Stranica 11 od 29 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1410

Tema: Testovi za rano otkrivanje trudnoce..2.dio

  1. #501

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    draga, vjerojatno je to bila biokemijska trudnoca. saljem virtualne zagrljaje.

  2. #502

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! Treba mi jedan savjet.. Uradila sam test, i normalno, prvo mi se pokazala kontrolna linija, nakon minut se pokazala i druga jako roze boje ali je izblijedila i nestala u roku od 5 minuta. Sta bi to trebalo da znaci? Hvala!

  3. #503
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Da,i ja vjerujem da je bi0kemijska...mislim da se pl0d ni ne m0že vidjeti d0k je beta tak0 mala...ža0 mi je

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    tako je, plod se ne vidi dok beta ne poraste na 1000-1500...
    gaga iskreno, prvi put cujem za takav slucaj. o kojem je testu rijec?

  5. #505
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj mami84zg prvotno napisa Vidi poruku
    hye sve ok da vadila sam i evo upravo sam se vratila od ginekol. i danas sam vadila krv ponovno i ispalo je da je hCG u nedelju bio 164,52 a danas je 154,26 na UZ danas se ništa nije vidjelo valjda je to bio pobačaj smrc.... nije mi jasno nakon prve super trudnoće usljedi ovako nešto pitam se samo zašto? (((
    zao mi je mami..imala sam slican slucaj..nekada se desi tako..prirodna selekcija..tko ce ga znati...nekako mislim da sve ima svoje zasto i Bog zna najbolje..vec sam se oboruzala trudnickim prospekticima kada je usljedila biokemijska i spotani...zasto neznamo...samo znam da me nesto stislo u grudima na tu malu trudnicku brosuru dok bi je pogledala...neki tuzan osjecaj knedle u grlu i stisak u grudima...sada je vec bolje...treba vremena da se sve poslozi u glavi...saljem ti jedan
    bice bolje....mora
    Posljednje uređivanje od MELANIE : 05.09.2012. at 15:26

  6. #506
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    jeste probale onaj clearblue digitalni test? pokazuje + ili -, a ako je + onda pokaže i koliko je tjedana od začeća. košta nekih 70 kn, meni muž jučer kupio, međutim nisam ga upotrijebila jer je jutros menga stigla

  7. #507
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    wanna be mommy ja ću taj popiškit zguštom kad ovaj internetski pokaže plus - dakle, kroz dva-tri tjedna !

  8. #508
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    i ja sam ga htjela zapišati, ali sam osjetila da će vještica doći, pa mi bilo žao upropastiti 70 kn

  9. #509

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Evo i danas sam vadila krv umjesto da mi trud. horm. padaju meni rastu sad je na 304 ((( nije mi jasno kaj se događa a rekli su mi da je spontani...sad mi više ništa nije jasno.... van sebe sam što je najgore neznam kaj mi je zašto raste ako treba padati ((((

  10. #510
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    ej cure, evo i mene, nova sam ovdje... imam pitanje vezano uz te kucne testove...ovako, ciklus mi traje 30 dana...svakog 15.u mj.dobivam mensis. od 27.08.pokusavamo ostati trudni , i normalno, zanima me dal nam je uspjelo...pitanje je kada bi najranije mogla napraviti kucni test, tj.dal mogu vec sutra, ako tek 15.trebam dobiti mensis? hvala na odgovorima

  11. #511
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    pe3ca91, čekaj, ti svakog 15-og u mj dobiješ mengu?

  12. #512
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj mami84zg prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i danas sam vadila krv umjesto da mi trud. horm. padaju meni rastu sad je na 304 ((( nije mi jasno kaj se događa a rekli su mi da je spontani...sad mi više ništa nije jasno.... van sebe sam što je najgore neznam kaj mi je zašto raste ako treba padati ((((
    kada raste beta znak je da trudnoca napreduje.ali da bi bila trudnoca u redu treba se beta pravilno duplati.jesi probala googlati malo...dali jos uvijek krvaris?
    Posljednje uređivanje od MELANIE : 10.09.2012. at 15:24

  13. #513

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Nisam stigla malop po netu potražiti, ali bila sam kod ginekol. i rekao mi je da naravno on nezna da opet u srijedu trebam vaditi krv i prema nalazu ako se bude duplalo da ćemo napraviti ultrazvuk i vidjeti tako me je strah iskreno nemogu sad s sigurnošću reći koji bi mi ovo tjedan trudn. trebao biti jer sve ovo skupa me je totalno iz takta izbacilo....

  14. #514

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mami, predlazem da se javis ginekologu kako bi se iskljucila mogucnost vanmaternicne. Sretno!

  15. #515

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Iskreno ja bi pričekala i napravila poslje 15. jer raditi test prija datuma menust. nije preporučljivo, (kažu da može prikazati krivi rezultat jer se radi prerano tako sam bar čula) kako ono kažu strpljen spašen držim fige da ti pokaže + ))

  16. #516

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    pe3ca91
    Iskreno ja bi pričekala i napravila poslje 15. jer raditi test prija datuma menust. nije preporučljivo, (kažu da može prikazati krivi rezultat jer se radi prerano tako sam bar čula) kako ono kažu strpljen spašen držim fige da ti pokaže + ))

  17. #517

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    bubekica
    A ni on za sad nezna (moj ginek.) dali je trudnoća ok ili je nekaj drugo...valjda je na meni samo da se strpim i čekam samo neznam koji bi to tjedan trudnoće bio ako je beta sad 304 ????

  18. #518

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mami ne racunaju se tjedni trudnoce prema beti nego prema zadnjoj mentruaciji. Koji ti je danas dan ciklusa? Koliko su ti obicno dugi ciklusi?
    Pe3ca91, test mozes raditi od 10 dana poslije ovulacije. Dal ce se plusic pokazati, cak i ako si trudna, ovisi o tome kad je bila implantacija, koliko brzo raste beta i da li si sigurna u dan ovulacije, sto u principu bez uzv ne mozes biti. Neki ne preporucaju rane testove kako se ne bi razocarale ukoliko je doslo do biokemijske trudnoce kod koje je obicno test pozitivan rano, ali brzo bude opet negativan - izluci se malo bete, ali ubrzo koncentracija pocne padati.

  19. #519

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Imala sam normalno krajem 7 mj. menust. i opet sam krajuem 8. imala krvarenje e sad neznam više kaj je to krvarenje značilo nakon ovog čitavog kausa sam van sebe, prvo mi razina B-hCG padne za 4 a onda danas vidim da se poduplalo.... sad više niti neznam dali sam još uvijek trudna ili nisam, dali sam umjesto u 6. tj. trudnoće ili tek u 4. pa se možda zbog toga još ništa ne vidi iskreno više niti nisam sigurna nakon svega dali sam uistinu zadnju menust. imala 26.7 ili je to bilo možda 30.7 ali jedno je sigurno da je uvijek bila krajem mjeseca između 26 i 30. ((

  20. #520

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Nemogu izdržati idem k privatniku po 2. mišljenje jer me ubija činjenica da moj ginek. mi nemože reći kaj mi je ((

  21. #521

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami to je pametna odluka. svakako mislim da ces morati jos pricekati i vidjeti dupla li se beta... na rukama i nogama.

  22. #522
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    mami,pričekaj srijedu,vidi betu i onda doktoru na ultrazvuk.ako ti je m bila krajem srpnja sad bi se već trebalo vidjeti nešto.ako dr bude filozofiral onda idi privatniku po drugo mišljenje

  23. #523
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    aaa, kad sam vec nestrpljiva...hehe...ono, ocekujem nesto,i nebi da se razocaram...posto imam problema sa zacepljenim jajnicima i cistama i neznam cime sve ne...htjela bih cim ranije to otkrit da se mogu poceti kontrolirati odmah i paziti ukoliko bude trebalo, posto mi je posao dosta stresan i fizicki malo naporan...hvala vam svima na odg.

  24. #524

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Koji se najjeftiniji test moze kupiti trenutno po ljekarnama? Koja je cijena? Neka konkretna ljekarna u zapadnom dijelu Zg.?

  25. #525

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    2

    Početno

    cao svima,ja samo prije nekoliko dana uradila gravignost test za trudnocu i pokazao mi je pozitivan rezultat,,
    e sad me kopka koliko su ti testovi tacni,,,da li je moguce da pogrjese,i ima li neko iskustvo s tim testovima,dugo radimo na bebi mada imam sve siptome trudoce,,opet me malo strah

  26. #526

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam radila test i pokazao mi je pozitivan rezultat,,i to radila sam s gravignost testom
    zanima me ima'li iko iskustva s tim testom,,i da li je moguce da pogrjese
    mada ja se nadam da nisu ,,
    ali sve cu znati kad odem ove sedmice ginekologu,,

  27. #527

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    bubekica bila kod privatnika rekao mi je da je normalno da tako raste te da je sve to dio čišćenja (( šteta.....

  28. #528

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    tu sam negdje pronašla tablicu od jedne članice ovog foruma sad mi nije jasno u čet. mi je bilo 158 i 4 dana kasnije imam 304 znači meni se zapravo niti nije duplalo kako treba ili?

    Eto, uspjela sam i naći tablicu sa vrijednostima 8) :


    3 tjedan 5 -50
    4 tjedan 3 - 426
    5 tjedan 19 - 7,340
    6 tjedan 1,080 - 56,500
    7 - 8 tjedana 7,650 - 229,000
    9 - 12 tjedana 25,700 - 288,000
    13 - 16 tjedana 13,300 - 254,000
    17 - 24 tjedana 4,060 - 165,400
    25 - 40 tjedana 3,640 - 117,000

  29. #529

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nije se uduplalo i na pocetku si imala pad... Poslusaj svog gina, izvadi betu i inzistiraj na uzv.

  30. #530

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Da upravu si, samo tak mi je svega dosta, i vađenja krvi i čekanja....znači ako se nije duplalo onda je sigurno pobačaj????

  31. #531

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nije sigurno, moze biti svasta, a moze biti i vanmaternicna, koja moze otici sama kao spontani, a moze se i zakomplicirati. svakako nesto sto treba biti pod nadzorom lijecnika.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Da istina sve može biti samo ono kaj treba da bude to onda nije (((( istina valjda će ovo odlaženje doktorim potrajati samo se nadam ne dugo...

  33. #533

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima... imam specifičnu situaciju pa me zanima kada mogu napraviti test za trudnoću. Naime partneru i meni jučer je pukao kondom, a jutros sam dobila mengu, pa me zanima da li je moguće da sam ipak trudna i kada najranije mogu napraviti test. Unaprijed hvala

  34. #534
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Rea1988 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima... imam specifičnu situaciju pa me zanima kada mogu napraviti test za trudnoću. Naime partneru i meni jučer je pukao kondom, a jutros sam dobila mengu, pa me zanima da li je moguće da sam ipak trudna i kada najranije mogu napraviti test. Unaprijed hvala
    cim si dobila tu trudnoce nema

  35. #535

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na odgovoru

  36. #536
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mami84zg prvotno napisa Vidi poruku
    Da istina sve može biti samo ono kaj treba da bude to onda nije (((( istina valjda će ovo odlaženje doktorim potrajati samo se nadam ne dugo...
    žao mi je

    držim fige da sve prođe što je bezbolnije moguće

  37. #537

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Majuška hvala ti valjda i bude sutra opet vadim betu iskreno nekako me je strah, svi mi govore da je riječ o pobačaju i samo se onda nadam da beta nije iznad 304 jer inače neznam više kaj da mislim o svemu....nije mi jasno ako je pobačaj kako onda da tako visoko naraste????

  38. #538

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami 304 i nije toliko visoka beta... sretno danas, nadam se da, ako vec mora, da ce otici prirodno i da ces brzo moci krenuti u nove pobjede!

  39. #539

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    evo stigli su i novi nalazi sad je 358 (((( nekužim nikako...u 14.30h idem na ultrazvuk ali ako je tak mali iznos bete pa sumnjam da se nekaj na u.z. i može vidjeti (((

  40. #540

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    mami javi nam što je bilo...

  41. #541

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Evo mene uglavnom bila na uz i ništa se ne vidi, ginek. me šalje u bolnicu jer njemu naravno ništa nije jasno e sad je mene strah neznam dali da idem ili ne....zanima a kaj ako sam ostala trudna tek možda sredinom 8. mj. možda je još rano da se išta vidi na uz iako mi je menus. zadnja bila krajem 7. mj. jer simptomi trudnoće su me tek ulovili oko sredinom 8.mj. bojim se otići jer nekako vjerujem da je prerano da se vidi nekaj jer da je spontani vrijednost bete bi padala a ne rasla....mozda se se još strpim bar 2 tjedna neznam nisam pametna....


    Ovaj post sam pronašla bojim se da je i kod mene isti slučaj

    Jedna žena s jednog formu je napisala:
    meni su zbog 'cudnog' porasta beta HCG i nekakvog manjeg krvarenja u 6.-om tjednu cak posumnjali i na vanmatericnu i ostala samu bolnici par dana..Otpustena sam (na osobni zahtjev) jer su u utorak rekli da ce se vjerojatno raditi kiretaza u cetvrtak. Hitno sam po dolasku doma kontaktirala svog ginekologa i zamolila da me primi.Bila je srijeda koje cu sjecati dok sam ziva..Usla sam ordinaciju,objasnila sve,dala nalaze iz bolnice..krenuo je UZV..ja sam k'o manijak buljila u njega pokušavajući iščitati iz njegove face,mimike da li je sve o.k.ili mozda nije..nasmijesio se i rekao:'Ohoho,mali putniče,tu si!' A ja :eek: :???: :ne: ..Onda mi je pojacao zvuk i cula sam otkucaje srca...
    Sad ti je jasno zasto cu se te srijede sjecat..
    Dakle-stvar je bila u UZV koji je u jednoj zg bolnici bio takav kakav je i nije detektirao moju Luciju..to jemoj zakljucak-jer lijecnik koji ga je radio je stvarno o.k. i imam povjerenja u njega,ali-po mojem misljenju-aparatura nije bas zadnji modni krik :rolleyes:
    Toliko od mene..
    Iskreno ti zelim sve najbolje..javi se svakako
    Pokusaj otici kod nekog strucnjakas dobrim 3D ili 4D uzv..

  42. #542

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami nitko ti nece raditi kiretazu ako nema sta kiretirati... tvoja beta raste, ali se definitivno ne dupla pravilno i iako znam da to nije ono sto zelis cuti - najverojatnije se ne radi o urednoj trudnoci. ono sto se ja nadam da nije, a moglo bi biti koliko pratim iskustva, je vanmaternicna.. svakako ti predlazem da odes u bolnicu na pregled...

  43. #543

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Iskreno nije da to ne želim čuti nego jednostavno nisam sigurna u sve ovo valjda zato jer mi je to tako strano pa se naravno i bojim jer svašta pročitam... osječam nekaj u trbuhu nekako mi je sve napeto ali bolova ni blizu osim kaj me glava i križa bole...da upravu si valjda ipak trebam da odem....

  44. #544

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami saljem ti puno zagrljaja... kada ides u bolnicu?

  45. #545

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala ti baš si srce, mislim da ću sutra rano već tam biti.... ((( ovo će biti duga noć...... u gornjem dijelu trbuha osjećam kao da je nekaj da me pritišće....nadam se da će sve biti ok...

  46. #546

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami sretno!

  47. #547

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    thanks valjda će biti sve ok možda sam i doživjela spontani pa to sve skupa tek iz mene treba da ode nemam pojma...

  48. #548
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mami,kak je prošlo,kak si?

  49. #549
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    mami-tako je nazalost kod mene bilo kada sam imala vanmatericnu, beta je rasla ali se nije pravilno duplala
    nadam se da u tvom slucaju ipak nija vanmatericna
    drzi se

  50. #550

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami jesi dobro?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •