Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Ljubomora once again

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno Ljubomora once again

    Pomozite cure, please.
    Dino je postao grozno ljubomoran na brata, iako ga u stvari jako voli, ljubi ga, grli, veli da ga voli više nego ovog ili onog, ALI...
    zadnjih par tjedana je postao nemoguć: govori stalno ružne riječi i to koje nije mogao čuti od nas. Npr. "baš se ne veselim sad ići doma jer je tamo svinja" (čitaj Oliver). Danas me na posao zove žena što čuva Olivera, veli da kad su ona i muž kapali malom oči zbog upale da je Dino rekao kako bi bilo super da je Oli slijep (uopće ne znam otkud mu riječ slijep) i da bi ga trebalo ubosti iglom u oko. Ja sam u šoku.
    Znam da on to ne bi nikad napravio jer on ga samo ponekad gurne ili uštipne, ali uopće mi nije jasno kako može biti toliko gorčine u toj maloj glavici. Ne moram ni reći da se maksimalno trudimo oko njega, svi od reda, muž i ja, bake i djede. Još nijednu večer nije otišao spavati bez priče za laku noć, zagrljaja, "pričuckanja".
    Svi kažu da je faza i proći će. Nadam se, ali me to jako boli. Čini mi se da samo traži pažnju, pa makar i negativnu, ne znam.
    Help!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    ne znam koja ti je razlika u god. između njih, ali kod mene je slično.
    Paulo je strašno ljubomoran na brata od prvog dana, iako se meni čini da bi ovaj trebao više bit ljubomoran na njega s obzirom koliko mu pažnje poklanjam i sa njim razgovaram.
    on njega u biti jako voli i to se vidi iz mnogih primjera, čak se panično boji za njega, ali onaj crv ljubomore mu neda mira.
    danas ga je udario jastukom po glavi, i ja sam to ugledala preko ogledala, ovaj se jadničak pokunjio, više čak niti ne plače.
    koji put stvarno neznam šta ću i kako da ga kaznim a da on to ozbiljno shvati...
    i ja se nadam da je to prolazno.

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Davorka, Dino ima oko 4 godine?
    Probaj s njim razgovarati, pitaj ga zasto bi htio da je braco slijep (npr), da li zna da bi bracu jako bolilo i da bi morao ici u bolnicu ako bi ga ozlijedio.
    Pricaj mu da ih jako volis njih obojcu, i da bi bila jako jako zalosna ako bi bili bolesni, ako bi ih nesto boljelo, ako bi plakali.

    Ja cesto igram na kartu: seka je jos mala i ti ju trebas nauciti puno toga, npr. kako ce se igrati s nekom novom igrackom, kako ce crtati. Trebas ju paziti i stititi a i ona ce paziti na tebe kad bude malo veca.

    Ne znam sto reci, vjerujem da ti je tesko, pokusajte sto vise razgovarati s njim, djeca u ovoj dobi se cine da su jos jako mali, ali ustvari puno toga razumiju.

    Sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Dino je 4,5 godine, Oliver je 13 mjeseci.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Uf, rijeci su fakat gadne ali vjerojatno se iza njih krije druga prica. Mozda njega u vrticu netko od djece tako oslovljava pa on trazi poligon na kojem je on gazda da se ispuca. Razloga moze biti sto ali mislim da ga moras potaknuti da se otvori jer sigurna ga nesto muci
    Pogotovo ako to ranije nije bilo tako
    Da li je Oli nedavno prohodao ili nesto sl? Mozda ga sad tek dozivljava kao konkurenciju.

    Ja se ponasam slicno kao Emily pokusavam mu pokazati koliko je bas on vazan Lukasu kao primjer i sl.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Oliver je prije nekih 3 tjedna prohodao, a jača ljubomora se i pojavila kad je počeo puzati pa je krenuo Dini otimati igračke. Prije dok je bio "nepokretan" nije ga toliko ugrožavao. Naravno da je Oliver mali znatiželjko pa kad Dino bilo što uzme za igru onda on ostavlja sve i ide gledati što ovaj radi pa Dino nema više onog svog mira. To smo riješili da onda on ode u svoju sobu ako se želi igrati da ga ovaj ne smeta. I isto tako ne dajemo Oliveru neke Dinine važne igračke jer ne želimo da ih strga, dakle ima on svoju privatnost, ne mora sve dijeliti. Puno razgovaramo, valjda će ga proći.

  7. #7
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    haj davorka! mislim da si si sama odgovorila zašto su počeli problemi-pa oli ti je prohodao. dino vjerojatno proživljava ponovnu "ugroženost" od strane brata. mi nismo imali problema dok lukas nije prohodao, dotad nije bilo ni najmanjeg znaka ljubomore. onda je nastao kaos, još sam se vratila na posao, karlo je preko ljeta morao u dežurstvo u vrtić, a lukasa je čuvala baka. previše za njega, i moram priznati bilo je pakleno. sad lukas evo ima 22 mjeseca i već se može uključiti u igru s karlom, neke stvari su mu još zabranjene, a sukobi su i dalje svakodnevni. karlo se naučio kontrolirati, a koristimo istu foru kao emily i ala, objašnjavamo mu koliko je važan kao veliki brat i primjer lukasu, oboje idu u vrtić i to ga je smirilo, a i u istoj su "kaši" jer im je seka na putu :D
    i sama znaš savjet: puno strpljenja, ljubavi, i razgovora.znam da si htjela malo utjehe. karlo je često koristio ružne riječi za brata i ostatak obitelji kad bi se naljutio, bile su mu nove i sve iz vrtića je koristio doma. sad ga je prošlo jer se ispucao a mi ne regiramo pretjerano na psovke. znaš i sama da ne razumije dino intenzitet riječi koju izgovori. pokušaj iskoristiti blagdane da ih malo pomiriš, uskoro će te izluđivati zajedničkim spačkama kao mene moji. i da, nama je Kralj lavova super došao kao primjer, kad zločesti brat baci kralja s litice-to je karlu bilo ono-ja nikad neću biti zločesti brat :D
    držte se

  8. #8
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Kod nas je isto ljubomora najviše krenula kad je Dančili prohodao. I Paula se ustvari jako zaštitnički ponaša prema njemu, npr kad smo u liftu ona se postavi ispred tako da on ne može prići blizu vratima, ne da nikome da ga ružno pogleda, ali ga isto tako zna lupiti po guzi :shock: (mi ih ne lupamo, naravno), i gurnuti, on nju zna počupati ili ugristi, i moram priznati da su mi to najteži trenutci u životu, i da me takve scene dovedu do očaja.
    A uglavnom pomogne kad razgovaramo, pa kažemo Pauli kako je ona velika seka, pa je potičeno da ga uči (bilo što, može i slova :wink: ), čita mu slikovnicu, da skupa prave nešto od kockica itd. Kad on nešto novo kaže, nauči, mi uvijek naglasimo kako se on ugledao na svoju seku, pa je zato to naučio ili napravio. Nekad upali. Ona nam je par puta prigovarala, i to kad je mali bio bolestan, da njega više volimo, da se za njega više brinemo itd. Onda probam objasniti da je to zato što je bolestan, ali uglavnom upali ako okrenem na zeku, u stilu, daaa za tebe se ne brinemo, pa ti zato nismo:
    -napravili kakao
    -ispričali priču prije spavanja
    -otišli u kino s tobom
    -rješavali zajedno križaljku.....
    Onda se uglavnom opali smijati, a kad počne prigovarati oko nečeg što sam radila s bratom, pomogne i kad joj pričam kako bi izgledalo da se okrenu uloge, npr Paula bi mogla nositi pelene, a ne bi mogla voziti veliki bicikl, Daniel bi se mogao igrati na kompjuteru, itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •