Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: upala zbog mooncupa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno upala zbog mooncupa

    Dakle, koristim mooncup i prije dva mjeseca papa je pokazao stupanj čistoće 3. Potrošila antibiotik plus probiotik, menstruaciju ponovno odradila s mc, i nakon što sam opet primijetila neobičnu sluz otišla sam na pregled. Sluz puna leukocita, opet upala. Inače nikad prije nisam imala vaginalnu upalu, tek nekoliko puta u životu gljivice. Mooncup održavam besprijekorno jer sam inače poznata kao "sanitarni inspektor". Mc držim unutra najviše do šest sati u uvjetima u kojima mi nije baš zgodno prazniti ga, kad mi je menstruacija već pri kraju. Moja ginekologica kad je čula za mc bila je oduševljena idejom, ali sad kaže da je gotovo uvjerena da su mi upale povezane s mc, pogotovo stoga što se ništa drugo u mom životu baš nije mijenjalo što bi moglo imati takav utjecaj, odnosno poremetiti floru. Naime, isto kao i kod tampona, sve što stoji u takvim uvjetima (toplo, vlažno) više od par sati, nakoti se. Osim toga, krvni agar je podloga na kojoj se beštije najbrže i najlakše dijele i u labosima se redovito koristi kad se nešto hoće brzo nakotiti. Meni sve to zvuči vrlo logično i poslušat ću njen savjet i par mjeseci koristiti uloške (iako će se teško biti vratiti na staro). Imate li slična iskustva?

  2. #2
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Nemam slična iskustva, ali isto koristim mooncup. Da li si možda u zadnje vrijeme povećala unos šećera? Gljivice se najbolje 'kote' kada ih hranimo. Šećer obožavaju. Pogledaj temu češnjak i vaginalne infekcije. Možda nešto klikne...

  3. #3
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ja sam vidiš imala problema s upalama dok nisam prešla na MC
    i zna mi se dogoditi da ostane duže od 6sati-naime ja i spavam s njim
    i nema nikakvih problema :D

  4. #4
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Već sam i prije naišla na postove gdje se spominjao mooncup, pa
    me čisto zanima što je to

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    blizu mora
    Postovi
    17

    Početno

    Mooncup je cudo draga. I ja sam ga nedavno kupila i jako sam jako sretna sto sam se odlucila za njega. Kupila sam ga ovde, gde sam kupila i platnene pelenice za moju lepoticu.

  6. #6
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    www.mooncup.co.uk - pa pogledaj

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Naša tijela različito reagiraju i ono što je nekome odlično, drugome smeta.
    Tvom tijelu se mooncup, izgleda, ne sviđa
    Probaj platnene uloške

  8. #8
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ako si "sanitarni inspektor", mozda ga cistis/ispires/iskuhavas nekim sredstvima koja nisu dopustena jer su prejaka, pa vuces gljivice jer ti se narusava prirodni ph - ne znam jesam li u pravu, samo nagadjam

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Baš je nekidan na tv-u jedna poznata ginekologinja pričala o mooncupu.Rekla je da je dobar što se tiče svega ali da je problem u vađenju jer se na taj način unesu bakterije i ostale nečistoće.

    A meni to nije ni primamljivo,meni je allways zakon

  10. #10
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    I ja sam primijetila čudne promijene nakon menstruacije s mc-om.... sad ga češće iskuhavam i puno je bolje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    moram samo napomenuti da nisu gljivice nego bakterije. perem ga običnim tekućim sapunom kad sam doma, ali kad nisam (javni zahod, na poslu) samo vodom, možda je u tome fora? inače pazim što jedem, iako je tu sve moguće, moguć je i stres kojeg nikad premalo. ali opet, poklopilo se s mooncupom, i ponovilo se dva puta tako da je moguće da je u tome fora. svakako par mjeseci vraćam se na uloške

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    blizu mora
    Postovi
    17

    Početno

    Ja sam imala probleme pre trudnoce a samim tim i pre mc-a. Ne verujem da se vadjenjem inficira pa pobogu kako onda sa tamponom kad ga moras gurnut do grla

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Pranje ruku čuda čini.
    Ali, vjerujem da neće MC odgovarat svakome, a i imamo razdoblja u ivotu kad smo više ili manje osjetljivi, padovi imuniteta i tak.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    blizu mora
    Postovi
    17

    Početno

    naravno Maja kao sto nekim ne prija tampon ili ima ojed od ulozaka.. nismo sve iste

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •