Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: ranica na kutu usana

  1. #1
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno ranica na kutu usana

    ilitiga po narodski rečeno:žvala

    Prije cca 10 dana moja kći je dobila žvalu koju sam ja mazala Bepathenom,pa Tridermom i nije koristilo.Prošlu subotu odem do apoteke i magistra mi veli da su to gljivice,jer se ranica u međuvremenu povećala i djelovala je upaljeno.Magistra preporuči Nistatin i reče nam da bi već nakon 24 sata trebalo biti bolje,a isto to piše i u upiti od lijeka.Nije bilo bolje,nakon toga smo zamolili pedijatricu za pomoć i ona veli da će proći od Nistatina,al da treba vremena.Prošlo je 8 dana i ranica izgleda isto.Jako sam ljuta jer zbilja izuzetno pazimo na higijenu i kćer je odgojena tako da ne pije iza nikoga.Svaki dan nosi bočicu Jane u školu iz koje samo ona pije.Doma ima svoj pribor,ne ljubimo se u usta,ali veli mi kći da u školi ne peru metalne šalice strojno,već da imaju nekakav veliki škaf u kojem je voda s pjenom(valjda nekakav detergent za suđe) i onda kuharica samo provuče šalicu kroz to i odloži sa strane.Znam da se u vrtićima suđe pere u perilici uz dodatak Halamida za dezinfekciju i iz istog razloga se i koristi suđe od rostfraja jer ga je najlakše prati i dezinficirati,odnosno podnosi takav tretman,ali ovo sa školom me šokiralo.Pa jel moguće da oni te šalice samo tako malo promuljaju u vodi i to je to :shock:

    I šta da ja radim s tom ranom na Reinim ustima,izgleda grozno,neuredno,a to nju i smeta.Jel ima ko kakvu ideju sa čime bi još to mogla mazati,jer do sada nismo postigli nikakvo poboljšanje.

  2. #2
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ako su gljivice, možda može pomoći rojazol gel. njime se inače tretiraju bebina usta ako mama ima soor (gljivična infekcija bradavica).
    treba također izbaciti slatko, povećati unos acidofila, lgg-a i sličnih probiotika.

  3. #3
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    "žvale" su infekcija stafilokokom , to je za antibiotik a ne antimikotik.Pokušaj mazati Betrion

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    "Žvalice" su često simptom nedostatka B-vitamina. Daj djetetu neki preparat koji sadrži B-kompleks.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ok,idem probati i sa vitaminima i sa antibiotskom kremom,pa da vidimo.

  6. #6
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Probaj sa octenisept sprejom(možda sam krivo napisala) za porezotine i ogrebotine, nama je to preporučila magistra u apoteci i stvarno kuc kuc ode. Ja sam pošpricala štapić za uho i namazala po afti

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I to imam,probati ću i to.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Tanči, nikakva utjeha, ali mi smo na tragu rješavanja te žvale nakon valjda 3 mjeseca. Koma!

    Gotovo sam sigurna da je kod nas problem s vitaminima, jer H ne želi uopće pojesti ni griz voća. Ništa. Nula. Ni jabuku, bananu, ništa. Ono što ga drži je valjda malo povrća (kelj, kupus...).

    Uglavnom, nikakve masti nisu pomagale (probali između navedenih i cinkovu), dobili smo vitaminski sirup od kojeg je dobio grčeve i proljev; nakon toga smo uzeli vitamine u obliku komprimata na koje je razvio alergiju i tako... Čekali smo da prođe.

    90% je prošlo, s oko 10% se još borimo... :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    D.se pojavila ranica u kutu usana, ali i tri, nazovimo ih prišteva na bradi ( onako crvenkasti sa nečim u sredini ).Dr.kaže stafilokok i dala nam betrion mast, danas je 6.dan mazanja i ne da nema nikakvog poboljšanja nego mi sad izgledaju još gore.Zvala sam ju i kaže ona da će mi prepisati jaču antibiotsku mast, a ja sam zbunjena jer mi nije jasno da li je moguće da je stvar u tome i da nebi već prošlo od betrion masti.Čak ovo u kutu usana izgleda malo bolje, ali prištevi na bradi idu na gore.

  10. #10
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moj sad vec 12godisnji sin cesto ima "zvale"...
    Nama je pedica svaki put savetovala Hidrocyclin mast,od toga prodju brzo.
    Ali se svejedno ponovo javljaju.
    Isto nece nikakvo voce,pomalo povrca i to je sve od vitamina...

  11. #11
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    "Žvalice" su često simptom nedostatka B-vitamina. Daj djetetu neki preparat koji sadrži B-kompleks.
    Kod nas ovo pomaže uvek!

  12. #12
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    A kako Tanči reče, "narodski" lek za žvale je cerumen iz uha. Ko nije gadljiv neka proba

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    D.se pojavila ranica u kutu usana, ali i tri, nazovimo ih prišteva na bradi ( onako crvenkasti sa nečim u sredini ).Dr.kaže stafilokok i dala nam betrion mast, danas je 6.dan mazanja i ne da nema nikakvog poboljšanja nego mi sad izgledaju još gore.Zvala sam ju i kaže ona da će mi prepisati jaču antibiotsku mast, a ja sam zbunjena jer mi nije jasno da li je moguće da je stvar u tome i da nebi već prošlo od betrion masti.Čak ovo u kutu usana izgleda malo bolje, ali prištevi na bradi idu na gore.
    Ako ne reagira na antibiotik, može biti da su se naselile gljivice (candida, kao kod beba koje imaju soor) pa ćeš dobiti neki preparat protiv gljivica koji može u usta.

    Za prišteve ne znam.

    Kako god bilo, i kod jednog i kod drugog dobro je odmah izbaciti slatko iz prehrane na neko vrijeme. Od ostalih trikova koji mi padaju na pamet navela bih propolis i ulje crnog kima.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Od ostalih trikova koji mi padaju na pamet navela bih propolis i ulje crnog kima.
    Misliš za konzumirati ili mazati time ?Ulje kima uzimamo( ne 100 % redovito ali uzimamo), da probam mazati prišteve?
    Dr.nam rekla da prije kreme očistim prišteve sa 3 % hidrogenom, da bi se kao to trebalo zapjeniti, ali kad ih natopim sa umočenom vaticom, ne događa se ništa posebno, tako da...

  15. #15
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pucanje kuta usana često je simptom i nedostatka željeza, tj. anemije.

  16. #16
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    D.se pojavila ranica u kutu usana, ali i tri, nazovimo ih prišteva na bradi ( onako crvenkasti sa nečim u sredini ).Dr.kaže stafilokok i dala nam betrion mast, danas je 6.dan mazanja i ne da nema nikakvog poboljšanja nego mi sad izgledaju još gore.Zvala sam ju i kaže ona da će mi prepisati jaču antibiotsku mast, a ja sam zbunjena jer mi nije jasno da li je moguće da je stvar u tome i da nebi već prošlo od betrion masti.Čak ovo u kutu usana izgleda malo bolje, ali prištevi na bradi idu na gore.
    herpes, sto posto. herplex, ako smiju djeca.

  17. #17
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Kod moje starije se prije 2 mjeseca pojavila žvala,mazali smo melemom i prošla je,ali je ostala nakakva flekica u tom kutu usana i ružno izgleda,zna se upaliti i biti baš crvena,a zna se umiriti,onda se skoro ne vidi i bude malo tamnije boje nego koža.Ali je stalno tu.Curka kaže da je pecka i zateže,mazala sam maxitrol masti i umiri se,ali ne prolazi nikako.Da probam sa betrionom ili su možda gljivice?

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni se gadne rane pojavljivale sad u obje trudnoće zbog manjka željeza. Svaki put kad željezo padne hop raspuklina. Za prvu ruku je pomogao onaj sirup sa željezom što sad ima u ljekarnama.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Probaj s bepantenom ak ne ide onda betrion

  20. #20
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Meni doktorica dala riblju mast i C vitamin 1000. Sporo ali proslo nakon par tjedana


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •