Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 77

Tema: Jeste li znali za putne naloge?

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Jeste li znali za putne naloge?

    E sad...ako ste već pisale negdje o tome, a ja nisam pročitala jer ne stignem uvijek sve pročitati ...

    Uglavnom, sad sam dosla od svog omiljenog soc. ginića s uputnicom za VV i usput saznala da više namam pravo na putni nalog.
    Zašto?
    Zato što imam pravo za putni nalog samo do najbližeg KB-a koji radi navedeni postupak. Tako ja npr. imam pravo za putni nalog samo ako idem na postupak u Osijek, a cure s mora npr. samo na nalog za Split ili Rijeku. Po našem HZZO-u više nemamo pravo ići u Zg jer imamo lokalne centre za liječenje neplodnosti :/ .
    Mislim da je doc rekao da je to 0d 01.09...što je i logično jer sam prije (i još u 5. mjesecu) te naloge dobijala bez problema.

  2. #2
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    A da li se u Osijeku radi baš sve ono što vama treba u postupku?
    Ako u Osijeku nema mikroinjekcije a vama je potrebna, onda imaš pravo na putni nalog.

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    A da li se u Osijeku radi baš sve ono što vama treba u postupku?
    Ako u Osijeku nema mikroinjekcije a vama je potrebna, onda imaš pravo na putni nalog.
    Ma zapravo nemam pojma, nisam se nikad raspitivala...mislim da kad smo kretali u Osijeku nije ni bilo bavljenja s neplodnošću, a poslije mi nije padalo na pamet mijenjati kliniku jer sam bila zadovoljna.

    Mislim, ma nije mi toliko bitno za taj iznos, ionako uvijek potrošim nekoloko puta više za put i boravak...samo sam htjela tu informaciju podijeliti s vama.

    No mogli bi to saznati...mislim što se sve u kojem centru radi, pa da cure znaju za šta imaju pravo na putni nalog.

  4. #4
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Da, trebalo bi se raspitati za ovo što kaže Rvukovi - cure iz Osijeka.
    Što se tiče Dalmacije, konkretno Zadra, u Splitu nema postupaka pod okriljem HZZO pa nama dođe otprilike podjednako kilometraža do Rijeke ili Zagreba tako da se može dobiti putni nalog za ZG

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    MENI JE MUZ PRIJAVLJEN U BELIŠCU I TAMO MU JE DOKTORICA I ZA SVAKU "PRETRAGU" MU NAPISHE I PUTNI NALOG JA TO TU KOD DOK. SAMO DAM DA OVJERI I TO SALJEM U HZZO NIJE PUNO ALI BUDE SKORO 150 KN CCA SVAKA DVA MJ. JA SAM U ISLA U ZG NA NEKE PRETRAGE I DOBILA NORMALNO PUTNI NALOG :/ E SAD NEZNAM :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    nisam vidila da mi caps upaljen bio ..

  7. #7
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Ja sam za prvi IVF dobila jedan putni nalog, a išla sam u Zagreb više od jednog puta u sklopu tog IVF ( mislim 4 puta, ako ne i više). Zna li netko imam li pravo dobiti samo jedan ili svaki put kad idem!?

  8. #8
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    svaki put kad ideš-postoje ti oni višekratni nalozi (jedan papir s nekoliko rubrika) pa traži onda taj da ne vadiš 5 naloga.

  9. #9
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Kako isplaćuju te putne naloge, jel' traže neke karte javnog prijevoza, ili priznaju da se manje više svi voze autom?

    Runi nekada davno se dobijao nekakav otvoreni nalog na koji su dr. potrvrđivali svaki put kad dođeš, pa se plaćalo svako putovanje.

  10. #10
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    To je taj višekratni putni nalog o kojem pričam.
    Mislim da oni imaju tarifu bez obzira na kartu koju ti doneseš, tako da mislim da nije nužna karta, ali svejedno se raspitajte u područnom uredu HZZO-a.

  11. #11
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Ma sve to o čem pričate stoji...odnosno stajalo je do 1.9. ...o tom vam ja pričam. Odnosno stoji i dalje ali samo za najbližu kliniku. Da ti gejsha npr. hoces u ZG, a muz ti je prijavljen u Beliscu, a ti u Os, ne bi ga više dobila...dobijat ćeš ga uredno i dalje za Osijek. I to što rvukovi kaže...bez karte jer imaju u HZZOu tarifu karata...i možete dobiti višekratni nalog. Mene samo živcira to što nam na neki način uvjetuju u koji centar moramo ići. Naravno da će se većina nas odlučiti za onaj centar koji mu odgovara bez obzira na nadoknadu putnih troškova, ali nije fer. Znači da ako je netko iz npr. Makarske ili čak iz Rijeke ili Osijeka...morao bi ići u Rijeku i Osijek, a HZZO ne odobrava da odabereš Zagreb. Ja to doživljavam kao još jedno ograničavanje prava.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    BHany - ja mislim da su cure pričale (čak sam sigurna) da u Osijeku ne rade ICSI. Ti MORAŠ u Zagreb. Mislim da ti moraju odobrit. Možda ćeš morat neku molbu pisat. Napadni ih

  13. #13
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Pa ja ne mogu vjerovati , pitala sam za tih više putnih naloga čisto da potvrdim, misleći da imam pravo na samo jedan. Ja stvarno ne znam što je s tim doktorima, kao da sam ja sretna što moram ići u Zagreb, kao da sam ja izabrala da idem na IVF, kao da ja ne bi bila sretnija da ne moram ići, već da mi se trudnoća dogodi, jednostavno bez ikakvih doktora. Moj ginekolog je čovjek koji išao u istu srednju školu kao ja, par godina stariji, poznajemo se, na ti smo, imamo prijateljski odnos, zna da idem više puta u zg, ali ne daj Bože da on meni kaže na što ja imam pravo. Ja nisam ni znala ni za taj jedan putni nalog dok nije doktorica MM dala uputnicu za VV i putni nalog, a ja u čudu :shock: . I tad sam ga pitala, i on mi dao taj samo za jednom. Što to znači, prije dolaska bilo gdje moram proučiti sve zakone i prava , jednostavno nevjerojatno, da podivljaš.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Cure, iako pauziram,redovito pratim forum. Ne javljam se kad nemam što reći. Ali sada imam - definitivno u Osijeku nema ICSI. Rade samo inseminaciju i IVF. A što se tiče putnih, konkretno za VV redovito dobijala višekratni, po povratku predala na Zavod, nikada nisu tražili karte (tarifa je standardna- cijena povratne karte, čini mi se vlakom...), ali su mi tražili kopiranu povijest bolesti na što mi se dizala kosa na glavi jer ju je gđa na šalteru uredno čitala i komentirala kako nemam sve datume upisane na povijest, a nalozi su mi ovjereni... A kako je sad - pojma nemam... Saznat ću dogodine jer se psihički pripremam potražiti novog liječnika, tj. otići do L. ako me bude htio primiti obzirom da imam staž na VV dug 7.g. i 100 povijesti bolesti - neće me imati srca odbiti. Držte se! Pozdrav iz Slavonije !

  15. #15
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ja upravo zbog tih povijesti bolesti nisam tražila ni kune povrata putnih troškova (mislim od kad su uveli da moraš priložiti PB).
    I meni se doslovno ježi kosa na glavi od takvih propisa, jer onaj tko ne živi u malom mjestu nema pojma kako je to kad obične službenice čitaju tvoje nalaze i komentiraju to danas na jutarnjoj kavi, a već sutra to komentira pola susjedstva.

  16. #16
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja za OS svaki put dobijem putni nalog, samo se toliko spetljam da sam se samo zadnja dva puta sjetila dati docu da potpiše.

    Inače slično sam doživjela sa specijalistom za oči. Inzistirala sam na OS, iako kod nas ima takav specijalist i onda mi je doc u startu rekla da nemam pravo na putni nalog. Meni je to bilo o.k. jer sam ja inzistirala.

    Međutim u OS definitivno ne rade FET i ICSI, tako da mislim da bi trebala imati pravo na te putne naloge, jer ti je ZG najbliži po tom pitanju.

  17. #17
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Evo curke, ja zivim u Puli ali sam dobila putni nalog za Zagreb (s pratnjom)... Hm... :/

  18. #18
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Evo curke, ja zivim u Puli ali sam dobila putni nalog za Zagreb (s pratnjom)... Hm... :/
    Ovih dana?

  19. #19
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Ja upravo zbog tih povijesti bolesti nisam tražila ni kune povrata putnih troškova (mislim od kad su uveli da moraš priložiti PB).
    I meni se doslovno ježi kosa na glavi od takvih propisa, jer onaj tko ne živi u malom mjestu nema pojma kako je to kad obične službenice čitaju tvoje nalaze i komentiraju to danas na jutarnjoj kavi, a već sutra to komentira pola susjedstva.
    A ovo potpuno shvaćam jer je istinito :/ ...samo ja se nisam na to obazirala...kod mene, tako i tako, svi koji su željeli čuti mogli su čuti da idem na postupke .

  20. #20
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Osobno nisam skrivala postupke nikad, upravo suprotno, cijela Hrvatska me je mogla i vidjeti i čuti i kad sam govorila u nekoliko priloga i na HTV-u i na RTL-u i o svojoj neplodnosti, ne samo o općenitom stanju u RH, ali da mi netko apsolutno nestručan čačka po povijesti bolesti i pretresa, to nikako ne mogu prihvatiti.

  21. #21
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Znam da jesi ... ma ja sam si samo nekako i za ove druge složila filozofiju da mi je apsolutno svejedno ...

  22. #22
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    U 8 mjesecu sam bila na Merkuru i dobila sam putni nalog s pratnjom. Na uputnici je pisalo samo ginekologija, a to imam i u Rijeci i svejedno su mi ga priznali i rekli da isplatu očekujem krajem 9 mjeseca. Istina, dala sam ga prije 01.09. A šta dalje, ne znam!

  23. #23
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Čekaš-to dođe obično za 2 mjeseca-barem je meni tako dolazilo.

  24. #24
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    A što u mom slučaju,trenutno radim u Kninu tu mi je i zdravstveno osiguranje znači,prijavljena sam u Zg,a moj gin je u Makarskoj i on mi daje uputnicu...imam li ja pravo na putni nalog obzirom da idem u Zg a tamo sam i prijavljena?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ja opet dobila za muza jutros

  26. #26
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Citiraj ia30 prvotno napisa
    A što u mom slučaju,trenutno radim u Kninu tu mi je i zdravstveno osiguranje znači,prijavljena sam u Zg,a moj gin je u Makarskoj i on mi daje uputnicu...imam li ja pravo na putni nalog obzirom da idem u Zg a tamo sam i prijavljena?
    ček-ti imaš adresu zagrebačku, a na privremenom boravku si u Kninu ako sam dobro skužila.

    ne znam kako to ide :?, pitaj u područnom HZZO-u.
    Šta ti se ne isplati bolje biti prijavljena u Kninu radi prireza pa i poreza?

  27. #27
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Tako je ,raspitat ću se onda u Područnom uredu...
    Tks

  28. #28
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Što se tiče prijave u Kninu,iskreno nisam o tome ni razmišljala,pošto mi je posao takav da stalno šetam....
    vidjet ću....

  29. #29
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Vezano uz te višekratne naloge, moj doktor mi je jednom dao taj i stvarno je zgodno jer sam tad išla 5 puta iz Zd u Zg dok sam bila u postupku.
    Ove godine kad sam u travnju išla po smrzliće pitala sam ga opet taj jer sam znala da ću opet par puta ići tamo - ovamo, on mi je rekao da su ih stopirali, uz nekakvo bezvezno objašnjenje da im ne prolazi u kompjuteru pri obradi putnih troškova?!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Evo curke, ja zivim u Puli ali sam dobila putni nalog za Zagreb (s pratnjom)... Hm... :/
    ćao
    ja sam Goga isto sam iz Pule nego da puno ne duljim znaći u Zagreb sam hodala sa mužem na IVF od 2003 do 2006 i nisam dobila nikakav putni nalog za gore stoga je moja ginekologica Ladavac rekla da ja nemam pravo na to nego samo di me ona pošalje npr u Rijeku a pošto sam ja bila 2puta operirana pa su mi doktori rekli da imam pravo na putni nalog za Zagreb ali mi ga ipak nije odobrila pa me zanima koje tvoj ginekolog i kako si ga ti dobila putni nalog

  31. #31
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Hej, ja sam ti kod Zoricica i da, nedavno sam dobila putni nalog (trenutno sam u postupku u Petrovoj i sad boravim u Zagrebu)...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    ja sam vam totalni autsajder, nisam ni znala da se dobije novac za ta putovanja....
    imam taj problem sto sam trenutno vani zbog posla, ali sam osigurana preko hzzo, jer radim za hr. inace sam iz rijeke. ako bi radila potpomognutu u rijeci, refundira li mi netko troskove puta do rijeke?
    bilo bi lijepo kada bi netko znao odgovor .....

  33. #33
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Od kud ti putuješ u Rijeku?

    Ako su ti dokumenti na riječkoj adresi, a postupak radiš u Rijeci nemaš pravo na putne troškove.

    Nisam sigurna da ako npr. ti radiš u Austriji ili tako negdje možeš dobivati troškove za tu relaciju, no u svakom slučaju nazovi svoj područni ured HZZO-a pa će ti oni točno reći.

  34. #34
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Podižem temu! Jel ima ko svježiju informaciju o putnim nalozima? Naime ja sam iz Požege, a išla sma na postupak u VV. Od svog gin sam dobila 5 putnih naloga....i 2 s pratnjom......sad to trebam ovjerit na VV i u HZZO.

  35. #35
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    strašna, trebaš ovjeriti naloge kod sestre na VV kad dođeš na pregled ili postupak. poslije s tim u Požegu na HZZO po novce.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Strašna, kako to da si dobila 2 s pratnjom???

  37. #37
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Inesz, već sam na VV pitala al su mi rekle na kraju postupka da ovjeravaju sve...s obzirom da ih sad imam 7. U subotu je bila inseminacija a ja totalna zbunjola zaboravila pitat. Pa sad čekam betu pa ću svakako potegnit do Zga.

    Ruža82, ja rekoh pitat ću pa kak bude. I pitala sam kao jednu za dan inseminacije (uz obrazlozenje da muž mora ić dat uzorak), i jednu sam pitala za dan kad sam kao dobila štopericu. (iako sam ju primila u PŽ). Doktor dao, a ja se pravila blesava. Pa sad ak prodje-prodje...ak ne-ne.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Ček malo, imaš putni za dan kad si išla na štopericu???

  39. #39
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Da. U principu, došla sam i tražila 2 putna naloga s pratnjom. Jedan za dan kad sam primila štopericu i jedan za dan inseminacije. I dobila ih.
    Jel to loše?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    ja za štopericu nisam nikad ni pitala, a ionako ju dobijam kod nas u gradu, tak da neznam šta reć. a normalno za AIh sam uzimala s pratnjom

  41. #41
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Ja sam čula od jedne cure da je i za štopericu tražila. Pa rekoh pitat ću, pa šta bude. I dobila!

  42. #42
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja sam uvijek dobivala višekratni putni nalog koji su mi ovjeravali u Klinici na dan transfera, i ovjeravali su mi po danima koje sam bila na UZV, punkciji, transferu. A na prvoj stranici zaokružena mi je bila uvijek pratnja, pa su mi isplaćivali sve dane s pratnjom.

  43. #43
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    To je isto ok.....Ma ja kad sam krenula po te putne naloge uopće nisam bila upućena, a nitko me nije savjetovao za taj višekratni. Tako da sad imam sveukupno 7 naloga. Jel postoji kakav vremenski rok u kojem se oni moraju ovjerit u Klinici?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Meni je moj soc. ginekolog rekao ovak - da ne može dati višekratni putni nego za svaki put jedan, s tim da maksimalno po postupku mogu dobiti 5 naloga i od toga je jedan bio s pratnjom kad je bila inseminacija. kad sam pitala zašto ne mogu svi s pratnjom (jer ih neki dobivaju kod drugih dr) mi je odgovorio da ne mogu dobiti pratnju tamo gdje mi zapravo ne treba - tj jer moj suprug na folikulometriji ne treba!! e sad žalosno je što nemamo svi "ista prava".

  45. #45
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Za folikulometriju sam i ja tako čula... ma znaš, sad me malo peče savjest što sam izvukla 2 s pratnjom, al baš me briga....u puno više slučajeva oni oštete nas....

  46. #46
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ma zašto se pilaš?! Ja prihvačam sve šta mi daju, a kad mi šute, ja uredno pitam, pa kud puklo da puklo!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 07.09.2011. at 13:23

  47. #47
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj ruža82 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moj soc. ginekolog rekao ovak - da ne može dati višekratni putni nego za svaki put jedan, s tim da maksimalno po postupku mogu dobiti 5 naloga i od toga je jedan bio s pratnjom kad je bila inseminacija. kad sam pitala zašto ne mogu svi s pratnjom (jer ih neki dobivaju kod drugih dr) mi je odgovorio da ne mogu dobiti pratnju tamo gdje mi zapravo ne treba - tj jer moj suprug na folikulometriji ne treba!! e sad žalosno je što nemamo svi "ista prava".
    meni je moja dr. opće prakse dala te višekratne i ja njih koristim pa kad nakupim ću predati, inače za inseminaciju je ok 5 kom al za IVF bi to bilo premalo jer ideš na punkciju i transfer obavezno i prije barem 3-4 folikulometrije. Za muža nisam ni ja nikad dobivala putne osim za punkciju al to mi se čini i realno (dobro da daju i to)

  48. #48
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    ma zašto se pilaš?! Ja prihvačam sve šta mi daju, a kad mi šute, ja uredno pitam, pa kud puklo da puklo!
    A baš, u pravu si!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Pitanje- dal postoji odredba koliko putnih naloga se po postupku može maksimalno dobiti i koliko njih uz pratnju??
    jer kako izgleda da svaki dr. daje različito

  50. #50
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Mislim da ne, jer smo svi individue, ja npr. odradima samo 2 folikulometrije, a netko 4

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •