Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 207

Tema: Peta bolest

  1. #51
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    U Zaprešiću je isto vrlo aktualna tako da smo mi doma već tri tjedna.

  2. #52
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Problem je da puno djece se ne registrira, evo ja svog sirotg natjerala u zaraznu da mi je potvrde seroloski. u istom razredu bilo je jos klinaca koji su je imali, ali puno njih nije ni cuo za 5. bolest.
    tako da broj oboljelih zbilja nije ni priblizno tocan onom koji je.
    kad je balerina ljetos dobila istu, nama je receno da obavezno prijavimo u vrticu da ista hara, pa je bilo iznenadjenje da kakva je to bolčest i sl.
    a sigurno je ona nije bila jedina, vec valjda sam samo ja luda majka koja hoda okola s papirom

    rossa, bolest niti je nesto teska, niti imam kakvih tegoba, bar kod mojih, tako da nemojte se skrivati. kod odraslih je skorz druga prica, dakle bolje je da djeciju obelst odrade kao djeca, nego poslije.

  3. #53
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    i ja sam u vrtiću prijavila tetama. Ovak će znat drugim roditeljima skrenut pažnju što bi moglo ak netko bude imal slične simptome.

  4. #54
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I Iva ima 5. !
    I nismo registrirani! Zašto?
    Zato jer je prvo u nedjelju povraćala i imala navečer laganu temperaturu! U poendjeljak je mm s njom išao kod pedijatrice, doduše išli su po potvrdu za Elu, usput zbog Ivinog dermatitisa i tog povraćanja. Pedica ju je pogledala i to je to. Ostale su obje taj dan doma. U utorak je ujutro počelo crvenilo na licu, čak ju je vrtička pregledala i zaključila da je od sunca i namazala joj lice.
    Rspitivala sam se malo i svima je zaključak bio da je od sunca. Meni ej bilo malo čudno, ali kako ej jako sjetljiva a godinama nije imala temperaturu, ja sam nekako mislila da je možda jače reagirala na temp i da će proći.
    U srijedu dolazim u vrtićna roditeljski, jedna mama priča o toj 5. bolesti za koju sam ja čula do sada samo u prolazu. I opisuje jako crvene obraze. Pita me ima li Iva po tijelu..Nema!
    Onda je možda ipak sunce ili...I nakon roditeljskog odlazimo u city na rođendan te curice kojoj je osip taman prošao. Odlazim u onu sobicu za dojenje presvuči Ivu za ročkas, kad sam je skinula... Sve mi je bilo jasno!
    Sreća što mi je žena sve ispričala, mislim da bi inače noć proveli na hitnoj.
    Simtpome nema, crvenilo na licu je uglavnom prošlo, po tijeli je flekava, u vrtiću je bila, mada sad čitam da nije trebala, do pedice više nismo išil. Čemu?
    Možda je sutra ipak osatvim doma da odmori. Sad čeka ostatak ekipe. E sad. U četvrtak nam je na kratko bila šogorica, nie se ljubila s Ivom, ali su bile u istoj prostoriji. A šogi je trudna...Javila joj jesam dok nisam niti znala da je opasno za trudnice, ali nadam se da ipak nisu bile dovoljno u kontaktu da se prenese.

  5. #55
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Joj, neka se paze trudnice. Ja sam bebu izgubila u 24 tt zbog te bolesti a da nisam ni znala da postoji.

  6. #56
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, neka se paze trudnice. Ja sam bebu izgubila u 24 tt zbog te bolesti a da nisam ni znala da postoji.


    Zao mi je eci...

    Mene je srecom samo kostala zivaca i zivaca... i novaca za cuvalicu da sin ne ide u vrtic.



    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  7. #57
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Eci jako mi je žao..

    i mi smo u subotu imali doticaj s trudnicom, a tad nije bilo nikakvih vidljivih simptoma bolesti i totalno sam u komi zbog svega toga. Nadam se samo da će sve dobro završit
    Nas su u utorak popodne zvali iz vrtića da je mala jako crvena u licu al da temp. nema. Teta je isto mislila da je od sunca i namazala ju kremom.
    Mm je malu odveo pedijatrici iz suprotne smjene koja ih je poslala kući (med. sestra), kao vjerojatno je neka alergija pa ak se pogorša da dođemo ponovo.
    Frendica je sat vremena kasnije sa svojim curkama koje idu s mojom u vrtić bila kod te iste pedijatrice i njoj je rečeno da jedna od njih ima Petu bolest.
    Sve mi je bilo jasno tak da smo mi jučer ujutro odjurili ponovo k pedici koja je isto potvrdila Petu kod nas

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je da puno djece se ne registrira, evo ja svog sirotg natjerala u zaraznu da mi je potvrde seroloski
    .
    dobro da sa zarazne, osim potvrde, niste još nešto doma donjeli

  9. #59
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad osip izbije, nisu vise zarazni. I sad ti znaj....

    Kad nastane epidemija, trudnice u ranoj trudnoci bi trebale izbjegavati bliske kontakte s vrtickom djecom i cesce prati ruke... ne mozes pod stakleno zvono.

    Dobro je to sto vecina odraslih ima imunitet pa je beba zasticena. A ako i nema, ne mora znaciti da ce dobiti. Ako i dobije, ne mora znaciti da ce beba dobit. Ako se i nerodena beba zarazi, u nekim zemljama cak rade i transfuzije krvi nerodenoj bebi, jer peta uzrokuje tesku anemiju ploda u ranoj trudnoci.

    Navodno su epidemije svako deset godina, kako sad odjednom stalno..?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 11.04.2014. at 00:39

  10. #60
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Alex sve su to domace zivotinjice.

  11. #61
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kad spominjete to crvenilo u licu, to je imao moj mali i bratova curica, onako dan ili 2. Mislila sam da je od sunca, mada nisu kasnije imali nikakav osip. Crvenilo je bilo baš onako žarko crveni obrazi.

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je tak bad sad zbog šogorice. Stvarno se nadam da bude sve ok, nije bila baš dugo kod nas. Ali ona ima malo dijete doma koje ide u vrtić.
    Eci, kako si ti to pokupila? Jesu ti djeca bila bolesna ili?

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Peta bolest je lani u ljeto poharala Lein razred; Lea ju je isto imala i to je sve bilo vrlo čudno jer se taj osip više puta vraćao (čitala sam nešto o tome da se može vraćati), uglavnom ona nije imala nikakvih simptoma osim crvenih obraza za koje smo isto mislili da je od sunca i kasnije osipa koji se više puta pojavljivao - uglavnom, to nam je uništilo prve tjedne na moru jer naravno da dijete sa osipom nećeš voditi na sunce. Na kraju smo je vodili i doktoru na moru ali nam doktorica nije nešto pomogla nego nas je htjela slati pedijatru u drugi grad, pa smo odustali od liječenja.

  14. #64
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Kod nas je bila ista situacija kao i kod Spajalice. U vrtić je jedna mama došla prijaviti a tete su se čudile kakva je to bolest.
    Moji nemaju petu ali sam ja trudna tako da su doma. Zanima me da li itko zna koliko otprilike traje ta epidemija? Dok se svi ne zaraze i ne prebole?
    Moji su doma tri tjedna i rado bi u vrtić a meni se čini da je još prerano.
    Zdr.voditeljica, naravno, ne zna što bi mi rekla o stanju u vrtiću.

  15. #65
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sani kokiko si trudna?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  16. #66
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    S2000 u 27 tt sam. Išla sam danas u vrtić po uplatnice i vidim da dosta klinaca fali.

  17. #67
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    To je vec trece tromjesecje... mislim da si u sigurnoj zoni

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  18. #68
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    I mi smo doma od kraja 3mj,javili smo da nece dolaziti cijeli 4mj.Čudno,meni sestra kod pedijatra rekla da nije opasno za trudnice.Dobro da sam prije procitala nesto o tome ,inace bih ju vj.poslala u vrtic.

  19. #69
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    S2000 ja se nadam da jesam

  20. #70
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Kćer je nažalost dobila petu bolest. Ne znam kako i gdje ju je pokupila U 28.tt sam i na sto muka...Frustrirajuće je to što su klinci već duže vrijeme doma.

  21. #71
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zvali me iz vrtića da mali ima osip na tijelu. Ja jesam vidjela sinoć da je malo crven na trbuhu i oko piše, ali sam mislila da je mu je koža malo iziritirala jer je imao dosta jak proljev koji je letio do pola trbuha i leđa.
    Znači da je ipak osip. Kaže teta da je opće stanje OK, samo taj osip. Odmah sam si pomislila na petu. Vodim ga kod pedijatrice popodne.

    Mene najviše brine što sam ja u 14 tjednu trudnoće. I sad mi je glavno da ja odem sebi napraviti test na antitijela. Gdje se to može ići? Tko mi daje uputnicu? Može li negdje privatno pa da bude brže gotovo?

  22. #72
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    za privatno ti ne znam, ali testiras se na Zaraznoj, na Parvo B19 IgM i IgG s uputnicom A3 ujutro. Ukoliko si preboljela bolest nema potrebe za testiranje.

  23. #73
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Zvali me iz vrtića da mali ima osip na tijelu. Ja jesam vidjela sinoć da je malo crven na trbuhu i oko piše, ali sam mislila da je mu je koža malo iziritirala jer je imao dosta jak proljev koji je letio do pola trbuha i leđa.
    Znači da je ipak osip. Kaže teta da je opće stanje OK, samo taj osip. Odmah sam si pomislila na petu. Vodim ga kod pedijatrice popodne.

    Mene najviše brine što sam ja u 14 tjednu trudnoće. I sad mi je glavno da ja odem sebi napraviti test na antitijela. Gdje se to može ići? Tko mi daje uputnicu? Može li negdje privatno pa da bude brže gotovo?
    Cini mi se da su za petu bolest karakteristicni zarko crveni obrazi, a zatim se "osip" moze, ali ne mora, prosiri po tijelu.

    Ako bella77 tvoj malac nije imao crvene obraze mozda i nije peta...

    Moj stariji je odradio petu preko vikenda, samo crveni obrazi, osipa gotovo i nije imao po tijelu, jaaaako malo.
    Mladji koji pak prilicno lako sve kupi na sebe nije je jos dobio, a pedijatar je rekao da je vrijeme inkubacije kratko, tako da izgleda da se i ne prenosi tako lako...

  24. #74
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Istina je za obraze, ali crvenilo dolazi, prolazi, pa opet dodje.

  25. #75
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Istina je za obraze, ali crvenilo dolazi, prolazi, pa opet dodje.
    tako je, pedijatar mi je rekao da to moze trajati 2-3 tjedna.
    ali isto mi je rekao da se osip moze i ne pojaviti... kod mog malca ga je bilo jedva za primjetiti...

  26. #76
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ma imao je samo jedan obraz crven (onako bliže ustima, pa sa strane) i bio je crven malo iznad usta prije par dana. Nisam previše razmišljala o tome, ali evo sad...

  27. #77
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Sad sam doma našla svoj stari TORCH nalaz iz 2009 i IgG za Parvovirus B19 bio je pozitivan. To znači da sam OK, tj. da sam prebolila petu bolest nekad i sad smo beba i ja sigurni?

  28. #78
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    bella77 mislim da ti je to ok nalaz.

  29. #79
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Dobila sam uputnicu za TORCH i antitijela na infekciju parvo virusom.
    Vidim da ste pisale o zaraznoj, a mene je poslao na zavod za javno zdravstvo Andrija Štampar.
    Jel to ok? Tamo isto vade?

  30. #80
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Hvala Sani! ,
    Ja sam svoj TORCH radila na A Štrampar. Pitaj na ulazu pa će te uputiti gdje obzirom da su preuređivali nedavno.

  31. #81
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Hvala ti bella77

  32. #82
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mozes i na Štamparu i na zaraznoj napraviti. ja spadam u ljenjivce, pa mi je zarazna blize. nemojte me sad razapeti zbog te udaljenosti LOL

  33. #83
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    kod nas krenula druga tura u vrtiću. taman je prošlo dva tjedna. kaže mi teta da je 3 djece poslala doma.

  34. #84
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zabavno mi je to poslala doma, jer kad imaju crvene obraze i ospi nisu zarazni.
    danas sam cula od kolegice da je jedna poznanica dobila petu bolest, koma joj je.

  35. #85
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da, za starije je bas teze nego za klince.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  36. #86
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ček ček spajalico, nije li to udaljenost od kojih stotinjak metara?
    Kažu da je odraslima teže, da lupi na zglobove i glavu.
    Ja se iskreno nadam da će peta poštedjeti mene i bubu u buši.

  37. #87
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kod nas u dz jedna dr kaze da su zarazni cijel vrijeme osipa, a druga dok se osip ne pocne povlaciti

  38. #88
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ček ček spajalico, nije li to udaljenost od kojih stotinjak metara?
    Je, ali kao sto rekoh ljencina sam u dusi lol

  39. #89
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u dz jedna dr kaze da su zarazni cijel vrijeme osipa, a druga dok se osip ne pocne povlaciti
    nama je pedica rekla kad se počne povlačit da više nije zarazna i da može u vrtić dala nam i ispričnicu
    danas su točno dva tjedna od kak se pojavilo crvenilo na obrazima starijoj, a manja za sad još ne pokazuje znakove bolesti

  40. #90
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    U nas su pedijatri pisali potvrde da dijete moze u vrtic i prvi dan osipa.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  41. #91
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    sjećam se da su i mojoj maloj bili crveni obrazi
    samo lagana temperatura dan-dva

    a70v, inbox, please

  42. #92
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Naša pedijatrica kaže da su zarazni do trenutka izbijanja osipa.

  43. #93
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Cure help!!! Dakle, sad je gotovo ali ja mislim da sam ja to pobrala od male. Ali cijelo sam vrijeme mislila da je nekaj drugo jer nisam imala osip. Uglavnom. Simptomi su bili sljedeći. Uuuužasna glavobolja više od tjedan dana, bol i natečenost zglobova. Imala sam par dana preko dana temperaturu 37,5 po noći bi se znojila imala i malo veću temperaturu. ALi ta glavodolja. To je nešto strašno bilo. I sad nakon već skoro 2 tjedan, još "osjetim" zglobove i danas me oprt malo boluckala glava.
    Je li moguće da je to to?

  44. #94
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    upravo je iste simpotme i jedna druga odrasla osoba imala i imala je petu. pitaj ivaricu i ona ju je preboljela nedavno.

    nego ana draga jesi ti koju djeciju bolest preboljela ko djete ili ih sve moras ovako na tezi nacin iskusiti

  45. #95
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Točno takve simptome kakve opisuješ je imala naša vrtićka teta, a ona je imala petu. Kaže da joj je bilo užasno.

  46. #96
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    spajalica hahahahahaha, a vidiš da me ne ide baš. Kao mala sam imala jedino zaušnjake. Nego, zanimljivo je da ni Ela ni Janko nisu dobili nikaj od Ive, ali eto, ja jesam!

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jel to ipak bolest koja samo jedanput dojde?

  48. #98
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kažu samo jednom.

  49. #99
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel to ipak bolest koja samo jedanput dojde?
    da

  50. #100
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Sin je nekidan imao dan ipo temperaturu, danas je iz skole dosao osut. Crven u licu je uvijek kad ga pokupim u boravku jer se vani igra. Ja sam trenutno loseg imuniteta I stanja zbog drugih bolesti. E sad vec me 10ak dana boli kicma, ruke, noge I glava. Ja racunam vratna kraljeznica...jel mozze bit da je ovo? Ako da,koliko to traje?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •