Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Crvene točkice po stopalima

  1. #1
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno Crvene točkice po stopalima

    Lea ima crvene tockice po stopalima, nisu ispupcene, ne osjecaju se pod rukom vec ko da su nacrtane onim flomasterom/kemijskom koji ima taanku minu.

    Trebam li brinut i ic do dr., ili je to nekakav nedostatak vitamina ili sl.?

  2. #2
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jani se slično pojavilo prekjučer, ali s obzirom da je tome prethodila temperatura od nekoliko dana, ili je bila trodnevna ili neka druga viroza.

  3. #3
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    A. je prije tjedan dana imao puno malih crvenih točkica po stopalima.
    Nakon 24 sata se osip proširio po nogama, trbuhu i leđima. Nije bilo nikakvih drugih tegoba pa sam ja pretpostavila da je vjerojatno alergija. Nakon 2-3 dana je osip nestao.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ako ima temperaturu bilo bi dobro da to netko vid- što prije.
    I ako nema temperaturu, a jako se proširilo- također, ali ne tako hitno.

  5. #5
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Pritisni ih na par sekundi vidi da li poblijede kad popustiš pritisak ili ne?
    Ako NE poblijede, ja bih ti savjetovala da odeš odmah da to netko vidi i da mu izvadi barem krvnu sliku. Ne bih se baš puno oslanjala na temperaturu ili ne temperaturu, jer te PETEHIJE (tak se zove taj osip koji nastaje zbog sitnih potkožnih krvarenja zbog manjka trombocita ili nekih poremećaja stijenki kapilara) ne moraju biti nužno povezane samo s nekim infektivnim stanjem, a mogu biti znak ozbiljnih bolesti čiji su često prvi znak, a da dijete ptri tome bude relativno dobrog općeg stanja i ne izgleda bolesno, barem u početku. Naravno da se jako često viđaju i kod bezazlenih stanja (viroza, nekad i alergija, lijekova...- napr. meni su znale izbijati po nogama kad sam nosila traperice), ali ja bih tu ipak bila oprezna. Isključi NEŠTO, pa da si sigurna da je NIŠTA

  6. #6
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Hvala na odgovorima.
    Krvnu sliku planiramo vadit ionako prije cijepljenja koje nas sad čeka.
    Treba li nešto posebno tražiti na uputnici za laboratorij? Becky?

    Ak se sjetite još nečeg, pišite...

  7. #7
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    To će odlučiti onaj koji dijete pregleda, ne trebaš ti ništa tražiti. Nakon pregleda i podataka koje budeš dala pedijatar će isplanirati spektar pretraga, ako uopće bude trebalo. A ni ja ti ne mogu napamet i na daljinu orinirati

  8. #8
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Becky prvotno napisa
    Pritisni ih na par sekundi vidi da li poblijede kad popustiš pritisak ili ne?
    Ako NE poblijede, ja bih ti savjetovala da odeš odmah da to netko vidi i da mu izvadi barem krvnu sliku. Ne bih se baš puno oslanjala na temperaturu ili ne temperaturu, jer te PETEHIJE (tak se zove taj osip koji nastaje zbog sitnih potkožnih krvarenja zbog manjka trombocita ili nekih poremećaja stijenki kapilara) ne moraju biti nužno povezane samo s nekim infektivnim stanjem, a mogu biti znak ozbiljnih bolesti čiji su često prvi znak, a da dijete ptri tome bude relativno dobrog općeg stanja i ne izgleda bolesno, barem u početku. Naravno da se jako često viđaju i kod bezazlenih stanja (viroza, nekad i alergija, lijekova...- napr. meni su znale izbijati po nogama kad sam nosila traperice), ali ja bih tu ipak bila oprezna. Isključi NEŠTO, pa da si sigurna da je NIŠTA
    Evo ovo sam ja htjela napisati.

    Kod osipa je najvažniej isključit mogućnost da se radi o petahijama. Ako nam se čini da su petahije stvar je hitna i može bit opasna. Ako nisu petahije onda bi vjerojatno zaključila da je osip i vidila kako se razvija pa odlučila što ću.

  9. #9
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    Nakon 24 sata se osip proširio po nogama, trbuhu i leđima. Nije bilo nikakvih drugih tegoba pa sam ja pretpostavila da je vjerojatno alergija. Nakon 2-3 dana je osip nestao.
    jednom mi je pedica rekla da se alergijski osipi ne pojavljuju na dlanovima i stopalima, to su u pravilu infekcijski osipi.... :/

  10. #10
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj Becky prvotno napisa
    Pritisni ih na par sekundi vidi da li poblijede kad popustiš pritisak ili ne?
    Ako NE poblijede, ja bih ti savjetovala da odeš odmah da to netko vidi i da mu izvadi barem krvnu sliku. Ne bih se baš puno oslanjala na temperaturu ili ne temperaturu, jer te PETEHIJE (tak se zove taj osip koji nastaje zbog sitnih potkožnih krvarenja zbog manjka trombocita ili nekih poremećaja stijenki kapilara) ne moraju biti nužno povezane samo s nekim infektivnim stanjem, a mogu biti znak ozbiljnih bolesti čiji su često prvi znak, a da dijete ptri tome bude relativno dobrog općeg stanja i ne izgleda bolesno, barem u početku. Naravno da se jako često viđaju i kod bezazlenih stanja (viroza, nekad i alergija, lijekova...- napr. meni su znale izbijati po nogama kad sam nosila traperice), ali ja bih tu ipak bila oprezna. Isključi NEŠTO, pa da si sigurna da je NIŠTA
    Evo ovo sam ja htjela napisati.

    Kod osipa je najvažniej isključit mogućnost da se radi o petahijama. Ako nam se čini da su petahije stvar je hitna i može bit opasna. Ako nisu petahije onda bi vjerojatno zaključila da je osip i vidila kako se razvija pa odlučila što ću.
    petEhije

    I osip može biti znak nečeg jako opasnog- svaki osip je samo simptom, a ne bolest sama po sebi, dakle bitno je u sklopu čega se javi

  11. #11
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Becky prvotno napisa
    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj Becky prvotno napisa
    Pritisni ih na par sekundi vidi da li poblijede kad popustiš pritisak ili ne?
    Ako NE poblijede, ja bih ti savjetovala da odeš odmah da to netko vidi i da mu izvadi barem krvnu sliku. Ne bih se baš puno oslanjala na temperaturu ili ne temperaturu, jer te PETEHIJE (tak se zove taj osip koji nastaje zbog sitnih potkožnih krvarenja zbog manjka trombocita ili nekih poremećaja stijenki kapilara) ne moraju biti nužno povezane samo s nekim infektivnim stanjem, a mogu biti znak ozbiljnih bolesti čiji su često prvi znak, a da dijete ptri tome bude relativno dobrog općeg stanja i ne izgleda bolesno, barem u početku. Naravno da se jako često viđaju i kod bezazlenih stanja (viroza, nekad i alergija, lijekova...- napr. meni su znale izbijati po nogama kad sam nosila traperice), ali ja bih tu ipak bila oprezna. Isključi NEŠTO, pa da si sigurna da je NIŠTA
    Evo ovo sam ja htjela napisati.

    Kod osipa je najvažniej isključit mogućnost da se radi o petahijama. Ako nam se čini da su petahije stvar je hitna i može bit opasna. Ako nisu petahije onda bi vjerojatno zaključila da je osip i vidila kako se razvija pa odlučila što ću.
    petEhije

    I osip može biti znak nečeg jako opasnog- svaki osip je samo simptom, a ne bolest sama po sebi, dakle bitno je u sklopu čega se javi
    Da, petehije, sorry na grešci.
    Naravno da se slažem, i sam osip može bit jako opasan, ali mi smo jednom bili pod sumnjom na petehije. Ja sam znala da nisu, ali su mladi doktori na hitnoj napravili paniku jer je Ria bila mala i mršava bebica, a par dana prije nas imali su slučaj koji su previdili i završio je tragično pa nisu htjeli riskirati. Ali vidla sam koliko panike izazove takav osip.
    Ja bi u svakom slučaju kod osipa koji se proširio na iole veće područje otišla doktoru.

  12. #12
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ajme, sad sam se zabrinula. nisam znala da to može biti tako opasno.
    ako nam se ponovi, obavezno ćemo posjetiti pedijatricu.

    inače A. svako malo ima neki osip, a uz to ima i atopijski dermatitis. Bili smo na Srebrnjaku na alergološkom testiranju, do sad ništa nsu pronašli ali još čekamo neke nalaze. Zato sam pretpostavila da je kod njega neka reakcija na hranu.

  13. #13
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Kada stisnem, niš se ne dešava, ostaje i dalje crveno.
    Ne širi se, čak se malo i povlači.
    Imala je već jednom takav ko osip i bio se sam povuko.
    Kako je vikend, ne radi mi pedijatrica, molim vas, razjasnite mi:
    1.šta su to petehije?
    2.zašto su opasne?


  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam nedavno imala petu bolest i osip po cijelom tijelu, pa i po dlanovima i tabanima
    da nije to?

  15. #15
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja sam nedavno imala petu bolest i osip po cijelom tijelu, pa i po dlanovima i tabanima
    da nije to?
    Osip je samo po stopalima i to potkožni (laički rečeno).
    Sad spava, kad se zbudi, cijelu ću je pregledati, izmjeriti temperaturu, gibljivost vrata i sl. (našla sam nešt o petehijama i sad totalno brinem)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    moj L. uredno dobije par petehija po licu uvijek kad povraća ili kad jako kašlje tijekom napada astme, od naprezanja
    mislim da je najbitnije da se ne šire i da se ne pojavljuju na drugim mjestima
    ali bi svakako kod pedijatra otišla

    inače, meni se cijela podlaktica i ruka prekrila petehijama na očigled prije par tjedana, a nisam ništa radila, ležala na boku i buljila u tv : zbunj:
    sve se resorbiralo za par dana, nalazi ok

  17. #17
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Palo mi je sad na pamet da se u zadnje vrijeme često glupira i hoda, trčkara na prstima.
    Možda to ima veze?

    Joj, joj, joj, uvijek za vikend nedoumice, kad ne radi pedijatar...

  18. #18
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Nemam vremena objašnjavati, ali evo našla sam jedan "laički" link na kojem možete pročitati s čime su sve u vezi:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Petechia

  19. #19
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moj F. je prije dvije godine imao petehije po licu, tada nisam znala da se tako zovu, ali sam se preplašila jer su neke bile veće, a neke manje, kao zvjezdano nebo, a tako sam vidjela na slici da izgleda osip kod meningokoka, samo što njemu nije bilo ništa po prsima i tijelu, nego samo po licu. Mislim da je također bilo u vrijeme neke viroze i povraćanja.
    Išli smo odmah kod pedijatrice, koja nas je smirila, ali smo ga ipak malo promatrali par dana...
    Inače, ja uvijek kada mi dijete ima visoku temperaturu provjerim gibljivost vrata, zlu ne trebalo.

  20. #20
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Točkice se povlaće tj. izblijede.
    Hvala svima, sutra ćemo do pedice.

  21. #21
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Došli od pedice.
    Trebamo radit krvnu sliku, no ionako smo kanili zbog cijepljenja pa dobro.
    Kaže da se to zna pojaviti nakon infekta i nemora bit niš opasno.

    Inače Lea se jučer (nedelja) probudila i iz čista mira počela mucati.
    Nemoram ni reč da smo se smrzli.
    Petehije, mucanje odnikud...

  22. #22
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Došli od pedice.
    Trebamo radit krvnu sliku, no ionako smo kanili zbog cijepljenja pa dobro.
    Kaže da se to zna pojaviti nakon infekta i nemora bit niš opasno.

    Inače Lea se jučer (nedelja) probudila i iz čista mira počela mucati.
    Nemoram ni reč da smo se smrzli.
    Petehije, mucanje odnikud...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Daj javi sto ste rijesili - kako je malena sada?

  24. #24
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    kod nas je to bilo dijagnosticirano kao:MOUTH-HAND-FEET DESEASE
    nije peta bolest, uzročnik je coxsackie virus, zarazno, no nije opasno, prenosi se kapljično. prolazi spontano kroz par dana bez profilakse.
    kod nas je bio u blagom obliku jer G nije ništa imala u ustima i nije izgubila apetit.

    u zaraznoj to kod G dijagnosticirali kao vodene kozice, sve dok nisam otišla kod pedice nakon 2 dana jer mi je bilo malo čudno kako je osip lociran.


    evo više o MHF:
    http://www.drgreene.com/21_1103.html

  25. #25
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Lea je dobro, sve se povuklosamo od sebe.

    Marči, pliz napiši malo više, običnim rječnikom (ne kužim medicinske izraze ).
    Jel to i kod vas samo od sebe prošlo, ili?

  26. #26
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    M.ih isto dobila po dlanovima i to malo jace nego na tabanima,na tabanima se skoro povuklo ali lagano se proslirilo po nogicama nista strasno al su tockice,bili smo kod doktora jel je prije toga imala temp,dr. je rekla da je najvjerovatnje neka alergija i da pratimo da se ne pocne jako sirit,u petak idemo na kontrolu zbog grla pa javim sta je bilo i dal se povuklo...

  27. #27
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Koliko sam uspjela shvatiti osip i petehije nisu ista stvar, samo isto/slično izgledaju.
    Petehije su potkožna krvarenja i nisu za ignorirat (ponavljam doktorske riječi).
    Nadam se da će krvna slika biti super i da je to bio samo neki manji "poremećaj".

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    kod nas je to bilo dijagnosticirano kao:MOUTH-HAND-FEET DESEASE
    S. je to imala prije dvije i pol godine.
    Ako je u ustima, moze raditi probleme s dojenjem; preko noci je prestala dojiti, kada bi probala , rekla bi da boli i prekinula bi.
    Tako je trajalo pet dana

  29. #29
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Koliko sam uspjela shvatiti osip i petehije nisu ista stvar, samo isto/slično izgledaju.
    Petehije su potkožna krvarenja i nisu za ignorirat (ponavljam doktorske riječi).
    Nadam se da će krvna slika biti super i da je to bio samo neki manji "poremećaj".
    Tako je, nisu ista stvar ali jaaaaako slično izgledaju i često ih ljudi zamijene.
    Osnovno je provjerit dali točkica pobijeli kad je pritisneš.

    Mi smo to radili sa staklenom čašom. Pritisnula bi čašom točkicu i gdledala kroz staklo jeli pobijelila. Meni je to bio super trik jer dok pritisneš prstom pa pustiš da vidiš jeli pobijelilo krv se već počne vraćat i zapravo nisi siguran jesi dobro vidio. Ovako se kroz staklo lijepo vidi jeli točkica pobijelila pod pritiskom.

  30. #30
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Lea je dobro, sve se povuklosamo od sebe.

    Marči, pliz napiši malo više, običnim rječnikom (ne kužim medicinske izraze ).
    Jel to i kod vas samo od sebe prošlo, ili?

    ma da, prošlo samo od sebe nakon 5-6 dana. očekivala sam kod N istu stvar no nije prešlo na nju.

  31. #31
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Dobili nalaz, krvna slika savršena!!!

    Presretna sam naravno, al i zbunjena, jer to su definitivno bile petehije, no evo nezna se odkud ni zašto.

    Prestala je i mucati, tako da je to vjerojatno bilo ono "razvojno mucanje" , trajalo je 6-7 dana i po novom slaže rečenice i govori čisće, čak je rekla BAKA, umjesto baba kako je govorila do sad.

    Poklopile se dve brige u isto vrijeme, ja dobila par sijedih. MM nervozu želuca i trčkalicu , pa ćemo probati što prije zaboraviti zadnjih 10 dana i idemo dalje u nove pobijede.
    (Već sutra na duuugo odgađano cijepljenje, nadam se bez ikakvih reakcija i sl. )


  32. #32
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Moja je curica prije par tjedana dobila par prištiča iza koljena koji bi se povukli, uvečer bi dobila temp 37 ili 37,5C po danu ništa, noć prije nego sam je odlučila odvest doktoru imala je crvene prstenove oko zglobova i opet prištić na butu.
    Super općeg stanja.
    Nismo je odveli doktoru, jer se sve povuklo a vladala je gripa i nisam željela riskirat da još nešto pokupi u čekaonici.
    U zadnja dva dana stavlja ruke na oči, a zadnji tjedan dana oči kao da su podbuhle...mislili smo da se boji nečega na crtiću ili da joj smeta TV-e.
    Noćas je užasno kašljala, temp. nema, ali ima crvene točkice po uhu koje ne blijede :?
    Prije godinu i pol imala je petehije, ali s nalazima je hvala Bogu bilo sve u redu.
    No ovo mi izgleda puno crvenije i suho i grubo na dodir od prošlog puta.
    Da i tjedan dana ima par prištića po jednom obrazu-što sam tumačila kao osip od hladnoće, jer kad ga namažem kremom malo se smanji....nije se proširio, ujutro je sitniji u toku dana malo se poveća????
    Otići ću doktoru a trebam li se brinuti?
    Da nisu ospice jer joj smeta svijetlo?( nismo cijepljeni, ali nema osipa po tijelu)
    Hripavac?( kažu da se ože javiti usprkos cijepljenju)
    RS-virus?
    Menigokokna sepsa?

  33. #33
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Mislim ma leukemiju ne želim ni pomišljati jer sam već prošla strah prvi put kada smo došli kod hematologa u Klaićevu, a krv smo vadili, gdje su mali anđeli dobivali kemo terapiju-užas!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Evo da malo dignem post...s razlogom!
    P je dobio najprije 39 temp, smrad iz nosića i grla, i naravno....upala sinusa, to nam nije ništa novo, cijelu smo zimu bolesni....no tu stvar ne prestaje!
    OSIP strašan najprije na tabanima, pa potkoljenice, pa ručice, na kraju cijelo tijelo u roku 15 sati....i oko usta izgled najsličniji klasičnom herpesu u fazi sušenja, no i u ustima ranice, čak i na jeziku.
    Odbija hranu a gladan je i vrišti čim nešto stavi u usta.
    Bili kod pedice, krasna žena, odmah mu je dijagnosticirala Coxsackie (kokseki) virus....ja bih to laičko nazvala bolesti prljavih ruku, iako, kaže doktorica da i ne mora biti jer je virus koji svi imamo u sebi i da ga se lako probudi padom imuniteta, neću pametovati, ali dobili smo ga u jaslicama, jer doma a i nigdje dok je samnom i ukućanima nije jeo prljavih ruku, a i inače od kad se rodio ništa u usta nije stavljao.
    Izvadili smo sedimentaciju, jako je visoka što ukazuje na upalni proces (sinusi) ali sad smo na čekanju ostatka nalaza da vidimo kako mu liječiti to sad da antibiotik ne dođe u koliziju s virusom....naravno, ukoliko dobije temp noćas, pravac zarazna...
    Danas kad malko bolje razmislim, vidjela sam još prošli tjedan mali osipić u preponicama iza koljena, ali pridala sam to znoju i štramplicama....prevarih se opasno!
    Kaže mi dokica da to sad hara, pa malo pripazite svoje malene da ne prođete kao mi.
    Pozz!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Moj stariji od pet godina je prije dva dana dobio potkozne, lagano crvene tockice, koje su se jucen malo smanjile i pretvorile u ljubicaste. Prvi dan su ga svrbile. Prije 4 dana je imao navecer temperaturu, koja je uz lupocet pala. Pedijatrica kaze da nezna sto je iako misli da nije opasno, poslala nas da vadimo krv. to cemo sutra, a ja nestrpljiva i sve me strah sto je. Jel imo netko tako nesto?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Bosna i Hercegovina
    Postovi
    3

    Početno

    Evo i prosle godine u ova doba mom sinu se javlja tackasti osip samo po stopalima i traje najduze 2 dana... ponekad se zadnji dan pretvara u baloncice i onda se samo osusi.. a dijete je aktivno i nema nekih drugih problema.. da li je neko imao slicno iskustvo ?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Virus stopala, dlanova i usta?

  38. #38
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    sinoć smo primijetili da B. na jednom stopalu ima sitne crne/tamnosmeđe točkice, s vanjske strane stopala
    izgledaju ko da se flomasterom bockala, što nije potpuno nemoguće, iako tvrdi da nije. ili ko hrpa madeža koji su se pojavili preko noći.
    njeno objašnjenje "ma to me je dida neki dan slučajno zgazio po stopalu", moguće, vjerojatno se i dogodilo, ali onda bih očekivala nekakav podljev, a ne takve točkice

    inače je imala neku malu virozu u petak i subotu, uho, nos slini, sitna temperatura

    jedna od onih situacija kad ne znaš jel za brinut ili ne. Zasad smo uslikali da možemo usporedit danas da li ima nekih promjena. Ima netko iskustvo neko?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Vjerojatno dijete govori istinu. Meni se čini da bi to mogle biti petehije (točkasto krvarenje nakon udarca ili druge vrste traume): https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdrav...jesu-li-opasne

  40. #40
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Jel nestaju kad na njih prislonis casu staklenu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #41
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    I jesu li u ravnini koze? Mogle bi biti petehije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #42
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Moj stariji je to imao vise puta. Kao madezi ali ispod koze kao mini podljevi. Jel se bavi nekim sportom?

    Ja sam sa sterilnom iglom gornji sloj koze skinula izgleda kao osusena tockica krvi

  43. #43
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, u ravnini su kože, za nestajanje ne znam, provjerit ćemo popodne
    znači to bi moglo biti od toga što joj je on stao na nogu dok je ona bila samo u čarapama? po mjestu ima smisla

  44. #44
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa da- ako se ne bi ponavljalo ili sirilo- vjerovatno je samo posljedica ozljede


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #45
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    bili smo kod pedijatrice, ona tvrdi da je to neka boja, predložila je da probamo skinut benzinom
    probali, ništa se nije skinulo

    pod čašom ne nestaju

    ništa, sad ćemo vidjet kroz nekoliko dana što će se zbivat

  46. #46
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ako ne nestaju pod casom to ide u prilog petehijama. pretpostavljam da ce se povući kroz par dana.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako su petehije, gel s heparinom ili bilo kakva mast s arnikom će pomoći da se brže razgrade.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •