Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 139

Tema: paradentoza

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    meni je kolegica rekla da su joj desni prestali krvariti nakon što je zamjenila sve amalgamske plombe onim bijelim
    Ovo su i meni napravili gdje god se dalo, ali prestalo je krvariti tek nakon poliranja korijena (uklanjanja kamenca).

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    samo da potvrdim
    u Zagrebu se ayurvedska pasta može kupiti u Lucelli
    www.lucella.hr
    a u Karlovcu u udruzi Avadhuta
    http://www.avadhuta.hr

    samo bih dodala da mi je Vicco nekako finija pasta...
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 25.04.2010. at 20:05

  3. #53
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    podižem!
    ima li tko za preporučiti privatnog paradentologa u zg-u?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Music prvotno napisa Vidi poruku
    Kapi nemaju nikakvo ime, ta žena ih sama radi. U dvije su bočice zato što kad se pomiješaju nastane nekakva kemijska reakcija i dok ta reakcija traje treba ih koristiti za ispiranje. Prijateljica ima njen mobitel, ako želiš mogu ti ga poslat na pm pa je možeš pitat sve što te zanima.
    Imam pitanje za Music..Zanima me da li mi možeš dati kontakt osobe koja radi kapi?

  5. #55
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    zadnjih par dana imam problema sa desnima
    ima li netko za preporuciti dobrog paradentologa u zagrebu sa kojim je bio zadovoljan? bilo privatno ili u perkovcevoj.

  6. #56
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    podizem pitanje

  7. #57
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    moja mama je bila u perkovčevoj kod neke žene, kad saznam više info javim!

  8. #58
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    puno hvala

    ako jos netko ima dobru preporuku, puno bi mi znacilo.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    zadnjih par dana imam problema sa desnima
    ima li netko za preporuciti dobrog paradentologa u zagrebu sa kojim je bio zadovoljan? bilo privatno ili u perkovcevoj.
    Zima je.... manjak vitamina cini svoje. Dok se ne docepas nekoga u Perkovcevoj, uzmi kuru c-vitamina. Mene je izvukla takva banalna stvar prosle zime, a isto imam problema s desnima... Ne mogu uzimati klasican c-vitamin jer mi tesko sjeda na zeludac, ali uspjela sam s kalcij askorbatom u kratkom vremenu popraviti krvarece desni, a bome i blago klimave zube.

    Mogla bih i ja to ponovno uzeti, hvala sto si me podsjetila. S druge strane, tko moze, obican c vitamin najjeftiniji ce odraditi posao.

  10. #60
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    pocela sam piti c vitamin prije par dana, koristim lacalut pastu, od prije par dana i ajona pastu za zube. sveukupno je bolje stanje, ali bez obzira cu trebat dobrog doktora.

    zapravo me ljuti sto stomatolozi samo odmahuju rukom na taj problem

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam svoje dosta dobro uspjela sacuvati (pise na prethodnoj stranici - radila mi je moja zubarica dubinsko poliranje korijena koje hzzo ne pokriva, a u Perkovcevoj se dugo ceka - nije mi se dalo, pa sam to platila i gotovo... Nije bilo ugodno, ali je bilo ucinkovito.).

    Mozda ti je najbolje nazvati Perkovcevu i pitati koliko se ceka, moze li to na uputnicu i slicno, ili nazvati Stomatolosku polikliniku u Gundulicevoj i pitati iste stvari. Mislim da ti tvoj zubni lijecnik mora dati uputnicu za to. Sretno!

  12. #62
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Dr. Zita Potočki, najbolje ti je nazvati perkovčevu da vidiš kako radi!

  13. #63
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    hvala

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Music, molim te broj osobe koja izraduje kapi. Moze i u pp.

    Molim sve koji imaju za preporuciti nekog dobrog paradontologa u sz dijelu Hrvatske,nek mi napisu broj. Hvala!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ja sve odradila u perkovčevoj, nisam dugo čekala,ali možda se nekaj promijenilo u zadnje 2 godine..

    preporučam perkovčevu! ide se na uputnicu..

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Molim te Music, možeš li mi poslati u inbox ili ovdaje broje te osobe koja spravlja kapi? Ili mi napisati koje su to kapi, tj od čega su i gdje se to može kupiti? Hvala!!!!

  17. #67
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Peterlin, nama je dr zbog čestih upala desni preporučila zubni tuš, možeš li mi reći malo detaljnije kako si ne/zadovoljna s tim prije nego se bacimo u tu investiciju?

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sve odradila u perkovčevoj, nisam dugo čekala,ali možda se nekaj promijenilo u zadnje 2 godine..

    preporučam perkovčevu! ide se na uputnicu..
    Podizem !
    Molim Mamu pticicu i ostale pacijente iz Perkovceve da me ovdje ( ili na pp ) upute na konkretnog parodentologa/icu imenom i prezimenom s kojim su imali dobra iskustva.

  19. #69
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    preporucam dr. Ivana Bradvica u perkovcevoj.
    Meni je ocistila dzepove, poslala me na bris, imam neke 3 bakterije, sad sam popila kuru amoxil+medazol.
    Zasad mi se ona cini super.

  20. #70
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    moja je dr. Leušić otišla iz Perkovčeve u privatnike i ja sam pošla za njom,ta mi je žena tako sjela.....kad god sam u Zg podjem do nje na kontrolu i čišćenje....
    više (kuc kuc) nemam problema, uz svakodnevno korištenje tuša i redovna čišćenja upale su iza mene....

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Hvala cure. dobila sam uputnicu pa cu je probati iskoristiti,ako ne budem zadovoljna,uvijek mogu privatniku.Kazem to jer nemam upalnih procesa(za sada) niti problema sa zubnim mesom,nego imam dojam da mi zubi "setaju",pa mi je zagriz los. Kaze moja Dr. da je i to oblik parodontoze...

    Martincius,imas br telef. na koji se narucuje kod te dr.?
    Ili je to porta pa trazis koga zelis ili te oni predbiljeze kod prvog slobodnog doca?
    Koliko si cekala na prvi pregled?

  22. #72
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    ja je znam osobno pa sam vjerojatno i dosla preko reda, u roku 2 tjedna
    ali moguce da se ceka i vise tjedana. nazovi perkovcevu pa ce te oni uputit na tel, radi parne ujutro, neparne popodne.

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Budem,hvala ti!

  24. #74
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    hej sad vidim da sam krivo napisala, radi neparne ujutro, parne popodne.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Moje iskusvo s Parodontologijom u Perkovcevoj- na prvi pregled se dode s uputnicom kad ti pase. Sestra iz sobe 10 rasporedi nove pacijente po nekom kljucu(?!) pa pricekas(40'),obavis prvi pregled(10') i dobijes prvi radni termin po potrebi. Ja sam narucena za mjesec dana(taman da stignem uplatiti dopunsko). Doktorica mi s cini super,kao i sestra..

  26. #76
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pitala sam svoju zubaricu dva puta imam li početni stadij paradentoze i odgovorila mi je negativno oba puta. Međutim, vidim da mi je meso "slabo" i neprestano hrana ulazi u uski prostor između mesa i zuba što mi stvara groznu neugodu, pa čak i bol. Ne može se iščetkati, niti s koncem izvaditi. Nedavno sam primijetila i da se uski dio mesa tik do zuba zacrnio. Strah me ispadanja zuba.

  27. #77
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Malo dizem temu ,da ne otvaram novu... vec neko vrijeme imam problema s desnima, dosta krvare, a i na nekim zubima mi se meso povuklo. Kombiniram parodontax i sensodyne, muckam kadulju...

    Moj najveci problem je ogroman strah od zubara zbog kojeg imam prave napade panike i tjeskobe. Uzasno mi je tesko prisiliti se naruciti se,a kamoli odraditi pregled, bez injekcije ni ne otvaram usta...
    E sad, trebam fiska iskustva i konkretnu preporuku za nekog tko ce imati razumjevanja i strpljenja za moje psihoze.
    I svi savjeti samopomoci su dobrodosli, ipak mi je cilj zadrzati cim duze vlastite zube

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Perkovceva, naruci se paradontologu s uputnicom.
    Nista ne rade bez anestezije . Isprobano.

  29. #79
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja idem u ordinaciju Cekić, oni imaju i neki program rješavanja straha od zubara

  30. #80
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Sirius, jel se narucuje nekom odredjenom ili kome dopadnes? Koliko se ceka otprilike?

  31. #81
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, jel se narucuje nekom odredjenom ili kome dopadnes? Koliko se ceka otprilike?
    Ja sam sa uputnicom dosla tamo i pokucala na prva vrata ( ima ih vise). Dopala me je jedna mlada dr. koja je cini mi se sad na porodiljnom. Napravili su mi odmah pregled jer su imali rupu ( inace narucuju za cc 1,5 mjesec) . Nakon pregleda su me narucili za tretman ( kiretaze 3x) za cc 2 mj.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Malo dizem temu ,da ne otvaram novu... vec neko vrijeme imam problema s desnima, dosta krvare, a i na nekim zubima mi se meso povuklo. Kombiniram parodontax i sensodyne, muckam kadulju...

    Moj najveci problem je ogroman strah od zubara zbog kojeg imam prave napade panike i tjeskobe. Uzasno mi je tesko prisiliti se naruciti se,a kamoli odraditi pregled, bez injekcije ni ne otvaram usta...
    E sad, trebam fiska iskustva i konkretnu preporuku za nekog tko ce imati razumjevanja i strpljenja za moje psihoze.
    I svi savjeti samopomoci su dobrodosli, ipak mi je cilj zadrzati cim duze vlastite zube
    Sirius je već napisala sve bitno. Ja ću samo dodati da nije to poliranje korijena zuba tako strašno. Više je neugodno, ali mene nije boljelo. Smetalo me brušenje, ali to nije ista kategorija boli kao kad se popravljaju zubi. Meni je bilo podnošljivo.

    I još nešto - dok čekaš pregled, provjeri razinu C vitamina ili ga samo počni uzimati u nekom obliku. Često pomogne da stanje zubnog mesa bude bolje. Zubna četkica Silverex ili Colgate mekana s aktivnim ugljenom, a od pasta za zube Sensodyne, Pa3odontax ili tako nešto. Ispiranje običnom slanom vodom meni isto pomaže održati zubno meso u formi, ali ipak moram jednom u 5 godina skinuti kamenac dubinski. Izdržim, jer o tome ovisi koliko ću dugo zadržati svoje zube.

    Sretno i tebi, bit će ok. Nađi nekog stručnjaka koji ima razumijevanja za tvoju nelagodu.

  33. #83
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Hvala vam

    Peterlin, gdje ima te cetkice sa aktivnim ugljenom?
    Sutra cu se naruciti kod svoje zubarice i uzeti uputnice.
    Narucit cu se u perkovcevu, za pocetak.

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam ������

    Peterlin, gdje ima te cetkice sa aktivnim ugljenom?
    Sutra cu se naruciti kod svoje zubarice i uzeti uputnice.
    Narucit cu se u perkovcevu, za pocetak.
    Ja sam četkicu s ugljenom kupila u kvartovskom dućanu, Kozmo ili dm, nisam sigurna. Imali su u oba. Crna je i jako rasperjana, pa ne grebe. Košta tridesetak kn. Probat ću naći link.

  35. #85

  36. #86
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni je zubarka za zubno meso preporučila Curaprox onu najmekšu četkicu (5460). Isto sam imala upaljeno zubno meso, uz tu četkicu, pravilno četkanje i interdentalnu četkicu držim sve pod kontrolom koliko mogu

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je zubarka za zubno meso preporučila Curaprox onu najmekšu četkicu (5460). Isto sam imala upaljeno zubno meso, uz tu četkicu, pravilno četkanje i interdentalnu četkicu držim sve pod kontrolom koliko mogu
    Nije ni ta loša, pogotovo za akutne faze upale. Ima ih u ljekarnama
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.03.2017. at 22:39

  38. #88
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima ih i u Mulleru, DM-u isto.
    I još sam gledala njihov video kako se pravilno peru zubi, da vidim jel negdje fulavam.
    Meni se inače jako hvata i kamenac, pa pokušavam sve što ide. Jedino još mijenjam paste, nikako da nađem jednu

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ih i u Mulleru, DM-u isto.
    I još sam gledala njihov video kako se pravilno peru zubi, da vidim jel negdje fulavam.
    Meni se inače jako hvata i kamenac, pa pokušavam sve što ide. Jedino još mijenjam paste, nikako da nađem jednu
    Isto.

    Najbolje paste su mi Colgate, zato jer imaju visok udio sode bikarbone, pa su onak "brašnaste" i abrazivne, ali kad mi se zubno meso upali, koristim Parodontax ili Sensodyne.

    Još nisam probala, ali namjeravam kupiti onu pastu s vulkanskim kamenom - ovo: http://www.zendium.hr/

    Iz iskustva - zubne paste za izbjeljivanje su mi očajne, od toga dobijem rane u ustima. Kao da su unutra stavili varikinu, a možda i jesu... ufff...

    * * *
    Što se tiče pravilnog četkanja osjetljivih desni, treba vući prema vrhovima zubi, a ne gurati zubno meso prema korijenu zuba. To mi je odlična zubarica rekla još prije 30 godina i držim se toga, ali svejedno -tko je sklon paradontitisima, mora o tome malo više voditi računa.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.03.2017. at 09:15

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Za utjehu svima koji imaju s tim problema - meni je prva dijagnoza stara tridesetak godina, imala sam svakakvih problema (povlačenje zubnog mesa, kamenac, krvarenje desni, fistule...čak i rasklimavanje) aliiii sve je to uspješno zakrpano. Imam svoje zube. Fali mi jedna četvorka od djetinjstva (žrtva ortodontu) i jedna šestica od prije dvije-tri godine (imam mali most na tom mjestu). Ostali zubi su još u funkciji, a nadam se da će tako ostati što dulje.

  41. #91
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I ja sam najcesce na Colgate pastama, nekako mi najbolje odgovaraju.
    A sad je jako tesko naci pastu na kojoj ne pise whitening. Sve su odjednom takve, bas me to zivcira

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Music prvotno napisa Vidi poruku
    Kapi nemaju nikakvo ime, ta žena ih sama radi. U dvije su bočice zato što kad se pomiješaju nastane nekakva kemijska reakcija i dok ta reakcija traje treba ih koristiti za ispiranje. Prijateljica ima njen mobitel, ako želiš mogu ti ga poslat na pm pa je možeš pitat sve što te zanima.
    Molio bih vas broj od te žene za kapi.
    Hvala!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Ja mislim da mi se oko dva zuba nešto događa.
    Nakupi se krvi, pa boli...zubar očisti,ali to se dogodi opet

    Je li to neka vrsta paradontitisa?
    Ima li tko soničnu električnu četkicu za zube?
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 18.07.2023. at 13:41

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da mi se oko dva zuba nešto događa.
    Nakupi se krvi, pa boli...zubar očisti,ali to se dogodi opet

    Je li to neka vrsta paradontitisa?
    Ima li tko soničnu električnu četkicu za zube?
    Idi paradontologu. Neka on pogleda.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    budem ... moram vidjeti gdje ću

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    budem ... moram vidjeti gdje ću
    Imas i preko uputnice. Znam da ima u Pekovcevoj i na Rebru. Nije ti to nista jako hitno pa gdje dobijes termin.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    negdje sam upisana kod HZZO zubara ... nisam nikad bila ... je l u pravilu daju uputnice ako se ne liječim kod njih?

  48. #98
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    negdje sam upisana kod HZZO zubara ... nisam nikad bila ... je l u pravilu daju uputnice ako se ne liječim kod njih?
    Ako si upisana trebaju ti dati uputnicu. Nema veze sto se ne lijecis kod njih. Mozda ce te zeljeti vidjeti prije, ocistiti kamenac gratis, ali uputnica ne bi trebala biti problem.

  49. #99
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    negdje sam upisana kod HZZO zubara ... nisam nikad bila ... je l u pravilu daju uputnice ako se ne liječim kod njih?
    To možeš vidjeti na e građani gdje si upisana.
    Uputnicu će ti dati, no možda će htjeti pogledati zube prije toga.
    I to su jako ozbiljne stvari i ja ne bih čekala jer bakterije prodiru sve dublje i razaraju kost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #100
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni je ovo meso sad tako čudno, neki dan me toliko smetalo valjda od kokica, da sam otišla do zubarice, ona je očistila džepove i onda mi je rekla da neka prolazim koncem i interdentalnom četkicom - i ako krvari da je dobro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •