Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Prednja ručna kočnica

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Prednja ručna kočnica

    Mi imamo mali biciklič na pomočne kotače (12 inčni) i imamo samo prednju ručnu kočnicu.
    E sad me zanima jel se ta prednja ručna kočnica može prebaciti da bude zadnja ručna kočnica?
    I gdje bi mogla pitati i da mi to naprave u nekom servisu ili dučanu?
    Za sad u biti opče ne znam kako koči jednostavno prestane okretati pedale i jako brzo stane. ali uglavno se brzo ne vozi. Ali bojim se da kad bude malo već (sda ima 2,5 godina) I kad se počne ludirati onda će mu trebati kočnica.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Inače puno je bolje da biciklić ima stražnju kočnicu, tzv. torpedo (vrtnja unazad pedalama).

    naime, naglim kočenjem prednjom kočnicom (obično to klinci tako i rade) postoji velika vjerovatnost da dijete odleti sa bicikla, odnosno bolje rečeno da ga preleti. :/

    Stoga, u svakom slučaju, kod nabavke bicikla za djecu potrebno je voditi brigu i o postojanju zadnje kočnice, odnosno torpeda.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa to znam zato sam i postavila to pitanje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Kočnica se može prebaciti ako na okviru bicikla postoji mjesto gdje će se kočnica pričvrstiti. Možda se treba staviti dulja sajla. Ako nema mjesta za prišerafiti kočnicu, onda ne znam, pitaj u nekom servisu jel može.
    Koliko sam ja vidjela svi ti najmanji biciklići imaju samo prednju kočnicu (ne znam jel imaju onda i torpedo-nisam proučavala).

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Kočnica se može prebaciti ako na okviru bicikla postoji mjesto gdje će se kočnica pričvrstiti. Možda se treba staviti dulja sajla. Ako nema mjesta za prišerafiti kočnicu, onda ne znam, pitaj u nekom servisu jel može.
    Koliko sam ja vidjela svi ti najmanji biciklići imaju samo prednju kočnicu (ne znam jel imaju onda i torpedo-nisam proučavala).
    Naprotiv, skoro svi mali bicikli IMAJU torpedo, ali i prednju ručnu kočnicu. Treba jednostavno probati.

  6. #6
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Njegov nema na pedalicama kočnice nego samo tu prednju ručnu.
    Ništa probat čemo pa čemo vidjeti.
    Jel zna netko gdje ima servis za bicikle na pdručiju Dubrava Sesvete?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •