Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Legoland

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Legoland

    Opsjeo nas je LEGO. Ali ono - totalka.

    samo u zadnjih 15 dana kupili smo kockica za 200€

    Kuću vlastitu smo zapustili da bismo gradili LEGO kuće Uglavnom - nikad dosta prozora, vrata i krovnih elemenata. Stan nam je pravo bojno polje... :/

    No, dakle, želim zapravo pitati je li tko bio u Legolandu u Njemačkoj?
    Ako da - jeste li išli sami ili preko agencije? Na koliko dana? Gdje ste prespavali?

    Sve, sve, sve...


  2. #2
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Neću biti od velike pomoći, ali ipak ću ti odgovoriti dok se ne nađe netko kompetentniji
    Prije par godina išla sam na jedan dan u Legoland u Danskoj i iako sam bila već velika bilo mi je prekrasno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    niti ja ti neću biti od velike pomoći...

    i mi smo se zapalili za idenje u Njemačku!!! Ja sam pretražila sve agencije i pred jedno cca 2 mjeseca nitko ništa slično nije imao u ponudi. Prepustila sam jednoj frendici da organizira, pa te mogu izvještavati kako napredujemo s planovima...ali za sada nemam nikakvih informacija.
    Mi smo planirali ići krajem ljeta.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I mi!

    Možda se sretnemo u rujnu

  5. #5

  6. #6
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    http://www.activehotels.com/hotel/br...65614?fromurl=

    tu ima puno hotela u blizini Legoland-a

  7. #7
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Išli bi i mi, već smo pretražili internet i zapalili se za ponudu, no preskuo je!
    Kad bi išli sa autom i spavali jednu noć, + ulaz u Legoland, pa još trošenje tamo, hrana, malo razgled Munchena (kad smo već tamo)- za nas troje ne može ispasti manje od 7000kn nikako.
    Čak sam gledala Germanwings, ispalo bi nas 320€ tri karte.... no ubiju nas takse (110€ u jednom smjeru za nas troje).

    Pa nam je na kraju te računice ostalo samo maštanje do iduće godine.... Možda ako netko organizira čarter, pa ispadne jeftinija cijena, možda i odemo...

  8. #8
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    A da za Munchen odete autobusom?

  9. #9
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Razmišljali smo o iznajmljivanju Campera, ma opet je skupo!

  10. #10
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Podižem temu!
    Jel netko u međuvremenu bio tamo - ako da, kakvi su utisci?

    Mi ćemo vrlo vjerojatno za mjesec i pol biti autom u prolazu između Muenchena i Duisburga, imamo čak i osigurano besplatno spavanje (kod lokalnih esperantista) tako da bi mogli podnijeti trošak ulaza i svega što uz to već ide )

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Bili smo u Legolandu tokom našeg putovanja po Njemakoj, koga zanima kako nam je bilo nek pogleda putopis na ovom linku (posjet Legolandu je bio u srijedu), ima i fotki (link u tekstu)

    http://forum.roda.hr/threads/60218-S...40#post1723540

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Molim vas, ima li iskustava sa danskim legolandom ?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi smo u njemackom bili zadnje tri godine

    ukratko, lego u legolandu kosta puno vise nego kad se kupuje preko neta

    legoland je oko 200 km od aerodroma u minhenu pa trebate dalje kemijati prevoz (u principu je auto najspretnija opcija)

    gradic blizu legolanda duisburg je super, u centru imate zgodan hotel i neku jadnu glavnu ulicu di navecer u principu nemate sto raditi osim pojesti sladoled nakon sto se navecerate

    klopa u legolandu je super, nenormalno su usluzni i hrana je povoljna (obrok za nas troje je ispadao oko 40-50 eura) sto je fantasticno s obzirom na cijene u nizozemskoj

    ako idete autom blizu legolanda vam je playmobil park (mislim da je oko 100 km razlike) i tamo vam se isplati uzeti jednu godisnju ulaznicu (ostali uzmite obicne karte ako ne planirate posjecivati vise od 3 puta, za preko toga se isplati godisnja. sa tom kartom imate jos dodatni popust u ducanu koj ima fantasticne cijene. hrana u playmobilparku je uprzuljeni fastfood ali zato hoteli u obliznjem selu imaju super hranu i opet vam normalna vecera za troje ispada 40-50 eura

    playmobil park je koma sa engleskim, osoblje je uglavnom radna snaga iz azije kojima ni njemacki ne ide oretjerano dobro i imaju cudnu foru da za svo sudje (plasticno) naplate kauciju a niko vam to ne kaze pa ako ne vratite tanjure i salice (kosta oko 1-2 eura po komadu) po obroku bacate sasvim solidnu kolicinu eura

    isplati vam se rezervirati hotele preko neta jer mozete naci obiteljske sobe i jeftinije je nego kad dodjete u hotel nenajaljeni

    hotel bettina (blizu legolanda) mi je bio super kad idemo sa psima i mackama jer imam gdje prosetati pse. blizu hotela je supermarket pa mozete kupiti klopu ako vam s ene ide do nekog restorana u blizini (totel sluzi samo dorucak). http://www.booking.com/hotel/de/bett...FYSGDgoddgweBA

    ostale hotele trazite tu http://www.booking.com/searchresults...;city=-1761951

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj vera prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas, ima li iskustava sa danskim legolandom ?
    mi planiramo ici ove godine jer bi poveli i pse (nisu jadni jos posjetili legoland jer u njemackoj ne smiju u legoland pa su uvijek ostajali sa nekim u hotelu ili je moja sestra dolazila ko dadilja za pse dok nas nema

    sad je vec polako vrijeme da i oni vide legoland pa planiramo danski jer tamo smiju psi unutra

    nemam pojma sto bih drugo radila osim legolanda jer nam je to za preklipsati 700 km pa i ja trazim savijete na tu temu

    ako nista drugo postoji i legoland u UK a uz lego kickers cipele smo dobili karte za besplatan ulaz pa mozda odemo avionom za UK (isto nas zanima koliki je njihov legoland )

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pogledala sam vanjine slike iz legolanda, nama se posrecilo da je vrijeme bilo super vruce i onda sve atrakcije sa spricanjem nisu tako minimalno spricanje nego je to stvarno vodeni rat

    kila lego kocki kosta 80 eura i tu idu samo osnovne kocke a sve kockice koje su po necem posebne (recimo figurice sa ljudima) se placaju na komad

  16. #16
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    podižem temu - Legoland u Njemačkoj me zanima - iskustva, jel dovoljno jedan dan ili je obavezno dva dana...skupljamo novce - čak i dijete prodaje sve živo samo da skupimo do ljeta...
    savjeti, ideje, put, smještaj, karte....sve molim

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    neznam za legoland, ali mi smo lani bili u legoland discovery centre u duisburgu, i ne vrijedi uopce tih para, nas 4 (malac ispod tri gratis,i imali kupon za 1+1 gratis) platilo kao za dvoje 32€ umjesto 48€. djeci se svidjalo, ali - nema se sto vidjeti. nesto maketa, jedan vlakic, mali brodovi koje upravljas po bazencicu, proizvodnja legica i hrpa legica za gradit na sve strane, sto mi je totalno bezveze. ja razocarana. kad narastu, i mi cemo u pravi legoland

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    ambrosia, da li si napravila Search po Forumu, pisao sam svojedobno o našem posjetu Legolandu prije 2 godine?
    Jedan (čitav) dan je dovoljan, mi smo putovali autom, spavali dan prije toga kod prijateljice u Muenchenu, a dan nakon kod prijatelja u Duisburgu (zbog toga smo morali izaći iz Legolanda 3 sata prije zatvaranja). Prijatelji koji su spavali u blizini kažu da su apartmani u Lego selu dobar izbor.
    Karta - kupili obiteljsku preko weba dan prije puta.
    Hrana - imaš retoran unutar kompleksa (u okolici nemaš ništa baš pametno, bar mi nismo vidjeli), ako vam je frka s lovom ponesite svoju klopu, ima se gdje sjesti i klopati sendviče.
    Po meni ima puno više svrhe doći u toplo doba godine kad su moguće igre s vodom - mi smo bili za maglovitog jesenskog dana tako da je štimung bio lošiji, no svejedno je bilo OK.
    I da, mislim da najviše zabave tu ima za klince između ajmo reć 6 i recimo 11 godina. Za mlađe je i tak svejedno gdje su, a za starije od 12 je većina toga tamo "prebebasta" ... ali će se svejedno ipak zabaviti, samo što im neće biti nezaboravno kao ovima između 6 i 11. ;o)

    Ak te još kaj zanima pitaj!
    (plan parka imaš na njihovom webu, parkiranje bez problema, veliki je parking, izlaz sa autoputa označen!)

  19. #19
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa Vidi poruku
    ambrosia, da li si napravila Search po Forumu, pisao sam svojedobno o našem posjetu Legolandu prije 2 godine?
    Jedan (čitav) dan je dovoljan, mi smo putovali autom, spavali dan prije toga kod prijateljice u Muenchenu, a dan nakon kod prijatelja u Duisburgu (zbog toga smo morali izaći iz Legolanda 3 sata prije zatvaranja). Prijatelji koji su spavali u blizini kažu da su apartmani u Lego selu dobar izbor.
    Karta - kupili obiteljsku preko weba dan prije puta.
    Hrana - imaš retoran unutar kompleksa (u okolici nemaš ništa baš pametno, bar mi nismo vidjeli), ako vam je frka s lovom ponesite svoju klopu, ima se gdje sjesti i klopati sendviče.
    Po meni ima puno više svrhe doći u toplo doba godine kad su moguće igre s vodom - mi smo bili za maglovitog jesenskog dana tako da je štimung bio lošiji, no svejedno je bilo OK.
    I da, mislim da najviše zabave tu ima za klince između ajmo reć 6 i recimo 11 godina. Za mlađe je i tak svejedno gdje su, a za starije od 12 je većina toga tamo "prebebasta" ... ali će se svejedno ipak zabaviti, samo što im neće biti nezaboravno kao ovima između 6 i 11. ;o)

    Ak te još kaj zanima pitaj!
    (plan parka imaš na njihovom webu, parkiranje bez problema, veliki je parking, izlaz sa autoputa označen!)
    Tatek puno hvala - sad sam tek vidjela tvoj odgovor - mislim si ja kaj nitko nije išel u legoland? Našla sam tvoj post s planom puta po njemačkoj - jel misliš na to?
    Puno hvala za odgovore i naravno da imam gomilu pitanja - pa ako nemaš ništa protiv ja ću ih nabacivati kako se čega sjetim!
    Zanima me glede karte - sad sam vidjela da imaju nekakve ponude - dok im ne traje sezona 25% popusta...jel ima smisla toliko unaprijed kupovati?
    Koliko se plaća parkiranje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •