Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 68 od 68

Tema: Udomiteljstvo

  1. #51
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Starije ga je dijete odlično prihvatilo. Ja sam se bojala ljubomore, ali sad je ispalo da je malac ljubomoran na starijeg sina . Budući da je stariji od početka s nama sudjelovao u cijeloj priči o udomiteljstvu i s nama išao u prvi posjet braci zapravo i nije bilo neke posebne price nego samo komentiranje tekućih dogadjanja. On je naravno imao bezbroj pitanja tipa, od onih početnih kada mu bas nije sve bilo jasno - jeste li i mene kupili ili rodili?! do onih novijeg datuma - hoće li braco ostati zauvijek s nama?
    Radionice za udomitelje su bile totalno bezveze. Možda je to ružno reći jer se vjerojatno centar potrudio....., ali zaista više informacija možete dobiti na par web stranica o udomiteljstvu. Bespotreban gubitak vremena. Moglo bi se to puno kvalitetnije napraviti.

  2. #52
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Smart, htjela bi ti poslat pp jer imam dosta pitanja. Imaš mail?

  3. #53
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Bok Špelkica, možete li mi poslati privatnu poruku? Nešto mi šteka, kontaktirala sam administratora prije par dana pa će valjda biti bolje.
    Pozdrav

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Kao novi korisnik foruma ne moze slati i primati privatne poruke. Morate imati vise napisanih postova da dobijete tu mogucnost.

  5. #55
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Smart, kako se snalazite? Kakvu suradnju očekuje Centar od vas? Što s biološkim roditeljima, tj kako je to rješeno? Pozdrav

  6. #56
    Smart avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Dugo me nije bilo, sorry Špeklica što je pitanje ostalo u zraku.
    Kako se snalazimo? Prošlo je sada toliko vremena (skoro 2 godine) da se više ne mogu točno ni sjetiti kako je bilo prije
    Mališa je napredovao strelovitom brzinom od kad je došao, sad mi je retrogradno to sve jasnije. Odlično se uklopio i odlično funkcioniramo iako opet kad gledam retrogradno trebalo je neko vrijeme da se stvori to povjerenje i privrženost prema nama i da nauči da je to sada njegov dom. Centar je bio svega 3 puta kod nas i to dva puta vezano uz udomiteljstvo, a zadnji put što odgovara i na tvoje zadnje pitanje su nas posjetili vezano uz posvojenje. Ipak se ispostavilo da malac nema nigdje nikog svog. Papiri se rješavaju i kad se konačno riješe nećemo mu biti ništa više mama i tata nego što smo mu sada. Ipak, veselim se tom danu kad više nećemo strepiti hoće li uslijediti novi šokovi za njega. Centar je suradljiv što se tiče davanja informacija (koje mogu) o statusu postupka tako da smo u tijeku stalno i optimistični.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    29

    Početno

    Svaka čast vama koji udomljavate il posvajate dicu. To je velika stvar i vidi se da imate dobro srce. Moja je nevista Marina bila bez dice već nekoliko godina i nekidan san saznala da je noseća, da nosi bebu. Tako san sritna i ja i svi u kući. Mislila san da moj Ante neće moći imat dicu. Bogu vala imat ću još jedno unuče.

  8. #58
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj tetamande prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast vama koji udomljavate il posvajate dicu. To je velika stvar i vidi se da imate dobro srce. Moja je nevista Marina bila bez dice već nekoliko godina i nekidan san saznala da je noseća, da nosi bebu. Tako san sritna i ja i svi u kući. Mislila san da moj Ante neće moći imat dicu. Bogu vala imat ću još jedno unuče.
    A forši i ne more ma bitno je da je unuče na putu!
    Posljednje uređivanje od Truljo : 29.01.2017. at 13:24

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    29

    Početno

    A šta to znači forši?

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    forši = možda

    Evo tu tako piše: http://hr.linkmeaning.com/forsi/zna%C4%8Denje
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.01.2017. at 15:26

  11. #61
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    forši = možda

    Evo tu tako piše: http://hr.linkmeaning.com/forsi/zna%C4%8Denje

  12. #62

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da...katastrofa. Ne zna čovjek bi li vrisnuo ili bombu bacio .

  14. #64
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Da...katastrofa. Ne zna čovjek bi li vrisnuo ili bombu bacio .
    upravo tako!
    što udomitelj ima pitati dozvolu bioloških doprinositelja (namjerno ne pišem bioloških roditelja) čije je dijete udomljeno o tome na koju aktivnost dijete ići i o bilo kojim drugim odlukama važnim za odgoj i brigu oko djeteta?!

    da su biološki doprinositelji te djece mogli imalo brinuti se o djetetu, ne optimalno već minimalno brinuti o djetetu, to dijete i ne bi bilo kod udomiteljske obitelji. apsurd!

    ma, sramota!

  15. #65
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Načelno se slažem, premda mi se čini da bi se o tome moglo individualno odlučivati. U situaciji gdje se kratkoročno zbrinjava dijete dok su roditelji spriječeni brinuti se o njemu, a zapravo su relativno normalni roditelji - bolest, zatvor (npr. privredni kriminal), ne znam ni ja sto može biti, a da nema netko od obitelji i prijatelja da preuzme brigu.

    Ali zapravo se i s posvajanjem kasni zbog predugog davanja šanse biološkom roditelju da se sabere, a djetetu par godina od 1. do 4. godine npr., dugoročno ostavlja traumu.

    Ja sam u nekom romantičnom trenutku mislila da bih mogla biti udomitelj baš toj djeci koja neće ni ići u posvajanje, ali kad sam shvatila sve te fore, odustala sam. Ne smiješ ni na more bez privole roditelja, roditelj smije u obilazak djeteta dvaput tjedno - što je uredu za dijete i roditelja, ali ja si ne bih mogla dugoročno tako život posložiti da dežuram hoće li tko naletiti "u goste". I još hrpa nekih komplikacija za život. Ispadne da su samo ljudi iz neke socijalno osjetljive kategorije prikladni za udomitelje, koji ionako nikamo ne bi išli.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.11.2018. at 11:13

  16. #66
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jelena, upućenija si, ja nisam ni pomislila na te oblike kratkotrajnog udomljavanja iz objektivno teških situacija radi kojih roditelji ne mogu skrbiti za dijete.

    Ova curica iz priče je vec 3,5 godine kod udomitelja a oni ne mogu donijeti odluku o aktivnosti koja je u najboljem interesu djeteta. To me baš čini tuznom i ljutom.

  17. #67
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ma ovo su bedastoće stvarno je l može na ritmiku ili na njemački. To mi je u rangu - smije li na dječje igralište i što misli biološki je li bolje ono s dva tobogana ili s dvije klackalice.

    Zamišljam sebe u nekoj dramatičnoj situaciji da mi netko strani preuzima brigu o djetetu, najmanja bi mi bila briga hoće li na francuski ili na njemački, na ritmiku ili balet. Al očito se taj zakon krivo tumači, kako kaže zamjenica pravobraniteljice za djecu.

    Kriva tema, ali i to s fotografiranjem je postalo šašavo s internetom. Mene je jedna djevojčica u vrtiću već više puta tražila da ju fotkam s mojim sinom, a ja govorim da ne smijem, pa sam ju čak i slikala jednom i rekla neka obavezno kaže mami da sam ju slikala. Suludo, ja niti imam FB, niti imam instagram profil, niti sam šašava da šeram fotografije tuđe djece, totalno opterećenje, a pridržavaju ga se vjerojatno oni koji ionako ne bi zloupotrebljavali fotke.

  18. #68
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Kriva tema, ali i to s fotografiranjem je postalo šašavo s internetom. Mene je jedna djevojčica u vrtiću već više puta tražila da ju fotkam s mojim sinom, a ja govorim da ne smijem, pa sam ju čak i slikala jednom i rekla neka obavezno kaže mami da sam ju slikala. Suludo, ja niti imam FB, niti imam instagram profil, niti sam šašava da šeram fotografije tuđe djece, totalno opterećenje, a pridržavaju ga se vjerojatno oni koji ionako ne bi zloupotrebljavali fotke.
    Točno!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •