Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: noćno znojenje

  1. #1
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno noćno znojenje

    Već neko duže vrijeme (cca godinu dana) primjećujem da nam Leon noću zna bito mokar po glavici kao miš.

    To definitivno nije povezano sa mogućom bolešću ili temperaturom (zna se tako oznojiti i kada je savršeno zdrav kao npr. noćas), u sobi nikada nije vruće jer radijator nije upaljen čak niti zimi, prozor uvijek otvoren "na kiper" sa spuštenom roletom (da ipak nije prehladno i nije suhi zrak), on spava samo u gaćicama i majici dužih rukava (jedino zimi ide u pamučne lagane piđamice), a pokriven je pamučnom laganom dekom obučenom u "šlifer".

    Jastuk mu bude skroz mokar (isto se dešava i kod popodnevnog spavanje kada zajedno spavamo u našem krevetu pa mi je jastuk vlažan tamo gdje on leži).

    Ne znam što uzrokuje to znojenje niti da li ćete imati kakav pametni savjet, možda je netko imao sličnu situaciju pa mi može objasniti zašto se to događa? I kako to rješiti.

    ...help...?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Rešenje na žalost nemam. I moja Mišica se noću jako znoji i to najvise po glavi. Dr me ubedila da je to normalno, da se neka deca znoje više i da se pomirim sa tim. Sada zaista više ne brinem oko toga, jedino stvarno jeste malo nezgodno što je noću stalno obilazim, pošto nekada bude toliko mokra da je moram presvući.

  3. #3
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Thx, drago mi je da se to ne dešava samo nama, pitala sam se da li negdje griješimo jer niti od jednog roditelja još nisam čula da im se dijete toliko znoji noću (jedino noću)..

    Probati ću mu u "šlifer" uvući frotirku, možda pomogne, no bojim se da bi mu tijekom noći moglo biti hladno..?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    M se isto znojio do cca 6. godine nenormalno noću, i to samo glava i vrat. Sada mu se ne znoji toliko glava ali sav je ko peć i neprestano hladi stopala izvan popluna.

  5. #5
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    i A. se jako znoji po noći.
    sva kosa mu bude mokra, a plahta gdje je bila glava je natopljena znojem.

  6. #6
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    I moj se stariji znoji kad spava, glava i vrat budu mokro, pidžama isto oko vrata zna nekad biti mokra!
    Ja sam puno tražila po netu u vezi znojenja i nisam uspjela ništa naći...a pedica ga slala na kontrolu kks i sve bilo ok.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Kastav
    Postovi
    131

    Početno

    Upravo sam htjela postaviti pitanje u vezi tog znojenja.Moja kćer ima 7 i pol mjeseci i cijela glavica i kosa joj budu skroz mokre prilikom dojenja ili spavanja.I naravno,plahta ispod njene glavice.A nije toplo jer se ne grije,stalno provjetravam sobu i nije previše obučena.Ne znam šta bi to moglo biti pa me to malo i brine.Ako netko zna,neka se javi.

  8. #8
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    I S. se znoji dok spava po glavici.... mozda je uzrok jer puno sanjaju, svakakve informacije treba obraditi

  9. #9
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Leon je u nedjelju popodne bio mokar kao da sam ga uronila u kantu vode
    Kosu sam mu morala brisati ručnikom.
    I ponovo bih rekla da mu je vjerojatnbo bilo vruće no - ja sam spavala kraj njega i nije mi bilo niti približno takp vruće (točnije, sparno).

    Možda naši mališani još nisu u stanju tako dobro regulirati svoju temperaturu, znojenje ili ..... :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Po kineskoj medicini se znojenje smatra "ciscenjem" organizma. Telo se bori protiv raznoraznih bolestina i "izbacuje" ih pre nego sto uspeju da mu naude. Dakle, imunitet funkcionise kako treba. Elem, ako se dete ipak razboli, te se odbrambeni mehanizmi ozbiljno aktiviraju, i te male bestije zbog kojih se dete znojilo bivaju unistene, pa se posle prelezane bolesti deca uglavnom manje znoje. I onda opet u krug, redjaju se male infekcije, opet krece znojenje i tako sve do sledece bolesti odnosno izlecenja.

    Kod nas je to zaista ovako, stim da se prvenstveno nocu znoji. E, sad zasto bas nocu, to nemam pojma. Uglavnom, ako je dete dobro i dr kaze da je ok, onda nema brige.

  11. #11
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Polfezna -

  12. #12
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    i mi smo u skupini.pretpostavljam,da ako je istina ono za bakcile da se izbacuju znojenjem,da je noću jer noću,navodno,se aktivira nekakva tvar/supstanca/hormon što li,koji ubija viruse.tak sam ja čula,da je zato kada si bolestan san od ključne važnosti.

  13. #13
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Podižem temu, naime moja starija kćer se već dugo znoji noću, baš kao što pišete i ostale, nevezano za temperaturu u sobi ili tjelesnu temperaturu. Uznoji se baš jako po glavi i kosi, negdje sat-dva nakon šo zaspi je baš jako mokra, poslije više nije.
    Malo sam guglala o tome i baš me uplašilo što sam pročitala i iako može biti i vjerujem da je posve bezopasno, povezuje se kao simptom i teških bolesti.
    Dajte me malo utješite, jeste vodile djecu pedijatru, da li je prošlo samo od sebe ili...., nadam se da su svi slučajevi bili u kategoriji apsolutno bezopasnog simptoma.

  14. #14
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ima netko ideju?

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj malac, i jos puno djece kohe znam, dosta se znoje. Osobito dok spavaju. A sve redom zdrava djeca. Vjerujem da te gugl nepotrebno uplasio.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  16. #16
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj malac, i jos puno djece kohe znam, dosta se znoje. Osobito dok spavaju. A sve redom zdrava djeca. Vjerujem da te gugl nepotrebno uplasio.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Hvala! Zdrava je stvarno, niti prehladjena nije bila od Božića, kod pedice sami bile za cijeplhenje sa 4 godine ...ali bas me ponekad uplaši to znojenje, kada ju idem poljubitj prije nego idem leci, a ona sva mokra.

  17. #17
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja nećakinja se jako znojila kad je bila mala i nećak MM-a. Sad su već tinejdžeri.

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I moja srednja se jako znoji
    Zaspe, i glavica joj za cas bude skroz mokra
    I oko vrata isto
    Jastuk smoci totalno i gornji dio pidjame

  19. #19
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Podizem temu. I moj stariji se zadnja dva tjedna sav oznoji u prvih pola sata sna. Pocelo je kad je bio prehladjen, imao malu temperaturu, trajalo 4-5 dana i onda proslo. No, kako to vec biva s vrticem i juzinom, prije par dana se ponovo prehladio, i sad se opet oznoji svaku noc. Imao je on faze znojenja od nekih godinu dana pa naovamo, al rekla bi da zadnjih pola godine-godinu nije. Iako se javilo kad i prehlada, a bome i kad ovo naglo zatopljenje, isto me brine... da ga vodim pedici? Makar bi ga prvo probala par dana laganije pokrivat.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Podizem temu. I moj stariji se zadnja dva tjedna sav oznoji u prvih pola sata sna. Pocelo je kad je bio prehladjen, imao malu temperaturu, trajalo 4-5 dana i onda proslo. No, kako to vec biva s vrticem i juzinom, prije par dana se ponovo prehladio, i sad se opet oznoji svaku noc. Imao je on faze znojenja od nekih godinu dana pa naovamo, al rekla bi da zadnjih pola godine-godinu nije. Iako se javilo kad i prehlada, a bome i kad ovo naglo zatopljenje, isto me brine... da ga vodim pedici? Makar bi ga prvo probala par dana laganije pokrivat.
    Mi smo u par dana rješili problem sa obilnim noćnim znojenjem glave. Naša homeopatica nam je rekla, da je to vezano uz manjak određenih minerala. Nakon konstitucijskog lijeka se znojenje više nije pojavljalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •