Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 104

Tema: kompost-iskustva iz prve ruke

  1. #51
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    kako fino izgleda taj kompost!
    kod mojih staraca ima rupa u dnu dvorista namjenjena za to. ali to se ne mješa, ne dodaje se ništa suho, ne zaljeva se, a gliste... mislim da im je to sve malo preživo ili mislite da se one ipak negdje skrivaju unutra?
    ...tako da mislim da to nikad neće bit upotrebljivo, ali je meni super to što se organski otpad odvaja (za razliku od kod mene doma... al ako se može to radit u kući, ima nade i za nas!)

  2. #52
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Baš sam se iznenadila, izgleda kao obična zemlja, ko da ništa unutra ne truli.
    Nema neki miris?
    I ti crvi, oni ne mogu van kroz ove rupe na poklopcu?
    Nisu crvi vec obicne gliste (kakve gazis ili preskaces po cesti ujutro poslije kise)

    Ne vole svjetlo (pitam se kolko je trebalo ovima na slici da se oporave od soka blitza fotoaparata) pa su uvijek dole.

    Prvih par dana, kad smo tek poceli, penjale su se do poklopca (s unutarnje strane) al to je bilo zato jer zemlja nije bila dovoljno vlazna.

    Ne smrdi nista.

    Kompost je mjesavina (bio) zemlje i biljnih otpadaka koje ubacujes svaka dva dana (iskopas rupu, ubacis, oznacis di si ubacila tak da sljedeci put iskopas na drugom mjestu).

    Gliste jedu zemlju skup s otpatcima, zemlja im pomaze "samljeti" ih.

    Nakon tri-sest mjeseci kompost je gotov (odnosno, provarile su svu zemlju) i moze se koristiti. Gliste prebacis u novu kantu, sa svjezom zemljom i krenes ispocetka.

  3. #53
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    A gliste dobim s kantom ili ulovim po dvorištu i stavim u kantu ?

  4. #54
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Pa mogla bi vjerojatno i tako

    Ja sam moje kupila u eko ducanu al slucajno, nakon sto mi je frendica, koja je znala da sam zainteresirana, rekla da je tamo na njih naletila. Prvotni plan mi je bio otic u ducan za pecarose i tamo ih kupit.

  5. #55
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Nije mi palo napamet da ih se može kupiti. Ja ću poslije prve kiše potražiti po dvorštu. Reci Ancice, mogu li uzeti običnu kantu za smeće i probušiti joj poklopac? Kakvu to kantu ti imaš? Takve nisam viđala.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ok, i sto jos radite s tim plasticnim? da li mijesate kompost, koliko cesto?
    mi imamo plasticni, kao oveca kanta za smece bez dna s poklopcem. Ne mijesamo redovito, u zadnje vrijeme uopce. Gliste rade svoj posao.
    Musice borave u njemu, ali nema smrada. Stoji nam ispod prozora spavace sobe.
    Nista kuhano ni zivotinjsko u njega, zbog stakora.

  7. #57
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Nije mi palo napamet da ih se može kupiti. Ja ću poslije prve kiše potražiti po dvorštu. Reci Ancice, mogu li uzeti običnu kantu za smeće i probušiti joj poklopac? Kakvu to kantu ti imaš? Takve nisam viđala.
    Mozes, naravno. Prednost ove koju mi imamo (obicna plasticna kutija za skladistenje) je da je niska i duga, pa mozes seljakat rupe. Ak ces imat okruglu kantu za smece, onda ti predlazem da odlazes u krug.

    I kad bus skupljala gliste, izvazi ih prije neg ih stavis u kantu, tak da imas predodzbu kolko ostanjaka mozes stavljat unutra da ih ne pretpas ili izgladnis.

  8. #58
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ok, sad napisi i koliki je odnos tezine glista i hrane koja im treba

  9. #59
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    napisala je ane vec da glista pojede dnevno koliko je teska

  10. #60
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ne pazim na satu


    meni onda ne bi bas pomogle gliste, mozda neki malo poveci rodjaci

  11. #61
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    već se vidim kako važem gliste na kuhinjskoj vazi a mm zove psihijatriju-hitan primitak

    ja bih to u dvorište u rupu,ne bih ipak mogla u kuhinju :/

  12. #62
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Gliste prebacis u novu kantu, sa svjezom zemljom i krenes ispocetka.
    Uh, mislim da bih ja radje kupila novu porciju glista, a kompost bi bacila

  13. #63
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kalifornijske gliste su manje, crvene i najbitnije: imaju mali radijus kretnji tj. ne vole odlaziti daleko, lakše je s njima u kanti, i brzo se razmnožavaju

    obične kišne gliste vole daleko šetati

    kompost od glista tj. glistnjak je jako cjenjen, jer ga biljke naprosto obožavaju

  14. #64
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    i mi smo, kao litala nekad ranije, napravili kompostiste od 4 euro palete, koje smo iznutra oblozili folijom za jagode (ima rupe pa odlazi visak tecnosti). svu travu poslije kosenja ubacimo u kompostiste, kao i otpatke od povrca, korov poslije plijevljenja i gomilica se zacas smanji, strune. jedva cekam proljece da pocnemo koristiti kompost kao djubrivo!

  15. #65
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ima li koja od vas koja bi se zajedno sa mnom bacila u izradu kucnog kompostista. nas bi bio na balkonu.

    pa da podijelimo poslove, ja da sredjujem kutije, a ta/taj da kupuje, kupa i vaze gliste
    one kalifornijske, koje su lijene setati

    ozbiljno



    treba vagati kuhinjski otpad kroz neko vrijeme? ancice kako si ti to zbrojila, precizno ili otprilike?

  16. #66
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    I mi odnedavno imamo vrt ali bi mi tesko palo jer imamo uzasno puno vjeverica... Bude ih po 15tak u vrtu pa djeca nekada nesmiju izaci igrati se. Inace ako ostavim smece van kante sve raskopaju.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    I mi odnedavno imamo vrt ali bi mi tesko palo jer imamo uzasno puno vjeverica... Bude ih po 15tak u vrtu pa djeca nekada nesmiju izaci igrati se. Inace ako ostavim smece van kante sve raskopaju.
    a ja ti zavidim

  18. #68
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    yaya, ocemo u ovaj posao, ja kante ti vagat gliste?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    yaya, ocemo u ovaj posao, ja kante ti vagat gliste?
    može ja ih volim

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Zaboravila sam ti reći ak uloviš nešto vremena dođi do našeg ureda kolega koji je dugo godina u zmagu nam je napravio malo kompostište i to pazi sad BEZ GLISTA!!

  21. #71
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa daj opisi

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ovako ti ide. Za početak smo kupili običnu kacu od nekih 300-400 litara s poklopcem izbušili rupe na dnu i sa strane, na dno postaviš oblutke i granje pa, ovo je najbitnije šumsku zemlju kao podlogu zbog mikroorganizama pošto ne želiš gliste i onda krećeš s bacanjem kuhinjskog otpada. Moraš obratiti pažnju na omjer dušika i kisika kako ti se nebi sve zasmrdilo. Namjernice bogate dušikom i koje se lako zasmrde uvijek prekriješ ili s piljevinom ili sa suhim grančicama (meni je bolja piljevina pošto grančica ionako nemam) i nakon nekog vremena sve promješaš kako bi se sve ujednačilo. Ma bolje ti je da dođeš vidjeti na licu mjesta.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Moraš obratiti pažnju na omjer dušika i kisika
    Ajme što sam napisala... treba biti dušika i ugljika...joj joj...

  24. #74
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mi jednostavno bacamo organski otpad u kantu (cca 250 l) na posjedu iza kuće. Evo, tek sad vidim da smo trebali probušiti rupe i napravit podlogu... Do sada smo te otpatke bacali u vreće od smeća iza garaže tj. dosta blizu kuće. Nije smrdilo, ali crva je bilo, doduše ne stalno nego povremeno (srećom, nikad nisu izlazili iz vreće). U tim vrećama smo dobili lijepi sipki crni kompost, a vidit ćemo kako će proći ovo s kantom.

  25. #75
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    yaya, ženo dobro si ga zakomplicirala. Pa kaj ja znam što sadrži puno dušika, a što ne?

  26. #76
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    yaya, ženo dobro si ga zakomplicirala. Pa kaj ja znam što sadrži puno dušika, a što ne?
    Pusti dušik i kisik, jednostavno kad ti kompost zasmrdi baci po njemu piljevinu ili suhe grančice i ola!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    yaya, ženo dobro si ga zakomplicirala. Pa kaj ja znam što sadrži puno dušika, a što ne?
    Dušikom su bogate soja, mahunarke, i kao što je rekla pčelica mara ono što se zasmrdi, ali kako bi spriječila smrad pazi da ti količina organskog (zelenog) otpada bude ista s količinom piljevine. Ma zato sam i rekla da to treba vidjeti nisam vješta u pisanim objašnjenjima.

  28. #78
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ivka, ne mozes kompost s glistama drzat na balkonu, krepat ce po zimi. mora biti na kolko-tolko sobnoj temperaturi.

  29. #79
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    yaya, ženo dobro si ga zakomplicirala. Pa kaj ja znam što sadrži puno dušika, a što ne?
    Dušikom su bogate soja, mahunarke, i kao što je rekla pčelica mara ono što se zasmrdi, ali kako bi spriječila smrad pazi da ti količina organskog (zelenog) otpada bude ista s količinom piljevine. Ma zato sam i rekla da to treba vidjeti nisam vješta u pisanim objašnjenjima.
    Ok, sad već kužim.

  30. #80
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    ivka, ne mozes kompost s glistama drzat na balkonu, krepat ce po zimi. mora biti na kolko-tolko sobnoj temperaturi.
    uh, ne moze doma
    mislim, ne samo zato jer sam gadljiva nego zato jer STVARNO nema gdje

  31. #81
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Činimo mali kompost, ali ne bacamo riblje otpatke (jer jedino od mesa i jedemo ribu)...u tom slučaju ne posoji opasnost da vam životinje to nanjuše ili da smrdi proces raspadanja...povrće i voće se zaista uopće ne osjeti...

    Kalifornijske gliste su baš "specijalizirane" za razradu komposta...ima ih moj susjed i distribuira uokolo ...inače, Štajner je razradio mnoge izizetno dobre biodinamičke procese.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    50

    Početno

    Napravili kompostište prošli tjedan!Bačva 200l,malo zemlje ,pepela,piljevine!i krenuli sa biljnim ostacima.Prije dva dana ubacili 20 kišnih glista...pa da vidimo!

  33. #83
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Cure, kako ubrzati kompostiranje?

    Puna mi je kanta i nemam više gdje istresati travu iz kosilice a žao mi bacati

  34. #84
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    za pocetak, evo link na odlican letak o kompostiranju: http://www.coro.hr/doc/coro_kompost.pdf

    plus http://www.sunce.org/index.php?stran...anskog-otpada:
    [quote]
    Kompostiranje

    (Zahvaljujemo se Omladinskom Centru Bijeljina na ustupljenom tekstu)
    Kompostiranje je prirodan proces proizvodnje humusa od organskog otpada nastalog u kuhinji i dvorištu.

    Kompostiranje je biološka razgradnja biootpada u prisustvu zraka, pri čemu nastaju ugljen dioksid, voda, toplota i kao konačni proizvod kompost - humus ( lat. compostium - đubrivo od biljnog otpada i zemlje). U osnovi to je prirodan proces razgradnje organskih tvari poznat i primjenjivan još u antičko doba. Priroda je najbolji učitelj, koji nas uči kako pomoću milijardi mikroorganizama, glista i drugih organizama koja žive u zemlji, iz biološki razgradivog otpada dobijamo visokokvalitetni kompost. Kompostiraje je najstariji i najprirodniji način recikliranja otpada. Osim što obogaćuje tlo, kompostiranjem štitimo prirodnu okolinu. Kompostiranje ne zahtjeva puno truda, a kvalitet dobijenog komposta zavisi od njegove vlažnosti, prozračnosti, temperature koju dostiže i vrste organskih materijala od kojih je sačinjen. Kompostiranjem se uspostavlja kružni tok organske materije u prirodi i poboljšavamo plodnost zemlje. Upotrebom komposta smanjujemo količine kućnog otpada za 30%, dajemo zemlji hranjive sastojke koji su potrebni za rast i razvoj biljaka, smanjujemo upotrebu vještačkih đubriva.

    PROCES KOMPOSTIRANJA

    1. OBEZBJEDITI MJESTO ZA KOMPOSTIRANJE


    * napravimo komposter od drveta, cigle ili žice proizvoljnog, željenog oblika
    * prilikom izrade voditi računa da stranice kompostera imaju šupljine radi prozračnosti
    * poželjno je da komposter bude postavljen na zemlji
    * komposter obavezno pokriti poklopcem napravljenim od dasaka, platna, kartona i sl.kako bi ga zaštitili od vremenskih uticaja
    * na dno kompostera staviti sloj suhe materije - sijeno, slamu, granje, suho lišće, itd. debljine 10 - 20 cm

    2. PUNJENJE KOMPOSTERA


    * počinjemo odvajanjem i prikupljanjem organske materije i to:
    * vlažne materije iz kuhinje - ostaci voća, povrća, talog kafe...
    * suhe materije - piljevina, lišće, grančice, suha trava itd.

    3. PRILIKOM PUNJENJA KOMPOSTERA


    * sav organski otpad bi trebalo usitniti na veličinu palca radi brže razgradnje
    * voditi računa o odnosu vlažne i suhe materije, mješati 50% vlažne materije i 50% suhe materije

    4. ODRŽAVATI VLAŽNIM

    * treba voditi računa o vlažnosti komposa
    * u kompostu ne smije biti ni premalo ni previše vlage
    * da je dovoljno vlage može se provjeriti stiskom komposta u ruci:
    * ako se formira grudva koju možemo držati s dva prsta kompost je dovoljno vlažan
    * ako se kompost rasipa onda je suh i treba ga nakvasiti vodom ili dodati svježe vlažnog materijala i ponovo formirati hrpu
    * ako je kompost pljesniv ili ako curi voda pri stiskanju grudvice tada ima previše vode, treba dodati suhe materije i izmješati

    5. KADA JE KOMPOSTER PUN


    * izvaditi sadržaj kompostera, promješati vilama, formirati hrpu i pokriti je
    * nakon tri sedmice hrpu ponovo promješati i ponoviti to nekoloko puta
    * što češće miješamo, virijeme do gotovog humusa će biti kraće
    * prilikom miješanja provjeravati vlažnost komposta i prema potrebi preduzeti odgovarajuće korake

    6. GOTOV KOMPOST

    * kompost je zreo nakon 6 - 10 mjeseci
    * gotov kompost prosijati i sitni dio koristiti kod uzgoja različitih biljaka - voća, povrća, cvijeća
    * ostatak krupne materije vratit u komposter
    * zreli kompost ima miris kao šumski humus

    SAVJETI

    * organski otpad u kuhinji odlagati u posebnu posudu
    * otpad u komposteru ne treba pritiskati jer time smanjujemo količinu zraka koji je neophodan za život i razvoj organizma u kompostu
    * ako se sakupljaju muhe, kompost možemo prekriti tankim slojem zemlje
    * drveni otpad ne smije sadržati ljepila, boje, metalne žice i eksere..
    * lišće i ljuske oraha, lješnjaka hrasta, jablana i kestena sadrže materije koje usporavaju proces kompostiranja pa ih možemo koristiti u manjoj mjeri pomješane s ostalim otpadom, zemljom ili svježim kompostom
    * veće količine mokrih otpadaka, ne odlagati samo na jedno mjesto, nego ih treba razdjeliti po cijeloj hrpi i prekriti suhim materijalom
    * ne treba dodavati umjetna gnojiva ili drugi materijal za ubrzavanje ili poboljšanje biološkog procesa

    PRIMJENA ZRELOG KOMPOSTA

    * zreli kompost se primjenjuje:
    * u vrtu, na balkonu za cvijeće, voće, povrće...
    * količina zavisi od vrste biljaka
    * koliko se kompost koristi za pojedine biljke godišnje:
    povrće 1- 6 l7 m
    grmlje 3 - 5 l /m
    cvijeće 2- 3 l /m
    trava 2 - 4 l / m
    sobno cvijeće: 1- 2 puta mjesečno 2- 3- supene kašike
    * za balkonsko i kućno cvijeće možemo napraviti kvalitetnu zemlju ako pomješamo 2/4 komposta,

  35. #85
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

  36. #86
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Može li se u kompost baciti piljevina od drva?

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja bi rekla da može. Ali nisam ekspert.
    Ako mogu grane, zašto ne i piljevina. Vodila bi računa da ne bude predebeli sloj, pokušala osigurati i količinu zelenog (sirovi ostaci iz kuhinje, vrta) pa sloj jednog, sloj drugog, ako imaš puno.

  38. #88
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Probali bi s kompostištem, ali me muče dvije stvari:
    1. jel mogu unutra ostaci od čišćenja kaveza od degua - piljevina, sijeno i njihova govanca
    2. kad spominjete crve, kakvi su to crvi? Oni mali, tanki ili oni prst debeli??? S glistama nemam problema, ali bojim se da bi radi crva odustala od cijele priče :rigo:

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

  40. #90
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nemam pojma za izmet degua, ali ako na Popolinijevim papirićima za pp piše da su primjerene za kompostiranje, onda je valjda i piljevima s malim drekecima Crvi su ko male gliste. Nisam ih baš puno promatrala, fuj su mi... ako ih vidim, ubacim i ponovno poklopim.
    Ali, bez njih nema komposta... tako da, moraju biti tu.

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Podižem

  42. #92
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Je li itko još uzeo komposter koji je Holding dijelio? meni još stoji zapakiran

  43. #93
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    moj isto zapakiran.
    ne znam kako bi krenula?
    sličan sam zatrpala granjem pa se neće kompostirati idućih sto godina

  44. #94
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Gdje se to uzme? Što treba za to? Gdje se kompost onda odvozi???

  45. #95
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje se to uzme? Što treba za to? Gdje se kompost onda odvozi???
    Sam sebe razgrađuje i nestaje s vremenom, tako da uvijek u njemu ima mjesta, no mora biti na zemlji, ne na betonu, jer je od ispod rupa pa valjda u suradnji sa zemljom to sve skupa po malo nestaje.

    Ja sam poslala zahtjev za kompostorom na kompostiranje@zgh.hr , ime prezime i adresu, stigao mi prije par dana, no mi imamo jedan vec godinama i super je.

  46. #96
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ah, ja sam sad neš guglala i ispada da daju samo ovim sa obiteljskim kućama i samostalnim stambenim jedinicama, ili nešto što se svaka tri dana odvozi u rec. dvorište.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    SOS!!!
    Netko od mojih članova obitelji (naravno, nitko ne želi priznati!!) nije bio koncentriran i umjesto u zelenu kantu ubacio je vrećicu kućnog otpada u kompost (imam već dvije godine crni veliki komposter u vrtu u koji ubacujem samo ostatke sirovog voća i povrća i malo pokošene trave).
    Bilo je nešto smeća koje sam pokupila, ali bilo je i kuhane hrane koja se raspala, usmrdila i ucrvala.
    Kolonija crva!! ajme... i smrad ...


    Što da radim?! Da zatrpam slojem zemlje?Trave? Da zalijem vodom??
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.05.2018. at 13:12

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a da probaš s večeg to odzgora pokupiti s lopatom ?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Probala sam malo... to je bačeno prije tjedan dana, propalo je dublje i gadi mi se ... ne želim više kopati po tome ...

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    onda stavi zemlju, nemam ideju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •