Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Alopecia areata

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    124

    Početno Alopecia areata

    Nećakinja ima nepune 3 godine i pojavilo joj se krugliko opadanje kose (alopecia areata).

    Puno sam čitala, informirala se i uvidjeh da se takve tegobe uglavnom liječe lijekovima na bazi kortikosteroida. Upućena sam u sve ružne strane, odnosno nuspojave kortikosteroida. Dakle, ja sam za liječenje biljnim, homopatskim lijekovima. Da li netko ima iskustva s tim? Kako ste vi to liječili? Da li uopće homeopatski pripravci mogu pomoći?
    To je naša ljubika
    i učinila bih sve samo da je ok!!!
    Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    zna li se sta je uzrok?
    citala sam jednom o ovome,
    doduse, bilo je o odraslima, ne deci.
    ovakvu vrstu opadanja kose dobijaju ljudi
    koji su konstantno izlozeni velikom stresu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Mojoj šogorici se to isto pojavilo kao curi (sa 7-8 godina), probala sve i svašta, ništa joj nije pomoglo, sve dok nije od jednog travara dobila savjet za luk.
    Nešto tipa luk se nariba na sitno, stavi u staklenku i svaku večer maže. Smrdi opako, ali djeluje.
    Njoj se to vraća svako malo i sa lukom joj kosa opet počne rasti.
    Pitat ću je točno kako se to radi.
    Pozdrav

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    u predgrađu rijeke
    Postovi
    47

    Početno

    Na žalost, mojoj mlađoj sestri se to pojavilo isto s 3 godine, potpuno je izgubila kosu sa negdje 10-tak godina, ista dijagnoza. Moji roditelji su prošli sve moguće doktore, travare, vračare i ne znam što godinama. No, niti dan danas (odrasla žena, 35 godina) nije joj se kosa vratila. Naučila je živjeti i nositi se s time. No, isto znam slučaj curice kojoj se ovo isto dogodilo u isto vrijeme i kosa joj se potpuno vratila u pubertetu.

    Doktori nisu nikada otkrili uzrok i samim tim niti lijek, koji bi pomogao. Nadam se da to neće biti slučaj s tvojom nećakinjom, puno sreće!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    124

    Početno

    Zahvaljujem svima na odgovorima.
    Ne zna se uzrok, još! Tek su krenuli sa pretragama i za sad eritrociti su malo povišeni, ali kažu da nije ništa alarmantno.
    Svaki dan joj provjeravamo tjeme i za sad je još uvijek sve isto, jedan mali kružić.
    Iskreno se nadam da će na tome ostati. Povrh svega još uvijek ima problem sa refluksom i pije tablete. Katastrofa!

    Kaj se tiče samog stresa, čitala sam nedavna istraživanja u kojem znanstvenici smatraju da nema veze sa stresom, već da osoba nosi u sebi gen i pitanje je dal će se pojaviti žarište koje će rezultirati opadanjem kose.
    A i nekako si mislim, pa di će tako malo dijete biti pod stresom. To nam je prvo dijete u obitelji nakon 25 godina i zbilja je mažena i pažena.
    Fridek, molim te, možeš li mi točno objasniti taj postupak s lukom? Ma nek smrdi kolko hoće, samo nek pomogne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Gemini je imala tih problema sa svojom curicom, a danas malena ima prekrasnu gustu kosu. Pokušaj joj poslati pp, možda ne primjeti topic jer je u zadnje vrijeme malo na netu.

  7. #7
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    Jako mi je zao

    Moja strarija kci ima vec jako dugo jedan kruzic bez kose, i ja stalno strijepim da li ce se povecati!
    No, ono sto je bitno je da je alopecia na autoimunoj osnovi, a aposto je moja A. imala jednu drugu autoimunu bolest ( HS purpura), ja sam je lijecila homeopatski, i mislim da vam nece naskoditi! Upute mi je dala djevojka koju su homeopati "skinuli" sa kortikosteroida!

    SRETNO, cuvamo vam fige!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    124

    Početno

    Ninaxy, hvala za informaciju za Gemini. Poslala sam joj poruku i nadam se da će uskoro odgovoriti.

    Meliss@, molim Vas da li mi možete reći kod kojeg homeopate idete? Svakako želimo njegovo mišljenje, pomoć, a i liječenje budući da klasično liječenje na bazi kortikosteroida ne dolazi u obzir.

  9. #9
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    Mi idemo u Sarajevu, jer nam je tu najblize, ali sam sigurna da i u Vasoj blizini ima dobrih homeopata!
    Ja sam odabrala dr medicine ( zbog dobrog poznavanja patofiziologije bolesti), koja ima i svoje vlastito dijete, te se bavi homeopatijom!

  10. #10
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    Mi idemo u Sarajevu, jer nam je tu najblize, ali sam sigurna da i u Vasoj blizini ima dobrih homeopata!
    Ja sam odabrala dr medicine ( zbog dobrog poznavanja patofiziologije bolesti), koja ima i svoje vlastito dijete, te se bavi homeopatijom!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Nalazila sam se u Njemackoj i imala 20 i nesto godina kad mi se to desilo,od njihovog dermatologa sam dobila kremu(antipsoriatikum),koja mi je pomogla.
    PSORADEXAN mite,1g kreme sadrzi,5mg Dithranol,170 mg Harnstoff.Proizvodjac je Hermal.
    Mislim da sa terapijom treba poceti sto prije,da se ne smije cekati dugo!!!

    Meni je pomoglo,nikada mi se nije vratilo,od tada je proslo 10-tak godina.

    I ja sam za prirodno lijecenje,ali u ovakvim situacijama je potrebno hitno reagovati,jer je vazno celije korjena kose sto prije stimulisati !

    Moj savjet vam je:s dermatologom se konsultovati o lokalnoj terapiji i to danas!Sve ostalo moze cekati do sutra.

  12. #12
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Alopecia areata je bolest s autoimunom komponentom, pa se treba ici na smirivanje imunog sustava, u fitoterapiji najcesce tinkturom lista crnog ribiza. Imunostimulansi su kontraindicirani za ovakva stanja.

    Nakon smirivanja imuno sustava, ide se na drenazu jetre,
    korijenom cicka i macuhicom (koza), a lokalno se mogu koristiti ulja koja su efikasna kod ispadanja kose: ruzmarin kt cineol, ruzmarin verbenon, atlaski cedar, lavanda, a moze se dodati injemacka kamilica zbog protuupalnog djelovanja.
    Takodjer su jos korisni ekstrakti koprive i arnike u lokalnim pripravcima.

    Iznutra, osim navedenog crnog ribiza, treba uzimati ulje nocurka, boreca ili konoplje, omega 3 masne kiseline, i ulje ploda divlje ruze.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Straško, evo recepta kako moja šogica to maže i stvarno joj pomaže.
    1 kg crvenog luka, 1 kg poriluka i šaku neoguljenog češnjaka naribati na sitno, ocijediti sok van nakon što luk pusti, staviti u staklenku i svaku večer sa tim sokom mazati. Njoj krene rasti kosa nakon 4-5 dana.
    Nadam se da će pomoći

  14. #14
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Evo da ti samo ukratko odgovorim, buduci je prica duga, napisacu ti sve na tvom topicu cim uhvatim vremena.
    Dakle to se mojoj curici pojavilo nakon vodenih kozica kad je imala 5 god., ispadanje je bilo jako intenzivno, krugovi su se spajali i citav proces ispadanja je trajao 1,5 god. Napravili smo miljun pretraga na Salati u ZG i sve je bilo ok, citavo vrijeme smo mazali vodicom minoxidil 2%(koja se i inace upotrebljava za odrasle ljude koji zele da im naraste kosa), kao i deflatop pjenom koja je kortikosteroidna i maze se mjesec dana pa onda pauza 1 mjesec pa opet itd.
    Dakle njoj je kosa zbog tih preparat rasla, ali na drugom kraju opadala, i tako unedogled, ukrug. Uglavnom nakon 1,5 godinu(a ona je stvarno imala gustu kosu tako da je imalo sta opadat) ostalo je samo vrlo tanak vijenac dugih dlaka po rubovima glave i tu i tamo pokoji cuperak, pa sam ja uspijevala svezati neki repic i koliko toliko kamuflirati. Na nagovor doktora da je osisam nisam htjela pristati jer bi se onda stvarno sve vidjelo i svi bi upirali prstom.
    Dakle sva ta terapija je sluzila samo da se prebrodi stanje dok ne pocne sama rasti, a to nije nikako bilo lijecenje, jer uzrok nije pronaden.
    Jedino sto smo napravili je to da smo joj izvadili sva 3 krajnika nakon otprilike 1 godinu opadanja, to sam ucinila kao zadnji ocajnicki potez, buduci je ona cesto imala streptokok u grlu.

    Od te operacije je proslo 5 mjeseci, otisao je muz s njom u Medugorje i zavjetovao se, nakon nekoliko dana rodila sam blizance, i taj mjesec je kosa pocela rasti, ali prvi put bez opadanja!!! I za otprilike 2 mjeseca se citava glava pokrila kosom, sada, nakon 1,5 godina ona ima normalnu dugu kosu.

    Na kraju sam ipak napisala dugu verziju. Ljubi curicu, nadam se da sam bar malo pomogla, mi smo se isto bezuspjesno raspitivali okolo.

  15. #15
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Samo da još dodam, ljudi okolo su nam govorili svašta tipa: je li bila u dodiru s mačkom(nešto slično se zna dogoditi od mačke, ali to kod nas nije bio slučaj), stres? i slično.
    Doktori, svi osim jednog, nisu imali pozitivne vijesti, svi su govorili obično opet naraste ali nema garancije. Ovaj jedan u Zadru mi je rekao: gospođo nagledali smo ih se svakakvih ali svima je na kraju narasla kosa. U ovakvim se situacijama čovjek zaista hvata za slamku.
    Uglavnom medicinski se radi o tome da žarište postoji negdje u tijelu i kad padne imunitet( u našem slučaju vodene kozice) žarište napadne. Najčešće je žarište u zubu, krajnicima... ali može biti i bilo gdje.
    Kad sam primjetila kružiće nazad na glavi, ja sam mislila da su to mjesta gdje su bile krastice od kozica, pa sam onako nezabrinuto nazvala doktora. On je već na telefon rekao da to nema veze s kozicama i da je dovedem...
    Išli smo i homeopati on ju je priključio na nekakav aparat koji mu je kazao da je žarište u glavi, a po njegovom mišljenju u grlu, pa je rekao da misli da bi trebalo prvo izvaditi krajnike( mi smo bili na istom tragu, jer smo već bili odlučili tražiti uputnicu. Njen doktor je to, doduše, davno prije savjetovao ali ja sam odbijala jer mi se činilo da nema potrebe ). Homeopata je osim toga rekao da joj fali B vitamina i dao nam neke velike tablete koje ona nije htjela uzeti ni u kakvom obliku tako da joj nisam ni davala. Da bismo nakon vađenja krajnika mogli nastaviti liječiti kod njega, ali mi se nismo nikad vratili.

    Još samo da napomenem o onim preparatima koje smo koristili, (deflatop je iz Njemačke, minoxidil ima tu) od njih u stvari uvijek naraste kosa, ali raste samo dok ih koristimo, ako žarište nije sređeno ona opet opadne. Od jednog od njih smo dobili nuspojave ali tek nadon godinu dana korištenja, kad je krenula rasti kosa odlakavila su joj leđa i vrat, ali to je poslije samo opalo kad smo prestali koristiti i kad je kosa nastavila rasti.

    Ja sam svim doktorima uvijek naglašavala da je dijete jako često imalo upale grla, kao i streptokok(koji joj je i tada na Đalati pronađen), ali niko od njih nije govorio da će to pomoći.

    Mi smo to na kraju napravili, ništa se nije događalo 5 mjeseci je kosa i dalje opadala.
    Kao što sam gore napisala, nakon tih 5 mjeseci tata i ona su otisli u Međugorje, tata je napravio zavjet(malo neobično za tate, obično to rade mame ali ja sam bila pred porodom, obvezao se na jako dug period, ali sve za svoju princezu ) Nakon par dana sam rodila blizance i praktički se sve dogodilo u tih par dana: Međugorje, blizanci, kosa počela rasti!!! :D .


    Opristite što pišem ovako s brda s dola, ali uvijek se uzbudim kad o tome pričam, htjela bih reći sve a tijek misli je teško prattiti.

    Želim vam sve najbolje, neka svakako provjeri krajnike!
    Za sva ostala pitanja tu sam.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    124

    Početno

    Od srca hvala svima na odgovorima. Sad mi je malo lakše!

    Otprilike 3 tjedna je situacija ista, nepromijenjena. Ima taj mali kružić na tjemenu i hvala bogu, ne širi se.
    Njena doktorica je na bolovanju pa je mijenja neka "grozna doktorica"
    Tražili su hitno uputnice za imunologa, za otorinolaringologa, dermatologa... Međutim, ona nije htjela pisati uputnice na "hitno" tak da su uspjeli dobiti termin TEK za 4 tjedna. Ne dao bog, ali svašta se desi u 4 tjedna. A stav doktorice je "čemu panika!?" Da je u pitanju njeno dijete, vjerojatno bi prevrnula i nebo i zemlju, al kad su drugi u pitanju... Toliko sam bijesna da bih joj svašta rekla.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    meni je se pojavio prije godinu dana na bradi jedan mali krugic.bio sam kod koznog ljekara dao mi je neku tec ost ali nista se nije poboljsalo...sad su mi se na vratu pojavila jos 3 krugica gdje kosa neraste...pokusavam da nemislim na to ali opet bi htio naci lijeka.neki dan sam i zub izvadio koji me je dugo zezao ali nema promjene...ima 29 god i imam dobar posao nemam nekog stresa.zamolio bi one koji su nasli neki lijek da mi se jave.veliki pozdrav

  18. #18
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Da podignem temu, da li se netko od vas susreo s alopecijom areatom? Procitala sam dosta toga na internetu i vidim da lijeka bas i nema nego da vecinom prođe samo od sebe.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Gemini mozete li mi reci kakva vam je situacija danas sa alopeciom?

    Citiraj Gemini prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da ti samo ukratko odgovorim, buduci je prica duga, napisacu ti sve na tvom topicu cim uhvatim vremena.
    Dakle to se mojoj curici pojavilo nakon vodenih kozica kad je imala 5 god., ispadanje je bilo jako intenzivno, krugovi su se spajali i citav proces ispadanja je trajao 1,5 god. Napravili smo miljun pretraga na Salati u ZG i sve je bilo ok, citavo vrijeme smo mazali vodicom minoxidil 2%(koja se i inace upotrebljava za odrasle ljude koji zele da im naraste kosa), kao i deflatop pjenom koja je kortikosteroidna i maze se mjesec dana pa onda pauza 1 mjesec pa opet itd.
    Dakle njoj je kosa zbog tih preparat rasla, ali na drugom kraju opadala, i tako unedogled, ukrug. Uglavnom nakon 1,5 godinu(a ona je stvarno imala gustu kosu tako da je imalo sta opadat) ostalo je samo vrlo tanak vijenac dugih dlaka po rubovima glave i tu i tamo pokoji cuperak, pa sam ja uspijevala svezati neki repic i koliko toliko kamuflirati. Na nagovor doktora da je osisam nisam htjela pristati jer bi se onda stvarno sve vidjelo i svi bi upirali prstom.
    Dakle sva ta terapija je sluzila samo da se prebrodi stanje dok ne pocne sama rasti, a to nije nikako bilo lijecenje, jer uzrok nije pronaden.
    Jedino sto smo napravili je to da smo joj izvadili sva 3 krajnika nakon otprilike 1 godinu opadanja, to sam ucinila kao zadnji ocajnicki potez, buduci je ona cesto imala streptokok u grlu.

    Od te operacije je proslo 5 mjeseci, otisao je muz s njom u Medugorje i zavjetovao se, nakon nekoliko dana rodila sam blizance, i taj mjesec je kosa pocela rasti, ali prvi put bez opadanja!!! I za otprilike 2 mjeseca se citava glava pokrila kosom, sada, nakon 1,5 godina ona ima normalnu dugu kosu.

    Na kraju sam ipak napisala dugu verziju. Ljubi curicu, nadam se da sam bar malo pomogla, mi smo se isto bezuspjesno raspitivali okolo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav za sve .. ja imam problem sa alopecijom vec 9 mjeseci na bradi i na glavi..u pitanju su sitni krugovi koji se na jednom mjestu popunjavaju a na drugom pojavljuju.. isao sam i na terapiju kortikosteroidima ali nije pomoglo.. uzimao sam i ulja od nekog Mije iz Crne Gore ali nije pomoglo.. sada samo uzimam SVE vitamine i lexaurin jer sam je ja dobio bas u trenutku kada sam.bio pod dugotrajnim jakim stresom i imam osjecaj da je prestalo opadanje pa sad ne znam da li ce se to poceti popunjavati ..nadam se da ce ovdje neko napisati za jos neki lijek koji zna ..

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Alen_tz prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav za sve .. ja imam problem sa alopecijom vec 9 mjeseci na bradi i na glavi..u pitanju su sitni krugovi koji se na jednom mjestu popunjavaju a na drugom pojavljuju.. isao sam i na terapiju kortikosteroidima ali nije pomoglo.. uzimao sam i ulja od nekog Mije iz Crne Gore ali nije pomoglo.. sada samo uzimam SVE vitamine i lexaurin jer sam je ja dobio bas u trenutku kada sam.bio pod dugotrajnim jakim stresom i imam osjecaj da je prestalo opadanje pa sad ne znam da li ce se to poceti popunjavati ..nadam se da ce ovdje neko napisati za jos neki lijek koji zna ..
    Alopecija areata često dolazi u kombinaciji s raznim autoimunim bolestima, tako da bi bilo dobro obaviti temeljite pretrage i ustanoviti imaš li neku od njih. Liječenjem osnovne bolesti obično se rješava i ovaj problem. Na pamet mi pada atopijski dermatitis (i razne alergije), vitiligo, ali ima i drugih mogućnosti. Ne bi škodilo provjeriti šećer i štitnjaču....

    Daklem - moj savjet je temeljiti sistematski pregled.

    Evo i malo tuđe pameti - ovdje navode da treba pregledati i zube i sinuse, kako bi se razni upalni procesi mogli isključiti kao uzrok i po potrebi liječiti, ali činjenica je da se uzrok ne zna: http://ordinacija.vecernji.hr/halo-d...e-nepoznanica/

    Sretno!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala puno na odgovoru..sve sam pregledao i svi nalazi su uredu osim toga sto imam cistu u nosu vec nekih 10 do 15 godina .. najgore je sto mi je to malo cudno da je se to pojavilo usljed velikog stresa ..zaboravio sam reci da sam tada imao i visok stupanj kandide.. bas visok..mislim da je dozvoljeno do 80 a ja sam imao preko 280.. izlazile su mi rane po tijelu..e sad moguce je da ima neke povezanosti i sa kandidom..pisem to zbog toga sto bi bila bas velika slucajnost da sam je dobio zbog ciste u nosu bas kad sam imao i kandidu i veliki konstantni stresa prije toga 15 godina sam imao tu cistu i nije mi se ovo pojavilo nikada.. izvinite sto mozda pisem malo nejasno ali shvatite me da se bas lose osjecam ..

  23. #23

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo, stavila sam link na stranicu gdje je opisana prehrana koja djeluje protiv kandide koja i te kako može biti uzrok problema. Vrijedi pokušati, ali treba biti uporan. Sretno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •