Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: bojanje kose i pramenovi u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno bojanje kose i pramenovi u trudnoći

    U 11 tjednu trudnoće bila sam kod frizera i farbala izrast...zapravo blajhala. Tada nisam znala da nije preporučljivo farbanje kose u trudnoći. Trenutno sam u 26-tom tjednu i razgovarala sam s jednom frizerkom koja je razrogačila oči kad sam joj rekla što sam učinila. Jako sam se prestrašila i bojim se da nisam naudila svojoj bebi...Imate li kakvih informacija o tome koje mogu biti posljedice ili..bilo što??? Pomoć!!!

    Uplakana

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    išla na pramenove 3 ili 4 puta u trudnoći

    ni meni ni Marku ništa...............

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    sad si me malo utješila, iako ja nisam radila pramenove (a koliko sam shvatila ipak su preporučljiviji nego farbanje jer boja manje dolazi u dodir s tjemenom-pogotovo oni na kapu), već mi je frizerka natrpala boju direktno na tjeme i još pritom dobro izmasirala
    Navodno te kemikalije mogu prodrijeti u krvotok i oštetiti plod...
    ..ja razmišljam skroz pozitivno, ali nakon što me ova druga frizerka tako isprepadala, ne spavam noćima...

  4. #4

    Početno

    Ma daj molim te, u kojem je stoljeću ta druga učila zanat??

    Da ponovim po ne znam koji put: Ja sam u prvoj trudnoći dva puta farbala kosu, uključujući na dan vjenčanja kad sam:

    -skidala kompletno pigment iz kose
    -farbala se u crveno
    -dala dvije nijanse pramenova preko te crvene

    Ukupno sam provela oko 4,5h kod frizerke taj dan.

    Prije toga sam pitala prim. Hermana u Vinogradskoj da li je to u redu, rekao je da ne samo da nema problema nego mi je čak pohvalio friz tjedan kasnije :D

    Mislim, čovjek ipak radi u struci zadnjih koliko ono desetljeća, a ako mi on potvrdi da se danas koriste boje na vodenoj bazi s minimumom kemikalija, onda mu nekako više vjerujem nego frizerima koji su mi u stanju ne preporučit pranje kose kad imam menstruaciju jer ću dobit upalu pluća

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Da, da! Čula sam i za takve grozne savjete! hehe

    Super! Sad sam stvarno mirnija :D thanx cure!

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    i ja sam čula za to, ali sam se svejedno farbala 4- 5 puta

  7. #7
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ma farbaj se i ne živciraj se! Čut ćeš još toliko gluposti u vezi trudnoće da će ti poslije biti smiješno. Jedino što ima nekakve veze sa farbanjem je da ti kosa radi nekih hormonalnih promjena u trudnoći može drugačije reagirati na boju za kosu, tako da rezultat može biti nešto drugačiji od očekivanog, ali bebi neće ništa biti

  8. #8
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    sad si me malo utješila, iako ja nisam radila pramenove (a koliko sam shvatila ipak su preporučljiviji nego farbanje jer boja manje dolazi u dodir s tjemenom-pogotovo oni na kapu), već mi je frizerka natrpala boju direktno na tjeme i još pritom dobro izmasirala
    Navodno te kemikalije mogu prodrijeti u krvotok i oštetiti plod...
    ..ja razmišljam skroz pozitivno, ali nakon što me ova druga frizerka tako isprepadala, ne spavam noćima...
    Ma daj, sad bi svašta izgovorila na takve babarije, ali vidim da su si cure već dale truda. Kakva šteta i oštećenje ploda??? U 21. stoljeću smo i znamo da se trudnica smije prati, farbati, depilirati, umjereno vježbati, raditi ono itd. A frizerkama svaka čast, ali one u tri godine srednje škole ne stignu baš sve savladati (malo sam zločesta, da ).

  9. #9
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Ja sam se farbala otprilike jednom mjesečno. I moja sestra i šogorica su frizerke i trudnice im redovito dolaze na farbanje.
    Bebici bi po meni više naštetila nervozna i frustrirana mama sa izrastom (kod mene polusijedim , a još sam u cvijetu mladosti.... :/ ) nego kemikalije iz boje.....

  10. #10
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    Ja sam se farbala nekoliko puta i to su totalne gluposti. Zaboravi i uljepšavaj se koliko možeš, kad rodiš to će ti biti malo teže.

  11. #11
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Joj kako sam u trudnoći imala genijalnu bijelo sivu boju kose. Svaki mjesec sam se blajhala jer mi je kosa prilično kratka i nikada više dobiti tu super boju. Super mi je išla uz preplanuli ten od igranja badmintona na kupanju svaki dan, a i noge su bile depilirane vrućim voskom. Par puta sam se i pivom počastila 8) . Kava (nažalost) obavezna. Btw. zdravi i ja i sin.

  12. #12
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno farbanje kose

    Ja sam "plavusa" koja svaki mjesec doslovna mora farbati izrast, tj. najprije blajhati pa tonirati, u 34tom sam tjednu trudnoce i mislim da to stvarno nebi trebalo skoditi. Pa drzati boju na sebi 45 min u mjesec dana i nije tako strasno, zar ne?
    Koliko se stetnih tvari moze tako absorbirati? Mislim da ne puno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    Evo i mene . Ja inače stavljam plave pramenove i sad bi mi stvarno bilo vrijeme da ih obnovim, ali čitala sam negdje da nije preporučljivo na kosu stavljati kemikalije u prvom tromjesečju. Ja sam u 6 tj.
    Glupo mi pitat frizeru jer svaka drugačije kaže. A već sama sebi izgledam :shock: I sad ti znaj! :?

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo kopirano sa stranica poliklinike Harni:

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme..._lifestyle.asp

    "Dali se smije farbati kosa u trudnoći ili davat minival?


    U biti nitko ne zabranjuje farbanje kose kao i davanje minivala, ali zbog moguće apsorpcije boja i kemikalija, moguć je i njihov utjecaj na fetus. Nažalost, ne postoje znanstveni podaci o intenzitetu i kvaliteti ove interakcije.



    Sada sam u 18. tjednu trudnoce. Idući tjedan sam namjeravala ići kod frizera na bojenje kose tj. pramenove, a fizerka me upozorila kako se trudnicama ne preporuca bojenje kose te da provjerim s doktorom.

    Bojanje kose je općenito štetan postupak, a ne samo štetan postupak u trudnoći. Pogledajte sljedeći tekst na ovu temu. Kada su u pitanju pramenovi, ukoliko se koristi kapa i ako boja ne dolazi do kože, manji je i rizik interakcije farbe s kožom."


    Ja sam pitala svog ginekologa i on mi je rekao da se smiju stavljati pramenovi, samo da se moze destiti da mi boja kose ne bude onakva kakvu ocekujem, radi moguce hormonske reakcije. Ipak, ja se nisam usudila staviti pramenove sve do 8. mj. trudnoce. Mislila sam bolje igrati na sigurno, bolje da ne riskiram, bitnija je beba od mog izgleda.


  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mislim da su to čiste gluposti.Farbala sam se u sve tri trudnoće i ne vidim nikakve posljedice...a i nikad mi ne bi palo na pamet pitati frizerku tako nešto,pa nije ona stručna osoba koja bi mogla odgovoriti na takvo pitanje..jer to u školi nije učila.Moja sestra je frizerka i normalno da nema blage veze o tome.
    Ima puno gorih stvari koje loše utječu na bebu,pa ih zanemarujemo...npr.pušenje u trudnoći,ispušni plinovi koje udišemo itd.

    ne zamarajte se glupostima.

  16. #16

    Početno

    Potpisujem Dolegu. Tri trudnoce, redovito farbanje i nikad problema.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    super! sad kad sam se napokon okuražila na farbanje i pramenove, dođem ja kod frizerke (druge naravno) i ona će meni: "joooooooj, pa ne znam baš...ak si već toliko izdržala, možeš još malo...ionako će ti boja biti grozna, može čak i na zelenkasto povuć, nikad ne znaš u trudnoći! Može ti skroz uništiti kosu jer je kosa u trudnoći drugačija ...i bla bla bla bla..."Vidim ja da nemam sreće s frizerkama...heheh

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj sasa.v. prvotno napisa
    Joj kako sam u trudnoći imala genijalnu bijelo sivu boju kose. Svaki mjesec sam se blajhala jer mi je kosa prilično kratka i nikada više dobiti tu super boju. Super mi je išla uz preplanuli ten od igranja badmintona na kupanju svaki dan, a i noge su bile depilirane vrućim voskom. Par puta sam se i pivom počastila 8) . Kava (nažalost) obavezna. Btw. zdravi i ja i sin.
    :D :D :D :D :D

    sasa.v. super si! :D :D iako se ja ne bih usudila pivicu drmnut

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To da je boja za kosu štetna nije bapska priča nego boja za kosu sigurno JE štetna, e sad da li je dokazano da boja može naštetiti bebi - pa, ne bih rekla. Meni je na primjer moja doktorica - gore spomenuta dr. Harni - savjetovala i da se ne mažem repelentima jer se to isto apsorbira kroz kožu.
    No čudno mi je da frizeri to govore, meni su dva frizera rekla da su današnje boje OK i da se trudnice normalno farbaju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    možda se i frizerke više informiraju danas....mah, ne znam...(btw. kaj dr. HArni kaže za umjetno sunčanje - ne solarij, već onaj air brush tanning spray-koji je navodno siguran za trudnice)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    97

    Početno

    Meni je jučer moj ginić (koji je inače za mene najbolji ginić na svijetu) rekao da smijem stavljati farbu na kosu i da je to normalno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Isla na pramenove u trudnoci, nikakvih posljedica.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    70

    Početno Re: bojanje kose i pramenovi u trudnoći

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    U 11 tjednu trudnoće bila sam kod frizera i farbala izrast...zapravo blajhala. Tada nisam znala da nije preporučljivo farbanje kose u trudnoći. Trenutno sam u 26-tom tjednu i razgovarala sam s jednom frizerkom koja je razrogačila oči kad sam joj rekla što sam učinila. Jako sam se prestrašila i bojim se da nisam naudila svojoj bebi...Imate li kakvih informacija o tome koje mogu biti posljedice ili..bilo što??? Pomoć!!!

    Uplakana
    ja sam se takoder farbala i meni i bebi nista
    Nadam se da sam te barem malo utjesila

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    10

    Početno

    i ja sam se i farbala i radila pramenove nekoliko puta u trudnoći i ništa ni bebi ni meni. isto su radile i sve žene koje znam pa nikom ništa.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Cure, toliko ste me utješile da sam odmah danas otišla na pramenove!!! :D :D :D

    ...na žalost, izgleda da sam nabasala na jednu od onih bahatih frizerki koja bez obzira na to što joj lijepo objasnite što želite i još joj i fotku pokažete, napravi nešto sasvim deseto!!!

    ..tako da mi je na moju kosu boje meda (s crnim izrastom hehe), stavila CRNE pramenove!!!!!!

    ..ne moram vam reći koliko sam razočarana..

    p.s. sad si izgledam ko Fraknensteinova mladenka!!!hehe

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    jesi me nasmijala, no sigurno nije tako loše,a na kraju krajeva da se to popraviti!
    Znam da si sama sebi čudna jer sam i ja imala eksperimet.
    Naime kako sam si dosadila kao plavuša ,a i ono boja mi oštetila kosu (istina) , odlučih se pofarbati u svoju približnu prirodnu boju :shock: nikako se nisam moga sama na sebe priviknuti i opet sam plavuša!
    No trenutno s izrastom

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    MM me samo pogledao....i prasnuo u smijeh!!!!!!



    ....ali se ubrzo smirio kad sam mu rekla koliko sam platila za zakašnjeli fašnički look hehehe

  28. #28
    Marko2

    Početno

    I ja sam davala pramenove cijelu trudnoću i sve O.K.

  29. #29
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    možda se i frizerke više informiraju danas....mah, ne znam...(btw. kaj dr. HArni kaže za umjetno sunčanje - ne solarij, već onaj air brush tanning spray-koji je navodno siguran za trudnice)
    Ma da?!! Pa super! A baš sam se pitala mogu li se ići 'nasprejati'! Znači dr. Harni kaže da to nije štetno? To mi je rekla i cura u salonu ali ipak nisam išla jer sam si mislila 'ma šta ona zna'
    Je li bio tko na tom air brush tanningu?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    ne, ne, ja sam samo pitala kaj veli dr Harni, ali nisam dobila odgovor

    ne znam je li netko ima iskustva s tim...ali i mene golica taj air brush hehe

  31. #31
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ma da i mene!! ako netko ima iskustva, please-javite!
    Još me zanima bojate li kosu doma s l'orealovim color šamponima? To je, kao, na prirodnoj bazi! Hitno moram na farbanje, a color šampone oduvijek koristim, ali ako svi kažu da nisu štetni, onda je valjda ok!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    ja sam u 22. tjednu i farbam se od samog početka trudnoće.niti doktorica niti frizerka ne misle da je to štetno,već da u nekom slučaju može izazvati alergiju i to je sve.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    mene frizerka farba lorealovim šamponom i mislim da je ok.by the way mislim na speed bronzing-ima li netko iskustva?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    a kaj je taj speed bronzing?isto kao air brush? Ono kad te špricaju? Ima nas više koje pokušavamo otkriti je li se to smije..

  35. #35

    Početno

    Izgleda da sam jedina kojoj se boja nije primila

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    105

    Početno

    U 26+ tjednu trudnoce sam. Posto imam prirodno prelomljenu dugu kosu vec vise godina stavljam blagi mini val i stvarno mi kosa izgleda super a i dosta mi prija. Sada sam trudna i nisam ga stavila medjutim kosa mi izgleda grozno a uskora se blizi svadba sestre pa drugarice i stvarno bih htela izgledati lepo. Dali je neko stavlja mini val u trudnoci i dali je imao neke posledice.

  37. #37
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj likica_i prvotno napisa
    U 26+ tjednu trudnoce sam. Posto imam prirodno prelomljenu dugu kosu vec vise godina stavljam blagi mini val i stvarno mi kosa izgleda super a i dosta mi prija. Sada sam trudna i nisam ga stavila medjutim kosa mi izgleda grozno a uskora se blizi svadba sestre pa drugarice i stvarno bih htela izgledati lepo. Dali je neko stavlja mini val u trudnoci i dali je imao neke posledice.
    nisam nikada čula da je nekome naštetilo ,da je dobro i zdravo i nije jer sve kaj dođe na kožu u kratkom roku već je u našem
    organizmu ,kemikalije za mini -val danas su po sastavu puno kvalitetnije tako da njeguju i stite kosu ali svaka sadri amonijak jer bez njega ništa( i ona kakti biljna ,kak ju neki zovu),ono kaj se može dogoditi da ti slabije primi zbog stanja u kojem se nalaziš ,moj savjet ako se odlućiš je da zamoliš frizerku da ti pažlijvije namoći svaki vikler na glavi tako da kemikalija baš ne curi po vlasištu

  38. #38
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj likica_i prvotno napisa
    U 26+ tjednu trudnoce sam. Posto imam prirodno prelomljenu dugu kosu vec vise godina stavljam blagi mini val i stvarno mi kosa izgleda super a i dosta mi prija. Sada sam trudna i nisam ga stavila medjutim kosa mi izgleda grozno a uskora se blizi svadba sestre pa drugarice i stvarno bih htela izgledati lepo. Dali je neko stavlja mini val u trudnoci i dali je imao neke posledice.
    A da ti za svadbu samo taj dan stavi viklere i malo pod haubu, pa ti to bude privremeno rješenje?!

  39. #39
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    ja se uredno farbam, malo sam usporila nedgdje do 12 tt, a onda sasvim normalno, kada je posteljica formirana dijete je puno više zaštićeno od vanjskih utjecaja, sam utjecaj boja za kosu, ali i raznih krema šampona i regeneratora na plod je neznatan

  40. #40
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    ja sam se prestala farbati (izrast) čim sam se pokazao plusić, ali ne iz straha nego zbog praktičnosti.

    dogovorila sam se mojom frizerkom da mi umjesto moje dugogodišnje blond izmiksa neku ludu kombinaciju pramenova. reko zašto ne, pravo vrijeme za promjene.

    i je , takvu kombinaciju još kod nikoga nikad nisam vidjela, tak da sam sad em trudnica sa totolano otkačenom bojom, vele mi da djeluje daleko glamuroznije nego blond, em se ne moram ići farbat sva 4 tjedna, nego tek osvježit pramenove, što će mi u visokoj trudnoći biti super. tko bi hodao svakih 4 tjedna i sjedio s tim trbuhom 2 vure u salonu. ja ne

    inače medicina ne preporuča u prvih tri mjeseca upotrebu kemikalija za bojenje kose, kao ni previše prtljanja sa sredstvima za čišćenje, kao i upotrebu eteričnih ulja, nekih i preko čitave trudnoće. no, znam i ja nekoliko ženskica koje su se farbale i prvom 1/3 i sve bilo ok.

  41. #41
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kažu da nema straha ni za bojanje ni za pramenove u trudnoći.
    Ja nisam stavljala pramenove, ali sam se bojala dva puta

  42. #42
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    bojala se jednom, a pramenove vukla 3 puta.
    iskreno, nije mi niti palo na pamet je li opasno ili nije. a ako mi nije palo na pamet znači da nije opasno. a i ne zabrinjavam se.

  43. #43
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    a ako mi nije palo na pamet znači da nije opasno.


    Ti si moj idol

  44. #44
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Meni je moj frizer rekao da svoju ženu farba normalno u trudnoći (a trudna je par tjedana više od mene). I to mi je bilo dovoljno. Čak sam se farbala kad još nisam znala da sam T, na samom početku, pa si ionako nisam htjela razbijati glavu još s tim.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno frizer

    Najbolje da ti frizer savjetuje da iz opreza prestaneš sa farbanjem pa da mu smanjiš broj posjeta! Vjerujem da su frizeri tijekom školovanja toj temi posvetili mnogo vremena.
    U prodaji postoje boje u specijaliziranim prodavaonicama koje su "oslobođene" nekih štetnih elemenata. Nisu toliko učinkovite i skuplje su.
    Jednom sam na TV pratila prilog u kojem su rekli da žene koje se bojaju više od nekog broja godinje imaju veću mogućnost od oboljenja raka jajnika. E šta je sad istina?. Neka se javi koja "kemičarka".

  46. #46
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Farbam se doduše sama iako sad ne znam kako ću to izvoditi zbog ) (trbuha).

  47. #47
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    pramenovi su bolja solucija od farbanja kao i preljevi na bilnoj bazi bez 3 štetna sastojka koja se nlaze u trajnoj boji i izazivaju alergijsku reakciju( mogu)

  48. #48
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kolko ja, kao frizerka, znam o svemu tome, bojanje u trudnoci nije stetno, ali ni preporucljivo. (kao ni jos ouno toga) Ali, zbog hormonalnih promjena koje se u tijelu dogadaju tokom trudnoce, velika je vjerovatnost da boja nece dobro ili ravnomjerno primiti, isto tako i minival i sl. Jer i kosa je ziva i na nju utjece i stres i nervoza i hormoni.

  49. #49
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno Re: frizer

    Citiraj split prvotno napisa
    Jednom sam na TV pratila prilog u kojem su rekli da žene koje se bojaju više od nekog broja godinje imaju veću mogućnost od oboljenja raka jajnika. E šta je sad istina?. Neka se javi koja "kemičarka".
    ovo sam jednom negdje čula i ja, ali ne za rak jajnika, nego da imaju veću šansu da dobiju rak mjehura.

    vjerujem da je to tako, da bi već postojale nekek studije o tome !

    inače moja teta je bila frizerka i blajhala se čitav život od svoje 18 - 65 i eto je živa i za svoje godine moglo bi se reći zdrava.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Opasnost je sigurno puno veća za žene koje RADE s kemikalijama nego one koje u trudnoći odu na 2-3 farbanja.

    Ja nisam išla, ali više zato jer mi se dizao želudac od mirisa kemikalija (čak i deodorana i paste za zube pa sam koristila sodu bikarbonu) i bilo mi je zlo, pa nisam mogla to ni zamisliti... Ošišala se na ježurku i to je bilo to.

    Nikad kasnije nisam se vratila kemikalijama u istoj količini... Najprije trudnoća, onda dojenje... itd.

    Sad odem na pramenove 2xgodišnje i to dooobro pazim da nema puno žena u salonu. Ne podnosim ni lak za kosu, pa se više ni ne trudim. Isto mi je i doma s agresivnim kemikalijama za čišćenje, pa sam malo pomalo puno toga izbacila iz kuće. Nešto od čega se tako loše osjećam ne može biti zdravo za mene.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •