Stranica 11 od 24 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1152

Tema: kako ste popravili spermiograme..

  1. #501
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    A sutra nam jos i stize Tribestan...ima da plivaju kao Phelps

  2. #502

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    [quote="wewa"]
    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Alida, hvala velikaaa odmah ću ga večeras zvati
    a da probas s tahebo cajem i necim poput Revite, Ecomera ili kolostruma?
    ne moze skoditi


    Hvala velika wewa probat ću s tim. Moj Tribestan dolazi u nedjelju i odmah startamo aBd. MM trenutno pije, vitamin c 1000mg, Bioastin, Algu Spirulinu, L karnitin, L arginin, Acetil L karnitin, selen, cink, folnu kiselinu, artičoku, Normolip, Omegu 3, E vitamin, B12 vitamin. I eto kad dodje Tribestan i njega ću mu davat 3x2 naredna tri mjeseca.

    Moram Vam reći da sam zvala onoga gospodina Miju iz Solina. Zaista mi se prilikom telefonskog razgovora učinio kao fin čovjek. Rekao je da ne može garantirati da će nam njegov čaj pomoći jer se radi o azoo, ali možemo pokušati. Kaže da ima bar i jedan, mogao bi garantirati da će doći do poboljšanja. Zatim mi je rekao da suprugu dajem da jede dosta mladog kravljeg sira, kao i cca 2 dl svježeg kravljeg mlijeka dnevno. Strahovito je pohvalio uzimanje E vitamina i rekao je da isključim iz terapije (ja sam mu rekla šta sve mm dajem da pije) zink, selen i ove; L karnitin, L arginin, Acetil L karnitin s pojašnjenjem za svaki pojedinačno. Rekao je da mm pije zink jedino ako je isti deficitaran u organizmu (ja pojma nemam jel deficitaran ili ne, ali moram priznati da je i mm s negodovanjem pio selen i zink).

  3. #503
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno Spermiogram-asthenozoospermia

    Ciao cure, evo malo sam tužna danas. Borimo se s ideopatskom neplodnosti već 4 god. Naši su nalazi svi uvijek bili u redu, tako i spermiogrami od MM.
    Jučer smo ponovno napravili spermiogram i nalaz - asthenozoospermia. 70% nepokretnik spermića :/ Moram još vidit nalaz, to mi je M rekao telefonom jutros.
    Ako mi tko može pomoć savjetom? :?

  4. #504
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Bublice, gdje ste radili spermiogram? Naime, MM je 2007. imao asthenozoospermiju (labos Petrova), 2008. normozoospermiju (Vuk Vrhovac, androloška obrada), i sad nedavno opet u Petrovoj dijagnoza asthenozoospermia. Ne znam točne brojke, no tješi me mogućnost da imaju nešto različite kriterije u Petrovoj i na VV (nikako ne mogu naći nalaz iz 2007. pa da usporedim, osim toga, nalaz iz Petrove je daleko detaljniji u brojkama nego ovaj s Vuk Vrhovca).
    Inače, mislim da oscilacije normozs - asthenozs nisu nešto strašno, tj. da spermiogram jednostavno varira.

  5. #505
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    MM-a sam (nakon što nam je rečeno da je asthenozs problem ne sam po sebi, već s obzirom na moje godine i endometriozu) kljukala sjemenkama i orašastim plodovima + multivitamin i sljedeći je nalaz bio normozs. Pomaže li prehrana i dodaci ili spermiogram jednostavno varira, ne znam.

  6. #506
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Bublice, gdje ste radili spermiogram? Naime, MM je 2007. imao asthenozoospermiju (labos Petrova), 2008. normozoospermiju (Vuk Vrhovac, androloška obrada), i sad nedavno opet u Petrovoj dijagnoza asthenozoospermia. Ne znam točne brojke, no tješi me mogućnost da imaju nešto različite kriterije u Petrovoj i na VV (nikako ne mogu naći nalaz iz 2007. pa da usporedim, osim toga, nalaz iz Petrove je daleko detaljniji u brojkama nego ovaj s Vuk Vrhovca).
    Inače, mislim da oscilacije normozs - asthenozs nisu nešto strašno, tj. da spermiogram jednostavno varira.
    Ovaj put smo radili u KBC Split. Možda da ponovimo spermiogram negdje drugdje??
    Znate li što se preporuča pit za poboljšanje pokretljivosti spermija? Spirulinu?

  7. #507
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    vikki hvala

  8. #508

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    Bublice, neka ti muž proba piti Tribestan, navodno je jako dobar upravo za pokretljivost, pročitaj o tome svjedočanstva naših cura čiji su muževi to pili. MM također to pije već drugi mjesec, ali još nismo radili kontrolni spermiogram.

  9. #509
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    MM pije Bioastin i bilo je napretka - sa teže asthenozoospermije na lakšu asthenozoo... Sad ćemo za koji dan ponovit spermiogram pa ćemo vidit kako sad stvari stoje. Inače ja nisam primjetila razliku gdje radiš spermiogram, mi smo ga radili na firulama, a onda za mjesec dana u Cita (za AIH) i bili su skoro isti.
    Jedino šta sam primjetila je da mu je nakon ljeta puno gori nalaz nego zimi, radi vani pa ih valjda vrućina uništi. Zabranila sam mu i vruće kupke i pokušavam ga nagovorit na bokserice, ali to teže ide. Sad ide još na neke pretrage pa mu dr. možda da i klomifen da prova poboljšat "spermogenezu"... Ajme više mi je pun kufer.

  10. #510
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Denny koja je to teža Asthenozoospermia?
    MM piše ovako:


    brzo usmjereno pokretnih 5%
    sporo usmjereno pokretnih 20%
    neusmjereno pokretnih 5%
    nepokretnih 70%

    pravilnog oblika 30%
    nepravilnosti glave 20%
    nepravilnosti srednjeg dijela 25%
    nepravilnosti repa 25%

  11. #511
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ne znam točno granicu od - do, ali npr. za ovaj nalaz su mi rekli da je "lakša" asthenozospermija:

    brzo usmjereno pokretnih 18%
    sporo usmjereno pokretnih 23%
    neusmjereno pokretnih 5%
    nepokretnih 54%

    opća ocjena pokretljivosti: 3

    A za ovaj nalaz mi je Poljak reka da je na granici za IVF (znači skoro nije za AIH) i to je opisano sa "teža asthenozoospermija":

    brzo usmjereno pokretnih 8%
    sporo usmjereno pokretnih 6%
    neusmjereno pokretnih 8%
    nepokretnih 78%

    Po tome, vi ste negdi između, jer je stvar u tome da zbroj prve dvi stavke bude veći od 50, a vama je oko 25.
    Tu je još jako bitna količina ejakulata. Po standardima, potrebno je 20 mil. spermija i od toga 50% usmjereno pokretnih za dobar nalaz. Po tome znači da je dovoljno cca 10 milijuna pokretnih spermija da dođe do trudnoće.
    MM je u prvom nalazu imao 32 mil u ejakulatu od čega 41% usmjereno pokretnih, šta bi iznosilo oko 13 miliona - dakle dovoljno za majku prirodu.
    U drugom nalazu je imao 37 mil od čega samo 14% usmjereno pokretnih, dakle samo oko 5 milijuna šta bi značilo da prirodno imamo male izglede.

    A i ti spermiogrami znaju dosta varirati, tako da se preporuča ponovit pretragu dva - tri puta prije nego se postavi konačna dijagnoza.


  12. #512
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Još me malo brine i taj oblik spermija. Mi smo ih uvik imali oko 60% pravilnog oblika, a kod vas je vidim 30%, i to je ispada opet na nekoj granici po ovom nalazu sa Firula. To nije vezano uz asthenozospermiju ali nije ni za zanemarit.
    Šta se promijenilo od zadnjeg nalaza? Je li radio s bojama, kemikalijama, bio izložen vrućini? Jeli imao gripu ili doživio nešto traumatično? Ma sa današnjim načinom života i ovoliko stresa, nije ni čudo šta nas je sve manje. Čitala sam da je količina sperme u muškaraca prilično pala u zadnjih 50-ak godina, čak se i Svjetska zdravstvena organizacija misli da promijeni standarde za normalan spermiogram, pa će još ovi naši nalazi ispasti čista normozospermija.

  13. #513
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Draga Denny, nemam sad ispred sebe starije nalaze, ali znam da su bili u redu. Šta se promijenilo u zadnje vrijeme je sigurno stres. Stres zbog ovog našeg problema kojeg proživljavamo. Ja ga proživljavam traumatičnije nego MM, ali mu očito punim glavu svime i svačim.
    Jedino taj laptop mu je non stop po nogama. Sad sam mu to strogo zabranila!
    Vidit čemo, ponovit čemo spermiogram.

  14. #514
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    drage cure, stavljam copy-paste od posta sto sam ga juce ostavila na pogresnom pdf, nadam se da ce neko znati da mi odgovori:

    ako se npr.desilo da je muskarac DAN prije IUI masturbirao (recimo - desilo se, nije znao da ce tako rano pasti termin za postupak), koliko to utice da se dobiju losi rezultati spermiograma?

    jasno je da ce ukupan broj/ml biti manji, ali koliko se kvare ostali parametri? moze li to biti uzrok da asteno odjednom izgleda kao astenoteratozoospermija?

    ima li neko ko je radio IUI sa slicnim spermiogramom?
    puno vas pozdravljam

  15. #515
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne bih znala, no znam da je MM spermiogram radio jednom nakon 2 dana apstinencije, drugi put nakon 6 dana i rezultat je bio isti: asthenozoospermia. Mislim da duljina apstinencije ne mora nužno utjecati na ostale parametre.

  16. #516
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Ne bih znala, no znam da je MM spermiogram radio jednom nakon 2 dana apstinencije, drugi put nakon 6 dana i rezultat je bio isti: asthenozoospermia. Mislim da duljina apstinencije ne mora nužno utjecati na ostale parametre.

    hvala vikki!
    brinem de da su se parametri tako pogorsali, pa im trazim neki razlog...
    jos je MM u zadnja tri mjeseca uzimao orthomol prepara (doduse, nije bio bas jako redovan ) ali u svakom slucaju smo ocekivali poboljsanje a ne obrnuto...

  17. #517
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    jos jednom samo da ponovim pitanje:

    ima li ovdje slucajeva ili znate li za uspjesne IUI sa asteno i astenoterato dijagnozama?

  18. #518
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    hanumice, nije mi poznato da li je iko radio IUI sa takvim nalazom, ali znam da je jedan dan premalo da se "napuni" spremnik pogotovo kod losijih spermiograma. Nama su rekli minimalno 2 dana, optimalno od 3 do 5. Ni preduga apstinencija nije dobra.
    Takodje, sve zavisi, nije isti nalaz kod svakoga (da li ste na samoj granici normozoospermije ili azoospermije). I, samo da te ohrabrim, znam za jedan par (veoma smo bliski) i uspjeli su prirodno sa oligoastenoterato...

  19. #519
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ima parova s oligoasthenoteratozs. koji uspiju (i ja znam, dva ), ami smo s athenozoospermijom uspjeli tri puta prirodno (završilo spontanima, no ne zbog njegove dijagnoze).

  20. #520
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    vikki, sanja79, super ste!
    drago mi je da ima pozitivnih iskustava :D
    idemo dalje

  21. #521
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Inače, većina mi je ginekologa za asthenozs rekli da to i nije neki problem, problem je u slučaju smetnji i kod mene (endometrioza npr.), no ako je s partnericom sve O.K. astheno ne mora biti prepreka za prirodno zatrudnjivanje.

  22. #522
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    hanumica, mi smo došli kod dr. Reša na razgovor ne računajući s tim da će raditi analizu ejakulata, nakon jednog dana apstinencije i jedva da je koji pretrčao preko monitora. ni inače nemamo reprezentativni spermiogram, ali ovo je bilo zastrašujuće.

  23. #523
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    hanumica, mi smo došli kod dr. Reša na razgovor ne računajući s tim da će raditi analizu ejakulata, nakon jednog dana apstinencije i jedva da je koji pretrčao preko monitora. ni inače nemamo reprezentativni spermiogram, ali ovo je bilo zastrašujuće.
    jelena, upravo je z a s t r a š u j u ć e rijec koja dobro opisuje razlike u spermiogramima. kod jednog te istog zdravog muskarca, nalaz je varirao od osredne asteno, pa do minimalne pokretljivosti A grupe, lose morfologije i brojnosti (sa 34mil/ml do 12mil/ml). a u medjuvremenu je bio godisnji odmor, bez stresa i uzimali se vitaminski preparati.

    vikki - drago mi je da to cujem - mozda je i dobro da mi toliko stvari o reprodukciji i ne znamo i ne razumijemo, ostaje dosta mjesta za pozitivna iznenadjenja

  24. #524
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Jelena, baš si me nasmijala (znam da vama nije smiješno ).
    A mene jutros guglajući zastraši podatak da je u prosječnom (urednom) ejakulatu oko 182 milijuna spermija - dvostruko manje negoli što je to bilo 40-ih godina prošlog stoljeća :shock: - i od toga broja do mjesta oplodnje dođe ih tek 20 - 200
    Suzdržavam se da ne uzmem MM-ove spermiograme i počnem računati vjerojatnost i broj njegovih astheno-plivača koji če stić do cilja 8)
    Sretno, hanumice !

  25. #525
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    e curke moje drage, ja mislim da apsolutno nista ne mozemo znati zasto je jedan dan tako puno a drugi tako malo, npr. mm je tjedan prije naseg ivf imao ukupni br 15 mil, a na dan postupka nam je bilog rekao da ih je bilo svega 100ak dobrih, pa si vi mislite, jos smo bili na moru, laganini, odmorni... od tada sve gori i gori nalaz, jednom cak nativno nije niti jedan nadjen. a zanimljivo je da su svi ti najlosiji radjeni na vv, to mi nije jasno, oni ocito imaju neki drugi princip, al sad kome vjerovati, al ocito je jedno:nama do sad nikakvi vitamini ni cajevi nisu pomogli mislim da ni nece

  26. #526
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj marta26 prvotno napisa
    a zanimljivo je da su svi ti najlosiji radjeni na vv, to mi nije jasno, oni ocito imaju neki drugi princip, al sad kome vjerovati,
    Naš je najbolji nalaz s VV-a (normo), no dosta su škrti u brojkama, za razliku od onog iz Petrove (asthenox2) koji, međutim, ne znam protumačiti od silnih vrijednosti, brojeva i postotaka.

  27. #527
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    ach du meine güte :shock:

    kako mi malo znamo o muskoj plodnosti - kod zena se udubljava u svaki najmanji detalj kod hormonskih nalaza a kod muskarca...zasto 15mil dodje na svega nekoliko stotina, zasto broj opadne (kao u nasem slucaju) nakon odmora i vitamina, umjesto da se popravi, zasto nekadasnjih preko 180mil u ejakulatu pada na petinu vrijednosti, zasto zasto...

    meni se cini da ljudi kao vrsta postaju sve manje plodni...tj, kako civilizacija odmice, plodnost opada...a to se ne odnosi samo na broj i pokretljivost spermatozoida, nego i na ukupni interes muskaraca i zena jedni za druge...mlako, aseksualno, privremeno...ovdje gdje ja zivim, samo mogu to da potvrdim
    sociolozi kazu da je to normalno - dio strategije da se regulise brojnost populacije na zemlji

  28. #528
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Cure znate li zašto spermiogram slabi? Koji su sve razlozi???

  29. #529
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj marta26 prvotno napisa
    a zanimljivo je da su svi ti najlosiji radjeni na vv, to mi nije jasno, oni ocito imaju neki drugi princip, al sad kome vjerovati,
    Naš je najbolji nalaz s VV-a (normo), no dosta su škrti u brojkama, za razliku od onog iz Petrove (asthenox2) koji, međutim, ne znam protumačiti od silnih vrijednosti, brojeva i postotaka.
    mm ima najbolji s vv-a a najlošiji iz petrove pa ja više vjerujem ovima s vv-a

  30. #530
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Mi tek odnedavno imamo diajgnozu oligoasthenoteratozoospermije i sada moj dragi ne želi uzimati nikakve preparate, vitamine, čajeve (možda bi neki koji je fini) a ja malo ljuta zbog toga jer zar mogu odmoči???

    Da li znate hranu koja pomaže ili točnije koja hrana odmaže?

  31. #531

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Da li je tko probao proviron?
    Kći od mamine kolegice je ostala tako prirodno trudna.Po preporuci urologa su ga naručili.
    Vidim da je u pitanju stereoid i koliko sam uspjela brznski preletjeti s traljavim engleskim, povećava količinu i pokretljivost spermija.

  32. #532
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa
    Mi tek odnedavno imamo diajgnozu oligoasthenoteratozoospermije i sada moj dragi ne želi uzimati nikakve preparate, vitamine, čajeve (možda bi neki koji je fini) a ja malo ljuta zbog toga jer zar mogu odmoči???

    Da li znate hranu koja pomaže ili točnije koja hrana odmaže?
    Draga linalena sigurno vitamini i čajevi ne odmažu!

    Pitala bi ja njih da im se moraju aspirirat j stanice... Nemam ništa protiv tvog M, ali večina ih je takva. Neče da pije; ajme.

  33. #533
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Cure imam jedno pitanje:
    MM već dvije godine ima nalaz asthenozoospermija (rađeno u više labova). 04.09. je radio spermiogram u bolnici i pao je na oligo-asthenozoospermiju sa samo 14 milijona po ml., čak i na granicu za teratozoospermiju sa samo 30% spermija pravilnog oblika. Taj nalaz nas je šokirao jer je bio duplo gori od svih koje smo ikad radili.
    Da se uvjerimo u dijagnozu, danas smo, nakon samo 12 dana, ponovili nalaz privatno i glasio je NORMOZOSPERMIA sa 60 milijona po ml i svim normalnim vrijednostima što je duplo bolje od od svih koje smo ikad radili!!! :? :? :? :shock:
    U šoku sam, sretna ali i totalno zbunjena, neznam kome više da vjerujem. Recite mi molim vas da li je ovo moguće??? :? :?

  34. #534
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Denny, ma mogla bi nam se skoro prijaviti još jedna prirodna T.

  35. #535
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    moguće je Denny, točno tako i nama varira spermiogram

  36. #536
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Denny, moguće je, i nije rijetko, da spermiogram varira. Slobodno se bacite na posao

  37. #537
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Pozdrav! ja mogu samo reči da smo uz pomoč Bioastina i vitamina (folna, cink, selen, vitamin C) uspjeli konačno nakon godinu dana oligoastheno stići do oligospermie. Pokretljivost se znatno poboljšala i na samoj je granici normale, dok je broj i dalje oko 10 milj bez obzira na dane apstinencije (probali smo nakon dan i pol, tri, četiri, pet dana). sada smo si uzeli pauzu od silnih tableta pa me baš zanima hoće li se i spermiogram pogoršati jer dok je god donekle dobar dr. mi forsira aih, a meni je već dosta-nikako da se pogodi idealno vrijeme (ili je naprave prerano ili prekasno, pa čemu onda svi i ultrazvuci prije inseminacije).

  38. #538
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Sve skupa, sve te naše neplodnosti ili umanjene plodnosti kako ih zovu, zauvijek će ostati misterij. Neki dan je zatrudnijela cura čijem mužu su rekli da nikad neće moći prirodno sa njegovim spermiogramom (ne znam dijagnozu, ali broj je bio minimalan) i evo je sada u 3 mjesecu trudnoče, a nije stigla ni do konzultacija. Trebalo je godina i godina domačeg rada, ali upornost se isplatila u uspjela je i prije nego je ušlu u svu tu bolničku dramu koja izluđuje!!!!

  39. #539
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    ispravak: neki dan sam saznala da je zatrudnijela....

  40. #540

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Drage moje, ja sam večeras mm napravila slijedeći pripravak: 200 grama piskavice sam samljela u prah u bledneru i pomiješala sa cca 500 grama meda. Negdje sam pročitala da se piskavica i ovako može pripremiti, sad me zanima kako da mu je dajem? Da li na tašte jednu čajnu kašićicu ujutro i isto tako navečer ili je dosta samo ujutro?
    btw, piskavica je grozna!!! Čak i s medom okus je očajan i ja pojma nemam kako ću mm natjerati i to da pije. :?

  41. #541
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    moje iskustvo s vitaminima i cajevima: prvo uzima caj od gdina. Mije, neka 2 mjeseca, nalaz isti, drugo uzima vitamin e neka tri mj, nalaz isti, trece uzima bioastin 6 mjeseci, nalaz jos gori, trece uzima cink i selen 3 mjeseca, evo ne znamo nalaz, al znamo da se nije uspjela oploditi 1 js iz klomifenskog, dakle, pretpostavljam da ni to nije pomoglo. mi odustajemo od svih vitamina i svega ostaloga, jer ocito na mm nista ne djeluje, valjda je neki svemirac samo se nadamo da ce uspjeti u sljedeca dva stimulirana icsi.. vama ostalim puno vise srece zelim

  42. #542

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Marta26, tvoje iskustvo je kao moje, tj. naše. Prvo čaj od Mije, pa razni vitamini ( e, c, zink, selen, L-arginin, L-acetil ), pa bionenergija, pa Bioastin, pa Tribestan... Para i para smo ostavili na tim "pojačivačima", a spermiogram iz 3.mjeseca je skoro pa identičan onom od ima mjesec dana. Imamo manje od milion, pokretljivost je nikakva itd. Najveći problem je što kod ICSI-a biolog teško pronađe nekoliko "ispravnih" komada za oplodnju... I tu nam jednostavno nema pomoći. Samo se nadati da ćemo šta prije zatrudniti jer i kvaliteta sjemena opada s godinama...

  43. #543

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Neznam gdje ovo pitanje da stavi pa evo ovdje cu. Prije par sedmica neka od vas mi je dala broj od travarke Fate iz Mostara ali sam ja to izgubila pa ako nije problem neka mi posalje ponovo na pp. Hvala uparijed.

  44. #544
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Bog cure!!!
    Nova sam tu pa vas citam pa sam odlucila podjeliti svoje iskustvo,mozda nekome pomogne...Inace sam samo citala do sada,i bas na nekom forumu sam naisla gdje par muzeva hvale tablete PROFERTIL koje nema kupiti u HR nego u Austriji...Narucila sam na internetu i dosle su oko 150 eura zajedno sa postarinom...Muzeva dijagnoza od pocetka losa teska oligoastenozoospermia,porektnih 0 %,ostali smo sokirani...nakon 3 mj,sto je muz pio tablete spermiogram se popravio na 28%,sad smo u citu napravili opet spermiogram,posto imaju neki poseban novi aparat,i bio je jos bolji...Ja sam zadovoljna,jer smo sad presli na astenozoospermiu...Tako da sad cu mu opet naruciti i neka opet pije...U tim tabletama su svi vitamini ali u jednoj tabletici...

  45. #545
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Amaria :D :D :D bravo za spermiogram i Profertil... Mogla bi i ja svoga počastit sa jednim paketićem... Nisam znala da se preko interneta mogu naručivati i tablete? Rade li naši problem sa carinom?

  46. #546

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Amaria :D :D :D :D za spermiogram

    Denny, kada je meni stigao Profertil na pošti su mi naplatitli nekih mislim 200 kuna carine (bila doza za 3 mjeseca).

  47. #547
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Aha, znači tako to ide. Ok, hvala!
    I poljubac bebici, naravno!

  48. #548

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Moj muz nije nikad imao bas jako los spermiogram ali je varirao strasno.
    Od 11 do 38 milijuna/ml. Morfologija je uvijek bila okej, pokretljivost--ne bas, nekih 30-35% umjesto 50 i vise.

    Na prvoj inseminaciji, na koju smo isli nakon par nalaza od 24 mil/ml pa 14 mil/ml uz ovu pokretljivost, dobili su nakon centrifugiranja samo 500,000 'uporabljivih' brzih spermija :? Bog zna koliko je taj put bilo u ejakulatu, nisu nam rekli.

    E onda smo imali nekoliko mjeseci pauze, on je pio Bayerov Menevit (a prije toga smo imali neku svoju kombo, cink, vitamin C i sl) i na pripremi za sljedecu inseminaciju--40 mil/ml, pokretljivost nesto bolja...

    Uglavnom na samoj inseminaciji su imali 15 milijuna pokretljivih (a oni zapravo nikad i ne stavljaju natrag vise od 20 milijuna, zbog eventualne reakcije i zato jer nema dokaza da je uspjeh veci) i--bili smo uspjesni. Sad sam 15 tjedana trudna.

    Mi sad mislimo da je 'krivac' za onu propalu inseminaciju bila prehlada i naporno putovanje kojih tri mjeseca ranije.

    Uglavnom hocu reci sve dok spermija ima ali variraju ne treba se brinuti nego probati raditi na ishrani, rjesavanju drugih medicinskih problema (ako postoje) i koji put jednostavno dati vremenu da radi.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa
    Mi tek odnedavno imamo diajgnozu oligoasthenoteratozoospermije i sada moj dragi ne želi uzimati nikakve preparate, vitamine, čajeve (možda bi neki koji je fini) a ja malo ljuta zbog toga jer zar mogu odmoči???

    Da li znate hranu koja pomaže ili točnije koja hrana odmaže?
    Pises da ima povisen secer.
    A da se on prvo time pozabavi, ne samo zbog trudnoce nego i zbog vlastitog zdravlja?
    A hrana ti se preporucuje standardno, bogato vitaminom C (znaci razno voce i povrce), E (orasasti plodovi), riba i morski plodovi (zbog cinka), antioksidansi, ne pusiti, alkohol ne ili smanjiti na male kolicine. Vjezbanje, smanjenje tjelesne tezine ako treba, izbjegavanje vrucih kupki, uskih hlaca, bicikliranja previse. Tak.

  50. #550

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    14

    Početno :(

    Evo, citam ove vase stranice i vrti mi se u glavi vise od naziva, brojki, iskustava...nasa je situacija ovakva...
    Ja..37 god, MM 43 god
    Ja...nedavno otklonila miom histeroskopijom, bio je na nezgodnom mjestu i sprjecavao zacece..barem sam tako mislila da je to jedni razlog. Zast? Zato sto vec dugo, dugo godina imam raznorazne probleme ginekoloske i nikad mi nije niti palo na pamet da mozda i mm ima kakve...ima dijete iz provg braka, iak je "malom" 20 godina..jednostavno mi NIJE PADALO NA PAMET!
    No, eto..spermiogram glasi ovako:

    Volumen: 3.6
    pH 7.8
    Broj spermija 26x10
    Aglutinacija: ne
    Pokretljivost: a) 4%
    b) 12%
    c) 2%
    d) 82%

    Opca ocjena pokretljivosti 2/3
    Morfologija: - pravilni 30%
    - nepravilnost glave 20%
    - nepravilost srednjeg dijela 25%
    - nrepavilnost repa 25%

    Zanima me sto vi citate iz ovog i ima li netko sa slicnim iskustvom.
    Ja vjerujem da se moze popraviti spermiogram, vidim iz vasih iskustava da je moguce, ali ...vremena puno nemamo...godine...sto kazete?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •