Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: Udomiteljstvo

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Udomiteljstvo


  2. #2

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    330

    Početno

    Zašto je topic o udomiteljstvu postavljen na ovaj podforum?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Udomiteljstvo je prepoznato kao najbolji oblik alternativne skrbi za djecu koja nemaju tu sreću da odrastaju uz svoje biološke obitelji...Udomiteljstvo bi u pravilu trebao biti privremeni oblik skrbi ali djeca kod udomitelja vrlo često ostaju sve do osamostaljenja, a ponekad ukoliko se steknu uvjeti za posvojenje - djeca odlaze u svoju novu obitelj....
    Mnogo je toga unatrag par godina napravljeno u cilju poboljšanja kvalitete udomiteljstva, postoji i Forum za kvalitetno udomiteljstvo djece gdje se mogu dobiti sve važnije informacije o udomiteljstvu link www.udomiteljizadjecu.hr (ako se ne smije staviti link molim moderatore da obrišu) gdje je i forum udomitelja koji tamo razmjenjuju svoja iskustva i probleme

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Novosti iz Foruma za kvalitetno udomiteljstvo djece
    http://www.udomiteljizadjecu.hr/admi...er_02-2011.pdf

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    U NN 90/2011 objavljen je novi Zakon o udomiteljstvu .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na informaciji.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1

    Početno

    Također hvala.

  9. #9
    Milina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Mošćenica
    Postovi
    60

    Početno

    Mi smo jedna udomiteljska obitelj i imamo za sada jedno udomljeno dijete. Imamo mjesta za troje, a imamo naše dvoje djece. Bilo bi mi drago i rado bih vam pisala o tome kako mi prolazimo dane i živimo. Kako je odgajati troje djece i ne praviti razliku i kako ih vrlo malo zna da je naš najstariji dečkić zapravo udomljen kod nas a ne naš. On nema roditelje, mi smo mu i skrbnici inaće je u sustavu posvojenja, ima 11 god i još mu nisu našli roditelje, vrlo vjerojatno ni neće, jer nije zdravo dijete, tako da će kod nas najvjerojatnije ostati do svoje 18 a što se nas tiće može i cijeli život.
    Dječak je jako toplo dijete, intelektualno vrlo napredan, ali je u kolicima a mi ga jako volimo i on nas. Zove nas mama i tata.....
    U kući imamo dnevni boravak, kuhinju i blagavaonicu, kupaon s wc-om, wc,i četiri sobe, jedna je naša, Druga je od tog dječaka, treća od naših dvoje mušketira i četvrta čeka nove stanare, imali smo dvije curice koje su posvojene 23.11.2011.
    Posljednje uređivanje od Milina : 23.01.2012. at 09:39

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Hvala što si se javila, rado ćemo čitati tvoja iskustva s udomljenom dječicom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Milina, uvijek rado slušam priče udomitelja, moja bivša susjeda je udomiteljica dječaku s posebnim potrebama, sad je kod njih već preko 30 godina. Divna žena i funkcioniraju tako da čovjek zaista poželi da se taj oblik skrbi uredi, proširi da bude puno više udomitelja jer puno je, jako puno djece koje zbog "papira", dobi, problema nitko ne može/neće posvojiti, a život u instituciji nikome ne može zamijeniti život u obitelji.
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 26.01.2012. at 16:33

  12. #12
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Milina, dobrodošla! Sve nas zanimaju udomiteljska iskustva.

  13. #13
    Milina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Mošćenica
    Postovi
    60

    Početno

    Evo me, jutros sam spremila dečke u školu, trebalo mi je malo više vremena jer je najmanji bio malo mrzovoljan.
    Naš život s ovo troje djece prolazi normalno bez nekih razlika od vaših, jer on nema posjete, nama zainteresiranih posvojitelja, nas je prihvatio ko svoje biološke roditelje.
    Ipak svako toliko nas pita, treži, da bi vidio svoje biološke, i mi tu mu moramo biti spremni objesniti da za sada još ne može. Pita zašto njega nitko ne želi....
    I nekako kada se sjetim onih članaka o Dječaku iz Nazorove http://www.vecernji.hr/vijesti/dado-...-clanak-301684 on je pronašao svoje roditelje, ali ima još takve djece a malo ih nađe posvojitelje.

    I nama udomiteljima takva je situacija teška, jer mi uzimamo djecu i djeca znaju da su kod nas da nešto nauče i da tu su samo privremeno dok im se ne nađu mama i tata. Ili dok im se situacija kod kuće ne popravi.....
    Ali kada dijete ostaje i ostaje..... to je onda već teže... ne za nas nego za dijete.

  14. #14
    luxuria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav svima.... željela bih biti udomitelj, ali imam jedan problem. imamo psa. mogu li biti udomitelj sa psom? smeta li to???? naravno, pas je u kuci i obozava djecu.
    molim vas da mi sto prije odgovorite.

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Luxuria, mislim da pas može biti samo prednost za udomljenje djeteta (osim ako je opasan).

  16. #16
    luxuria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Zdenka, hvala na odgovoru... ne, nije opasna i prava je maza i dobrica, obozava djecu, a moram reci i ona nju.
    Nadam se da nam to nece biti problem
    Zahtjev smo predale :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Cure, evo i ja se ovdje javljam jer sve vise razmisljam o udomiteljstvu. Pored svoje dvoje djece voljela bih udomiti jos jedno buduci nam stambeni prostor ne dozvoljava vise.
    Citala sam malo uvjete u zakonu i pise da u jednoj sobi mogu spavati najvise dvoje skolske djece istog spola ili troje predskolske. Mi imamo jednu veliku djecju sobu pa me zanima kako se gleda kad je npr 2 predskolske i jedno skolsko istog spola. Da li bi oni mogli u istu sobu.
    Jos imam pitanje da li udomitelj ima pravo na slobodne dane ili dopust, kao sto usvojitelji imaju, za vrijeme prilagodbe na novu obitelj?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    9

    Početno

    htjela sam udomiti novo dijete ali... Odustala sam. posvajanje dijeteta mi je malo čudno. Jesam li u pravo?? recite što prije

  19. #19
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Ako netko može neka mi odgovori. MM i ja smo dobili rješenje da možemo biti posvojitelji ali razmišljamo da bi bili i udomitelji pa me zanima da li moramo ponavljati testove ili nam se oni priznaju i za udomiteljstvo?
    Hvala!

  20. #20
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Čestitam Mimi! Tek sam sad vidjela. Nama su predložili udomiteljstvo, rekli su nam da se javimo soc.radnici koja to obrađuje, mislim da se priznaju ti papiri, ali da moraš proći neku vrstu edukacije... Zato mi nismo još to učinili (jer mi je bilo neizvedivo ići na edukaciju i udomiti s obzirom na posao), ali naravno, nismo to otpisali. Nadam se da će ti se javiti netko s više iskustva!

  21. #21
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Danas idemo na razgovor za udomiteljstvo pa ću opisati kako to izgleda...

  22. #22
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Danas idemo na razgovor za udomiteljstvo pa ću opisati kako to izgleda...

    i mene zanima... Špelki, jedva čekam nove informacije

  23. #23
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Morala sam prvo prespavati pa da se slegnu dojmovi jer mi je glava bila puna informacija, uglavnom što se dalo naslutiti je da nije dobra kombinacija biti i posvojitelj i udomitelj jer ako dijete ide na posvajanje iz udomiteljske obitelji ide najčešće u drugu obitelj zbog anonimnosti (da biološki roditelj ne sazna gdje je dijete). Naravno, ima primjera da je ostalo u udomiteljskoj obitelji nakon posvajanja, ali mi smo uglavnom čuli slučajeve gdje se udomitelji nisu mogli pomiriti s tim da dijete odlazi i bilo im je teško. Zamisli sad da si udomitelj, imaš dijete od malena i sad odlazi-jedan emocionalni rulet za nas koji smo zbog želje za djetetom i roditeljstvom ranjiviji od onih koji već imaju svoju. Tako da zasad se nećemo u to srljati, ali svakako ćemo skupljati što više informacija i možda otići na njihova predavanja o udomiteljstvu, čisto da čujemo kako to izgleda. Također me zanimaju iskustva onih koji su uspjeli udomiti pa posvojiti i također me zanima je li bitnije za dijete da udomljeno/posvojeno dijete zna tko su mu biološki roditelji pa odrasta s tim ili da ne zna pa kasnije sazna (udomljeno dijete zna, posvojeno ne ako ih se ne sjeća)? Ja poznajem jednu osobu koja je bila posvojena od strane svoje uže rodbine, znala je za biološke roditelje i odrasla je stim i mislim da ju to stalno prati (roditelj alkoholičar/nasilnik) te ima psihičkih problema.
    I da još napišem da kod udomiteljstva su stroži propisi što se tiče stambenog prostora- moraš biti vlasnik/suvlasnik stana/kuće u kojoj živiš, imati ograđeno dvorište, dijete mora imati svoju sobu, krevet (ne smiju biti kreveti na kat), radni stol ako ide u školu, svoj ormar, itd...

  24. #24
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    nama su u centru prilikom obrade dali opciju udomljavanja i mogućnosti posvojenja udomljenog djeteta!
    ali naravno, bez garancije da ćemo stvarno posvojiti to dijete!
    ušli bi u to kada bi znali da ćemo posvojiti dijete... ali mislim da nebi podnjeli da nam ga "oduzmu"!

    svaka čast ljudima koji udomljavaju znajući da će se kad-tad rastati! divim se

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, evo i ja se ovdje javljam jer sve vise razmisljam o udomiteljstvu. Pored svoje dvoje djece voljela bih udomiti jos jedno buduci nam stambeni prostor ne dozvoljava vise.
    Citala sam malo uvjete u zakonu i pise da u jednoj sobi mogu spavati najvise dvoje skolske djece istog spola ili troje predskolske. Mi imamo jednu veliku djecju sobu pa me zanima kako se gleda kad je npr 2 predskolske i jedno skolsko istog spola. Da li bi oni mogli u istu sobu.
    Jos imam pitanje da li udomitelj ima pravo na slobodne dane ili dopust, kao sto usvojitelji imaju, za vrijeme prilagodbe na novu obitelj?
    Ja podižem pitanje, ako netko zna malo više o ovoj temi.
    Da li ima smisla javiti se centru ako unaprijed znamo da nemamo ove uvjete i znate li ima li slučajeva "gledan kroz prste" ako su si drugi uvjeti zadovoljeni?

    Mogu li krenuti u postupak uz obećanje da ćemo ako dobijemo dijete dječju sobu pregraditi?
    Posljednje uređivanje od krojachica : 04.01.2014. at 18:56

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Kakva prava ima udomiteljska obitelj ako dijete ide na posvajanje?
    Naime udomili smo curicu koja je kod nas od svojeg 3 mjeseca, a ove godine je navršila 3 rodendan. Nekoliko dana nakon njezinog rođendana iz centra za socijalnu skrb su nam javili da su biološki roditelji curice izgubili roditeljsku skrb i da će nju dati na posvajanje. Pošto smo još uvijek u velikom šoku molimo ako neko zna kakva prava mi kao udomitelji imamo i dali se možemo prijaviti za posvojitelje.

    Hvala

  27. #27
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj petar066 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva prava ima udomiteljska obitelj ako dijete ide na posvajanje?
    Naime udomili smo curicu koja je kod nas od svojeg 3 mjeseca, a ove godine je navršila 3 rodendan. Nekoliko dana nakon njezinog rođendana iz centra za socijalnu skrb su nam javili da su biološki roditelji curice izgubili roditeljsku skrb i da će nju dati na posvajanje. Pošto smo još uvijek u velikom šoku molimo ako neko zna kakva prava mi kao udomitelji imamo i dali se možemo prijaviti za posvojitelje.

    Hvala
    mislim da nema pravila.
    sve ovisi o centru.

    najbolje da razgovarate sa svojim centrom o tome.

    neki centri daju udomiteljima prednost pred posvojenjem i mislim da bi u vašem slučaju to bila najbolja opcija jer je djevojčica praktički cijeli život kod vas.
    bilo bi najbolje za nju...
    al kažem, zovite centar..

    sretno

  28. #28
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Mislim da morate imati rješenje da ste podobni za posvojitelje tj.proći određenu proceduru. Ako ste spremni i ako je u interesu djeteta mislim da imate prednost. Ono što pišem kao interes djeteta je da biološki roditelji nemaju pravo znati gdje je dijete kako ga ne bi uznemiravali ili negativno utjecali na njegov razvoj.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj petar066 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva prava ima udomiteljska obitelj ako dijete ide na posvajanje?
    Naime udomili smo curicu koja je kod nas od svojeg 3 mjeseca, a ove godine je navršila 3 rodendan. Nekoliko dana nakon njezinog rođendana iz centra za socijalnu skrb su nam javili da su biološki roditelji curice izgubili roditeljsku skrb i da će nju dati na posvajanje. Pošto smo još uvijek u velikom šoku molimo ako neko zna kakva prava mi kao udomitelji imamo i dali se možemo prijaviti za posvojitelje.
    Hvala

    zbog ovoga je i mene bilo strah podnijeti zahtjev za udomieljstvo,,,,jer znam da bi se vrlo vezala za dijete i bilo bi mi teško rastati se od njega....ali u razgovoru sa soc,radnicom,,kad su mi bili u obilasku kuće,rekla mi je da tu nema garancije,,ali ako roditelji kao u tvom slučaju izgube rod.skrb,,da udomielji odmah mogu posvojiti to dijete,,,jesi se raspitivali u centru ,šta su ti rekli?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj daani13 prvotno napisa Vidi poruku
    zbog ovoga je i mene bilo strah podnijeti zahtjev za udomieljstvo,,,,jer znam da bi se vrlo vezala za dijete i bilo bi mi teško rastati se od njega....ali u razgovoru sa soc,radnicom,,kad su mi bili u obilasku kuće,rekla mi je da tu nema garancije,,ali ako roditelji kao u tvom slučaju izgube rod.skrb,,da udomielji odmah mogu posvojiti to dijete,,,jesi se raspitivali u centru ,šta su ti rekli?
    Raspitivali smo se u centru, rekli smo da bi mi psovojili. Nisu bas bili sretni s time, jer smo mi udomitelj i za to smo se prijavili, a ne za psovojitelje itd... Dogovorili smo da soc radnik dođe do nas jedan dan i da porazgovaramo o situaciji. JAvit cu vam nakon toga...

  31. #31
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    I ja se prijavljujem . Predala sam papire za udomiteljstvo u centar. Gomila papira za sve članove obitelji, ali dobro...sve za sigurnost djece. Krajem travnja je edukacija za dobivanje licence za udomiteljstvo. Ako je uopće dobijem. Naime problem je to što nemamo ograđeno dvorište. Razgovarala sam sa službenicom centra i objasnila da živimo na kraju slijepe ulice, da je kuća orjentirana na suprotnu stranu od ceste, ali ona kaže da bi to bila prepreka prema Zakonu o udomiteljstvu. Izići će na teren pa će pogledati, tako da je za sada neizvjesno. Još k tomu udomljavamo malo dijete 1-4 godine koje i tako ne možeš ispustit iz vida, a kamoli da se nađe u blizini ceste.

  32. #32
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Sretno Smart! Jel imate svoje biološke djece?
    Petar066, svakako će djetetu biti manje stresnije da ostane kod vas. Sretno i vama!

  33. #33
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala!
    Imamo svoje biološko dijete predškolskog uzrasta.
    Vidjet ćemo, slijede nam razgovori s psihologom sljedeći tjedan, to sam danas saznala. Trebamo razgovarati i ja, kao nositelj udomiteljske licence, ali i suprug.

  34. #34
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Obavili smo razgovore s psihologom. Na prvom smo bili suprug i ja zajedno. Pitanja su bila opcenita, o nasem odnosu, upoznavanju, slaganju....sve koncipirano kao jedan ugodan razgovor. Na drugom razgovoru sam bila sama, radila sam opsezan psiholoski test ( vise od 500 pitanja) ali ne traje vremenski dugo buduci da su pitanja kratka a ponudjeni odgovori Tocno i Netocno. nakon toga razgovor s psihologom, takodjer vrlo ugodan. Slijedi nam 8 radionica po nekoliko sati. Jedna je radionica tjedno tako da ce se to rastegnuti na 2 mjeseca.

  35. #35
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Prije par dana smo dobili rješenje konačno. Dakle par mjeseci cijeli postupak traje. Vidim da nema baš interesa za temu pa ne bih duljila.
    Pozdrav

  36. #36
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ima, ima. Piši nam kako izgledaju te radionice, jesu li bile korisne, itd...?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Smart prvotno napisa Vidi poruku
    Prije par dana smo dobili rješenje konačno. Dakle par mjeseci cijeli postupak traje. Vidim da nema baš interesa za temu pa ne bih duljila.
    Pozdrav
    evo da se i ja javim,,nakon rješenja o posvajanju koje smo dobili,,odlučili smo se i na udomiteljstvo,,trenutno smo i mi krenili na te radionice,,i zasad nije loše ali očekivala sam nešto više ,ali tek smo na početku,pa ćemo vidjeti kad sve to završi.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    94

    Početno

    Završena nam je edukacija, pa me zanima da li ste isto zvali centre kao i za posvajanje?

  39. #39
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Draga daani13 treba javiti centrima da ste udomitelji i kad zovete za posvajanje podsjetite ih da ste i udomitelji. Sretno!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    draga daani13 treba javiti centrima da ste udomitelji i kad zovete za posvajanje podsjetite ih da ste i udomitelji. Sretno!
    hvala!!!!!!

  41. #41
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Evo i mene nakon nekog vremena s odličnim vijestima. Dobili smo našu malu bebicu, dečka starog oko godinu dana. Privikavamo se, uživamo, grlimo i ljubimo. Nedugo nakon rješenja dobila sam poziv iz matičnog centra da imaju dijete ako smo zainteresirani. Otišli smo ga upoznati i odmah se zaljubili. Sljedeći dan smo javili centru da smo spremni preuzeti bebu. Onda su se papiri , specifični baš za njegov slučaj, odugovukli još mjesec i pol dana. To vrijeme smo se gotovo svakodnevno družili , a zadnjih 3 tjedna ga i uzimali kući na vikend. Mogu reći da nije gotovo ni bilo nekakve prilagodbe, krize ili slično. Vjerojatno je takvo dijete, veselo i vedro i sve lijepo prihvaća. Baš smo sretnici!

  42. #42
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Čestitam!!!!!!!!!!!!!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Smart prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se prijavljujem . Predala sam papire za udomiteljstvo u centar. Gomila papira za sve članove obitelji, ali dobro...sve za sigurnost djece. Krajem travnja je edukacija za dobivanje licence za udomiteljstvo. Ako je uopće dobijem. Naime problem je to što nemamo ograđeno dvorište. Razgovarala sam sa službenicom centra i objasnila da živimo na kraju slijepe ulice, da je kuća orjentirana na suprotnu stranu od ceste, ali ona kaže da bi to bila prepreka prema Zakonu o udomiteljstvu. Izići će na teren pa će pogledati, tako da je za sada neizvjesno. Još k tomu udomljavamo malo dijete 1-4 godine koje i tako ne možeš ispustit iz vida, a kamoli da se nađe u blizini ceste.
    Kao prvo čestitam ti na udomljavanju!

    A kao drugo, imam pitanje oko potrebnih uvjeta smještaja.
    Gledala sam Zakon o udomiteljstvu i tamo piše da su uvjeti smještaja propisani
    posebnim pravilnikom.
    možeš li mi staviti link na taj pravilnik?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tnx. bubekica

    pročešljala sam to, ali nisam našla kolika je to minimalna kvadratura stana potrebna za određeni broj osoba.
    piše samo broj spavaonica, kuhinja, kupaonica itd, da ne smije biti više od 2 djece istog spola u jednoj sobi itd

    ali ima npr 3 - sobnih stanova od 55 m2 ili 4 - sobnih od 70m2, koji bi mogli zadovoljiti kriterij potrebnog broja
    spavaonica, ali ne znam da li je dovoljna kvadratura

  47. #47
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    dugo me nije bilo pa tek sada vidim pitanje. CZSS je zahtijevao da imamo posebnu sobu za dijete koja ima krevet, ormar, stol i stolicu. Dijete treba imati svoj prostor gdje može odlagati svoje privatne stvari. Mi smo dobili bebu od godinu i par mjeseci pa je eno po cijele dane u svojoj sobi, slaže svoje stvari u ormare . Moš mislit, s nama je u sobi naravno u kinderbetu. Nije bilo govora o kvadraturi. CZSS iziđe na teren da bi se uvjerio odgovara li taj prostor djetetu.

  48. #48
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno


    Drago mi je da ste dobili djetesce.
    Stvarno ima cudnih detalja u pravilnicima. Nema veze ima li soba 6 ili 15 kvadrata, a balkonska ograda treba biti minimalno 120 cm.

  49. #49
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Malo podižem temu. Žao mi je što nema više udomitelja na temi da podijelimo svoja iskustva. Uglavnom, mi smo super, slažemo se, igramo se....Lijepo je prihvatio vrtić. Nemamo ama baš nikakvih problema. Dijete za poželjeti. U međuvremenu je napunio 2 godine, jako lijepo i brzo napredovao.
    Nadam se da će se javiti još udomitelja sa svojim iskustvima.
    Pozdrav

  50. #50
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Super, baš mi je drago da se lijepo prilagodio. Ni ne sumnjam da mu neće biti dobro kod vas. Kako ga je prihvatilo vaše starije dijete? Što ste mu rekli? I zanima me kako su izgledale radionice za udomitelje?
    Pozzz

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •