Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Potpomognuta oplodnja za žene bez partnera

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno Potpomognuta oplodnja za žene bez partnera

    Ovo mi je općenito prvi forum u životu i trenutno se učim koristiti sa istim.
    Ova tema je već obrađena i dobila sam neke šture informacije koje mi baš i nisu pomogle. Razmišljam i želim postati majka ali jednostavno nemam partnera i nije mi cilj imati partnera već dijete.
    Ne želeći zamarati sa razlozima, želim samo ostvariti svoje pravo (ne ulazeći u moralna pitanja).
    Jako malo znam o problemima, kako medicinskim tako i pravnim, s kojima se susreću parovi u Hrvatskoj, jako malo znam i o samim procedurama potpomognute oplodnje, tako da su velike šanse da napišem nešto glupo.
    Ono što sigurno znam to je da postoji klinika u Grčkoj, u Solunu, koja ženama bez partnera, doniranom spermom radi oplodnju, s kojom sam stupila u kontakt mutem mail-a.
    Molim ako je neko čuo, bio, vidio da mi da dodatne informacije, kao i Vaše mišljenje i savjete vezano uz ovo.

  2. #2
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Mogu ti samo reći svoje mišljenje da je neustavno i diskriminirajuće što žena kod nas ne može ostvariti to pravo. Naš Zakon ne dozvoljava mogućnost da žena bez partnera pristupi postuku MPO.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Slažem se. Ali ne želim da me to sprijeći u mom cilju

  4. #4
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    sara-sara, prije svega, dobro došla

    inače, na forumu je pravilo da se ne otvaraju teme koje već postoje kako se ne bi opterećivao server zasebnim temama, već se uvijek nastavlja na postojeću temu

    ovakva tema već postoji ovdje http://forum.roda.hr/threads/56286-s...i-banka-sperme zanima me jesi li ju vidjela?

    naime, kao moderatorica trebala bih spojiti tvoju temu s postojećom (ja, osobno, mislim da na njoj ima jako puno korisnih informacija), ali još se dvoumim, razmišljajući u kojem će smjeru krenuti rasprava...

    i ne brini...
    svi smo mi bili početnici...
    puno ćeš općenitih odgovora (o procedurama i problema naći ovdje, na nekim drugim temama...samo treba vremena da se sve pročita)
    i ne vejrujem da će itko ovdje neće ulaziti u tvoje razloge i/ili moralizirati...ovdje smo u velikoj mjeri podrška jedni drugima

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Pročitala sam, ali kao da je tema zapela.
    Jednostavno je želim potaknuti.
    Naime, našla sam kliniku u solunu, koji su mi odmah odgovorili da to rade i da nema nikakve zapreke, te da određene pretrage
    i eventualnu stimulaciju mogu obaviti u hrvatskoj, da će mi poslati listu nalaza koji im trebaju, te da uopće nema čekanja. Komunikacija je na hrvatskom (više srpskom) Malo mi je predobro da mi ne bi bilo jako sumnjivo. A i željela bi da me ljudi jednostvo upute u pitanja koja bi im bilo dobro postaviti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    sara-sara, želim te pozdraviti!
    i reći ti da ne smatram čudnom tvoju odluku...samo naprijed...ja ne vidim razliku između tvoje odluke i odluke puno,puno žena koje nemaju partnere - da budu s nekim muškarcem samo da bi ostale trudne jer žele biti majke...princip je isti
    sretno! želim ti uspjeh "odprve"!!
    javi nam se kako napreduješ
    ps. i moja jedna legica želi biti majka, ali nema partnera, a prešla je 40-tu...tako da ću joj reći za Solun... nadam se da ćete obje uspjeti postati majke..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj sara-sara prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam, ali kao da je tema zapela.
    Jednostavno je želim potaknuti.
    Naime, našla sam kliniku u solunu, koji su mi odmah odgovorili da to rade i da nema nikakve zapreke, te da određene pretrage
    i eventualnu stimulaciju mogu obaviti u hrvatskoj, da će mi poslati listu nalaza koji im trebaju, te da uopće nema čekanja. Komunikacija je na hrvatskom (više srpskom) Malo mi je predobro da mi ne bi bilo jako sumnjivo. A i željela bi da me ljudi jednostvo upute u pitanja koja bi im bilo dobro postaviti.
    I da će sve biti super, bitno je samo plaćanje unaprijed? I meni bi bilo sumnjivo, razumijem da bi htjela provjeriti iz prve ruke ima li tko kakva iskustva. Žao mi je što ti ne mogu pomoći, ne znam baš ništa, jedino me tema zanima jer također imam poznanicu koja razmišlja o istome.

    Nadam se da će se javiti netko tko ima bilo kakva iskustva sa Solunom i da je to ipak nešto dobro, a istinito.

  8. #8
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    prvo sto mi je palo na pamet, ako vec imaju komunikaciju na srpskom , vjerovatno imaju i dosta klijenata iz srbije (ili ta osoba bas slucajno govori srpski)...mozda uporedo da probas i na nekom slicnom forumu iz srbije doci do informacija.
    razumijem i da smo danas svi pomalo sumnjicavi, ali ne mora odmah biti neka kvaka jer zvuci predobro. iz perspektive npr mpo u hrvatskoj predobro zvuci i zamrzavanje embrija, i transfer blastica , dok je u vecini zemalja to standardna procedura. dakle, ako je kod njih takva procedura odobrena, nema zakonsku prepreku , ima svoju cijenu- zasto bi onda to bilo bajkovito?
    mozes na PO postaviti tu listu potrebnih nalaza pa ce cure koje su upucene vec po tome znati koliko to sve ima smisla, a ostatak procedure bi trebao ici kao kod svakog ivf-a ili inseminacije, u zavisnosti od tvojih nalaza.
    Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    sara-sara nažalost nemam ti nikakvu i nformaciju dati ali ti ovim putem želim samo dat podršku i da ostvariš svoju želju
    nadam se da ukoliko dođeš do nekih informacija podjeliš s nama jer vjerujem da ima puno žena koje žele isto kao i ti....

  10. #10
    orline avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Sara-sara, samo da te pozdravim. Ja sam iz Srbije, ali nisam čula za tu kliniku u Solunu. Na jednom drugom forumu ima par djevojaka (kutak.forumotion) koje su istoj priči, jednoj je trenutno radjen ET i čekalica je. Uglavnom su išle u Skoplje u kliniku po imenu Sistina ili tako nešto. Mislim da je tačan naziv Malobogorodica Sistina. Rade sasvim normalno za žene bez partnera sa doniranim materijalom

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    orline, hvala ti za ovu informaciju..
    našim ženama je skopje bliže i bliži..

  12. #12
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Sara-sara,pozdrav tebi i želim ti da uspiješ u svom naumu,nisam sigurna ali mislim da i klinike u Pragu to rade,nekako mi zvoni da sam to čula,a što se tiče Praga općenito ima nas dosta koji smo gore u postupku,pa provjeri i sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •