Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: trudnoća nakon spontanog

  1. #1
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno trudnoća nakon spontanog

    Pozdrav. Ja sam prije nepunu godinu dana imal spontani. Rezultat je bio: nezrele korijalne resice,. tj. neuspijela trudnoća, kako je rekao moj dr. nema razloga jednostavno prirodna selekcija. Sada sam ponovno trudna u 6 tj sam i čekam uzv. Ne mogu vam opisati svoj strah, hoću li ugledati . Stalno mislim da će mi se ponoviti isto, i kako je nemoguće da kod mene sve bude ok. Stalno osluškujem simptome. Od svih simptoma imam večernje mučnine inače preko dana sve ok. Ništa ne osjećam a uvečer mi budu mučnine i iritacija na povjaćanje. I nešto me malo ponekad zaboli u trbuhu, kao neko probadanje.
    Jednostavno se ne mogu opustiti i misliti da će ovaj put biti ok.
    voljela bi da mi se jave cure koje su drugi put uspijele i sve je bilo ok. Samo da dočekam lakše uzv.

  2. #2
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ja ću ti samo poželjet sreću!

    I malo vibrica za vas:

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  3. #3
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    rebeca draga ne brini, naravno da će sve biti ok

    Moj savjet ti je da se opustiš i uživaš u trudnoći, jer sve brige i zamaranja ne nose ništa dobro.
    Ja čekam da se javiš kada malo prokuca

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Rebeca

    I meni se je dogodilo isto- spontani. Uspjeli smo drugi puta. Sada sam u 30-om tjednu.

    Čuvaj se, sretno!

  5. #5
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Ja sam ta. Prvo spontani (nikad nisam saznala razlog), onda godinu dana nisam mogla ostati trudna, a kad se napokon to desilo, isto sam umirala od straha prva tri mjeseca. No trudnoca je zapravo super prosla (tj. nije jos prosla, termin mi je za dva dana ), bez ikakvih komplikacija, beba se skolski razvijala, mene nisu puno gnjavile mucnine, nisam se ni previse udebljala ... Ma, sve 5. Nadam se da ce i u tvojem slucaju biti tako!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    46

    Početno

    Draga Rebeca,
    poznat mi je taj osjećaj.
    Ja sam isto imala spontani evo sada sam u 26 tjednu,beba lupkalica se stalno javlja i hvala Bogu za sada je sve o.k.
    Samo pozitivno dalje..........i brzo će beba biti u tvome naručju...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    rebeca draga vidiš koliko pozitivnih iskustava, sve će biti u redu
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  8. #8
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Da, puno je lakše kad vidim da ima dosta pozitivnih iskustava. Svi ste me utješili. Danas mi je dr. rekao da dođem na uzv. tek u ponedjeljak umjesto u petak radi blagdana. Tko će preživjeti do ponedjeljka .
    Često me nešto probada u trbuhu, sada ću slikovito opiusati, ali imam osjećaj kao da me baš plod zaboli, pogotovo kad vozim auto ili hodam. Ali to je trnutna tupa i lagana bol, koja prođe za par sekundi. Jeli to normalo?
    Hvala svima što ste uz mene

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    mojoj kumi je isto ko i tebi, samo što je ona išla na čišćenje jer je plodu srce prestalo kucati. to je bilo prošle godine u 11. mjesecu. sad je opet trudna. u 10. tjednu je i za sad je sve u redu. ona se isto stalno brine hoće li sve biti u redu, što je normalno nakon takvog iskustva. i ona isto tu i tamo osjeti nekakvu bol, neke grčeve. ja mislim da je to sve normalno. ipak se u tijelu nešto dešava i maternica se širi.
    nadam se da će ti ova trudnoća uspijeti. samo se probaj opustiti. nemoj odmah misliti na najgore. bit će sve u redu.
    sretno

  10. #10
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    spontani je, vrlo cesto, upravo to sto ti je tvoj lijecnik rekao - prirodna selekcija.
    ja sam nakon spontanog sacekala samo 3 mjeseca i krenula u nove bitke - sada imam jednog zivahnog trogodisnjaka (i tinejdzera, naravno)

    ne brini, opusti se i uzivaj u tom prekrasnom razdoblju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    VELIKA GORICA
    Postovi
    6

    Početno

    Bok Rebeca, i ja sam imala spontani krajem prošle godine: Sad sam trudna 17 tjedana i od početka trudnoće sam imala strahove isto kao i ti, u biti još uvijek ih imam, to je normalno. Mogu ti samo reći da su mučnine pozitivan znak, bar su meni bile. Ja sam znala da ako mi je slabo to je zbog hormona čuvara trudnoće i to me tješilo da je sve u redu. Mučnine su mi isto bile najizraženije u večernjim satima. Prestale su oko 12 tjedna. U početku me isto stalno nešto boluckalo, ali meni je to bilo od bakterije ureaplazme, tako ako nisi napravila briseve savjetujem ti da ih napraviš, ali ta boluckanja u trudnoći su valjda i normalna. Mene i sad zna ponekad malo štrecnut.
    Nastoj se ne brinuti puno i razmišljaj pozitivno, to pomaže.Želim ti puno sreće i urednu trudnoću!
    Bokic!

  12. #12
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Prošle godine u 8. mjesecu završila na kiretaži jer se u 9. tjednu više nije čulo srce. Sad sam trudna 22 tjedna i sve je savršeno. Nekako sam se odlučila da ću probat čim više pozitivno razmišljat i uvjerila sam se da ću tako pripomoći da stvarno sve bude u redu.
    Pomalo ustrtarim prije svakog pregleda, ali se ne dam.
    Spontani su na žalost vrlo česta stvar,ali srećom obično nikakve veze nemaju sa tokom slijedećih trudnoća.
    Držim ti palčeve da će na pregledu sve biti savršeno i želim ti prekrasnu trudnoću (i bebicu,naravski)!

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dva spontana,prvi oko 8,9 tj,drugi mrvicu ranije.Nakon toga tri savršene trudnoće ali sa hrpom straha prvih 3 mj.Ne brini se

  14. #14
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    dva spontana i umirala od strah prva tri mjeseca, i na kraju je sve super prošlo!
    ne brini se, misli pozitivno, sve će biti dobro!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    rebeca I sama sam ti takva bila...Spontani prije 9 god. pa sasvim normalna trudnoća, bez ikakvih problema ( Luki je sada 3 god. ).Prije 8 mjeseci opet spontani, kao i onaj prvi u ranoj fazi trudnoće i evo me sad 18 tjedana. Krvarenja, ugrušci, bolovi, probadanja, hormonska terapija,mirovanje, sve do danas kad mi je dr rekla konačno da je sve ok.
    Znam da nije lako...Svaki put sam sa strahom išla na wc bojeći se što ću vidjeti na gaćicama, non-stop sam pipala grudi i provjeravala jesu li još uvijek nabrekle...Stalno neki grč, napetost, ali evo ipak je sve dobro. Pokušaj se opustiti što više možeš i slušaj dr.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Prije nešto više od godinu dana - spontani u 12 tjednu trudnoće. Danas se nakon normalne trudnoće bez prevelikih problema već 5 tjedana divim svojoj prekrasnoj i zdravoj mrvici
    Opusti se i misli pozitivno ! Svaka trudnoća je priča za sebe

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno

    haj nisi sama. imala spontani prošle godine pa onda nikako ostat trudna i eto u 6.tj trudnoće sam. i mene ti probada nekad kod lijevog jajnika pa isto znam bit uplašena. al 31 u petak idem natrag na kontrolu pa čemo vidjeti šta će reći doktorica. drž se!!

  18. #18
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    i ja sam imala lani spontani, vrlo rano u 6 tjednu...
    evo sad sam opet trudna, ali tek 5 tjedana, i ja stalno živim u strahu da će mi se opet isto dogoditi, ne mogu se opustiti ni sekunde...još pogotovo što sam imala ureaplasmu pa ne znam jesam li je ubila sa antibioticima koje sam popila :/
    cijelo vrijeme imam nekakve bolove dolje, i stalno me nešto probada, više ne znam što da radim, samo se prepadnem kad me malo jače zaboli, ali opet se nadam da će sve biti ok

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    8

    Početno

    evo i ja sam imala spontani prije dvije godine
    sada sam u 16 tjednu i isto sam na početku bila skroz
    prestrašena hoće li sve biti u redu. imala sam velike mučnine
    na početku pa sam se tješila da je to znak da će sve biti u redu.
    sada sam se malo opustila, ali ipak svaki put kad odem kod
    ginića i čekam u čekaonici da me pozove nije mi svejedno.
    misliti pozitivno i sve će biti ok.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    8

    Početno

    e i zaboravih napisati da je i mene stalno probadalo, pa sam pitala
    ginićku je li to normalno. kaže ona da je, jer se maternica širi a,
    to se manifestira tako da osjetiš neku tupu bol, ili kao neki grč.
    mislim da sam o tome i čitala ovdje na stranicama rode.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2

    Početno

    Bok nova sam na forumu. Prije mjesec dana imala sam spontani pobačaj. Zanima me dali je netko imao slično iskustvo NAŽALOST, ako može da mi kaže kada je otprilike pravo vrijeme za novu trudnoću?!

  22. #22
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    ivana,ginekolozi uglavnom preporucuju 3-6 mj pauze nakon kiretaze.meni je 3 mj sasvim prihvatljiva opcija.evo,moja gin. je meni nakon kiretazre u 8 mj prosle godine nakon urednog utz savjetovala nek mi se odmah omakne jer je nalaz uredan...ali posto sam ti ja teski ziheras a i med. radnik uredno sam pricekala 3 mj pa smo krenuli u akciju...uhvatilo se nakon 10 mj i evo nas sad u 19tj.uglavnom,zelim ti brzi oporavak,da sto prije dodjes do svog plusica na testu i naravno urednu,skolsku trudnocu!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    ivana, pridružujem se odgovoru, 3-6 mjeseci se preporuča ako je bil kiretaža, a ako nije, ukoliko si psihički spremna kažu da možeš odmah. nekako si mislim da ipak većina žena ima neku kočnicu pa je potreban kraći oporavak. meni se spontani dogodio prije 3 mjeseca, napravila sam nedavno briseve i nakon njih se nadam akciji

  24. #24
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam ostala trudna 3 meseca nakon kiretaze.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    jesi li već rodila ili si tek trudna? kako je prošla ili prolazi trudnoća? jesu li liječnici ok s tim vremenskim rokom ili prigovaraju?

  26. #26
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj **az** prvotno napisa
    jesi li već rodila ili si tek trudna? kako je prošla ili prolazi trudnoća? jesu li liječnici ok s tim vremenskim rokom ili prigovaraju?
    Rodila sam pre nesto manje od 2 meseca.
    Moja dr je bila u fazonu da mozemo odmah, cak i pre mece, ali dok su prosle pretrage (brisevi i neke gluposti), taman je proslo 3 meseca (tj. imala sam 2 menstruacije izmedju kiretaze i trudnoce).

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    moji ciklusi su kratki pa mislim da mi je ovo 4. ili 5. ciklus od kiretaže, mislim, već sam se 4-5 puta čistila kroz menstruaciju, trebalo bi bit sve ok.

  28. #28
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj **az** prvotno napisa
    moji ciklusi su kratki pa mislim da mi je ovo 4. ili 5. ciklus od kiretaže, mislim, već sam se 4-5 puta čistila kroz menstruaciju, trebalo bi bit sve ok.
    bice ok
    sretno

  29. #29
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    I ja sam imala rani spontani ove godine u 4. mj. Sest mjeseci poslije ponovno sam trudna. Nadam se da ce ovaj put biti sve u redu. Imam mucnine od 5. tj.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam prije dva tjedna imala kiretazu i oba su mi ginekologa rekla da su dovoljno dvije menstruacije prije slijedece trudnoce. Tako da u novoj godini krecemo u nove pobjede

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2

    Početno

    Iste savjete dala mi je i moja gin.samo...kontrola nakon 3 tj.pokaza je da kiretaža nije uspješno izvedena,te mi je gin.ponovno dala antibiotik, a kako ni to nije dalo nikakve rezultate,ponovno sam radila kiret.mjesec dana nakon prethodne. jeli netko imao sličnih problema????

  32. #32
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj ivanazp prvotno napisa
    Iste savjete dala mi je i moja gin.samo...kontrola nakon 3 tj.pokaza je da kiretaža nije uspješno izvedena,te mi je gin.ponovno dala antibiotik, a kako ni to nije dalo nikakve rezultate,ponovno sam radila kiret.mjesec dana nakon prethodne. jeli netko imao sličnih problema????
    ja sam išla ponovno na kiretažu nakon tjedan dana... grozno iskustvo ...i nakon druge kiretaže ginekologica je vidjela da je još nešto ostalo .... ali više me nije htjela slati na kiretažu.... nakon kontrole za tjedan dana i ono što je ostalo je samo otišlo, bez ikakvih lijekova....

  33. #33
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    prvi spontani sam imal u 14 tj.i nakon točno god.dana sam ponovno ostala trudna.sve prošlo super,od trudnoće,poroda.....
    ljetos sam opet imala spontani u 7 tj.i sada opet krećemo u akciju pa ćem vidjeti.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •