tvoji komentari mi poprave dan .
    Ja sam inače isto borac ali sad mi je sve više žao tih žena koje rade u takvim uvjetima i moraju lagati za svoje šefove ( i još dobe po nosu jer nisu uspjele uvjerit kupca da nije u pravu :shock: ).

    Inače, jel stvarno uspiješ natjerat da ti npr. u Konzumu naplate po nižoj cijeni ( mene su zvali i iz uprave i ispričavali se i nudili da im vratim artikl, ali nisam uspjela izboriti da ga platim po nižoj cijeni- i zato sam to upisala u knjigu žalbe ).

  40. #90
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    Inače, jel stvarno uspiješ natjerat da ti npr. u Konzumu naplate po nižoj cijeni ( mene su zvali i iz uprave i ispričavali se i nudili da im vratim artikl, ali nisam uspjela izboriti da ga platim po nižoj cijeni- i zato sam to upisala u knjigu žalbe ).
    naravno da ne. oni uredno naplate višu cijenu.

    nakon toga mi (odmah) vrate razliku kunića iz blagajne.


    ja ne uzimam ni okrajak šunke. ako je pri kraju, čim me vide - idu po novu u skladište

  41. #91
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa


    ja ne uzimam ni okrajak šunke. ako je pri kraju, čim me vide - idu po novu u skladište
    E kako me to živcira.

    Nedam ni ja da mi to daju...
    To što MM-a uspiju zapričati pa mu uvaliti
    I još mu debelo narežu. Bljak

  42. #92
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Čuj mene: nedam da mi daju

  43. #93
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ja ne uzimam ni okrajak šunke. ako je pri kraju, čim me vide - idu po novu u skladište
    [/quote]

    tak je i sa mnom + ja ne želim ni onu njihovu narezanu salamu jer u 10 dkg idu 2 šnite+ upitne starosti i općenito čistoće, tak da svaki put kad me vide. Jednom sam ih uhvatila kak peru frižder nad narezanom salamom s nekim Ž sredstvom :shock: i danas mi je baš žao kaj sam ih prijavila samo šefu ( i to samo zato kaj su po običaju okretale očima ) umjesto da i to lijepo priupišem u onu famoznu knjigu žalbe.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ma nisam tražila da mi naplate po višoj, nego da na polici ostalim kupcima ostave veću cijenu. Tako da ljudi znaju što trebaju na blagajni platiti, a ne da uzmu jer eto nije jako skupo...
    Jer kad ideš na onaj njihov aparat za provjeru cijene i blagajnu naravno pokaže onu veću cijenu i one ne mogu napaltiti manju jer im eto tako očita...
    Nisam zvala šefa jer sam žurila doma, htjela djeca palačinke, a nema linolade, da stvar bude bolja u toj linoladi sam ja našla mali komadić stakla :shock: Na kraju baladei ode 40 kuna u smeće

  45. #95
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    Inače, jel stvarno uspiješ natjerat da ti npr. u Konzumu naplate po nižoj cijeni ( mene su zvali i iz uprave i ispričavali se i nudili da im vratim artikl, ali nisam uspjela izboriti da ga platim po nižoj cijeni- i zato sam to upisala u knjigu žalbe ).
    meni se 2x dogodilo u mercatoru da je bila jedna cijena, a oni naplatili po drugoj, naravno višoj
    ja sam na blagajni reklamirala, bila je stvar da je dan ranije završila akcija, ali oni nisu promjenili cijenu na polici
    ja sam tražila nižu cijenu, oni su nudili da mi stroniraju artikl s računa, da ga ne uzmemem ako neću po višoj
    ja sam baš htjela taj artikl, naravno po cijeni na polici, jednom je bio domestos koji mi je baš trebao, a jednom integralna riža rizo galo koju kupujem i baš sam bila sretna da je dobra cijena, i odmah uzela 4 kutije (da kuhinjski moljci imaju što jesti )
    samo što nisam rekla "sorcie je rekla da mi morate tako dati"
    onda su zvali šefa koji mi se isprovalio da će to onda on platiti iz svog džepa, ali ja sam samo i dobila sam po cijeni na polici
    i kontrolorka blagajni je došla s nekim formularom, kao korekcija cijene ili tako nešto i upisala prvu i drugu cijenu, artikl i iznos povrata novca
    ako postoji formular, znači da su oni predvidjeli tu mogućnost

  46. #96
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ja nekak brijem da bi u mom slučaju prodavačica srušila svjetski rekord na 100 m i promjenila cijenu na polici .

  47. #97
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    ja nekak brijem da bi u mom slučaju prodavačica srušila svjetski rekord na 100 m i promjenila cijenu na polici .
    i ja sam to mislila, jer sam se najprije natezala s blagajnicom, pa je ona zvala nekog s odjela prehrane, pa je ta trgovkinja došla, pa je išla provjeravati cijenu, pa su zvali šefa, pa sam ja išla s šefom do tamo pokazati mu gdje sam uzela, jer je na polici s ostalom rižama ta moja bila po višoj cijeni, ali na čelu police je još pisala niža, akcijska cijena
    i dok sam išla s njim sam mu rekla da je u ovom natezanju netko mogao i promijeniti cijenu
    ali nije, nisu bili tako brzi

  48. #98
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Jednom smo kupovali pumpu za bic u Kauflandu. Cijena:49kn. Kako smo kupovali more toga nisam vidjela da su mi naplatili 99kn. Kad smo skužili na računu grešku, minutu kasnije, MM se otišao žaliti.Žena je prvo nazvala na odjel gdje su joj rekli kako nam je dobro naplaćeno da bi MM inzistirao da odu do police da joj pokaže cijenu i kod, a u tih dvije minute kolegica je s odjela maknula cijenu i stavila ovu veću (ostala im vjerojatno od neke akcije)
    Na kraju, nakon puno vike, priznali su da su maknuli cijenu i vratili nam pare. A oni koji se nemaju volje/živaca/želuca natezati ostanu kratkih rukava.

  49. #99
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    samo što nisam rekla "sorcie je rekla da mi morate tako dati"


    btw - ja ostavim artikle pokraj blagajne, i kažem da idem "nešto provjeriti"... a onda JA uzmem cijenu s police, i pitam: A ŠTA JE OVO? HA?


  50. #100
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Ma nisam tražila da mi naplate po višoj, nego da na polici ostalim kupcima ostave veću cijenu.
    evo društvo, sad znate zašto cijene u našim dućanima rastu!!



    pikulica, zaobiđi zapadni dio grada, pliiiiiiiiiiz!!!!!!!! ja volim kupovati po nižim cijenama...

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •