Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 171 od 171

Tema: Prevlačenje kožice?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Nisam napisala

    Nama je doslo do upale, cijelo to podrucje i sve okolo mu je duze bilo crveno,bunio se i hvatao za pelenu stalno, i pedijatrica je na kraju to rijesila na svoj nacin, bolje nego rezanje.

    Zato je to pozureno, inace mu to ne bi radili bas tako malenome, ali sigurno ne bi niti cekala petaestu, jer neki to sami nikad ne rijese, znam par slucajeva odraslih s tim problemom (rekli to tek kad smo mi pricali o ovome sa sinom), a koliko ih tek ima pa sute, i gore je cak netko napisao da njen muz ima s time problema ako se ne varam, eto ja bas toliko dugo ne bi odugovlacila, rjesila bi to svakako prije skole.

    Pozdrav i sretno i ostalima, mi smo s time zavrsili

  2. #152
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Sve 5, nije se odnosilo na tebe nego na pedijatrijsku praksu.
    Ali ću ipak razmišljati na glas: ne bi li tih problema bilo manje da se više prakticira bespelenaštvo i da je odnos prema seksualnosti zdraviji pa da se muškići to potrude sami riješiti?

  3. #153
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ključić potpis, naš doduše nije bezpelenaš, piškenja nikako da se rješi, ali sad ga što je više moguće držimo golog, on stalno vuće piša tamo amo, uvijek prema naprijed, mislim da ga nisam vidjela još ni jednom da je povukao prema nazad. Svekrva frikira nad užasnom fimozom, govori glavić mu se uopće ne vidi, ali meni je ipak pomisao na doktorske intervencije gora od toga da mu eventualno i pukne kožica za godinu-dvije-tri. Nek to priroda riješi.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav! Moj sinčić ima sada godinu i pol. Kožica mu se uopće ne da prevući, ali ni malo. Kada nategnem, samo se vidi mali vrh glavića. Ja se trudim to stalno rastezat, a kada je gol, on to sam radi, stalno mu je miš u rukama. Prošli tjedan bili smo na sistematskom, a ja sam dan prije pročitala ovdje tekst o prevlačenju kožice i o prirodnom razvoju svega toga. Na pregledu mu je pedica pogledala miša, zaprepastila se (doslovno!) i odmah sjela za komp i rekla: pišem vam uputnicu za kirurga. Ja sam ponukana pročitanim tekstom odmah rekla: ne! On ne ide kirurgu radi toga. I ona je rekla: ok, ali dajem vam rok od 2 mjeseca da mu kožicu prevučete preko, ako za 2 mjeseca ne uspijete, mora kiurgu, jer će dobiti upalu i bla, bla...
    Sada se ja pitam: jesam li napravila krivo? Jel bolje da sam ga odvela kirurgu da on to riješi dok je još ovako mali? Moja pamet mi govori da će to sve ići samo svojim tokom, da ne dam da mi dijete režu ni muče. A s druge strane, šta ako mu se mišić upali? Onda ću biti luda šta ga nisam vodila kirurgu?
    Koje je vaše mišljenje o tome? Šta da radim? Šta je pravilno, kada svatko tvrdi drugačije? Hvala puno!

  5. #155
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo moje dijete prevuklo kožicu s 5 godina, šalju nas kirurgu od 2.
    Ako nema problema (upala) ne diraj.

  6. #156
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Mojem je pedijatrica prevukla kožicu sa 1,5 godina, nakon što je išla otprilike do pola. Ali razlog tome bila je grozna upala, pun mu je bio gnjoja jadan, i naotečeni! Mazali smo poslije s nekom kremicom i sve bilo super. Mislim da ga nikako ne bi na silu dala prevlačiti da nije bilo upale.

  7. #157
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja ću ispalit, ispalit više od kožica.
    dakle, prvi je stalno imao upale, al mi nismo išli na kirurgiju nego sami to pomalo prevlačili sad sa sedam je ok.
    mlađem je sve bilo ok, ja sam par puta probala, prevlačila se normalno.
    onda je na sistematskom s dvije, pedijatrica povukla, raskrvarila i rekla - to vam nije dobro.
    nakon toga smo malo vježbali pa je išlo tako -tako.
    jednom sam ja lagano raskrvarila i nakon toga odustala.
    i sad mu se uopće, ali uopće ne miče, možda dva milimetra.

    plače mi se kad se sjetim moguće operacije. dajte me utješite. jel kasno? mislim ja mu probam prevući kožicu, ali ta količina deranja i udaranja je jeziva.
    ne znam ni sama šta da radi.

  8. #158
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam thalia, moje je prevukao kako sam napisala.
    Ne pravlači je redovito, čak što više uopće ne.
    Stalno nešto prtlja po pimpeku, pa računam da je to sasvim dovoljno.

  9. #159
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nama je isto pedijatar i to ekstra naglasio, tek muje bilo 2 mj. da je povlačanje kožice out. Ali me malo brinu te upale za koje svako malo čujem od neke mame koja ima večeg dečka. Pa zbog čega dolazi do toga, zna li netko? Jel moguće pogrešna higijena, ili prčaknje po pimpaču od strane djeteta ili što? Zna li tko?

  10. #160
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Mislim da sam ovo malo bedasto napisala, nejasno.

    Rekao je sljedeće, povlačenje kožice je out i ne radite to niti slučajno, ne slušajte mame, bake, tete. To će on već sam rješiti kad bude prvi puta sa curom ukrevetu, Doslovno tako je rekao i to je bilo to.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    To će on već sam rješiti kad bude prvi puta sa curom ukrevetu, Doslovno tako je rekao i to je bilo to.
    Ne znam kojeg si zdravstveno-sexualnog opredjeljenja, ali ako češ ga učiti o pravilnoj i sigurnoj zaštiti, onda mislim da uz uporabu kondoma to curka i neće baš lako riješiti! Mislim da je za njih manja trauma riješit to u nekoj kasnoj predšolskoj/ranoj školskoj dobi, nego u adolescenciji!

  12. #162
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Naravno da je ped to rekao više figurativno i kroz šalu.
    A nekako sam sigurna da klinci od 15+ jako dobro znaju već "hendlati" sa svojim drugim ja

    Mene više brinu te upale i zagojenja o kojima čujem kod male djece 2+, odnosno zanima me razlog zbog kojeg to dolazi jer ne javlja se također kod svih, nego kod pojedinih slučajeva. Ali mogu to sljedeći put pitati i peda, pa da vidim baš koje će biti njegovo objašnjenje.

    Jedino mi nije baš jasno zbog čega sponješ traumu. To ne bi trebalo biti nikakva trauma, pitala muža, ili?

  13. #163
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da sam ovo malo bedasto napisala, nejasno.

    Rekao je sljedeće, povlačenje kožice je out i ne radite to niti slučajno, ne slušajte mame, bake, tete. To će on već sam rješiti kad bude prvi puta sa curom ukrevetu, Doslovno tako je rekao i to je bilo to.
    joj napokon normalan pedijatar, jeeeee

    mozda su upale od toga sto skoro svakom djetetu u ranoj dobi prevlace tu jadnu kozicu na silu, bilo pedijatri ili roditelji, u najboljoj namjeri ali opet

  14. #164
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama je pedijatar izricito savjetovao da ne diramo nista, ama bas nista. Rekao je da ce vec nekad sam prevuci.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    joj napokon normalan pedijatar, jeeeee

    mozda su upale od toga sto skoro svakom djetetu u ranoj dobi prevlace tu jadnu kozicu na silu, bilo pedijatri ili roditelji, u najboljoj namjeri ali opet
    Mi nismo ništa radili, a ipak je došlo do zagnojenja i upale. Pa su nas oprali u bolnici, zašto nismo ništa dirali. Pazim na higijenu, naučila sam ga i da se briše papirom poslije mokrenja (ne da samo otrese pišonju, kao što vidim da mnogi rade). Uopće nisam pametna, ali radije opet ništa ne diram, da ga ne uništim skroz S pupcima u otpadanju i pišonjama, ne želim imati posla

  16. #166
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a dobro, statisticki mora biti problema s upalama i dr. i bez cackanja.

    ali mislim da eventualni porast problema s pimpacem ima veze s prckanjem, drugo mi nema smisla.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    kako uopćemogu prevuci kozicu...pls dobar odgovor. ukoliko imam problema kojem doktoru da se obratim

  18. #168
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj marin123 prvotno napisa Vidi poruku
    kako uopćemogu prevuci kozicu...pls dobar odgovor. ukoliko imam problema kojem doktoru da se obratim
    ne kužim pitanje
    kojem doktoru - pedijatru

  19. #169
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ili urologu, ako pitaš za sebe.

  20. #170
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    A zamislite, ja mojim sinovima to nikada nisam prevlačila. Jednostavno koliko je išlo, a išlo je jako malo. Tako ovom starijem na pregledu za školu kada je liječnica vidjela da se još ne može prevući u cijelosti, samo je rekla da je ok i do 5. razreda. Složile smo se obje da kad to bude imalo svoju "funkciju" onda je problem, za sad nema potrebe siliti nešto što je valjda priroda uredila da tako bude. Isto ima malo bijelih nakupina i povremeno mu se zna otvoriti kao mala rupica kroz koju se to isčisti. Valjda je priroda to tako sredila.

    Mlađi je napunio 4. Još ni na vidiku nema prevlačenja, samo valjda koji mm. Ja se uopće ne zabrinjavam.



    Zašto toliko pravite problem oko toga kod skroz malih beba, pa čak i onih ispod godinu dana? Ja to uistinu ne razumijem.

    Da se malo referiram na ovaj svoj post od skoro pa prije 2,5 godine.
    Mlađem sinu će uskoro biti 7 godina. Do prije 1-2 mj. uopće, ali uopće se nije vidio niti vrhić kad bi pokušao potezati. Čak smo i na pregledu za školu inzistirali da mu liječnica ne smije pokušavati niti u primisli prevlačiti, na šta je ova kolutala očima, ali nije prevlačila.
    I odjednom hop. Neki dan za vrijeme tuširanja, ja mu rekla da pokuša, polako, opet koliko ide(jer često zaboravi uopće išta u vezi pišonje). I prevuklo se samo od sebe, u potpunosti.

    Evo znači, bez ikakvog forsiranja, svakodnevnog isprobavanja ili sl, priroda ipak učini svoje kada misli da je došlo vrijeme za to.
    Sve koje ste u strahu, vidite da kad tad se samo prevuče, samo treba pustiti i ne dirati ništa.

  21. #171
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    isto i kod nas

    samo je jedan dan prevukao i to je bilo to

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •