Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Rodina definicija obitelji

  1. #51
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    vertex, pa diskutiramo, ne?
    Ja mislim da pikula ne želi diskutirati pa ne razumijem s kim diskutirate.

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    onda neka otvoreno ONA tako i kaze, da ne zeli komentirati svoju izjavu.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Danas sam bila opet u klaićevoj (druga frka s urtikarijom u par dana) i stvarno vas molim da me izostavite iz daljnje prozivke. Odnosno oprostite što vam možda neću moći odgovoriti. Daj Bože da bude sve ok. Sutra idemo na Srebrnjak dršte fige.
    Pusa svima bez obzira na neslaganja
    evo zašto

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    shit, stisnuh nesto... evo zašto ne može diskutirati

  5. #55
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Isto tako, pročitajte pikulin predzadnji post na temi "dilema". Ako je to otresito patroniziranje, onda ja više ništa ne kužim.

  6. #56
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da naglasim, ne predzadnji post na temi, nego predzadnji post koji je pikula napisala.

  7. #57
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    :/

    pa jel cu i ovaj morat zakljucat?

  8. #58
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    :/

    pa jel cu i ovaj morat zakljucat?
    Neću više bit advokat, obećavam.

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja uopce nisam rekla niti spomenula patroniziranje, vec diskutiranje. isto onakvo kakvo prati kavice
    stvarno me zanimalo njezino misljenje/objasnjenje.

    pikuli nadam se da je sve ok

  10. #60
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa šta ima veze da je cirkularna?
    Nisam rekla da ima ili da nema veze, nego sam to konstatirala kao cinjenicu (i na tome cu se zaustaviti jer, ocito, razlicitim ljudima su razliciti argumenti relevantni).

    Mozda bi bilo bolje (jasnije) kad bi se s nekoliko kljucnih rijeci opisalo koji ili kakvi su to osjecaji koji nas definiraju kao obitelj (osim toga, malo je problematicno i ovo "zajednica koja se tako osjeća" - zajednica nema osjecaje...) (kuzim (i cijenim) ideju koja stoji iza te izjave, samo je mozda malo nespretno izrecena, a mozda cjepidlacim... ))

  11. #61
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    jel mi mozete predstavit jos koju definiciju obitelji vs. ove rodine
    jel ima opce gdje koja?

  12. #62
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

  13. #63
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa šta ima veze da je cirkularna?
    Nisam rekla da ima ili da nema veze, nego sam to konstatirala kao cinjenicu (i na tome cu se zaustaviti jer, ocito, razlicitim ljudima su razliciti argumenti relevantni).
    ako je def. cirkularna, onda nije valjana. to je srednjeskolsko gradivo.
    no ja cak nisam sigurna da je ovo cirkularna def.
    prilicno sam sigurna u to da nije logicki valjana, ali ne zbog cirkularnosti.
    (btw, ja sam kvalificirana za prof. logike, ali to ne radim)

    To jednostavno nije definicija, vec izjava koja ima odredjenu intenciju.
    Meni se svidja.

  14. #64
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa šta ima veze da je cirkularna?
    Nisam rekla da ima ili da nema veze, nego sam to konstatirala kao cinjenicu (i na tome cu se zaustaviti jer, ocito, razlicitim ljudima su razliciti argumenti relevantni).

    Mozda bi bilo bolje (jasnije) kad bi se s nekoliko kljucnih rijeci opisalo koji ili kakvi su to osjecaji koji nas definiraju kao obitelj (osim toga, malo je problematicno i ovo "zajednica koja se tako osjeća" - zajednica nema osjecaje...) (kuzim (i cijenim) ideju koja stoji iza te izjave, samo je mozda malo nespretno izrecena, a mozda cjepidlacim... ))
    potpis.

    u svakom slučaju, ta rečenica po meni gubi smisao tek nakon što se upetljaš u logička razmišljanja. i kao takva, sigurno ne može biti zapreka učlanjenju u udrugu. ako je samo do logike.

    po meni, trebalo bi stajati samo - obitelj. pa svakome na volju što smatra pod obitelji, pa bilo to i u woody allenovskom stilu - muž, žena, bivši muž, bivša žena, djeca iz svih brakova, jedna poluluda mamina sestra i jedan tatin gay brat sa svojim šarmantnim i pametnim dečkom - i svi su jedna vesela i sretna obitelj (e, kad bi bilo više toga u realnosti...)

    a, uostalom, par redova niže piše nešto i o toleranciji i prihvaćanju različitosti.

  15. #65
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Potpuno se slazem s vertex kad kaze da:

    bit ove definicije i nije da ona određuje pojam obitelji, već upravo da dozvoli da ga svatko definira za sebe, na sasvim subjektivnim postavkama. Istina je da to onda nije "definicija" po definiciji, ali to mi se i ne čini baš važnim u cijeloj priči.
    A slazem se zato sto smatram kako napisana rijec (ovdje nazvana definicijom) o necem sto je toliko ljudsko, zivuce i povezano osjecajima ne smije biti vaznije od onog sto obitelj jest, pri cemu mislim - obitelj jest kada se netko osjeca da zivi u obitelji (sto takodjer moze nositi niz "definicija").

    Definiciju donosi drustvo, da lakse kontrolira svoje stanovnistvo, prilagodjava svoju politiku, ovakvu ili onakvu i ostalo... da ne duljim, no bit obitelji nije u "ozenjenom paru i dvoje djece", vec u osjecajima koji medju njima vladaju, bili oni drustveno nasiroko prihvatljivi ili ne.

    Logicko pretumbavanje moguce upitnih konstrukcija koje se ticu obitelji mi, kada obitelj gledam iz potpuno neznanstvenog aspekta i kada ju gledam kao vezu medju ljudima koje povezuju osjecaji, ne drzi vodu i potpuno je hladno za ovakav tip diskusije.

    Rasprava o ovakvoj temi dok joj se zeli dati cisto znanstveni aspekt, se, po mojem misljenju, vodi na krivom forumu, osim ukoliko se ne raspravlja o, recimo, popisu stanovnistva.

  16. #66
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    KratkoOT Dobro smo Hvala svima na podršci. Sad znamo da smo alergični samo još ne znamo na što.
    Da rezimiramo:
    1ja sam otvorila topic o svojoj dilemi dobila odgovor rasprava gotova.
    2.Tu se našlo interesa za daljnju raspravu od općeg interesa za rodinu def. i Mukica je otvorila ovaj topic -ovdje svi mogu iznjeti svoje mišljenje o toj def. i o o tome raspravljati.
    3. Našao se interes i za moja tumačneja obitelji (hvala vam na komplimentu, ja stvarno nisam znala da vam je moje mišljenje toliko važno), ali - ovo je dio O UDRUZI i ja, iako rado čavrljam o svemu i svačemu na ovom topicu bez straha i srama (od bolesti sebe i djece,odgoja, kriza i grešaka u istom, intime, vjere) neću na mjestu koje se zove O Udruzi čavrljati o tome kako ja shvaćam obitelj. Dakle ja se nisam isprilčaval zato što mislim da jemoje poimanje obitelji krivo ili uvredljivo nego zato što mislim da mu ovdje nije mjesto. Moje mišljenje o tome što je za mene obitelj neka nikakve veze s udrugom Roda i njezinim radom.
    Molim osoblje foruma da predloži adekvatno mjesto i naziv za daljnju raspravu. Hvala.
    Osim toga preporučam ljudima koji vole raspravljati da prvo pročitaju što je čovjek s kojim raspravljaju stvarno napisao, a ne da se referiraju na tuđe komentare i iz njih zaključuju. Ja na takva pitanja koja nemaju veze s onim što sam ja napisala ne mogu odgovriti jer ne znam odgovr na njih.

  17. #67
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    KratkoOT Dobro smo Hvala svima na podršci. Sad znamo da smo alergični samo još ne znamo na što.
    Da rezimiramo:
    1ja sam otvorila topic o svojoj dilemi dobila odgovor rasprava gotova.
    2.Tu se našlo interesa za daljnju raspravu od općeg interesa za rodinu def. i Mukica je otvorila ovaj topic -ovdje svi mogu iznjeti svoje mišljenje o toj def. i o o tome raspravljati.
    3. Našao se interes i za moja tumačneja obitelji (hvala vam na komplimentu, ja stvarno nisam znala da vam je moje mišljenje toliko važno), ali - ovo je dio O UDRUZI i ja, iako rado čavrljam o svemu i svačemu na ovom forumu bez straha i srama - hvala svim Rodam na tome - (od bolesti sebe i djece,odgoja, kriza i grešaka u istom, intime, vjere) neću na mjestu koje se zove O Udruzi čavrljati o tome kako ja shvaćam obitelj. Dakle ja se nisam ispričavala zato što mislim da je moje poimanje obitelji krivo ili uvredljivo nego zato što mislim da mu ovdje nije mjesto. Moje mišljenje o tome što je za mene obitelj nema nikakve veze s udrugom Roda i njezinim radom.
    Molim osoblje foruma da predloži adekvatno mjesto i naziv za daljnju raspravu. Hvala.

    Osim toga preporučam ljudima koji vole raspravljati da prvo pročitaju što je čovjek s kojim raspravljaju stvarno napisao, a ne da se referiraju na tuđe komentare i iz njih zaključuju. Ja na takva pitanja koja nemaju veze s onim što sam ja napisala ne mogu odgovoriti jer ne znam odgovor na njih.
    Ponavljam treći put svoju iskrenu i JAVNU ISPRIKU svima čiji su obiteljski osjećaji povrjeđeni mojim objašnjenjem koje je ovdje izrečeno na krivom mjestu, nespretno i nepotpuno.

  18. #68
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Sori otišlo mi je jednom dok sam još pisala. Baš sam nepretna s tim klikanjem. Imam neki optički miš koji mi se stalno petlja.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Pikula, nisam od početka sve pratila, no poštujem tvoje poimanje obitelji kao i Rodinu definiciju obitelji.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •