Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 589

Tema: Zakon o zaštiti potrošača u praksi (nastavak)

  1. #101
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Ma nisam tražila da mi naplate po višoj, nego da na polici ostalim kupcima ostave veću cijenu.
    evo društvo, sad znate zašto cijene u našim dućanima rastu!!



    pikulica, zaobiđi zapadni dio grada, pliiiiiiiiiiz!!!!!!!! ja volim kupovati po nižim cijenama...

  2. #102
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da malo podignem - da se ne moraju otvarati nove teme ... i da ne odgovaram na pp-ove (došlo ih je NEKOLIKO :? )...

    i prijedlog za cure koje pitaju za savjete:

    otvorite linkove koji se ostavljaju na ovakvim temama, i spremite članke / upute / zakone na svoj komp.

  3. #103
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Ne mogu naći stari topic sa Zakonom o zaštiti potrošača - može pomooooooć

  4. #104
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nema... bio je na kamo s ovim - i obrisalo...

  5. #105
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    a jel bi ti bila tako dobra pa ga opet stavila?

  6. #106
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj Tessa prvotno napisa
    a jel bi ti bila tako dobra pa ga opet stavila?
    pa nije sorci kriva šta ga nema, tako da sumnjam da ga može i vratit jer da može mislim da bi to već odavno napravila

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    nema... bio je na kamo s ovim - i obrisalo...
    Tko je izvršio taj zločin brisanja?!? Mene je ta tema toliko naučila...

  8. #108
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    server ili moderator ...

  9. #109
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ne znam je li to za ovaj topic, no zanima me čisto zbog znatiželje: moraju li dućani koji prodaju proizvode u povratnim bocama primati te iste boce natrag ili vas smiju hladnokrvno poslati da ih vratite negdje drugdje?

  10. #110
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ne znam je li to za ovaj topic, no zanima me čisto zbog znatiželje: moraju li dućani koji prodaju proizvode u povratnim bocama primati te iste boce natrag ili vas smiju hladnokrvno poslati da ih vratite negdje drugdje?
    ambalažu ne primaju mali dućani, jer ju ne mogu preuzimati. svi dućani koji primaju ambalažu - moraju ju preuzeti. i to svu, ne samo kupljenu kod njih.

  11. #111
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ambalažu ne primaju mali dućani, jer ju ne mogu preuzimati. svi dućani koji primaju ambalažu - moraju ju preuzeti. i to svu, ne samo kupljenu kod njih.
    Hm, odbili su mi uzeti boce u porečkom Mercatoru - velik je, a roba je kupovana isključivo kod njih.

  12. #112
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ambalažu ne primaju mali dućani, jer ju ne mogu preuzimati. svi dućani koji primaju ambalažu - moraju ju preuzeti. i to svu, ne samo kupljenu kod njih.
    Hm, odbili su mi uzeti boce u porečkom Mercatoru - velik je, a roba je kupovana isključivo kod njih.
    pa da li oni uzimaju ambalau?
    što su ti rekli, zašto neće?

  13. #113
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    pa da li oni uzimaju ambalau?
    što su ti rekli, zašto neće?
    Rekli su samo "mi vam to ne uzimamo, odite negdje drugdje" i to je bio kraj priče. Nisu dali nikakav razlog, a nama se žurilo, pa nismo imali vremena za dodatna pitanja. Boce smo idući dan vratili u lokalnom Konzumu, uzeli su ih bez riječi.

  14. #114
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mislim, čudno mi je da prodaju jogurte i pivo u povratnim bocama, a neće ih uzeti. Po toj logici bi trebali prodavati samo proizvode u nepovratnoj ambalaži, zar ne?

  15. #115
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa pretpostavljam da ne uzimaju nikakvu ambalažu ako su ti to rekli. naime da bi to radili, trebaju biti određene veličine, i trebaju imati prostor u kojem to mogu raditi.

    e, sad - ima i dućana u kojima te maksimalno odbijaju, jer im se ne da to raditi - ali ak si uporan, uzmu...


    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/1894.htm

  16. #116
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Po toj logici bi trebali prodavati samo proizvode u nepovratnoj ambalaži, zar ne?
    ne

  17. #117
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ajme, Sorcie, pa ti u sekundi izvučeš iz rukava svaki zakon pod kapom nebeskom!

    Nije da me to baš previše mučilo, više je u pitanju znatiželja. Dućan je fakat velik, veći od Konzuma kojem smo na kraju utrapili te boce. Vjerojatno im se ne da petljati s ambalažom, nemam drugog objašnjenja.

  18. #118
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ajme, Sorcie, pa ti u sekundi izvučeš iz rukava svaki zakon pod kapom nebeskom!
    otkrila sam jednu zanimljivu stranicu... zove se nekak čudno...

    GOOGLE!


  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    E a ja imam još jedno pitanjce po pitanju povrata boca... mene su u metrou odbili jer su bile stisnute malo... (nisu mi stale u kantu, pa sam ih malo stisnula)... i sad mi nije jasno zašto i gdje to piše da ih se ne smije nimalo stisnuti... :?

  20. #120
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj bubička prvotno napisa
    E a ja imam još jedno pitanjce po pitanju povrata boca... mene su u metrou odbili jer su bile stisnute malo... (nisu mi stale u kantu, pa sam ih malo stisnula)... i sad mi nije jasno zašto i gdje to piše da ih se ne smije nimalo stisnuti... :?
    po preuzimanju boca - one se prešaju. bilo je ljudi koji su krali te prešane boce, i htjeli ponovo dobiti novac za njih.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Evo šta se meni danas dogodilo. Još uvijek ne mogu vjerovati.
    Mjesto radnje Split, Kruna mode.
    Sniženje u dućanu za gotovinu 50%.
    Muž mi kupuje hlače i majcu oboje po 175kn. Kaže meni prodavačica, s popustom 180 kn. :shock:
    Pitam ja kako to?
    Objašnjenje je bilo da oni zaokružuju. Ovako, pola od 175 je 87,50 pa ona to zaokruži ili na 85 ili 90. Ovisi o količini.
    I da je to politika firme. Nakon malo natezanja naplatila mi je manje (85 kn komad).
    Mm misli da je to možda prodavačica muljala, ali ko će znat.
    Ima li ko iz Splita kakvog iskustva?
    Dodje mi da odem u drugi njihov dućan pa da provjerim.

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    :shock:

  23. #123
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Račun

    Članak 12.
    (1) Trgovac mora za prodani proizvod, odnosno obavljenu uslugu potrošaču izdati račun koji mora biti točan, neizbrisiv, jasan, vidljiv i čitljiv u papirnatom ili elektroničkom obliku.

    (2) Trgovac mora potrošaču omogućiti provjeru ispravnosti zaračunatog iznosa u odnosu na kupljene proizvode, odnosno pružene usluge.

    (3) Trgovac se mora pridržavati istaknute maloprodajne cijene i uvjeta prodaje.

    (4) Izdavanje računa nije dopušteno naplaćivati.

    (5) Na slučajeve iz stavka 1. do 4. ovog članka, na odgovarajući će se način primijeniti odredbe Zakona o porezu na dodanu vrijednost koje uređuju pitanja ispostavljanja računa.




    VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

    Članak 144.
    (1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
    ...

    potrošaču ne omogući provjeru ispravnosti zaračunatog iznosa u odnosu na kupljene proizvode ili pružene usluge (članak 12. stavak 2.),
    – se ne pridržava prodajne cijene proizvoda ili usluga i uvjeta prodaje (članak 12. stavak 3.),

    ...

    (2) Za prekršaje iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se i odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 10.000,00 do 15.000,00 kuna.
    (3) Za prekršaje iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se fizička osoba novčanom kaznom od 5.000,00 do 15.000,00 kuna.
    (4) Za prekršaje iz stavka 1., podstavaka 1., 5., 7., 8., 10., 12., 13., 16., 18., 20., 21., 22., 24., 27. i 28. ovoga članka inspektor može kazniti na mjestu počinjenja prekršaja radnika novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna.

  24. #124
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Bi li mi netko (sorcie ), mogao reći je li legalno da kava u kafiću jedan dan košta 7.5 kuna, a sutradan (kad je specijalno događanje u gradu, i naravno, veća gužva u kafiću ), 15 kuna? Prekosutra je kava opet 7.5 kuna. Vidjela na svoje oči, i ne mogu vjerovati da to zakon dozvoljava, ali nisam sigurna.

  25. #125
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Bi li mi netko (sorcie ), mogao reći je li legalno da kava u kafiću jedan dan košta 7.5 kuna, a sutradan (kad je specijalno događanje u gradu, i naravno, veća gužva u kafiću ), 15 kuna? Prekosutra je kava opet 7.5 kuna. Vidjela na svoje oči, i ne mogu vjerovati da to zakon dozvoljava, ali nisam sigurna.
    Na isti način hoteli u velikim gradovima dižu cijene za vrijeme atraktivnih događanja (npr. tjedan mode u Parizu, Oktoberfest u Münchenu...). Nemam pojma je l' legalno. Valjda je, kad to svi rade. :/

  26. #126
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    legalno. prije je cjenike trebalo ovjeravati a sada više ne, cijene se mogu mijenjati svaki dan 5 puta ako gazda želi. jedini uvjet je da gost ima uvid u cijenu koja je trenutno važeća. (tako mi je objasnila jedna gospođa koja ima pansion i cijene u eurima koje mijenja non stop, ovisno o tečaju...)

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    po preuzimanju boca - one se prešaju. bilo je ljudi koji su krali te prešane boce, i htjeli ponovo dobiti novac za njih.
    AJME :shock: ...OK, ja naučila lekciju
    e al sad kad si to spomenula s krađom.... da podijelim nešto s vama... ljetujem već par godina na krku (za sve one koji ne znaju, na Krku su super uredili sve za bacanje otpada....svaka zgrada ili 2-3 zajedno imaju kontejnere za razvrstavanje otpada i ja sam time fascinirana) i užasno me nervira ljudska lijenost.... ima ljudi koji idu po krku autima i provaljuju u kontejnere za PVC boce i onda to uzimaju...a dovoljno je malo prošetati uz obalu i pošteno pokupiti po kantama i uz kante hrpetine boca....

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    e sad mene još nešto zanima... kako je moguće da isti proizvod u dućanu košta različito...radi se o odjeći... npr. smeđa vestica vel. s je 179kn, vel. m. je 199kn, crna s. je 199 itd. A ISTE SU.... A našla sam nekoliko primjera i za druge modele...i to drastične razlike smeđa majica 199, a crna 299...identične su...čak su identične i veličine, razlika u boji... jel to greška, muljaža ili nešto treće?

  29. #129
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj bubička prvotno napisa
    E a ja imam još jedno pitanjce po pitanju povrata boca... mene su u metrou odbili jer su bile stisnute malo... (nisu mi stale u kantu, pa sam ih malo stisnula)... i sad mi nije jasno zašto i gdje to piše da ih se ne smije nimalo stisnuti... :?
    u zakonu nigdje ne piše
    ali piše u uputama Fonda za zaštitu okoliša
    http://www.fzoeu.hr/hrv/pdf/upute-prodavatelji.pdf

    ''Ambalaža koju vraćaju potrošači (kupci) trgovinama mora biti uredna, a to znači ne smije biti onečišćena, mora biti ispražnjena od sadržaja i ne smije biti zgužvana. Ambalaža se može vraćati sa ili bez čepa. Ambalažu od mlijeka i mliječnih napitaka poželjno je isplahnuti prije vraćanja u trgovine.''

    također, ako je skinuta naljepnica sa boce neće ju primiti
    ''mogu preuzimati samo ambalažu koja je odgovarajuće označena i na kojoj je istaknuta naljepnica sa ispisanim tekstom „povratna naknada 0,50 kn''

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    hvala na informaciji... neki dan mi nisu htjeli uzeti 2 boce bez naljepnica
    inače, ovo sve za pranje, skidanje čepova itd. sam znala... a sad znam baš sve o povratu boca

  31. #131
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kontrolirajte cijene u konzumu!!
    opet imaju "akciju" stavljanja krivih cijena.

    išla sam samo po nužne stvari (veće kupovine obavljam u drugim centrima) - i uočila razliku. bila je mala u kunama, ali u postotku oko 13%. reagirala sam na blagajni, ali nisam htjela zadržavati 10 mrtvo umornih ljudi iza sebe... da je bio veći iznos, zadržala bi ih i 50 ...

  32. #132
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    taj konzum i njihove krive ili nepostojece cijene su
    doduše, jednom mi se posrećilo, kupila sam krpe koje inače koštaju 50kn za 5 kn!!! nemam pojma kako im se to dogodilo ali baš me briga, kupila sam 5 paketa za cijenu pola paketa :D Idući tjedan cijenu su ispravili na 54,90kn

  33. #133
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    S obzirom da je topic koji sam pokrenula zaključan http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=65767

    a upućena sam na ovaj topic, iako tu ne nalazim odgovor, postavljam ovdje pitanje je li moguće vratiti robu jer sam se predomislila?
    Dakle, roba nema nikavu grešku. Vani je to uobičajeno, kod nas nije. No pitam se što kaže naš Zakon?
    Hvala unaprijed!

  34. #134
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    milsim da može u roku tjedan dana...mislim

  35. #135
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    ''mogu preuzimati samo ambalažu koja je odgovarajuće označena i na kojoj je istaknuta naljepnica sa ispisanim tekstom „povratna naknada 0,50 kn''
    Ovo nisam znala, a sto sa onim proizvodima koji imaju "detalje na pozadini etikete"? :?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Molim hitnu pomoć (ne stignem sve iščitavati):

    Pokušala sam vratiti dječje tenisice: prodavačica kaže da mi samo može zamijeniti za nešto drugo, ja ne želim, želim novac... ona kaže da mora tražiti odobrenje itd.
    Zanima me, kako sve plaćam maestrom, mogu li mi zbog toga raditi probleme? Postoji li pisano pravilo da ukoliko je roba plaćena karticom da ne vraćaju novac? Plaćanje nije na odgodu, nego je normalno odobreno pinom i meni je odmah skinut novac s računa ...


    HVALA!

  37. #137
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nadovezat ću se na Vrijeskino pitanje: ako kupim u TL proizvod koji se sutradan pokaže neispravan (greška u konstrukciji), a oni mi ne žele vratiti novac nego neka uzmem nešto za protuvrijednost, da li su u pravu?

  38. #138
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nadovezat ću se na Vrijeskino pitanje: ako kupim u TL proizvod koji se sutradan pokaže neispravan (greška u konstrukciji), a oni mi ne žele vratiti novac nego neka uzmem nešto za protuvrijednost, da li su u pravu?
    ne. moraju ti vratit lovu za neispravan proizvod ako ga vratiš u roku od 7 dana. za ispravan koliko sam shvatila ne moraju ništa. na ovom topicu ima negdje citat iz propisa.

  39. #139
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Obveza trgovca

    Članak 5.
    (1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
    (2)
    (2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
    (3)
    (3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
    (4)
    (4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
    (5)
    (5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
    (6)
    (6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
    Pravna narav zakonskih odredbi kojima se uređuju potrošački ugovori


    VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

    Članak 144.
    (1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
    – bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor sklopljen s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme (članak 5. stavak 1.),
    – na zahtjev potrošača proizvod koji ima nedostatak ne zamijeni novim proizvodom ili potrošaču ne vrati iznos plaćen za taj proizvod, odnosno ne snizi cijenu ili uz suglasnost potrošača ne otkloni nedostatak na proizvodu, a bio je dužan to učiniti (članak 5. stavak 3.),
    – u slučaju nedostatka u obavljanju usluge, na zahtjev potrošača ne vrati iznos koji je potrošač platio za tu uslugu, ne snizi cijenu ili ne otkloni nedostatak, a bio je dužan to učiniti (članak 5. stavak 2.),
    – na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),
    ...

    (2) Za prekršaje iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se i odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 10.000,00 do 15.000,00 kuna.
    (3) Za prekršaje iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se fizička osoba novčanom kaznom od 5.000,00 do 15.000,00 kuna.
    (4) Za prekršaje iz stavka 1., podstavaka 1., 5., 7., 8., 10., 12., 13., 16., 18., 20., 21., 22., 24., 27. i 28. ovoga članka inspektor može kazniti na mjestu počinjenja prekršaja radnika novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Meni ne žele vratiti novac, nego moram doći u trgovinu podnijeti pisanu reklamaciju.

    Kažu da će mi u roku od 15 dana odgovoriti.

    Trgovina Ciciban, Importanne Galerija, vlasnik: Obuća Rijeka


    Mislim da su ovo bile zadnje Ciciban cipele ...

  41. #141
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    pisanu reklamaciju.
    to me podsjetilo...
    neki dan u tl ispod nekih kolica vidim papirić i pogledam što je to (mislila sam upute) kao ono pisana reklamacija. kaže probušena guma, zamijenili gumu i sve. tkoje podnio, kada, kome, što su napravili i tako. mislim si, pa šta to radi u kolicima ako su problem riješili. pogledam kotač, i fakat guma probušena! a nigdje napomene da su kolica neispravna
    rekla sam im da je to protuzakonito pa su ih maknuli, ali sigurna sam da su ih nakon pola sata opet stavili u prodaju, ne bi im bio prvi put

  42. #142
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Zanima me da li trgovac dužan izdati kopiju računa ako ga je kupac izgubio? Poznanica je kupila fotoaparat koji se pokvario u jamstvenom roku ali je izgubila račun i u servisu su joj rekli da joj trgovac mora izdati kopiju.

  43. #143
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Meni ne žele vratiti novac, nego moram doći u trgovinu podnijeti pisanu reklamaciju.

    Kažu da će mi u roku od 15 dana odgovoriti.

    Trgovina Ciciban, Importanne Galerija, vlasnik: Obuća Rijeka


    Mislim da su ovo bile zadnje Ciciban cipele ...
    kak je završilo?

  44. #144
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Molim hitnu pomoć (ne stignem sve iščitavati):

    Pokušala sam vratiti dječje tenisice: prodavačica kaže da mi samo može zamijeniti za nešto drugo, ja ne želim, želim novac... ona kaže da mora tražiti odobrenje itd.
    Zanima me, kako sve plaćam maestrom, mogu li mi zbog toga raditi probleme? Postoji li pisano pravilo da ukoliko je roba plaćena karticom da ne vraćaju novac? Plaćanje nije na odgodu, nego je normalno odobreno pinom i meni je odmah skinut novac s računa ...


    HVALA!
    evo ja kao trgovac
    ti ne bi vratila gotovinu nego stornirala karticu jer ako je račun npr 200kn
    ja nedobijem 200kn nego umanjeno za proviziju a ni novac ne dobijem
    odmah iako je kupcu skinut s računa odma
    nego kroz par dana
    kakve uvjete poslovanja imaju veliki neznam ali meni tih par kuna provizije znači i kod plačanja karticom storniram ili izvršim povrat sredstava preko pos-a
    ali keš nedam

  45. #145
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    evo ja kao trgovac
    ti ne bi vratila gotovinu nego stornirala karticu
    pa i to je povrat novca . znači da bi novac vratila, a to je bit cijele priče

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Meni ne žele vratiti novac, nego moram doći u trgovinu podnijeti pisanu reklamaciju.

    Kažu da će mi u roku od 15 dana odgovoriti.

    Trgovina Ciciban, Importanne Galerija, vlasnik: Obuća Rijeka


    Mislim da su ovo bile zadnje Ciciban cipele ...
    kak je završilo?
    Napisala reklamaciju
    U roku 15 dana će mi odgovoriti
    Dakle imaju još 5 dana ...

    Nisam optimistična ...

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    nekidan u TL

    puna košara dječjeg veša za curice ( topić+ gaćice ) i cijena na onom štapu
    9.99
    uzmem i na blagajni košta 69.99 :?
    kaže ženska da je netko od kupaca sigurno ubacio u krivu košaru....
    ali nije to bio jedan komad nego hrpa istih :/

  48. #148

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Molim hitnu pomoć (ne stignem sve iščitavati):

    Pokušala sam vratiti dječje tenisice: prodavačica kaže da mi samo može zamijeniti za nešto drugo, ja ne želim, želim novac... ona kaže da mora tražiti odobrenje itd.
    Zanima me, kako sve plaćam maestrom, mogu li mi zbog toga raditi probleme? Postoji li pisano pravilo da ukoliko je roba plaćena karticom da ne vraćaju novac? Plaćanje nije na odgodu, nego je normalno odobreno pinom i meni je odmah skinut novac s računa ...


    HVALA!
    evo ja kao trgovac
    ti ne bi vratila gotovinu nego stornirala karticu jer ako je račun npr 200kn
    ja nedobijem 200kn nego umanjeno za proviziju a ni novac ne dobijem
    odmah iako je kupcu skinut s računa odma
    nego kroz par dana
    kakve uvjete poslovanja imaju veliki neznam ali meni tih par kuna provizije znači i kod plačanja karticom storniram ili izvršim povrat sredstava preko pos-a
    ali keš nedam


    maestro se ne može stornirati bez obzira što trgovini novac sjedne tek nakon 30 dana

    novac se može dobiti natrag, dakako!

  49. #149
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    maestro se ne može stornirati bez obzira što trgovini novac sjedne tek nakon 30 dana

    novac se može dobiti natrag, dakako!
    ali se može dati odobrenje?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Meni ne žele vratiti novac, nego moram doći u trgovinu podnijeti pisanu reklamaciju.

    Kažu da će mi u roku od 15 dana odgovoriti.

    Trgovina Ciciban, Importanne Galerija, vlasnik: Obuća Rijeka


    Mislim da su ovo bile zadnje Ciciban cipele ...
    kak je završilo?
    Napisala reklamaciju
    U roku 15 dana će mi odgovoriti
    Dakle imaju još 5 dana ...

    Nisam optimistična ...


    gle, oni tebi moraju vratiti novac ako si došla vratitit robu u roku 8 dana.

    maestro se tretira kao gotovina i kao što sam već rekla ne može ga se stornirati.

    ako ti ne uvaže reklamaciju otiđi tamo i napravi scenu 8)
    hebi ga, to je nekada jedini način.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •